Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ulem bende niyo çok yakıyor ozaman yan 300 km yi göremedim daha depoyla
    hesabını nasıl yapıyorsun yanlışlık olmasın.

Ben nasıl yaptığımı söyleyeyim.
    Full depo doldurdum. kırmızı kararlı biçimde yanana kadar yol yaptım. Tekrar gırtlak depo doldurdum.
    Benzinciden alınan LT kadar yakıt yakmışım demek ki. 100km de yakılan yakıtın ortalamasını buldum. Depoda kalan miktar ile bu ortalama ile nekadar yol yapardım bunu hesaplayıp gidilen yolu buluyorum.

Diğer bir deyişle doldurmayıp da benzin bitene kadar gitseydim ne kadar gidecektiyi hesaplıyorum.

Hacı eğer senin hesabın böyle değil ise senin depoda delik var demektir :D

Çünkü 5,6lt / 100km yapar ne yapsan yaktıramazsın gt520 ye bu yakıtı.

100km boyunca 160'ın altına düşmeden yol yaptım otobanda (sırf ölçmek için) 5lt den biraz az yaktı

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @Alper Kaya Dostum 2 hyo bir cıbır gezi yapmışsınız.Tam da yakın zamanda bir arkadaşla kafamıza takıldı.cbr 250 ile gt250r arasındaki farklar nedir,performans açısından.Sİzde taze taze beraber gezmişsiniz,top speed,kalkış,hızlanma vb kesin hepsini deenmişsinizdir.Detaylı bir cevap yazsan da şu sorumuza,rahat etsek.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hesabını nasıl yapıyorsun yanlışlık olmasın.

Ben nasıl yaptığımı söyleyeyim.
    Full depo doldurdum. kırmızı kararlı biçimde yanana kadar yol yaptım. Tekrar gırtlak depo doldurdum.
    Benzinciden alınan LT kadar yakıt yakmışım demek ki. 100km de yakılan yakıtın ortalamasını buldum. Depoda kalan miktar ile bu ortalama ile nekadar yol yapardım bunu hesaplayıp gidilen yolu buluyorum.

Diğer bir deyişle doldurmayıp da benzin bitene kadar gitseydim ne kadar gidecektiyi hesaplıyorum.

Hacı eğer senin hesabın böyle değil ise senin depoda delik var demektir :D

Çünkü 5,6lt / 100km yapar ne yapsan yaktıramazsın gt520 ye bu yakıtı.

100km boyunca 160'ın altına düşmeden yol yaptım otobanda (sırf ölçmek için) 5lt den biraz az yaktı
    abi sendeki kaç model bilmiyorum ama bende enjeksiyonlu ve halen 150 km hızı görmüş değilim
    belkide rodaj halen tam açılmadı ondandır
    bide 1200 rakımdayım acaba o da etkiliyor mudur burdakilerin tamamı aynı şeyi söylüyor çünkü
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    abi sendeki kaç model bilmiyorum ama bende enjeksiyonlu ve halen 150 km hızı görmüş değilim
    belkide rodaj halen tam açılmadı ondandır
    bide 1200 rakımdayım acaba o da etkiliyor mudur burdakilerin tamamı aynı şeyi söylüyor çünkü
    Bende 2011 var.Fakat fark etmez geçen 2006 karbüratörlü kullanan arkadaşla konuştum o da 90 100 civarı giderek 3.2 - 3.5 yaktırabiliyorum dedi.
    Benzin aldığın yerlere dikkat et.
    Birde cometi olan bi arkadaş var daha 3.5 altına düşemedi naparsa yapsın.
    Rakım etki ediyor mu hiç bilmiyorum. İstanbulun en yüksek yeri 550m. Bilirsin zaten rüzgar çok etkiliyor.

Bir de kendi motosikletimde gördüğüm motosikleti 5,7Krpm - 6,7K rpm arası kullanım en ekonomik kullanım. Devir azalırsa da artarsa da yakıt tüketimi artıyor.

Shell ile motosiklet güzel gidiyor ama 1 depoda en az 30km daha az gidiyor. Benzini kaliteli ve performanslı olabilir ama uzun km gitmiyor.

Bazen benim de benzin çok hızlı bitiyor fark edemiyorum ama yinede senin söylediğin rakamlar olamaz. 300 de kırmızı yandığı oluyor ki içinde 4,5-5lt benzin oluyor.

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Bende 2011 var.Fakat fark etmez geçen 2006 karbüratörlü kullanan arkadaşla konuştum o da 90 100 civarı giderek 3.2 - 3.5 yaktırabiliyorum dedi.
    Benzin aldığın yerlere dikkat et.
    Birde cometi olan bi arkadaş var daha 3.5 altına düşemedi naparsa yapsın.
    Rakım etki ediyor mu hiç bilmiyorum. İstanbulun en yüksek yeri 550m. Bilirsin zaten rüzgar çok etkiliyor.

Bir de kendi motosikletimde gördüğüm motosikleti 5,7Krpm - 6,7K rpm arası kullanım en ekonomik kullanım. Devir azalırsa da artarsa da yakıt tüketimi artıyor.

Shell ile motosiklet güzel gidiyor ama 1 depoda en az 30km daha az gidiyor. Benzini kaliteli ve performanslı olabilir ama uzun km gitmiyor.

Bazen benim de benzin çok hızlı bitiyor fark edemiyorum ama yinede senin söylediğin rakamlar olamaz. 300 de kırmızı yandığı oluyor ki içinde 4,5-5lt benzin oluyor.
    16,5 lt deponuz var 300 km kalanlada 100 km gitseniz eder 400 km inan çok yakıyor binilmez bu motora ben 10,5 lt ile 350 km gidiyorum. yolda bile bırakmıyor sen gördün seviyorum motorumu sende sevebilmek için neler yapıyorsun zorlama aşk olmaz ne yani otopsicinin deposunda VAN Canavarı mı var

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16,5 lt deponuz var 300 km kalanlada 100 km gitseniz eder 400 km inan çok yakıyor binilmez bu motora ben 10,5 lt ile 350 km gidiyorum. yolda bile bırakmıyor sen gördün seviyorum motorumu sende sevebilmek için neler yapıyorsun zorlama aşk olmaz ne yani otopsicinin deposunda VAN Canavarı mı var
    Hacı bikere depomuz 17lt Senin verdiğin 10,5lt 350km olayında da 3lt/100km çıkıyor. genel ortalamam senden azcık fazla. O da çift silindir farkı ama değer
    Bak bu laf senin "Lan olum altınızda nasıl makina var uçuyormusunuz." e olsun o kadar değil mi:D

Hayırdır Er6n'e sarmışsın galiba. Takasa verecekmişsin sevdiğini :p

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Hacı bikere depomuz 17lt Senin verdiğin 10,5lt 350km olayında da 3lt/100km çıkıyor. genel ortalamam senden azcık fazla. O da çift silindir farkı ama değer
    Bak bu laf senin "Lan olum altınızda nasıl makina var uçuyormusunuz." e olsun o kadar değil mi:D

Hayırdır Er6n'e sarmışsın galiba. Takasa verecekmişsin sevdiğini :p
    sorma bendeki kedi aşkı kardeş 2008 er6-n icin üste 5.000 tl istedi model düşük pazarlık yapmadım ama vazgeçtim üst model bulursam f yada n bırakıyorum kim yağ yaşıyorsa yaksın
    tekhancer bunu beğendi.

Motosikleti
    du bakim hele uzun yol denemesine ekim 15 te çıkıyorum o zaman kesin belli olacak
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sorma bendeki kedi aşkı kardeş 2008 er6-n icin üste 5.000 tl istedi model düşük pazarlık yapmadım ama vazgeçtim üst model bulursam f yada n bırakıyorum kim yağ yakıyorsa yaksın
    illa verdiğinle aldığının yılı aynı mı olacak
    hani 5 sene kullanacaktın ne oldu :D

du bakim hele uzun yol denemesine ekim 15 te çıkıyorum o zaman kesin belli olacak
    hayırdır ne tarafa yolculuk.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bende en ekonomik 3,6 lt/ 100 km kullandım bir hava filtresini değiştirip denemek lazım birde.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    nasip olursa eğer karadeniz üzeri istanbul eğer yetişemezsem düz yoldan ankara üzeri istanbul

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    nasip olursa eğer karadeniz üzeri istanbul eğer yetişemezsem düz yoldan ankara üzeri istanbul
    Ohoo sen bu geziyi yapacağım dediğinde gt650 vardı sende. Hala mı aynı yolculuk :D

Karadeniz için artık geç oldu. Her an yağmuru üstüne boca edip kaçabilir bulutlar.
    He dersen ki ben şeker miyim erimem diye orasını bilemem
    Biz de 13 ekimde bişeyler düşünüyoruz. Birtek benden yana sıkıntı var elimde bi proje var bitirmek için yardırıyorum. Bitiremezsem ben gidemiycem =/

Efsane bir gezi olacak(kendi çapımızda tabi )

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Ohoo sen bu geziyi yapacağım dediğinde gt650 vardı sende. Hala mı aynı yolculuk :D

Karadeniz için artık geç oldu. Her an yağmuru üstüne boca edip kaçabilir bulutlar.
    Biz de 13 ekimde bişeyler düşünüyoruz. Birtek benden yana sıkıntı var elimde bi proje var bitirmek için yardırıyorum. Bitiremezsem ben gidemiycem =/

projeden çok burada takılıyorsun sonra bahane hazır proje yetişmedi bana laf yetiştirecegine projeyi yetiştirde sensiz yola çıkmayalım

Motosikleti

aslında çok şekerimdir ama kolay kolay erimem
    beni tanıyanlar bilir ben özellikle hava soğuduğunda ve yağmurlu havalarda geziyorum
    seviyorum abi yağmuru
    bu arada o haziran projesini devlet memuru olduğum için yapamadım
    4 ay oldu iznimi iptal ettiler[COLOR="Silver"]

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Benim de oyle makina 3 lu rakamlari gormesi imkansiz yalniz degilsiniz ben de 300 lerde filan depo fullerim. Smokehead+160 lastik+sehir ici sert kullanim bircok etken var tabi 300 e gelmeden sifira iniyor alistik iyice sorun yok klasik motor sohbetlerin de de(motorda durdugun yerdeki meraklilar 20 kr deyip geciyorum ya da 4-5 litre

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de oyle makina 3 lu rakamlari gormesi imkansiz yalniz degilsiniz ben de 300 lerde filan depo fullerim. Smokehead+160 lastik+sehir ici sert kullanim bircok etken var tabi 300 e gelmeden sifira iniyor alistik iyice sorun yok klasik motor sohbetlerin de de(motorda durdugun yerdeki meraklilar 20 kr deyip geciyorum ya da 4-5 litre
    ooo araba kadar yakıyor sen araba al kardeşim :D

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    aslında çok şekerimdir ama kolay kolay erimem
    beni tanıyanlar bilir ben özellikle hava soğuduğunda ve yağmurlu havalarda geziyorum
    seviyorum abi yağmuru
    bu arada o haziran projesini devlet memuru olduğum için yapamadım
    4 ay oldu iznimi iptal ettiler[COLOR="Silver"]
    Senin gazınla bugün işe yağmurda motosikletle geldim. Allahtan pek yağmıyodu 25kmde nerdeyse hiç ıslanmadım.
    otopsici bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Senin gazınla bugün işe yağmurda motosikletle geldim. Allahtan pek yağmıyodu 25kmde nerdeyse hiç ıslanmadım.
    Bende motorla gelcektim ama yemedi :D

Motosikleti
    aga az paraya kıyıp iyi bir bot ve iyi bir kıyafet on numara

culcu07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250r
    satılık 2007 40bin kmde sıkıntısız bakımları yapılmış motorumu satıyorum ilgilenenlere duyrulur.
    Sahibinden.com ilan numaram : 82930891
    Link : http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...82930891/detay

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 43 kullanıcı var. (0 üye ve 43 misafir)

Bu Konudaki Etiketler