Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Kuba Superlight Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    shadowmaster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL 200
    200 ml yağ fazlalığı ne demek anlayamadım ? Yani 1.000 CC yağ koyup 1.200 CC mi boşalttın ?
    Bunun iki nedeni var,çıkan yağ molekül olarak çok inceldiği için kıvamını kaybedip hacimsel olarak az da olsa artabilir. Asıl neden, motor bloğundaki yağın ve şanzıman içinde kalan yağın tam tahliye olmaması. Yağ göstergesi gerekenden fazla değilse ve sonuçta 1 LT yapı koyduysan problem etme. Ama göstergeye bak, fazla olmamalı. Bir sonraki değişimde bu kadar yağ artmayacak. Benim de ilk bakımda yanımda götürdüğüm yağdan 50-60 CC kadar artmıştı bunu yazmıştım sana.

Zinciri germişsin çarpıyor diye bu güzel. Üzerine oturup denedin mi gerginiğini ? Üstüne oturmadan bir iki parmak kadar alta/üste esnemeli, çünkü oturduğunda gerilecek kendi kendine. Eğer sen oturmadığında boşluk yok gibiyse fazla germiş olabilirsin bu da kısa sürede başına dert açar, bir kontrol etmende fayda var.

Güle güle kullan

Bir daha "video çekeceğim" diyerek çekmezsen çok ciddi ceza puanı yazarız, Antalya'ya gelen SL200 sürücülerine çay ısmarlamak durumunda kalırsın
    Mitoqondri bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Abi yağ boşaltma tapasını açtım ve filtre bölümünü açıp içinde ki yağı tam anlamıyla boşalttım.. Benim tahminim içinde ki yağ ilk motorun içinde gelen yağ yani fabrika yağı.. Bence fabrika rodajı düşünerek biraz fazla yağ koyup gönderiyor.. Ben tam 1 lt yağ koydum fakat yan taraftaki yağ seviye camına baktığımda ful kapanıyor yağ ile.. Geçmiş zaman cbr250'nin yağını değiştiğimde tam camın yarısında kalıyordu ama bunda öyle olmuyor..

Zinciri gergim.. Çok iyi oldu ayarı.. 2 cm esneme payı var.. Daha az germek istemedim.. Ben hep boşta geriyorum ve boştaki salınımına göre ayar veriyorum.. Şu anlık sıkıntı yok abi..

Gaz yağım az kalmıştı zinciri temizlicektim ama yetmez diye yapmadım.. Haftaya gaz yağı alıp zinciri parlatıcam würth kuru yağ alıp yağlicam..

Abi uğraşacak zamanım olmadığı için kısıtlı zamandan dolayı video olayına giremedim ama bir daha ki sefere video çekicem..

Çay önemli değil kişi sayısı verin kafi.. Çayları ben hallederim..

Çok önemliyse cbr250 ile çektiğim video var onu paylaşayım..

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Güzel video olmuş
    Mitoqondri bunu beğendi.

Mitoqondri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir daha ki video Kuba SL150 için olacak..

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Arkadaşlar merhaba,

aranıza yeni katıldım, 3 haftadır superlight 200 kullanıcısıyım.
    motorumdan gayet memnunum (henüz 350km'lik bir deneyimim var ) gerçekten çok keyifli bir motor.

yalnız size danışmak istediğim bir konu var. Vitesi boşa geçirmede büyük sıkıntı yaşıyorum. Motoru çalıştırırken çok rahat boşa geçmesine rağmen hareketlenip vites yükselttikten sonra tekrar durduğumda %90 oranında boşa geçmiyor. Servise sorduğumda rodaj aşamasında normaldir, ilk bakımında zincir ayarını felan yapınca bide rodajı bitince düzelir dedi.
    sizce bu durum normalmi yada sizler motorunuzu ilk aldığınızda yada sonra buna benzer bi sıkıntıyla karşılaştınızmı?
    yoksa motorla trafikte dururken sol el hep debriyajda mı kalacak kafamda deli sorular

Şimdiden teşekkürler hepinizle tanışmak üzere..

BlackGhost - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba SL200 - Honda BlackWidow 2001 (Chaos MC)
    vites olayı herkezde olan bir durum ama sürdükçe ve rodaj süresi bittikden sonraki 1000 km içinde vites dişlilerinin oturması lazım,yağda önemli etken tabiki,kalite yağlar ile bu geçiş sürecini atlatabilirsiniz.yağ tipide etken olabilir yani normalde 10-40 yağlar standart bizim motorda ama 15-50 tip yağlarıda denemek lazım.
    mhmetozy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Boşa alacakken motoru bir tık öne doğru itiniz geçmeme oranı %50'ye düşecek, SL200 sahiplerinin sol el parmak eklemlerinin 1 yıl sonra ciddi güçleneceğini düşünüyorum çünkü hissiyatım bu işin düzelmesi için 6-7 binleri bulmamız gerekli 😊
    Yine de bakımda Motul 15w-50 yağ koymanızı öneririm, yarı sentetik olanından. Hayırlı olsun.
    mhmetozy bunu beğendi.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Alıntı BlackGhost adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vites olayı herkezde olan bir durum ama sürdükçe ve rodaj süresi bittikden sonraki 1000 km içinde vites dişlilerinin oturması lazım,yağda önemli etken tabiki,kalite yağlar ile bu geçiş sürecini atlatabilirsiniz.yağ tipide etken olabilir yani normalde 10-40 yağlar standart bizim motorda ama 15-50 tip yağlarıda denemek lazım.
    Teşekkürler kardeşim, biraz sabredicez artık, bakımda yağ değişimini de o şekilde yapicaz artık

Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşa alacakken motoru bir tık öne doğru itiniz geçmeme oranı %50'ye düşecek, SL200 sahiplerinin sol el parmak eklemlerinin 1 yıl sonra ciddi güçleneceğini düşünüyorum çünkü hissiyatım bu işin düzelmesi için 6-7 binleri bulmamız gerekli ��
    Yine de bakımda Motul 15w-50 yağ koymanızı öneririm, yarı sentetik olanından. Hayırlı olsun.
    Eyvallah kadeş, ilk bikaç kullanımda zaten sol elde kas yapıcağımı hissetmiştim

Bu arda 31 mayıstaki riva gezisini kaçırdım, ilerde benzer geziler olursa katılmak istiyorum. Herkese keyifli sürüşler

Motosikleti
    pazar günü yeni bir gezimiz var,dilerseniz katılabilirsinz.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    BlackGhost'un dediği gibi bu Pazar gezisine katılabilirsiniz, rodaj sınırları içinde sürüş yapacağız, hız vs problem olmaz, bizim lastikleri, ayna uzatma çözümlerimizi, teknik uygulama ve modifiyeleri de görme şansınız olur.

Motosikleti
    Kuba Superlight 200
    Pazar benim için uygun gibi görünüyor, gezi yeri, buluşma noktası gibi yerleri bu konu üzerinden mi paylaşıyorsunuz?

Motosikleti
    burdan ulaşabilirsiniz gerekli bilgilere

http://www.motosiklet.net/forum/etki...er-gezisi.html

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı mhmetozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pazar benim için uygun gibi görünüyor, gezi yeri, buluşma noktası gibi yerleri bu konu üzerinden mi paylaşıyorsunuz?
    Gezi başlığını BlackGhost vermiş, aslında baştan iki farklı başlık açılmış bunu bir türlü birleştiremedik "modlara" yine de teknik bilgi paylaşımlarımızı aşağıdaki başlıktan yapıyoruz daha yoğun olarak. İkisine de bakıyoruz gerçi

http://www.motosiklet.net/forum/moto...t&daysprune=-1

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yaw arkadaş ikiye atamıyorum yolda giderken vğğğğğgnnn diye kitlenio, indiriyorum vitesi tekrar yükseltiyorum, okudğum kadarı ile herkesde olan bir sorun ama yol ortasında sıkıntı yaratabilir ben ilk bakım olmadan bir götürmek istiyorum..

far bana çok zayıf geldi, tavsiye edeceğiniz bir ampl var mı ?

ayrıca anadolu yakasında, sele derisi değiştiren bir yer varmı? kızıltoprakta fiyat sordum 240 tl dediler, acıkcası tipografik olrak küba yazısı hos gelmedigi icin sadece o kısmı kapatmak icin 240 tl bana fazla geldi, yani bilemedim..

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı skullz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...acıkcası tipografik olrak küba yazısı hos gelmedigi icin sadece o kısmı kapatmak icin 240 tl bana fazla geldi, yani bilemedim..
    Yazı selülozik tiner ile 10 saniyede çıkıyor. Aseton kullananlar da var ama ben tinerle çıkarttım ;
    1-Üstüpü ya da yumuşak bir beze tiner dökülüyor,
    2-Çamurluğa damlamadan yazı üstünde hızlı bir silme işlemi,
    3-Nemli bir bezle durulama,
    4-Çıkmadıysa bir kez daha hızla silme işlemi,
    5-Nemli bezle durulama,
    6-Deri koruyucu/parlatıcı ile yalnızca selenin yan yüzündeki deriyi besleyip siliyorsun, hepsi bu kadar
    skullz ve mhmetozy bunu beğendiler.

skullz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı shadowmaster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazı selülozik tiner ile 10 saniyede çıkıyor. Aseton kullananlar da var ama ben tinerle çıkarttım ;
    1-Üstüpü ya da yumuşak bir beze tiner dökülüyor,
    2-Çamurluğa damlamadan yazı üstünde hızlı bir silme işlemi,
    3-Nemli bir bezle durulama,
    4-Çıkmadıysa bir kez daha hızla silme işlemi,
    5-Nemli bezle durulama,
    6-Deri koruyucu/parlatıcı ile yalnızca selenin yan yüzündeki deriyi besleyip siliyorsun, hepsi bu kadar

hahaa bu benim hic aklıma gelmedi!! dostum çok teşekkür ederim!
    mhmetozy bunu beğendi.

Burjuva_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese selamlar. Bu hafta ben de sl200 almayı düşünüyorum. Fakat 1 ay sonra garaja koyacağım ve 8-9 ay bekleyecek motor olduğu yerde. Bu durumda 9 ay sonunda bir sıkıntı yaşar mıyım? Ne yapmam gerekir 9 ay muhafaza ederken? Döndüğümde büyük bir sıkıntı olur mu sizce?

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Akü dışında bir sıkıntı yaşamazsın, bence otomatik şarjör vs para harcama döndüğünde sezon da kış olacak yeni bir akü alırsın en kötü ihtimalle eğer akü şarj tutmazsa.

Burjuva_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Karburatorde benzin birakma suz filan dedi bir kaçı sorduğum. Yoksa sadece aku degisikligi ile halledilecek bir mesele ise çok iyi oyle diyorsanız tesekkurler.

Motosikleti
    Kuba SL 200
    Alıntı Burjuva_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Karburatorde benzin birakma suz filan dedi bir kaçı sorduğum. Yoksa sadece aku degisikligi ile halledilecek bir mesele ise çok iyi oyle diyorsanız tesekkurler.
    Evet teorik olarak öyle söylenir benzin plastik parçalara uzun vadede zarar vermesin diye, benim 4 ay bırakıp sonra tek kontakta çalıştırmışlığım vardır bir problem yaşamadım. Asıl mesele motor nemsiz bir alanda mı kalacak ? Eğer nemli ya da açık alanda kalıyorsa mutlaka bazı parçaları pas oluşumuna karşı korumaya almalısınız.

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 7891011 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)