Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    ben motorla beraber aldım, teslim ederken monte edip teslim ettiler.
    yanlış hatırlamıyorsam 270 euroydu. eğer maddi sıkıntınız yoksa taktırın. olur da motoru yatırırsanız zaten yan karenajların her biri bin küsür lira. gereksiz masraf gibi görünse de belki bir sefer işe yarar ama o zaman da daha büyük masraftan kurtarır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kasko daha mantıklı bence
    600 ona verene kadar kasko yaptırıp kafa rahat dolaşmak daha yakın geldi bana

Motosikleti
    Ninja300
    Herkese Merhaba, Uzun zamandır Forumu takip ediyorum ,Fakat üye olup yazmaya vakit bulamamıştım.
    Bende de Ninja 300 kabilesine 1 ay önce katıldım ilk motorum olmasına rağmen gayet rahat ve mutluyum
    Kasko konusu biraz sıkıntılı %75 muhafiyetli bile fiyat 2000 tl civari çıkıyor.[COLOR="Silver"]

braveguy, capozzz ve ozankln bunu beğendiler.

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı gongho adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba, Uzun zamandır Forumu takip ediyorum ,Fakat üye olup yazmaya vakit bulamamıştım.
    Bende de Ninja 300 kabilesine 1 ay önce katıldım ilk motorum olmasına rağmen gayet rahat ve mutluyum
    Kasko konusu biraz sıkıntılı %75 muhafiyetli bile fiyat 2000 tl civari çıkıyor.[COLOR="Silver"]
    iyi günlerde kullanın. sigorta yaptırırken sizin siciliniz de önemli maalesef. ilk motosiklet sigortasında indirimsiz oluyor. eğer ilk yıl kaza yapmazsanız zaten ikinci yıl en az %30 indirim alıyorsunuz. yani bir kere yaptırmadan indirim almanız çok zor. benim de vespadan sonra ilk motosikletim. hem motor koruma takozu aldım, hem sigorta yaptırdım. eğer bütçeniz müsaitse sigorta her zaman iyidir. beni kazadan ziyade dışarıda park ettiğimde çalınması daha çok endişelendiriyor.
    bu arada 1000km bakımı sonrası motoru daha çok seveceksiniz.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Plakayı çıkardım ruhsat elde
    vuruyorum kırbacı bu akşam

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Allah kaza bela vermesin.Millet cbr 250 nin 13bin olmasını bekliyordu galiba ninja 300 almak için.Ne dersiniz 2.el piyasası da hareketlenir mi ?Sıfır satışları ne durumda acaba?
    '78 Peugeot GL 10 - '06 Monero Angel 150 - '05 Kanuni Seyhan 150 - '07 Hyosung Gt 250 R - '12 Hyosung Gt 250 R - '05 Honda CBR 600 F - '08 Honda CBR 600 RR

Cekomastik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2013

http://i.hizliresim.com/7m1Qp5.jpg
    Geçen gün buca tınaztepede gazlayan sen miydin hocam

Baraza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 125R
    Vay arkadaş yaaa kıskandım şimdi,hayırlı olsun cümleten ah ninja ah

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    istanbuldaysanız turlayalım bir ara...

xawa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Duke 690
    Hayırlı olsun.
    Emeksiz zengin olanın, kitapsız bilgin olanın, sermayesi din olanın, rehberi şeytan olmuştur..
    Yunus EMRE

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Kocaeliye gidiyorum rodaj bitsin misali

Motosikleti
    Ninja300
    Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi günlerde kullanın. sigorta yaptırırken sizin siciliniz de önemli maalesef. ilk motosiklet sigortasında indirimsiz oluyor. eğer ilk yıl kaza yapmazsanız zaten ikinci yıl en az %30 indirim alıyorsunuz. yani bir kere yaptırmadan indirim almanız çok zor. benim de vespadan sonra ilk motosikletim. hem motor koruma takozu aldım, hem sigorta yaptırdım. eğer bütçeniz müsaitse sigorta her zaman iyidir. beni kazadan ziyade dışarıda park ettiğimde çalınması daha çok endişelendiriyor.
    bu arada 1000km bakımı sonrası motoru daha çok seveceksiniz.
    Teşekkürler.
    Kaskoda indirim Motor veya araba şeklinde ayrılıyormudur net bilgim yok,Sallamış olmayayım.Fakat uzun zamandır sigorta şirketlerinde ne yazık ki güzel bir sicilim varAraba,Ferdi kaza,ev,İş yeri vs...Bir kaç şirketle görüşmeme rağmen sizin çekindiniz durumdan dolayı rakamlar yüksek çıkıyor aslında.Hatta bir kaç şirket motora kasko bile yapmıyor.Çünkü çalınma olasılığı yüksek.
    Servis bana ilk bakımın 800 km olduğunu ve Rodajın 1600 km tamamlanacağı bilgisini verdiler.Hatta kullanım klavuzunda da rodaj için aynı bilgiliyi vermişler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Alıntı Cekomastik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçen gün buca tınaztepede gazlayan sen miydin hocam
    Yok o tarafta pek işim düşmez dostum..Ama bu bilgiyle şuna ulaştık, İzmir de bir tane daha Ninja300 kullanan arkadaş var demektir.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    300 km yaptım daha yeni girdim eve

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Teşekkürler.
    Kaskoda indirim Motor veya araba şeklinde ayrılıyormudur net bilgim yok,Sallamış olmayayım.Fakat uzun zamandır sigorta şirketlerinde ne yazık ki güzel bir sicilim varAraba,Ferdi kaza,ev,İş yeri vs...Bir kaç şirketle görüşmeme rağmen sizin çekindiniz durumdan dolayı rakamlar yüksek çıkıyor aslında.Hatta bir kaç şirket motora kasko bile yapmıyor.Çünkü çalınma olasılığı yüksek.
    Servis bana ilk bakımın 800 km olduğunu ve Rodajın 1600 km tamamlanacağı bilgisini verdiler.Hatta kullanım klavuzunda da rodaj için aynı bilgiliyi vermişler.[COLOR="Silver"]
    kasko konusunda sicil olduğunu biliyorum ama detaylarına çok hakim değilim. forumu takip eden acentalar var, belki biri insafa gelip içerden bilgi verir bize.

ninja 300ün ilk periyodik bakımı 1000km de, daha sonra 6k, 12k,18k,24k diye gidiyor.
    Kullanım kılavuzuna göre rodaj ilk 800 ve ikinci 800km olarak ikiye bölünmüş ama dünya üzerinde 1000mil/1600km red line'a girmeden bu motoru kullanacak bir insan evladı olduğunu zannetmiyorum.
    bakıma girene kadar motoru cidden çok dikkatli kullandım. ilk 800 km özellikle yoğun trafikte kullandım ki genel trafik hızı düşük olsun, ben de düşük devirle işi kotarabileyim. son 200 km de 6000/7000 rpmyi görmeye başladım. (bu arda bakımdan sonra görüyorum ki, 7000rpm'den sonra motorun sesi bayağı değişiyor uyarayım) ilk bakıma girdim, yağ ve filtre değişti zincir ayarlandı, yağlandı.
    bakımdan çıktıktan sonra ne zamandır yapmak için yanıp tutuştuğum şekilde red linea kadar 1 /2 /3 vites tapa gaz gittim. inanın bunu bir kez yaptıktan sonra bir daha kırmızı ısıklarda yol, trafik müsaitse sakin kalkış yapmanız pek mümkün değil
    bakım tablosu şöyle;

kazasız sürüşler.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Rodaj döneminde 4000 deviri geçmeyin yazıyor kitapçıkta. Ustayla konuştum zmotoda. Yüksek devirlere ara ara anlık çıkabilirsiniz fakat motorun gitmeknistemediğni hisissedince gazı bırak kompresyonla 4000 devirlere düşsün dedi. Dun akşam bolca uyguladım. Frenler rodajdan dolayı mı az tutuyor genelde de mi böyle bilmiyorum ama Duke ile kıyaslanamaz. 150lere çok rahat çıkabiliyor. Sevdim. Halen daha yatım depo duruyuor

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Garanti kitapçığına 5000 kmde bir kontrol edilmesi gerek yazıyor

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Rodaj döneminde 4000 deviri geçmeyin yazıyor kitapçıkta. Ustayla konuştum zmotoda. Yüksek devirlere ara ara anlık çıkabilirsiniz fakat motorun gitmeknistemediğni hisissedince gazı bırak kompresyonla 4000 devirlere düşsün dedi. Dun akşam bolca uyguladım. Frenler rodajdan dolayı mı az tutuyor genelde de mi böyle bilmiyorum ama Duke ile kıyaslanamaz. 150lere çok rahat çıkabiliyor. Sevdim. Halen daha yatım depo duruyuor

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:33 ----------

Garanti kitapçığına 5000 kmde bir kontrol edilmesi gerek yazıyor
    lastiklere çok güvenmeyin, zaten irc kötü bir lastik(aslında lastik demek için kauçuk katkısı olması lazım, bildiğim kadarıyla irc nylon), ayrıca ilk 150km lastik için de rodaj süresidir, fren ve tutuş oldukça kötüdür. eğer olur da pirelli diablo rosso 2 lerle değiştirme imkanınız varsa ne demek istediğimi anlayacaksınız. kilonuz 75in üzerindeyse arka amortisör ayarını yüksetmeyi unutmayın. fabrika çıkışı 2.kademede duruyor, biraz sert ama daha iyi yol tutuş için 4.kademe idealdir.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    İki kişi kullanım için 2. Kademe yeterli midir ? Aldığım yerde fabrika çıkışı iki kişilik hazır olarak verildiği soylendi

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    İki kişi kullanım için 2. Kademe yeterli midir ? Aldığım yerde fabrika çıkışı iki kişilik hazır olarak verildiği soylendi
    iki kişi kullanacaksanız en sona (5) almanız en iyisi bence. satıcılar bazen yanlış biliyor/bilgilendiriyor. keşke swevisteki ustayla konuşsaydınız. kullanım kılavuzuna bakabilirsiniz. 5 kademe var 1 en yumuşak 5 en sert, fabrika çıkışı 2. kademede geliyor. 65 kilo falan değilseniz uzun vadede amortisörü yorar, arıza çıkartır. en kötüsü de kilonuza göre bu ayarın yumuşak olması yol tutuşunuzu da olumsuz etkiler.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Pazar günkü geziye kadar 500 km kaldı onu yaparsam gidip ayarlatmam gerekecek. Zmotoda yaptırırım olmadı cuma günü

bugün gece 12de evde olacağım işten çıkıp yarın iş olmasına rağmen 100km turlayıp öyle uyurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

Alıntı braveguy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    istanbuldaysanız turlayalım bir ara...
    bu arada ben Avrupa tarafındayım
    cuma işten izin alabilirsem turlayacağım bütün gun
    işiniz yoksa buluşulabilir

Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Pazar günkü geziye kadar 500 km kaldı onu yaparsam gidip ayarlatmam gerekecek. Zmotoda yaptırırım olmadı cuma günü

bugün gece 12de evde olacağım işten çıkıp yarın iş olmasına rağmen 100km turlayıp öyle uyurum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:33 ----------

bu arada ben Avrupa tarafındayım
    cuma işten izin alabilirsem turlayacağım bütün gun
    işiniz yoksa buluşulabilir
    ne yaptınız yahu?
    1 haftada rodajı doldurup bitirirsiniz bu gidişle. uzun yol şöförleri gibi yol yapmışsınız valla.
    cuma gündüz bana pek uymaz ofisteyim. belki başka zaman.
    keyifli sürüşler dilerim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)