Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Ya bugün avcılar sahilde burdan bi abim selam verdi, cıkartamadım, kusura bakmasın valla gece karanlığı şapka falan birde şimdi eve gelmişken bi yazıyım dedim.
    Eğer görürsen bu mesajı burdan mesaj atarsın yada bu linkten ulaşırsın. http://www.facebook.com/gorkem.saka.18

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bugün avcılar sahilde burdan bi abim selam verdi, cıkartamadım, kusura bakmasın valla gece karanlığı şapka falan birde şimdi eve gelmişken bi yazıyım dedim.
    Eğer görürsen bu mesajı burdan mesaj atarsın yada bu linkten ulaşırsın. http://www.facebook.com/gorkem.saka.18
    avcılar sahile gelirmiydin sen ya
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinal balataların tutuşu fena değil hatta güzel de tutuyor. Fakat dediğin gibi çok ötüyor. Şimdi para veremem ona diyorsan ve anlıyorsan!!! balataları söküp düz zemine koyacağın bi zımparaya balataları sürt üstteki zemini biraz aşındır geri tak ses kesilecek ama bir zaman sonra yine yapacaktır.

Daha yumuşak balata kullanırsan ses yapmayı kesecektir. Mondial gibi çinli motosikletlerin balatalarından uyanlar var sakın!! onları kullanma. Frenlerin yarı yarıya güç kaybeder.
    Brenta, goldfren gibi markalar var ama ses yapıp yapmadığını bilmiyorum.
    EBC var pahalı ama güzel balatalar ses yapmıyor. 5-6 binkm oldu kullanıyorum hala iyi durumda (çok fazla fren kullanmam motor freni de kullanmam uygun yerde uygun gaz frene gerek bıraktırmıyor). Ama son zamanlarda arkadan arada bir ses geliyor sonra hani bu hiç ses çıkarmıyordu demesin kimse

Tıkırtı sesi de balataların yay şeklinde olan kısmının üst tarafı disk üzerinde kalıp katman oluşturuyor o sebeple geliyor. Bi paint denemesi yapayım birazdan atarım

---------- Post added at 18:12 ---------- Previous post was at 18:02 ----------

Resimde çizmeye çalıştım.
    http://img421.yukle.tc/image.php?id=7391.jpg

Koyu yeşil kısımlar diske tam sürtünerek aşınıyor. Açık yeşil kısım ise diske düzgün sürtünmediği için aşınmıyor ve arada diskin üzerine çıkan bi basamak oluşturuyor. O basamağın yerine oturması da tıkır tıkır ses yapıyor. Dediğim gibi balataları çıkartıp o kısmı biraz da derin şekilde taşlarsanız sesin kesildiğini göreceksiniz.
    (zamanında ben de yapmıştım)

Ama ilginç olan şey senin bunu daha 500 600km de nasıl yapabilmiş olman. Bunun 2000de falan olması lazım
    Dostum sağol bilgiler için ben kendim yapamam sanmıyorum en iyisi servise götürüp sorunu bildirmek rahatsız ediyor adamı koyduğun resim gözükmüyor ayrıca bakamadım.

Düzeltme: Resim gözüküyormuş pardon

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:26 ----------

Alıntı Challenger1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostum sağol bilgiler için ben kendim yapamam sanmıyorum en iyisi servise götürüp sorunu bildirmek rahatsız ediyor adamı koyduğun resim gözükmüyor ayrıca bakamadım.

Düzeltme: Resim gözüküyormuş pardon
    İyi dediğin balataların linkleri varsa verebilirmisin Teşşkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:29 ----------

Arkadaşlar zincir için castrol zincir yağı aldım sizce zincir kaç km de bir yağlanmalıdır aldığım yer 250 km de bir yağla demişti tecrübelii arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim Teşşkürler

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    300 iyidir. Yıkadıktan sonra ve yağmurlu havalarda 150 km den sonra yağlamak iyidir.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

RuzgarSA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cuma aksamı ben Chronix ve undocab bakırköy CineBonus'ta saat 11 de Siperder Man e gidecez gelen olursa orda oluruz :D oncesinde sonrasında aktivite yok planda ama o gün ne olur beli olmaz :D
    slm buluşma kaçta, bende gelebilirim

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm buluşma kaçta, bende gelebilirim
    Bu gece 23 de film 23:45 te bilet falan almadık insallah yer vardır :D yer http://www.capacity.com.tr/ burası olcak :D

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Bu gece 23 de film 23:45 te bilet falan almadık insallah yer vardır :D yer http://www.capacity.com.tr/ burası olcak :D
    cok gec ama gelmeye calısırım yeri biliyorum cebe cagrı atın size dönerim ok. info cep no var k.i.b

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    cok gec ama gelmeye calısırım yeri biliyorum cebe cagrı atın size dönerim ok. info cep no var k.i.b
    ben dört kişilik 23:45 rezervasyon yaptırdım. biletleri 45 dk önceden almak gerekiyor.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Film guzeldi bence sirinevlerde sabahci kahvesinde bulustugum bi arkadasla cay iciyorum. Millet daha evine varmamistir

Motosikleti
    2012-Hyosung GT250R
    Arkadaşlar ön lastiğim yarıldı bana 2011 veya 2012 tarihli shinko ön lastik lazım gören duyan veya satan varsa haber verirse sevinirim
    [COLOR="#FF0000"][I]Söz Uçar,Yazı Kalır..Koku ise Ten de İz Bırakır...[/I][/COLOR]

Motosikleti
    Honda nc700xa
    ben dört kişilik 23:45 rezervasyon yaptırdım. biletleri 45 dk önceden almak gerekiyor.
    Andaç gelmen güzel oldu ;) çok konuşamadık biraz kalabalık olduk :D ben o kadar beklemiyordum :D

Motosikleti
    Kawasaki ER6F
    Andaç gelmen güzel oldu ;) çok konuşamadık biraz kalabalık olduk :D ben o kadar beklemiyordum :D
    bence keyifliydi. yanıldıgim tek nokta filmden sonra gazlariz diye düşünüyordum ama ben hepimizin yerine dörde kadar gezdim tanışmak güzeldi k.i.b

Motosikleti
    Honda nc700xa
    bence keyifliydi. yanıldıgim tek nokta filmden sonra gazlariz diye düşünüyordum ama ben hepimizin yerine dörde kadar gezdim tanışmak güzeldi k.i.b
    Planda gezmek yoktu kimsede hadi gezelim demedi biri cıksa millet peşine giderdi kesin :D birdaha boyle isteklerini icine atma ;) herkez olmasa da ila biri eşlik eder beli mi olur :D

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Selam millet yazmadım bayadır.Oh ne güzel geziyosunuz, ben staj ayağına motordan yine uzağım, uzak olunca da yazmadım pek bi sorum olcaktı arkadaşlar, geçenlerde gittiğimde motorda hareket esnasında rahatsız edici bi ses geliyo, hışırtı gibi.
    Sanırım zincirden geliyo ömrünü tamamlamış gibi, gerilcek yeri var ama ses yapıyo meret. 15bin km uygun bi km.dir sanırım zincir değiştirmek için. bi de egzantrikten şüpheleniyorum, ordan da hafif
    ses geliyo gibi ama usta da açmadan bilemem diyo. Boşuna açtırmak istemiyorum, ne önerirsiniz ?
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam millet yazmadım bayadır.Oh ne güzel geziyosunuz, ben staj ayağına motordan yine uzağım, uzak olunca da yazmadım pek bi sorum olcaktı arkadaşlar, geçenlerde gittiğimde motorda hareket esnasında rahatsız edici bi ses geliyo, hışırtı gibi.
    Sanırım zincirden geliyo ömrünü tamamlamış gibi, gerilcek yeri var ama ses yapıyo meret. 15bin km uygun bi km.dir sanırım zincir değiştirmek için. bi de egzantrikten şüpheleniyorum, ordan da hafif
    ses geliyo gibi ama usta da açmadan bilemem diyo. Boşuna açtırmak istemiyorum, ne önerirsiniz ?
    Zincirine ve kalitesine göre değişir japonlar genelde 20-25bin gidiyor.
    Motosikletin kaç km de? 30bin civarında egzantirikler de ses olması normal değişim zamanı gelmiş oluyor. Belirtmeye gerek yok aslında ama yinede söyleyeyim Tabi kullanım şekline göre bunu 10binde yapanda çıkar.

Ben de motordan hafif bi ses geliyormuş gibi hissediyorm. Ama usta yok bişey normal diyor. Anlaşamadık

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    Zincirine ve kalitesine göre değişir japonlar genelde 20-25bin gidiyor.
    Motosikletin kaç km de? 30bin civarında egzantirikler de ses olması normal değişim zamanı gelmiş oluyor. Belirtmeye gerek yok aslında ama yinede söyleyeyim Tabi kullanım şekline göre bunu 10binde yapanda çıkar.

Ben de motordan hafif bi ses geliyormuş gibi hissediyorm. Ama usta yok bişey normal diyor. Anlaşamadık
    Motosiklet 15binde zaten ilk zinciri üstündeki. Dişlilerim iyi durumda gözüküyo, önerebilceğin zincir var mı bana? Motor maalesef uzun süreler yatıyo okul yüzünden. Egzantirik otomatik gergide sıkıntılar oluyomuş, ben ondan olabilir diye düşünüyorum ama motoru açmadan anlamanın kolay yolu var mı acaba?
    33 KDC 64

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı my91 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motosiklet 15binde zaten ilk zinciri üstündeki. Dişlilerim iyi durumda gözüküyo, önerebilceğin zincir var mı bana? Motor maalesef uzun süreler yatıyo okul yüzünden. Egzantirik otomatik gergide sıkıntılar oluyomuş, ben ondan olabilir diye düşünüyorum ama motoru açmadan anlamanın kolay yolu var mı acaba?
    O zaman orjinal zincir var sende de. 15binde zaten bitiyor orjinal zincir. Benimkinde şuan gerdirecek pay bile kalmadı
    D.I.D veya EK zincirlerinden birini al ikisi de iyi marka EK'yı belki burada duymayanlar vardır ama Xring teknolojisini icad eden japon markası.
    Sen de xring zincir al. Oring 'e göre daha az sürtünen bi zincirdir. Sıktığın yağı X şeklindeki plastiklerin arasında tutar ve yağlı kalmasını sağlar.

Bizim motosikletlerdeki otomatik gergi değil ya. Mal bitane demir çubuk var o sabit olarak duruyor. Sen kendin otomatik gergi zımbırtısı aldıysan bilmiyorum.
    Açmadan bilemem dediği şeyde çok ciddi bir motor açılması yok. Sadece üst kapağı sökecek oradan gerginliğini kontrol edebiliyor.
    Yanlız yine diyorum egzantirik 15binde gitmemesi lazım.

Arkadaş 20.000km kullandı bir defa gerdirmedi.
    Genelde zincirle beraber dişlileri değiştirin derler ama ben değiştirmiycem. Sen de ustana sor istersen. Dişlilerime baktım sıfır gibi maşallah

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    O zaman orjinal zincir var sende de. 15binde zaten bitiyor orjinal zincir. Benimkinde şuan gerdirecek pay bile kalmadı
    D.I.D veya EK zincirlerinden birini al ikisi de iyi marka EK'yı belki burada duymayanlar vardır ama Xring teknolojisini icad eden japon markası.
    Sen de xring zincir al. Oring 'e göre daha az sürtünen bi zincirdir. Sıktığın yağı X şeklindeki plastiklerin arasında tutar ve yağlı kalmasını sağlar.

Bizim motosikletlerdeki otomatik gergi değil ya. Mal bitane demir çubuk var o sabit olarak duruyor. Sen kendin otomatik gergi zımbırtısı aldıysan bilmiyorum.
    Açmadan bilemem dediği şeyde çok ciddi bir motor açılması yok. Sadece üst kapağı sökecek oradan gerginliğini kontrol edebiliyor.
    Yanlız yine diyorum egzantirik 15binde gitmemesi lazım.

Arkadaş 20.000km kullandı bir defa gerdirmedi.
    Genelde zincirle beraber dişlileri değiştirin derler ama ben değiştirmiycem. Sen de ustana sor istersen. Dişlilerime baktım sıfır gibi maşallah
    Teşekkür ederim öneriler için, benim zincirde gerilcek daha 3 diş falan var ama ses yapıyo değiştiririm o yüzden, emin değilim yolda beni rahatsız eden ses, zincirden gelen ses de olabilir, bence de bu km.de egzantirik sorun çıkarmamalı, o kadar sert de kullanmam aksine kalkışlar ve yavaşlamaları da sakin yaparım ama. Bu sayfada okumuştum yine otomatik geriden bahsediyodu eskiler, ustam da bahsetti ama yanlış biliyolar demek ki Bakalım stajım bitip gidince ustanın yanına atcam kendimi, umarım çok masraf açmadan kurtulurum.

Ha bi de grenaj vidası almam lazım, usta kaybetmiş bir ikisini yerine dandik vida takmış, metriğini biliyo musun? Renklilerle değiştirebilirim tümünü.
    33 KDC 64

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    belkide ben yanlış biliyorum ama arkadaşın gergisini söktük zamanında ileri geri ayarı olmayan durduğu yere sabitlenen bir demirdi gergi zımbırtısı. Belki terimi kullanım farklıdır.
    Ebayda otomatik gergiler satılyıor 100$ civarında.
    grenajlarda kalın var ince var. Hangisinden kaybetti acaba
    Şu sitede istemediğin kadar çeşit var
    http://www.pro-bolt.com/index.php/al...dome-head.html

Hayvan pahalı olanlar var titanyum vida. Motosiklet hafif olsun diye kullanılıyor. Ducati A'dan Z'ye titanyum vida kullanıyor. Bi tanesi düşse 15-20 tl :D

Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    belkide ben yanlış biliyorum ama arkadaşın gergisini söktük zamanında ileri geri ayarı olmayan durduğu yere sabitlenen bir demirdi gergi zımbırtısı. Belki terimi kullanım farklıdır.
    Ebayda otomatik gergiler satılyıor 100$ civarında.
    grenajlarda kalın var ince var. Hangisinden kaybetti acaba
    Şu sitede istemediğin kadar çeşit var
    http://www.pro-bolt.com/index.php/al...dome-head.html

Hayvan pahalı olanlar var titanyum vida. Motosiklet hafif olsun diye kullanılıyor. Ducati A'dan Z'ye titanyum vida kullanıyor. Bi tanesi düşse 15-20 tl :D
    Vay arkadaş kaç gr hafifletcek acaba motoru ducati alıyosan katlancan arkadaş,gidelim de araklayalım bi dukatiden bi çubuk başımıza neler açıyo arkadaş ya .otomatik gergi almam , boşuna 100 dolar harcamam sanırım, satıp model yenilemeyi de düşünmüyo değilim, 2008 model, yıllanıp kalıyo elimde. Güzel soru, kalın mı ince mi. Onu bilmiyorum işte. manuelde de bulamadım boyutlarını bakalım gidince kontrol ederim. Teşekkürler.
    33 KDC 64

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 39 kullanıcı var. (0 üye ve 39 misafir)

Bu Konudaki Etiketler