Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı yusufozugenc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorunuz 2013 kasa. Eski kasaya göre cam alırsanız farla arada boşluk kaldığını okumuştum. Zaten fotoğraflara bakınca tam uymayacağı belli oluyor
    Haklısınız. 2013 için bu tarz renkli cam vardır herhalde. Önce bir kaplattırayım, hoşuma gitmezse füme cam bulursam cam alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

2013 titanyum rengin stickerlarının satıldığı bir yer var mı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Jonas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 GT250R
    Alıntı enxdesign adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısınız. 2013 için bu tarz renkli cam vardır herhalde. Önce bir kaplattırayım, hoşuma gitmezse füme cam bulursam cam alırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

2013 titanyum rengin stickerlarının satıldığı bir yer var mı?
    http://satis.kanuni.com.tr/ypproduct.aspx
    Şase / M-Etiket Takımı'na girip buradan bakabilirsin.

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    arkadaslar jant boyatma ve koltuk kaplatma ıcın onerecegınız bıryer var mıı

Jonas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 GT250R
    Alıntı yakuza_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar jant boyatma ve koltuk kaplatma ıcın onerecegınız bıryer var mıı
    forumda '' http://www.motoboya.com/ '' bu öneri gelmişti. Ama koltuk kaplamıyorlar sanırım

MhmtcnKoral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Merhabalar 2011 model Hyosung kullanan arkadaşlar ve ya bilenler, aküm öldü yenisinş almam ve bu akü olayını pek bilmiyorum ne marka hangi değerlerde akü önerirsiniz teşekkürler şimdiden

PamirGt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı MhmtcnKoral adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar 2011 model Hyosung kullanan arkadaşlar ve ya bilenler, aküm öldü yenisinş almam ve bu akü olayını pek bilmiyorum ne marka hangi değerlerde akü önerirsiniz teşekkürler şimdiden
    Akuyu nezaman almistin?

Motosikleti
    Hyosung GT250R
    Alıntı PamirGt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cok tesekkur ederim.Peki orjinalle yan sanayinin aralarinda ne gibi farklar var.Cevabiniz icinde tekrardan sagolun.iyi gunler

Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    esc, hangi konjektörü kullanıyorsun detay verebilir misin? dediğin gibi konjektörün kaliteli muadili kullanılabilir ama doğru tercih yapılmadığı zaman motorun beynini yakan arkadaşlar oluyor. özellikle enjeksiyonlu makinelerde konjektör konusu çok önemli. aldığın yeri, fiyatını, resmini, ne süredir kullandığını ve varsa markasını paylaşabilir misin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

PamirGT, konjektörün bozuldu ise statör ve akünün iyi durumda olduğunu muhakkak kontrol ettir. özellikle bunlardan birinde sorun varsa yeni takacağın konjektör de kısa sürede bozulacaktır.
    Konjektörün markasını hatırlamıyorum. Ankara Yiba çarşısından aldım(Ankara için motosikletçilerin göbeğidir. Türkiyenin ilk tüplü motosikleti burdan çıkmıştır.) Geçn sene mayıs ayında 80 TL verdim. Sen motorunu söyleyince sana birkaç alternatif sunarlar. Ben üç çıkışlı olmasına dikkat ettim. Üç çıkışlı konjektörlerde uçlardan biri ekstra şasi bağlantısıdır. Bir nevi sigorta görevi görür.Orjinalinden tek farkı fiyatı.
    Sargı konusunda sana katılıyorum. Sorun olma ihtimali düşük ama açmışken kontrol etmekte fayda var. 5000 devirde iken 60V ile 80V arası gerilim üretmeli. Altı da üstü de sakat.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam akü orjinal aküydü, sanırım piyasada bu kadar süre kullanılmış akü bulmak zor

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Hocam akü orjinal aküydü, sanırım piyasada bu kadar süre kullanılmış akü bulmak zor
    Aku sarj ediyor mu ona bak hocam.Benimde aküm bitti 2011 model benimde fakat sorun akuden degilmis konjektordenmis.Bi baktir istersen.Eger konjektorunde sorun varsa bosu bosuna o akuyude yeme.Iyi gunler dilerim.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam öneriniz için teşekkür ederim ben yine olayı anlatayım belki karar verme de yardımcı olursunuz. Öncelikle kontak anahtarını çevirince dahi cevap vermiyor maalesef yani bundan benim anladığın akü öldü. Olay şöyle oldu pazartesi cumartesi günü akü zayıftı 2-3. Marşta alıyordu. Sonra pazartesi çalıştırmadan aküyü şarj ettirdik biraz düzeldi pazartesi biraz gezdik otobana çıktık. Biraz fazla durduk ve motor her seferinde tekte marş aldı bu benim görüşümle akü şarj oluyor demek sizin görüşünüzü merakla bekliyorum. Pazartesi akşam motoru koyduk garaja. Salı günü yine tekte marş aldı ancak çarşamba çalıştırmaya çalıştım çalıştım he seferinde daha az güç verdi marş en sonunda artık cevap vermiyor kontak açmaya bile sanırım aküyü tamamen bitirmek benim suçum oldu. Sonuçta bu olanlardan benim çıkardığım gezdikten sonra marşı çok iyi aldığı için akü şarj eden konjektör de sıkıntı yok, ama akü zayıf gezemediğim için pazartesiden itibaren akü de zayıfladı bende zorlayınca son nefesini verdi. Oldukça uzun bir yazı oldu öncelikle bundan dolayı özür dilerim, umarım yardımcı olursunuz iyi sürüşler iyi günler tekeriniz düz bassın

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Alıntı esc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Konjektörün markasını hatırlamıyorum. Ankara Yiba çarşısından aldım(Ankara için motosikletçilerin göbeğidir. Türkiyenin ilk tüplü motosikleti burdan çıkmıştır.) Geçn sene mayıs ayında 80 TL verdim. Sen motorunu söyleyince sana birkaç alternatif sunarlar. Ben üç çıkışlı olmasına dikkat ettim. Üç çıkışlı konjektörlerde uçlardan biri ekstra şasi bağlantısıdır. Bir nevi sigorta görevi görür.Orjinalinden tek farkı fiyatı.
    Sargı konusunda sana katılıyorum. Sorun olma ihtimali düşük ama açmışken kontrol etmekte fayda var. 5000 devirde iken 60V ile 80V arası gerilim üretmeli. Altı da üstü de sakat.
    Tekrardan cok tesekkur ederim.iyi gunler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:44 ----------

Hocam öneriniz için teşekkür ederim ben yine olayı anlatayım belki karar verme de yardımcı olursunuz. Öncelikle kontak anahtarını çevirince dahi cevap vermiyor maalesef yani bundan benim anladığın akü öldü. Olay şöyle oldu pazartesi cumartesi günü akü zayıftı 2-3. Marşta alıyordu. Sonra pazartesi çalıştırmadan aküyü şarj ettirdik biraz düzeldi pazartesi biraz gezdik otobana çıktık. Biraz fazla durduk ve motor her seferinde tekte marş aldı bu benim görüşümle akü şarj oluyor demek sizin görüşünüzü merakla bekliyorum. Pazartesi akşam motoru koyduk garaja. Salı günü yine tekte marş aldı ancak çarşamba çalıştırmaya çalıştım çalıştım he seferinde daha az güç verdi marş en sonunda artık cevap vermiyor kontak açmaya bile sanırım aküyü tamamen bitirmek benim suçum oldu. Sonuçta bu olanlardan benim çıkardığım gezdikten sonra marşı çok iyi aldığı için akü şarj eden konjektör de sıkıntı yok, ama akü zayıf gezemediğim için pazartesiden itibaren akü de zayıfladı bende zorlayınca son nefesini verdi. Oldukça uzun bir yazı oldu öncelikle bundan dolayı özür dilerim, umarım yardımcı olursunuz iyi sürüşler iyi günler tekeriniz düz bassın
    Sanirim dediginiz gibi akunuz bitmis.Ama siz yinede motoru takviyeyle calsitirip voltaj olcturun ne olur ne olmaz garantiye almis olursunuz.voltajda 14 volt olmali yani sagliklisi.eger 12 de kaliyorsa yada 16 lara kadar cikiyorsa konjektörunuzde sıkınti var.Iyi forumlar dilerim.
    esc bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Dediğinizi yapıcam çok teşekkür ederim hocam yardımınız için iyi sürüşler

Motosikleti
    Hyosung Gt250r
    Dediğinizi yapıcam çok teşekkür ederim hocam yardımınız için iyi sürüşler
    Ne demek rica ederim.sizede iyi surusler

onur42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik 125 SK
    Bu arada herkese merhaba inşallah bu yazın almayı düşünüyorum fakat eskiye göre fiyat biraz uçmuş gibi geldi tavsiyelerinizi alabilirmiyim şimdi almalımıyım yoksa bekleyim mi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,

Malesef F4i ımı satıyorum.

Takas sadece 2013 Titanyum GT250R olabilir.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...3619497/detay/
    Ali abi uzun zamandır takip ediyordum ne oldu değiştirme nedenin nedir ? :(

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    2014 GT 250R da değişiklikler yapılmış lastikler ve egzoz değişmiş
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...54855819/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:47 ----------

arka fren kaliperi de değişmiş galiba

Hedef_Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rx3i Evo
    2014 için iyi fiyat çekmişler 6-7 ay önce tam 3 bin eksiğine almıştım 2013*

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kusura bakmasınlarda o paralara satabileceklerini sanmıyorum.
    Bu arada
    600F i sattım 2013 Titanyum GT250R arıyorum

onur42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik 125 SK
    hocam tavsiyelerinizi bekliyorum almalımıyım? Ve bu dolar piyasasının motorla bir ilgisi var mı?

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bayağı bir yazı olmuş takip edemedim. Okuduğum kadarı ile bazı arkadaşlar zayıf akü ile marşa basmışlar. Bunu yapmayın, işin ucu göstergenin bozulmasına sıfırlanmasına kadar gider. Marş motoru zayıf çeviriyorsa, benzin pompasının sesi cılız çıkıyorsa hiç zorlamayın ve gerçekten zor durumda değilsenizde vurdurmayın motorunuzu. Aküyü çıkarıp düşük akımda uzun süre sarj edip sonra yerine takın sorun kalmaz. Yüksek amper kısa sarj hem verimli değil hemde ömrü kısadır. Bu söylediklerim enjeksiyonlu için geçerli tabiki. Karbüratörlü model ile pek haşır neşir olamadık.

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2011
    Hocam uyarılarınız için teşekkürler umarım öyle bişey yapmamışımdır, içime bir korku düştü. Aklımda bulunsun bir daha hayatta yapmam. Kullanmaya yeni başladım önerileriniz benim için çok önemli

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler