Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx636 Abs krt edition
    Rodajda oldugu için hem benzini fazla yaktıgını hemde yavaş gittigini düşünüyorum 4 bin devri 2 kere geçtim oda 5.5 kadar getirdim rodajı titiz bir şekılde bitirmek istiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    3.8 ile 5.3 arası yakar
    Rodajda bir depo ile 414 km gördüm

Anlık olarak 7-8 binlere çik
    Yokuş aşağı inerken gazi bırak devir düşsün
    Ben 10 bin devirlere yavaş yavaş çıkıp çıktığım an gazi bırakarak çeviri düşürüyordum
    İlk gün 400 km yapmıştım heyecandan.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı GhostRıderTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşalar dün r25 sürdüm rodajı bitmiş bir motordu alt devirler iolsun üst devirleri olsun benim motorumdan güçlü gibi geldi /ninjam daha rodajda 220kmde 4 bin devri geçmiyorum hiç birşey bilmiyorum o yüzden) 2 motoru da süren varsa tecrubelerını paylaşırmı ? birde r25 biraz daha yüksek bir motor ama ninja daha kalıplı. İyi Günler
    motordan motora fark vardır , bunu yaşayınca kendi motorunda sıkıntı olduğunu düşünüyor insan , bnm fikrim ninja 300 uzun ömürlü olsun diye vites aralıklarını düşük yapmışlar ve ateşlemesi ona göre yapılmış boşta gaz verince 13bin devirlere sakin çıkıyor , r25 e bende gaz verdim rahat çıkıyor üst devirlere , motor farkı o ,ama r25 i sıkıştırınca vitesler sarsıntılı geçiyor , sonuçta oda güçlü bir motor ama ninja 300 çabuk yetişiyor ona , sen ninjanın yüksek devirlerini dene bi , ninja 300 ile sabit hızda az yakarak mesela 104 km hızla 7000 devir civarlarında gidersin ve bu devir üstü kullanmadıkça pek roketlemez , ama 3-4 bin devirdede sakin giderken gazı açınca mallaşmıyor motor yine hızlanıyor , bunun sen bi 9000 devir ve üstünü dene ,birde 7000 8000 devir arası biraz titreşim var ben hep o devirde gidiyorum ayar oldum tek sevmediğim noktası .
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    motor çıktı , ben beğenmedim ama güzel yinede boya bire bir aynı orjinal , bilmiyorum artık ne olacak

TimFx bunu beğendi.

Motosikleti
    Bence Süper olmuş usta bi fark yok ! Bugün başıma gelen olayı anlatayım ana caddede gidiyordum önüme çocuk atladı zor durdum yaklaşık 60km hızla gidiyordum motor stopiye falan geldi dururken cocugun babası bır anda ortaya çıkıp hayvan herif biraz daha yavaş sürsen ölecen sanki dedi abimde arkadan arabayla beni takip ediyordu adamın bana bağırdıgını görünce copla adamı dövdü karakolluk olduk falan işte kesinlikle kavga olmaması gerekıyordu abim biraz sinirli bir insan dayanamadı ama çocuguna sahip olamıyorsan yapacak bişi yok düşüncelerınızı beklıyorum arkadaşlar

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı GhostRıderTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence Süper olmuş usta bi fark yok ! Bugün başıma gelen olayı anlatayım ana caddede gidiyordum önüme çocuk atladı zor durdum yaklaşık 60km hızla gidiyordum motor stopiye falan geldi dururken cocugun babası bır anda ortaya çıkıp hayvan herif biraz daha yavaş sürsen ölecen sanki dedi abimde arkadan arabayla beni takip ediyordu adamın bana bağırdıgını görünce copla adamı dövdü karakolluk olduk falan işte kesinlikle kavga olmaması gerekıyordu abim biraz sinirli bir insan dayanamadı ama çocuguna sahip olamıyorsan yapacak bişi yok düşüncelerınızı beklıyorum arkadaşlar
    Hocam alemsiniz ya adam bağırdı diye dövülürmü hani darp edip seni düşürse eyvallah. Olay sadece bağırmak çağırmaksa yapacağınız tek şey çekip gitmekti. Adam belliki cocuğunu kaybetme korkusundan feryat edip bağırıp çağırmış kendi kusurunu örtbas etmeye çalışmış , duymazdan gelip gitmeniz gerekirdi. Cahile laf anlatmak, deveye hendek atlatmaktan zordur. Zaten oruç yüzünden insanların bir kısmı sigarada içemiyor ve bu onları dahada sinirli yapıyor. Kısaca bir dahakine münakaşaya girmeyin basın gidin. kimseye haklı olduğunuzu kanıtlamak zorunda değilsiniz. (eğer darp edilmediyseniz)

Not: Bu arada insanların yola çıkma ihtimali fazla olan çarşı içi bir caddede gidiyorsanız hızınızıda düşük tutmalasınız. (burası yol çıkmasaymış yaya yola diyemezsiniz. Yok öyle bir dünya )

Motosikleti
    Hocam çok doğru söylemişsiniz bana kalsa ben zaten basıp gidicektım ama adam çarşıda 100 kişinin önünde bağırıyodu abi tamam özür dilerim dedim bikaç sefer hala bağırmaya devam etti abim geldi o sırada adamı bi güzel dövdü abim çok sinirli biranda kıpkırmızı oluyo etrafı görmüyo :D adam tamam abicim deseydi ama hiç bi sorun olmazdı özür diledim kaç kere ama orucunda etkisi çok büyük cadddede hızlı gitmem benim bir hatam ama yaşadıgım şehirde araba sürücülerini sürekli geçmem gerekıyor yoksa ezmeye falan kalkıyolar o yüzden hızım 60 kmh

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:06 ----------

Hızımın 60 kmh olması tabıkıde benim hatam daha yavaş da gidebilirdim

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Motorun rengi super olmuş
    Nerede tamir ettirdiniz grenajlari?

Aklımızda olsun her ihtimale karşı.

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motor çıktı , ben beğenmedim ama güzel yinede boya bire bir aynı orjinal , bilmiyorum artık ne olacak
    Beğenmediğin kısım ne biz resimlerrde bir kusur göremedik ?

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı TimFx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beğenmediğin kısım ne biz resimlerrde bir kusur göremedik ?
    çekmeyi becerememişim rengi orjinal rengi birebir aynı , ama kafa demiri yamulmuş az vs vs yalanlar , becerememişler oturmamış çok kötü duruyor , ekliyorum . sol üst fotodakinden daha kötü gözüküyor , ya iyi insanlar aslen ama ben memnun kalmadım dün kendilerinede söyledim 35 gün bekledim , halen eksik yapılmış , motoalfa marmaraforumun orada , beklentiyle çıkan arasında dağlar kadar fark var ama bu kadar düzelmeside mucize

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Benn hala bir şey göremedim. Tam olarak nerede yamukluk var çizip gostermeniz mümkün mu ?

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benn hala bir şey göremedim. Tam olarak nerede yamukluk var çizip gostermeniz mümkün mu ?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Teşekkürler
    Grenajlari sokup takan usta çok önemli. En son far değişiminde sokup taktırdım eskisinden daha güzel oldu

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    arkadaşlar herkese hayırlı geceler. foruma 6 sene önce 17 yaşında üye olmuştum, 5 sene falan olmuştur girmeyeli, hesabımın şifresini hatırladığımda çocuklar gibi sevindim az önce ilk üye olduğum zaman 50cc 125cc bi scooter istiyordum hep, ama o zaman çalışamıyordum tabi 17 yaşındayım, param da yok tabi haliyle o zamanlar kendimi bir scooter alamamıştım, sonra buralara girmeyi bıraktım, askere gittik falan, ama motosiklet tutkusu hep içimde yatıyordu, bir gün buralara döneceğimi biliyordum şuan güzel bir işim var, çalışınca para da geliyor haliyle bankadan kredi çekip kendime yamaha yzf r125 almayı düşünüyordum, yamaha fazer600'ü olan arkadaşım bana o parayı o motora verme dedi, bende biraz araştırdım, tek silindir 125cc bir motora sadece şekilden dolayı o parayı vermenin akla mantığa sığmayacağını düşündüm. 250cc motosiklet araştırması yaparken, birden kawasaki ninja 300 30th anniversary special edition'ı gördüm, görüş o görüş 300cc ile başlamaya karar verdim, fakat bu motorun absli olanını istiyorum ben, o yüzden bu motor biraz masraflı bi hale gelmiş oluyor, bende ehliyet kursuna 1 hafta önce yazıldım, yani ehliyetin elime geçmesi nerden baksanız yazın bitişine denk gelicek. o yüzden 15 bin lira kredi çekip 125cc yzf'yi almak yerine, önümüzdeki yaza kadar her ay kenara bin lira koyup, yaz geldiği zamanda 10 bin lira civarı bi kredi çekip ninja 300 almak mantıklı geldi bana. kursa biraz para yatırmıştım ehliyet kursuna, yarın ilk olarak gidicem kurs ücretinin tamamını yatırıcam, o masraf çıksın aradan. ekipmanlarımı falan hesapladım işte gopro vs. 4000 lira civarı onlar tutuyor. ağustos itibari ile de onları tamamlıcam. hatta şöyle diyim, motor daha gelmeden, diablo rossoları bile alıcam koyucam kenara tiger egsoz falan herşeyim hazır bir şekilde önümüzdeki yaz'ı beklicem. elimdeki 12 13 bin lirayı ortaya koyup bi de 10 bin lira kredi patlattım mı yaz'a bu güzel motosikleti alıcam allahın izniyle buraya seneler sonra döndüğüm için acayip mutluyum, merak ettiğim bir konu var arkadaşlar, benim boy 1.80 kilo 65. geçen gün r25'e bindiğim'de ayaklar tam basıyordu yere, hatta sevinmiştim aha lan ayaklar tam bastı falan diye bu motoru benim boylarımda kullanıpta ayakları yere tam olarak basan var mı? çünkü ayaklar yere tam bastığında ayrı bir rahatlık hissediyor insan. biraz fazla uzun yazdım okuduysanız teşekkür ederim.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Ayaginiz yere tam basar
    Boyum 180

Motosikleti
    Kawasaki Ninja 300 - 30th Anniversary Special Edit
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayaginiz yere tam basar
    Boyum 180
    teşekkür ederim arkadaşım çok sağol, bunu merak ediyordum gerçekten. kızlar harbiden dönüp bakıyor mu belki motor sayesinde sevgilimiz olur

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı BathoryAria adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim arkadaşım çok sağol, bunu merak ediyordum gerçekten. kızlar harbiden dönüp bakıyor mu belki motor sayesinde sevgilimiz olur
    yeşilse foto çekilirler , motoru sevdiğini söylerse bi ara gezdirmek isterim de :D ver gazı ver ayarı

mustafa42121 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeşilse foto çekilirler , motoru sevdiğini söylerse bi ara gezdirmek isterim de :D ver gazı ver ayarı
    Nick'inden anlamaliydim

Motosikleti
    ustalar size birkaç sorum daha olucak konumuz hararet abi motorun hararet yaptıgını anlayamıyorum fan sesini ayırt edemıyorum birde kontagı kapayınca fan çalışıyrmu? cahilligimi mazur görün arkadaşalar ilk sıvı sogutmalı motorum.Motora hararet göstergesi koymamışlar

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Motorun fan açıyorsa eğer rölantide ışıkta durduğunda on taraftan gelen sesi işitirsin dikkatli dinleyince
    Kontağı kapatınca fan çalışmaz.
    Hararet göstergesi yanarsa hemen çek kiyi ya dur. Yanmazsa sabaha kadar devam.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)