Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    marşa basınca tık diye bir ses geliyormu? gösterge kararıp rakamlar kayboluyormu?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    enxdesign - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 1198SP - "biradam binRR"
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyosung güzeldir. Yalnız benim motor az önce aşağı inip bir turlayayım dedim marşa basıyorum basıyorum motor çalışmıyor gece gece sinirim bozuldu. Neden böyle yapıyor çözemedim
    Bir keresinde uzun ve virajlı bir yolda gidiyorum. Canım iyice sıkıldı ağır ağır gitmekten. Yokuş aşağı yerlerde ellerimi falan bırakıp gidiyorum artık. Yine ellerimi bırakmış giderken karşıdan araba gelince ellerimi gidona koydum ve motosiklet stop etti. Neyse debriyaj basılı yavaş yavaş durdum. Marşa bastım 1-2 çalışmıyor, kontağı aç-kapa yine çalışmıyor. Hay Allah dedim, noldu ki şimdi buna...

Derken ellerimi gidona koyarken sağdaki kırmızı düğmeye dokunmuşum Olur mu olur, oradaki kırmızı düğme kapalı değil mi?
    fearlesboyy bunu beğendi.
    Ducati 1198SP _ RedLove

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Yok arkadaşlar marş basıyor normal şekilde. Ama motor çalışmıyor nasıl çözeceğimi bilmiyorum

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns
    Yok arkadaşlar marş basıyor normal şekilde. Ama motor çalışmıyor nasıl çözeceğimi bilmiyorum
    Bujiyi sökmeyi biliyorsanız söküp, bir temizleyin. Ateşlemede sıkıntı var sanırım.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı kurufasulye adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bujiyi sökmeyi biliyorsanız söküp, bir temizleyin. Ateşlemede sıkıntı var sanırım.
    Yok üstadım her iki buji ve ateşleme yapıp yapmadığını kontrol ettik. Enjeksiyonlar çalışıyor ekran geliyor , marşa basıyorum onda da sorun yok ama gel gelelim çalışmıyor Çalıştırabilirsem ustaya götürücem bakalım
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Yok üstadım her iki buji ve ateşleme yapıp yapmadığını kontrol ettik. Enjeksiyonlar çalışıyor ekran geliyor , marşa basıyorum onda da sorun yok ama gel gelelim çalışmıyor Çalıştırabilirsem ustaya götürücem bakalım
    Geçmiş olsun, umarım büyük bir problem yoktur. Sorunu bulunca, buraya yazarmısınız ?
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun, umarım büyük bir problem yoktur. Sorunu bulunca, buraya yazarmısınız ?
    Evet arkadaşlar sorunu bu sefer başka bir usta ile çözmeye çalıştık. Biraz önce geldim bende. Zor zoruna gittim zaten ustanın yanına. Ve motoru söndürdük soğumasını bekledik. Soğuduktan sonra usta çalıştırmaya çalıştı yok çalışmıyor. sevisin içine soktuk motoru.

Depoyu karenajları söktük. Ardından hava filtresi ve hava filtresinin bulunduğu kutuyu söktük. Diyaframlar (gaz kelebekleri) , filitre kutusu komple sprey ile iyice temizlendi.(diyafram ağızlarında biraz kararma vardı ). Hava sensörü orada da bir kararma gibi birşey vardı kirlenmişti yani onu da temizledik. Ardından her iki bujiyi söküm yerine NGK Laser iridyum buji taktık. En son devir daim hortumunu da değiştirdik.

Motorun tüm parçalarını toparladı usta ve marşa dokunur dokunmaz motor çalıştı. Bir daha da bu sorunu yaşamazsın dedi ustamız ve ayrıldım. İnşallah tekrardan da yaşamayız.

Arkadaşlar motorunuzu bakıma götürdüğünüzde siz siz olun bakımda zaten hava filtresini falan söktüğünde o kutuyu da söktürüp hava sensörü , kutunun içi ve diyaframları sprey ile temizletin bu tür sorunlar yaşamamak için. Şuan motorum da herhangi bir sorun yok Allah'a şükür. Temizliği komple yapmak lazım yani.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Evet arkadaşlar sorunu bu sefer başka bir usta ile çözmeye çalıştık. Biraz önce geldim bende. Zor zoruna gittim zaten ustanın yanına. Ve motoru söndürdük soğumasını bekledik. Soğuduktan sonra usta çalıştırmaya çalıştı yok çalışmıyor. sevisin içine soktuk motoru.

Depoyu karenajları söktük. Ardından hava filtresi ve hava filtresinin bulunduğu kutuyu söktük. Diyaframlar (gaz kelebekleri) , filitre kutusu komple sprey ile iyice temizlendi.(diyafram ağızlarında biraz kararma vardı ). Hava sensörü orada da bir kararma gibi birşey vardı kirlenmişti yani onu da temizledik. Ardından her iki bujiyi söküm yerine NGK Laser iridyum buji taktık. En son devir daim hortumunu da değiştirdik.

Motorun tüm parçalarını toparladı usta ve marşa dokunur dokunmaz motor çalıştı. Bir daha da bu sorunu yaşamazsın dedi ustamız ve ayrıldım. İnşallah tekrardan da yaşamayız.

Arkadaşlar motorunuzu bakıma götürdüğünüzde siz siz olun bakımda zaten hava filtresini falan söktüğünde o kutuyu da söktürüp hava sensörü , kutunun içi ve diyaframları sprey ile temizletin bu tür sorunlar yaşamamak için. Şuan motorum da herhangi bir sorun yok Allah'a şükür. Temizliği komple yapmak lazım yani.
    Sağolun bilgilendirme için. Ne nazikmiş bu hyo arkadaş ya. RR'ı dağa taşa vururdum, her türlü hava şartına maruz bırakırdım, redline delisi yapardım banamısın demezdi...

Hyo alınca yapıcağım bakım için kapsamlı bir liste hazırlıyorum. Sanırım bebek gibi bakıcağız bu motora

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    açıkcası sorununu anlatınca.direk buji diye düşündüm. fakat sen ateşleme yaptığını söyleyince şaşırdım.
    temizleme tabi her bakımda yapılmalı da bunun konu ile.alakası pek yok.
    birde hangi devir daim hortumunun değiştiğini söyledin anlamadım.neden gerek duyduğunu söyledi ustan? yağ radyatörüne giden mi acaba?
    eğer öyle ise çok gereksiz bir işlem olmuş.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Oğuz hocam bu servisten kaynaklanıyor bence. Servis tutup dediğim yerlere 1 sprey fıslatmıyorsa ne diyeceksin. Kanuni yetkili servis belgesi veriyor ama eğitim veriyormu onu sormak lasım

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    @sailor33

Hocam sizin bahtsızlığınız bence bu sorunlar. Motorun eski sahibide sevdiğim bir abimdir, ondayken en ufak sorun yaşamamıştı bildiğim kadarıyla. Adanada 2011 tiger egzoslu 12 bin kmde bir hyocu arkadaşım daha var, ondada sorun çıkmadı hiç. Sizin şansınızdan aldığınızdan beri bir sorun silsilesi gidiyor. Umarım bu sonuncusu olur. Bu tip bir sorunu daha önce herhangi bir hyoda görmedim duymadım çünkü.

Ancak şunu fark ettim, motoru istanbula getirdiğimde çalışmasında, gidişinde farklılık oldu. İstanbul Elazığa göre nispeden nemli bir memleket hatta baya bir nemli. İstanbul'da 1 kaç kez sabah tek marşta çalışmadığı oldu motorun ama Elazığ'da 15 gün yattıktan sonra bile tek marşta çalıştırdığım oldu. Birazda Adana'nın nemi sizin sorunlarınıza neden oluyor olabilir belkide, umarım buda sonuncusu olur.

kurufasulye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200ns

Geçmiş olsun aynısını geçen gün benim fiddle da yaşadım.Usta oralara bi kompresörle temizledi hemen kendine geldi motor.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bu sene yediğim radar cezalarından (90 ve 111 km hızla) usandığım için bir süredir plakasız dolanıyordum. 2-3 kere sıkıntı yaşadım bu yüzden ama atlattık bir şekilde. Katlanır plakalaık alayımm dedim, 2 parça demire 50-60 lira yazmışlar. Plakalığı tamamen sökünce kuyruktan çıkan 1 parça yekpare demir kalıyor sökenler bilir. Oraya uygun U şeklinde bir demir yaptım, deliklerini açıp vidaladım. Plakanında kenarlarını kestim demire vidaladım. Katlanır halde bıraktım. En azından plaka üstünde ama görünmüyor. Sadece sinyalleri takmadım. Açıkcası biraz sıkıldım yaparken o yüzden uğraşmadım, sinyalleride takınca burdan paylaşırım, boşuna gidip 2 parça demire o kadar para vermeyin.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Ahmet hocam zaten kabarık bir liste yaptım. Komple parça pinçik edip elden geçiricem sanırım bütün parçaları.

Ön amortisörlerde fabrika çıkışında yeterli yağ olmadığını öğrendim. Motul ile komple değiştiricem amortisörlerdeki yağları. + olarak zaten her 30000bin veya 3-4 yılda bir değişmesi gerekli diye biliyorum.

Aynı şekilde hidrolik yağlarınıda değiştiricem. Yurt dışı forumlardan okuduğum kadarıyla kesinlikle tavsiye ediliyor. Çok farkediyormuş...

Balata olarak EBC öneriliyor ki zaten RR'da ebc kullanıyordum.( EBC sintered HH ) tavsiye etmişler.

Egzozda bir sıkıntı var. Aşırı derecede ısınıyor... Buna bir el atmayı düşünüyorum. Gerçi two brother carbon tüp hediye edilicek (flame)

Filtreyi yağlayıp 2 kadar delik açıcam.

Ampülleri kesinlikle değiştiricem. Philips +50 H3.

Şimdilik listem bu şekilde...

hisvarlar Zamanında mühendis bi abim katlanır plakalık tasarlamıştı. RR'a takmıştık... Ufak piston ve piston motoru getittirmişti e-bay üzerinden. Aküden hat çekip gidonada 1 tuş koymuştuk...O kadar güzeldiki anlatamam

Her şey dahil 100 tl tutmuştu 2009 senesinde... İnternette satılan plakalığın aynısını yaptırmak 20-30 lira civarına maal olur sanırım. Hatta malzemeler var ise kendiniz bile yapabilirsiniz. Bi ara internette çizimleri vardı. Çok basit bir şey. + hazır satılan plakalıkların alt sivri kısmı çok abesk duruyor. Oranın kesilmesi şart. Ve civatalar zamanla gevşeme yapabiliyor. Bunun için 2 somun atılması lazım.

Sinyal olarak grenaja yapıştırabileceğiniz şerit ok şeklinde ledler var. Şahsen plakalık iptalinden sonra o tarz bir şey düşünüyorum. Hem sırıtmıyor, hem görünürlüğü çok yüksek...

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Ne var bende mühendisim

Doğuda sinyal pek lazım olmuyor zaten yollar bomboş Takmam şart değil. Ancak şu bir gerçek ki plakalıksız ciddi bir çamur sorunu var. Açıkcası bu kış bir Hugger yapma planım var. 1000rr lardaki gibi büyük bişey düşünüyorum, lastikten gelen çamur egzos,zincir,iç çamurluk her yeri batırıyor.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne var bende mühendisim

Doğuda sinyal pek lazım olmuyor zaten yollar bomboş Takmam şart değil. Ancak şu bir gerçek ki plakalıksız ciddi bir çamur sorunu var. Açıkcası bu kış bir Hugger yapma planım var. 1000rr lardaki gibi büyük bişey düşünüyorum, lastikten gelen çamur egzos,zincir,iç çamurluk her yeri batırıyor.
    Bir ara forumdan arkadaş yapıyordu yanılmıyorsam. 1 sene olmuştur gerçi o konuyu göreli... E-bay'da filan satılmıyormu o tarz bir şey.

Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    TheArcheus satıyor. Açıkcası ben uğraşması sevdiğimden yapamasam bile uğraşmak istiyorum. Parasını verdikten sonra herkes alır zaten Zaten fiber işinden az çok anlıyorum, otomobillere pandizot yapmışlığım var bolca.
    1 tane planet 5 çamurluğunu alır biraz ince çekiç işi sonrasında macun ve boya, bağlantı yerlerini fiberden yaparım gibi geliyor ) Şu planet 5 olmasa ne yapacağız bilmiyorum

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    halil kesip bicme işlerinden anlaman ne guzel valla. ben sök taktan öteye geçemiyorum valla el yatmiyor :-)

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Arkadaşlar 2013 hyo var bu dündne çok yağmur yağmıştı brandanın var üstünde ama bi ara rüzgardan açılmış üstü kapalı değildi neyse kapatmış arkadaş görünce sağolsun biraz ıslanmış bugün güneş açtı yıkayıyım dedm içime sinmez çünki bi baktım zincirde ufak bi kaç pas olmuş normal dediler ama hemen yıkayıp kuruyunca yağladım zinciri başka birşey yapmama gerek varmı birde koca kış böyle iki yağöır su değse paslancakmı bu yaa abuuu

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @sailor33

Hocam sizin bahtsızlığınız bence bu sorunlar. Motorun eski sahibide sevdiğim bir abimdir, ondayken en ufak sorun yaşamamıştı bildiğim kadarıyla. Adanada 2011 tiger egzoslu 12 bin kmde bir hyocu arkadaşım daha var, ondada sorun çıkmadı hiç. Sizin şansınızdan aldığınızdan beri bir sorun silsilesi gidiyor. Umarım bu sonuncusu olur. Bu tip bir sorunu daha önce herhangi bir hyoda görmedim duymadım çünkü.

Ancak şunu fark ettim, motoru istanbula getirdiğimde çalışmasında, gidişinde farklılık oldu. İstanbul Elazığa göre nispeden nemli bir memleket hatta baya bir nemli. İstanbul'da 1 kaç kez sabah tek marşta çalışmadığı oldu motorun ama Elazığ'da 15 gün yattıktan sonra bile tek marşta çalıştırdığım oldu. Birazda Adana'nın nemi sizin sorunlarınıza neden oluyor olabilir belkide, umarım buda sonuncusu olur.
    Üstad benim sorun silsilesi zaten hep aynı sorundan oluyordu hep. Malum buralarda bu motoru pek bilen anlayan yok. Servisler hak getire zaten. Ama yapılması gerekenleri en son götürdüğüm ustamız sağolsun yaptı. Şimdi motorun gaz yemesi bile fark edilir şekilde değişti. Rahatladı sanki motor. Motor soğukken de denedim akşam yine marşa dokunur dokunmaz çalışıyor kınalı kuzum Motor sağolsun uzun yolda falan hiç üzmedi zaten. Şehir içi kullandım 5-6 defa ona mı gıcık oldu naptı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 41 kullanıcı var. (0 üye ve 41 misafir)

Bu Konudaki Etiketler