Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yumşak organik balata kullanın derim Brenta nın organikleri cabuk biter ama en azından diski cizip eritmiyor hem fiyat olarak yarı yarıya neredeyse toplamda maliyet aynıya gelir. gitmek değil motorda durmak önemli...
    Merhaba ebc müşteri hizmetleriyle görüştüm organik balataların ses yapmayacağını fakat tutuşununda sert balatalara göre zayıf olduğunu söyledi fa-kevlar organik modeli ve fa-hh sinter modeli bizi motorlara uyuyormuş fa-kevlar organik in ses yapmayacağını çabuk biteceğini tutuşununda zayıf olduğunu belirtti fakat fa-hh sinter modelinin orjinale göre kat kat iyi tutacağını orjinale nazaran daha az ses yapacağını ve uzun ömürlü olduğunu söyledi herkes farklı konuşuyor anlamadım bu olayı motorda durmak güvenlik önemli tabikide daha iyi tutucaksa varsın ses olsun sert balata kullanalım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    motoru almadanda kaskı almadanda herkez bişi söylüyordu bu motor ve motor aksesuarları zor iş :D ben kafayı yiecektim o mu bumu die birini aldm kurtuldum darısı senin başına challenger1 :D

Gnuk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler Nightshift
    Alıntı Sarper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende de arka fren eski kamyonlar gibi bağırıyordu 3 4 kere sert arka fren yaptım gittikçe ses azaldı ve kayboldu sen de bir dene derim

@Gnuk bende de aynı senin anlattığın gibiydi
    Doğrudur az daha alışması gerekiyor daha yeni motorlar sıkıntı yapmıyorum ben ya çok önemli değil ses yapması

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    EBC nin sitre balataları bakır alışımlı olanları bir süre sonra tutmamaya başlıyor balata saglam duruyor saniyorsunuz balata bitti son balata değişiminde başıma geldi ama üzerinde katman olşuyor cıkarıp zimparalamak lazım brenta nın koyu renk organiklerinde bu güne kadar öyle birseyle karşılaşmadım, satıçıların dediğine çok bakmam, kendi kullandım tecrubelerimi soyledim. Kullanıp kullanmadıklarını sorun bence ayrıca orjinal balataları hepsinden daha iyi tutuyor sanirim ama tren rayı gibi ses cıkarıyor zamanlada gecmiyor bildigim kadarı ile birde diski törpülüyor direk ne kadar fren kullanılır o disk ne zaman biter kullanıcı alışkanlığına baglı tabi ama disk fiyatları da ucuz değil yolda inceldigi için kırılan bir disk cok ciddi sorun cıkarır... Genel öneri yumşak kanallı balata kullanılmasıdır.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Birtek benim balatalarım mı ses yapmıyor Çok nadir ön taraf çok kısa şekilde ciyaklıyor ama çok nadir.

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benimkide cıyaklıyor yeni brenta taktım kurtulmak için ama malesef gene ciyak ciyak ötüyor. disk soğukken tayzikli su tutuyorum düzeliyo 1 2gün.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    tiger aranıyor :-)

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Benim 2013 te ciyakliyor motoru geri cikarirken falan ciyk ciyk. Kus kacmis icine sanki

Motosikleti
    vay arkadas herkes egsoz kovaliyomus resimde tanidik gelen birsey varmi??

Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    halil soruyu yapıştırmis :-D

Motosikleti
    )) tigerin bizim motor için uyumlu 2-3 çeşit egsozu var.

RA-900(çok amatör video)
    http://www.youtube.com/watch?v=JH-LXwarRXo

TRI-800(açıkalanda çekmekle hata yapmışlar bence net alınmıyor ses ama tatminkar)
    http://www.youtube.com/watch?v=NuZax7JYbXc

TRI-780
    http://www.youtube.com/watch?v=jR39hwNs1ew

Fiyatlara gelince,
    RA-900 / 460TL
    TRI-800 / 890TL
    TRI-780 / 535TL

Bana sorarsanız 535TL TRI-780 gayet makul. yarı karbon, görüntü gayet iyi ve sesi de tatminkar.

edit; ah bide böyle bişey var

http://www.youtube.com/watch?v=EicHbKv60zk

Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    tri780 ciddi aklimda

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu karbon egzozlar ısınmıyormuş birde. geçen işten geldim garaja girdim stop etmedim motor çalışıyor bayada sıcak geliyor motordan.neyse indim motordan eldiveni çıkarıyorum eldiven elimden düştü egzozun araya sıkıştı.alayım derken elim yanlışlıkla egzoza deydi ben bir bağırdım yırtıyorum ortalığı öyle böyle değil.egzoza eğilirken içimden elimi deydirmeyim elim cozz eder diyede geçiriyorken elim deyince. elim yandı egzoza yapıştı sandım basdım çığlığı.ama egzoz buz gibiydi

Motosikleti
    Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tri780 ciddi aklimda
    yusuf alda bi bakalım memnun kalırsan bende alacam

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    valla bende de tiger tri oval var çok harika ve tok bir sesi var.helede şehir içinde düşük devirde gezerken dikkat çekici
    ilovetechn0 bunu beğendi.

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Ilk bakımı yaptıran var mı? Nekadar tuttu ücreti ?

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Arkdaslar ufak bir sorum olacak anathari cevirince enjeksiyonlari devreye sokan o kirmizi tusa basiyorzya adi aklma glmedi zzzzzt dio :D onu hep ack brakmmi iyi yoksa hep anahtar sonra o kapatrkem once o somra anahtarmi o nu yapmalarm amaci ne

yakuza_64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r 2012...
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkdaslar ufak bir sorum olacak anathari cevirince enjeksiyonlari devreye sokan o kirmizi tusa basiyorzya adi aklma glmedi zzzzzt dio :D onu hep ack brakmmi iyi yoksa hep anahtar sonra o kapatrkem once o somra anahtarmi o nu yapmalarm amaci ne
    eketırık akımını kesmek ıcın olmasın

Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı yakuza_64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eketırık akımını kesmek ıcın olmasın
    Aynen kontagi cevrip sonra onumu acmak iyo yoksa o hep ack dursa kontagi ac kapa yapinca zaten o aktif olcak bi yarari zarari varmi

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    japon ekolüne göre kırmızı anahtar (düğme) sürekli açık kalmalı ve motosiklet kontak anahtarından açılıp kapatılmalıdır. nedeni; eğer motosikleti kırmızı düğme ile durdurursan sonrasında kontağı kapatmayı unutup aküyü bitirme (malum farlar yanıyor) veya yanından ayrılırsan motosikleti çaldırma ihtimalindir. onlara göre kırmızı anahtar sadece acil durumlarda kullanılmadır. misal motosikletin devrilmesi.

yani tercih sana kalmış. bu enjeksiyonlu veya karbüratörlü olması farketmeksizin, öyle yada böyle kapatman sistemin herhangi bir noktasına zarar vermez.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler