Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Bu gün bakım yapmayı düşünüyorum yağ konusunu bayağı araştırıdım ama hala tam olarak ikna olamadım.Kimi motul diyor kimi castrol diyor kimi mobil 1 diyor.Marka olarak sizce ne kullanmalıyım.Ayrıca 10w 40 yağ bu motosiklet için en uygunu sanırım peki sentetik mi yarı sentetik mi koymalıyız.Sayfalarca yazı okudum ama kimse sanırım tam emin değil bu konuda.Yok sentetik en iyisi yok sentetik koyarsan şanzıman iyi yağlanmaz o nedenle yarı sentetik kullanacaksın vs vs vs. Yokmu nokta koyabilecek biri?
    Bir gün mutlaka ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu gün bakım yapmayı düşünüyorum yağ konusunu bayağı araştırıdım ama hala tam olarak ikna olamadım.Kimi motul diyor kimi castrol diyor kimi mobil 1 diyor.Marka olarak sizce ne kullanmalıyım.Ayrıca 10w 40 yağ bu motosiklet için en uygunu sanırım peki sentetik mi yarı sentetik mi koymalıyız.Sayfalarca yazı okudum ama kimse sanırım tam emin değil bu konuda.Yok sentetik en iyisi yok sentetik koyarsan şanzıman iyi yağlanmaz o nedenle yarı sentetik kullanacaksın vs vs vs. Yokmu nokta koyabilecek biri?
    http://www.motobakkal.com/?urun-6252...-YAGI-1L-.html

10-40 tam sentetik motul.Tek geçerim.Pişman olmazsınız

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    shell power tM SENTETİK 10/40 W YAĞ KULLANIYORUM halen sorunsuz ve halen çok iyi
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benim bildiğim ıslak balata yani yağın içinde çalışan kavramalı motorlarda tam sentetik motor yağı kullanmak balatanın kaçırmasına neden oluyor. yarı sentetik 10w40 tercih ederim ben şahsen.

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    bunun en iyi cevabını motorun manuel kitapçığı verecektir. orada yazan numara ve tipteki yağı kullanmak en iyisidir. tartışılacak kısım ise marka kısmıdır. ben motul derim. çünkü viskozite anlamında belirtilen değişim km'lerine göre toleransı daha yüksek. yani yolda aaa 3000 km yaptım hemen yağ değiştirmeliyim diye sizi efil efil servis aratacak kadar dayanıksız değildir. idarecidir yani.
    imla.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Bu hafta ici hyo'yla tekrar aranıza katılıyorum. 0 olmasada 0 dan farksız daha rodajı bitmemiş tertemiz bi alet buldum, bu sefer kırmızı, hemde düz kırmızı.İnş bi aksilik cıkmazda alırım..

inş gönlündeki olur..

ŞeKiL 0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    Hyosung GT 250 R Satılıktır izmirden bilginiz olsun ( Kırmızı )

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hyo alacaksan bu zamanlarda almak lazım piyasa resmen öldü.Yazın 2008leri 7bine satanlar vardı şimdi 2012ler 8bin
    Görkem bu seferde eski kasa alma sakın Benden sana tavsiye 2012 al farkı söylememe gerek yok sen kendin yazıcaksın zaten foruma

---------- Post added at 08:23 ---------- Previous post was at 07:57 ----------

Bu arada benim motorumda satılıktır.
    http://www.sahibinden.com/102686761
    Kısa farlarım yanmıyordu bi ara,ufak bi kazam var onda farda değişince hiçbir sorunu kalmadı motorun.Kazada değişen parça listesini alacak olan arkadaşa açıklayıcam kafanızda soru işareti kalmasın değişen parçaların hepsi sök tak parçalar ve vidasına kadar orjinalleriyle serviste değişmiştir.(Zaten sigorta karşılıyor diye nokta çizik olan her parçayı yazdırmıştım) Motor servis garantili ve kusursuz.Yan yattı çamura battı yok Alacağım 600F i bulduğum için uygun fiyat yazdım tahminimce 1-2güne gider zaten fakat forumada yazayım belki forumdan birine gider...
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

orhan899 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R , Suzuki GSX650F
    beyler 2009 model enjeksiyonlu modelı kullanıyorum son zamanlarda ufak bı sorun meydana geldı. Herzaman olmamakla birlikte devir göstergesi bazen şaşırıyor. bazen sürüş sırasında tam tur kendı kendıne tamamlıyo bazen devırde kaymalar yapıo bazende duzgun calısıyor ... neden yapar bunu warmı bı bılgısı olan?

Motosikleti
    600 RR
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hyo alacaksan bu zamanlarda almak lazım piyasa resmen öldü.Yazın 2008leri 7bine satanlar vardı şimdi 2012ler 8bin
    Görkem bu seferde eski kasa alma sakın Benden sana tavsiye 2012 al farkı söylememe gerek yok sen kendin yazıcaksın zaten foruma

---------- Post added at 08:23 ---------- Previous post was at 07:57 ----------

Bu arada benim motorumda satılıktır.
    http://www.sahibinden.com/102686761
    Kısa farlarım yanmıyordu bi ara,ufak bi kazam var onda farda değişince hiçbir sorunu kalmadı motorun.Kazada değişen parça listesini alacak olan arkadaşa açıklayıcam kafanızda soru işareti kalmasın değişen parçaların hepsi sök tak parçalar ve vidasına kadar orjinalleriyle serviste değişmiştir.(Zaten sigorta karşılıyor diye nokta çizik olan her parçayı yazdırmıştım) Motor servis garantili ve kusursuz.Yan yattı çamura battı yok Alacağım 600F i bulduğum için uygun fiyat yazdım tahminimce 1-2güne gider zaten fakat forumada yazayım belki forumdan birine gider...
    Evet yazın tavan yapmıştı piyasa, ki bende 5800 e aldığım halde 6500 e vermiştim benim 2008 i.Gerçi sattıktan sonra motor bulamadım orasıda ayrı...
    Şimdi gene eski kasa alcam ya, ama bu sefer senin rengin olcak düz kırmızı.Bakiyim turuncu kadar dikkat cekicekmi .

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...02952506/detay

Motorda bu, 750 km de daha İyide bi fiyata anlaştık, şimdi söylemiyim, aldıktan sonra söylerim.
    Yeni kasayı ben pek sevmiyorum, sanki arkadan kalıbı daha ufak geliyo, + selesi dar bende biraz yapılı olduğum icin sorun olabilir uzun sürüşlerde.

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet yazın tavan yapmıştı piyasa, ki bende 5800 e aldığım halde 6500 e vermiştim benim 2008 i.Gerçi sattıktan sonra motor bulamadım orasıda ayrı...
    Şimdi gene eski kasa alcam ya, ama bu sefer senin rengin olcak düz kırmızı.Bakiyim turuncu kadar dikkat cekicekmi .

Motorda bu, 750 km de daha İyide bi fiyata anlaştık, şimdi söylemiyim, aldıktan sonra söylerim.
    Yeni kasayı ben pek sevmiyorum, sanki arkadan kalıbı daha ufak geliyo, + selesi dar bende biraz yapılı olduğum icin sorun olabilir uzun sürüşlerde.
    Denilenden daha eski olması muhtemel, göstergesi eski gibi geldi bana Uygun fiyata anlaştıysanız, hayırlı olsun şimdiden
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Zippo's - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 600F ABS

Hocam hayırlı olsun da,göstergeler 2008 göstergesi değil mi ya ?

ŞeKiL 0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250 R
    2008-2009 Gibi geldi bana :Motor Belkii 2010 ların ilk serilerindende olabilir çünkü 2010 Hyosungların Göstergeleri 2012 lerin ile birebir.

e_erel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R (2010)
    Alıntı orhan899 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler 2009 model enjeksiyonlu modelı kullanıyorum son zamanlarda ufak bı sorun meydana geldı. Herzaman olmamakla birlikte devir göstergesi bazen şaşırıyor. bazen sürüş sırasında tam tur kendı kendıne tamamlıyo bazen devırde kaymalar yapıo bazende duzgun calısıyor ... neden yapar bunu warmı bı bılgısı olan?
    arkadaşlar aynı sorun bende de var maalesef :x benimkisi de 2010 model
    Emre Erel --- Kırmızı-Siyah Hyosung GT250R (2010) --- 34 VE 7236 --- A Rh+ --- +90544 698 78 31

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Aküyü sökün. Arka kuyruğun altında sigorta var. onu da sök. sonra bekle biraz tekrar sigortayı takıp aküyü bağla düzelecektir.
    Bi nevi bilgisayara reset atmak gibi birşey

maksat ecu,yamı reset atmak? eski uno arabamda bu problem olduğunda ecuya reset atardım düzelirdi.. aynı mantıkmı

Motosikleti
    600 RR
    Arkadaşlar onu bende farkedip özellikle sordum ve adam 2010 olduğunu söylemişti.Cokta şaşırmadım acıkcası, cünkü daha önce eski kasa beyaz göstergeli 2008 model bi motora şahit olmuştum hatta burdada konuşulmuştu hatırlarsanız, bu kanuni'nin naabtığı belli değil...
    Herneyse adam plaka cıkartmamıştı, sadece faturası vardı elinde.Dün cıkartmış plakayı ve 2008 model olduğunu öğrendiği gibi söyledi bana.Anlaştığımız fiyatta ufak bi oynama yapıp ortak noktayı bulduk.Bu mesajı sabahın 7 bucuğunda yazıyorum birazdan cıkıcam, yenikapı'dan yalova deniz otobüsüne binicem.Eğer bi aksilik cıkmazda motoru alırsam geldiğimde resimleri eklerim.

Motosikleti
    600 RR

Yeni hyo'ma kovuştum sonunda.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar onu bende farkedip özellikle sordum ve adam 2010 olduğunu söylemişti.Cokta şaşırmadım acıkcası, cünkü daha önce eski kasa beyaz göstergeli 2008 model bi motora şahit olmuştum hatta burdada konuşulmuştu hatırlarsanız, bu kanuni'nin naabtığı belli değil...
    Herneyse adam plaka cıkartmamıştı, sadece faturası vardı elinde.Dün cıkartmış plakayı ve 2008 model olduğunu öğrendiği gibi söyledi bana.Anlaştığımız fiyatta ufak bi oynama yapıp ortak noktayı bulduk.Bu mesajı sabahın 7 bucuğunda yazıyorum birazdan cıkıcam, yenikapı'dan yalova deniz otobüsüne binicem.Eğer bi aksilik cıkmazda motoru alırsam geldiğimde resimleri eklerim.
    Hayırlı olsun, sticklerları sökün bakalım ne çıkacak altından
    Soldaki sticker gösterge içindemi ?
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler