Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Kullanim kilavuzunu dikkatli okursan. Bu motosikletin 30000 de degismesi gereken parcalari var. Malum baslangic motoru ilk sahipleri genelde bilincsiz olur motoru duzgun kullanmaz bi de cc yukseltirken sattiginda km dedigimiz degere yakin olur.bide bilincsiz kullanim eklenince kisa zaman sonra 30bin bakimi daha erken bi degerde 20binde falan yeni alana patlar. Buna istedigin gibi yorum yapabilirsin. Bu motosikletin yabanci forumu var.korider.com burda bi elemanin motoru 180bin kmde ama adam kilavuza harfiyen uyuyor. Sonucta o kilavuzu bu aleti yapan muhendisler yazdi uymakda bizim sorumlulugumuz. Ben de bir muhendis olarak aksi durumla karsilasildiginda yakinmayi abesle istigal olarak goruyorum. Son olarak telefondan yazmak cok zor
    tekhancer bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster

geçen bizim kombi yıllarsonra yoğuşma tankımıdır nedir o değişiyor konuyla alakası yok gibi gelmesin
    adamla uzun uzun sohbet ettik , abi kombine dua et diyor bunlar uzun süre bozulmadı diye hemen üretimden kaldırdılar diyor amaç? amaç tamamen yedek parçaya dayatma
    bu kanuninin asıl amacıdır bunu sen bizden çok daha iyi biliyorsun . bizde diyoruzki motor belli tecrübeliler yazıyor burada okey güzel birşey
    ama kanuni yedek parçaya dayatma yapıyor ve benim şahsi görüşümdür verilen paraya oranla gt250r gv250 vs bunlar tamamen :D yedek parça odaklı üretilmiş
    kronik bozulmaların ötesine geçmiş bu motor satan adamlarla sahipleriyle konuşarak vardım bu kanıya yanlış anlaşılmasın kesinlikle dandik demiyorum sadece görülen gerçek
    ama bu motoru çok sevdim :D severekte binmeye devam edeceğim
    (benim motorumun sorunu kronik değil daha öncede yazdım farklı bir durum ama hep alıntı yapıldı bahsini ettiğim konu açık ve net narin ötesi çok kibar bir motormuş öyle gözlemlenmiş konudada yazılmış hep ama yeni yeni kabullenilmiyor bu durum ,, modeller değişti sorunlar giderildi felan yalan taze motorları ondan sorunsuz az bi yaşlansınlar bakalım
    iyide motoru kanuni üretse tamam demerim hyosung koremalını kanuni koreden getirtiyor bu tezin çürümüş oluyor bence, ayrıca tüm dünyada özellikle amerakda satış rekorları var sadece türkiyede duyulmuş bir model değildir hyosung. kanuni yedek parçayı getirmiyorsa bu kanuninin suçudur
    tekhancer bunu beğendi.
    2011 Hyosung GT250R EFI Beyaz

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı iceindark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş bu nasıl mesajdır ya...
    özeti şu:siz aylarca yıllarca didinip uzun araştırmalar sonucu bu motoru beğenip aldınız ama bu motor hyosung un sizi "yedek parça" yoluyla sömürmek üzere ürettiği bi motordur
    hepinize geçmiş olsun zuhahahaha :D:D:D

sen bu mesaja bide samimi mi diyosun ?????

karalama mesajı yazsan nası yazardın acaba bay samimiyet...
    iceindark
    Motosikleti: cbr250 mi gt250r mı ???
    önce al bakalım bir tane sonra kaynatırız karalama yok :D kardeş biz ilerde bu motoru satacağız belkide buradan birisi alacak bizim motorlarımızı kesinlikle süper motor :D
    sana bu msj daha açıklayıcı olur
    cbr250 alırsan verirsin 10 bin 5 yıl sonra yine satarsın 7 bin gt250r alırsan verirsin 10 bin yarın satamazsın 8 bin sebebini bir düşün karalama yok gerçekler var

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyide motoru kanuni üretse tamam demerim hyosung koremalını kanuni koreden getirtiyor bu tezin çürümüş oluyor bence, ayrıca tüm dünyada özellikle amerakda satış rekorları var sadece türkiyede duyulmuş bir model değildir hyosung. kanuni yedek parçayı getirmiyorsa bu kanuninin suçudur
    yedek parça gelmemesi değil bakın yorum tamamen :D kanuninin bir marka ve model seçip onu ülkeye getirme prensibi yedek parçaya dayatılacak üründür , hyo kasinki felan :D adamlar pazar yapmış konu bu tez çürümesi ne alaka hocam
    hangi motor türkiyede üretilmişki ? bir araba alırsın reno ucuza verir arabayı sana parçadan dayar . fiatta aynı mesela bende 5200 motor grand cherokee vardı değeri 20 bin vergisiydi yakıtıydı söylemiyorum yükleniyorduk arabaya sağ ön sol arka diferansiyel değişti arabanın 4 te 1 parasına yani parçadan kazanıyorlar birde has amerikan ha 2. el piyasa değeri ucuz verilen malın kalitesi belli 2. elide ucuz hyo alacağıma honda alırdım 250 varmı bakın honda 250 2. el 10 bin km si bile sıfıra yakın para niye ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:25 ----------

Alıntı ogi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ozan motordan soğuttun beni 2 .dk da walla çok beğeniyorum çok hoş motor ve ancak maddiyat buna el veriyor ama bazen ya motor büyük bir arıza çıkarırsa diye düşünüyorum çünkü ozaman uzun bi süre yatıcak
    pardon hocam amacım o değil sende biliyorsun bunları white34 nickli arkadaş yazdı genel anlamda bende katıldım ona aynı düşüncelerdeyiz
    ve inanırmısın yeni yaptırmama rağmen bende korkarak biniyorum fırtına kalkışlarına son verdim inş motorla ilgili bir sorun yaşamazsınız bende bundan sonra yaşayacağımı pek zannetmiyorum ama tedirginlikte yok değil hani

Motosikleti
    @OZ@N-GT250R yukarıda yedek parçaya odaklı üretilmiş demişsin ya o yüzden dedim kanuni üretmiyor o yüzden kanuni yedek parçaya dayatma yapacak durumda değil eline ne geliyorsa onu satıyor. Her cihazın yedek parçası vardır bozuldumu yedek parçasını arar alırsın söylediğin pek mantıklı gelmedi ama görüşüne tabiki saygım var.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    @OZ@N-GT250R senin ki sakatlıktan yeni çıkan futbolcu çekinmesi. Sen biraz bin sonra yine eskisi gibi kullanmaya başlarsın.
    Hyosung'u türkiyeye ilk getiren kanuni değildir. Bu da ayrı bir not olsun
    OZ@N-GT250R bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    @OZ@N-GT250R yukarıda yedek parçaya odaklı üretilmiş demişsin ya o yüzden dedim kanuni üretmiyor o yüzden kanuni yedek parçaya dayatma yapacak durumda değil eline ne geliyorsa onu satıyor. Her cihazın yedek parçası vardır bozuldumu yedek parçasını arar alırsın söylediğin pek mantıklı gelmedi ama görüşüne tabiki saygım var.
    ama kanuni yedek parçaya dayatma yapıyor ve benim şahsi görüşümdür verilen paraya oranla gt250r gv250 vs bunlar tamamen :D yedek parça odaklı üretilmiş

yazdığım msj kanuni dayatma yapan üreten firma yedek parça odaklı kendi fikrim sadece

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @OZ@N-GT250R senin ki sakatlıktan yeni çıkan futbolcu çekinmesi. Sen biraz bin sonra yine eskisi gibi kullanmaya başlarsın.
    Hyosung'u türkiyeye ilk getiren kanuni değildir. Bu da ayrı bir not olsun
    kuralkan yazıyorsa çıkar amaçlı satıştır hyo zaten vardı kanuni gördü el sıkıştı anlaştılar kaymağı yiyorlar ama ne kaymak ha, parça fiyatları benzin fiyatlarıyla orantılı artıyor ) bende bunu söylüyorum
    inş dediğin gibidir ilerde alışırım ama alışmasam daha iyi sanki
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125

yazdığım msj kanuni dayatma yapan üreten firma yedek parça odaklı kendi fikrim sadece
    Herkes fikrini söylemeli.

Şöyle bir durum var arabalarda da orta kalite ve ucuz araçlar aslında araç satışından çok sonrasındaki servis yedek parça satışından kazanır.
    Pahalı araçlar ise bunu düşünmesine gerek yok zaten yedek parçaları dünya para tutar:D

Dedik ya serde mühendislik var. Mühendis hesap yapan kişi demektir. O zaman hesaplayalım.

Şöyle bir önerme yapılabilir.
    Bir motosikletin üzerindeki bütün parçaları a-z' ye yedek parça olarak toplasak kaç para eder :D
    Bunu tüm motosikletler için yapalım.
    Motosikletler için (satışfiyatı - üretim maliyeti)= Satışta elde ettiği kâr diyelim.
    (Yedek parça olarak toplam fiyat -üretim maliyeti) = yedek parçadan elde ettiği kar
    ([Satışta elde ettiği kâr + Yedek parçadan elde ettiği kâr] / [üretim maliyeti+ satış fiyatı]) = Niyet

Bütün motosikletler için bu şekilde NİYET belirlemesi yapabiliriz sonucu çok yüksek çıkan sırf yedek parça için motosiklet satıyo demektir.

---------- Post added at 23:12 ---------- Previous post was at 23:07 ----------

kuralkan yazıyorsa çıkar amaçlı satıştır hyo zaten vardı kanuni gördü el sıkıştı anlaştılar kaymağı yiyorlar ama ne kaymak ha, parça fiyatları benzin fiyatlarıyla orantılı artıyor ) bende bunu söylüyorum
    Alışırsın merak etme ;)
    Sonra video falan çekip koyarsın buralara
    www.hyosungsource.com diye bi adres var. Bu uluslar arası parça satış sitesi kore menşeyli.
    Buradaki fiyatların artışı da kanuni ile aynı oranda gidiyor. Bazı parçalar dışında arada kargoyu da ekleyince çok fark olmuyor.
    Bu demektir ki zam yapan aslında hyosung firmasının kendisi.

Alıntı berkay8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben bişey anlamıyorum bu form bilgilerimi paylaşmamız için değil mi neden birbirimizi kırarız argo veya incitici kelimeler kullanırız anlamıyorum sonuçta bu formu genç arkadaşlarımızda orta yaşlı veya yaşlı arkadaşlarımız ya da abilerimiz kullanıyor onlara kötü örnek olmayalım hepimizin ortak noktası burası birbirimize yardıcımı olalım sorunlarımızı anlatalım çözüm yollarını konuşalım resim paylaşalım gezi düzenleyelim çay kahve içelim diye sesli düşündüm ...
    Giden gitti siz hala neyin muhabbetini yapıyorsunuz ?

Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özelini yiyim ozan, özelde şekilden şekle giriyorsun...
    Sat şu motoru bak krank kırıyor, bir sürü masraf açtı sana zaten sat kurtul....
    Ben bu başlığa bir daha mesaj atmıyorum istediğin gibi koştur dur burada.
    [U][B][COLOR="#FF0000"]Aşk-ı[/COLOR] [COLOR="#000000"]Şehir[/COLOR][/B][/U]

[B][U][COLOR="#000000"]Es[/COLOR] [COLOR="#FF0000"]Es[/COLOR][/U][/B]

Motosikleti

görüşüne saygım sonsuz yakında korkun geçer keyfli süreşler başlar merak etme. kaza yapıncada aynı şeyler oluyor insan korkuyor binmeye daha sonra motordan ayrı kalamayacağını anlayınca ufak ufak binmeye başlıyor sonra nekadar zevkli olduğunu hatırlıyor ve zevki korkusunun önüne geçerek tekrar eskisi gibi kullanmaya başlıyor seninkiside bu misal olacak motorun düzelince zaten sıfırlanmış olacak rahat rahat kullanırsın

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı EsEs026 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Giden gitti siz hala neyin muhabbetini yapıyorsunuz ?
    gitmeye niyeti olan gider kardeşim..eğer başkalarının fikirlerini duymak onları okuyup sinirleniyorsan hazmedemiyorsan gidersin..sonra yazarsın cahille ilgili sözcükler ama herkes kendini cahil olmayan kısımda görür zaten..o zaman kim cahil?hep olumlu şeyler mi duyacaksınız neden olumsuzlar sizleri bu kadar etkiliyor..

burda birbiryle samimi arkadaşlar ozanın daha önce belirttiği gibi msn den öbür arkadaşını dürtüyor siteye yazı yazıyorlar...başkalarının fikirlerine saygı duymaktan çok sen nerden biliyorsun sen çakma nicksin vs gibi şeyler söylüyorlar..

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    ortalık fena karışmış yine...
    buraya girip yazılanları okuyunca insanın yüzünde güzel bir tebessüm ve fikriyat bırakıyordu...
    bakıyoruz ki;
    ikisi de kalmamış...
    kimsenin kimseye ithafta bulunmak gibi bir lüksü yok...
    iki kuruşluk huzur var, onu da bozmak için elden geleni yapmayalım...
    ufaktan bir gezi yaptık, onun fotoğraflarını paylaşalım derken tadımız tuzumuz kalmadan sayfadan çıkıyoruz...
    MF-Hyo bunu beğendi.

Motosikleti
    Bazı kendini bilmezler burada huzuru bozarak herkesi bir birine düşürmek derdin ve buradaki ortamı bozarak zevk almak derdinde boşverin 1-2 kişi yüzünden kimse buradaki bağımızı koprtamaz boşverin konuşur konuşur giderler çünkü tek yapabildikleri bu

Motosikleti
    kymco süper 8
    Alıntı white34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gitmeye niyeti olan gider kardeşim..eğer başkalarının fikirlerini duymak onları okuyup sinirleniyorsan hazmedemiyorsan gidersin..sonra yazarsın cahille ilgili sözcükler ama herkes kendini cahil olmayan kısımda görür zaten..o zaman kim cahil?hep olumlu şeyler mi duyacaksınız neden olumsuzlar sizleri bu kadar etkiliyor..

burda birbiryle samimi arkadaşlar ozanın daha önce belirttiği gibi msn den öbür arkadaşını dürtüyor siteye yazı yazıyorlar...başkalarının fikirlerine saygı duymaktan çok sen nerden biliyorsun sen çakma nicksin vs gibi şeyler söylüyorlar..
    eses nickli arkadaşa ben bişey demiyorum cvp verilmiş zaten o msjı yazmamdaki neden ortalık yumuşasın eskisi gibi olsun savgı cercevesinde yorumlar yapalım tarşılam güzel şeyler yaplaşalım tanışalım gibi amaçlar vardı sen ne olarak algıladıysan orasını anlamadım. bütün arkadaşlarla gene sesleniyorum bu muhabbeti uzatmayalım ne güzel ortalık yatışmıştı yeniden yumuşasın ortam biribirimizi inciltmeden tarşımalar konular msjlar paylaşalım bitsin bu gerginlik dileğiyle herkese iyi geceler ....

not: bi gezi düzenleyinde gözümüz gönlümüz açılsın ;)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı berkay8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eses nickli arkadaşa ben bişey demiyorum cvp verilmiş zaten o msjı yazmamdaki neden ortalık yumuşasın eskisi gibi olsun savgı cercevesinde yorumlar yapalım tarşılam güzel şeyler yaplaşalım tanışalım gibi amaçlar vardı sen ne olarak algıladıysan orasını anlamadım. bütün arkadaşlarla gene sesleniyorum bu muhabbeti uzatmayalım ne güzel ortalık yatışmıştı yeniden yumuşasın ortam biribirimizi inciltmeden tarşımalar konular msjlar paylaşalım bitsin bu gerginlik dileğiyle herkese iyi geceler ....

not: bi gezi düzenleyinde gözümüz gönlümüz açılsın ;)
    iyide sen bana neden yazıyorsun senin yazından sonra 10 yorum var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:28 ----------

Bazı kendini bilmezler burada huzuru bozarak herkesi bir birine düşürmek derdin ve buradaki ortamı bozarak zevk almak derdinde boşverin 1-2 kişi yüzünden kimse buradaki bağımızı koprtamaz boşverin konuşur konuşur giderler çünkü tek yapabildikleri bu
    kendini bilmezler...???

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300

kendini bilmezler...???
    msn terk hacı alınma sen

Forumdan Uzaklaştırıldı
    msn terk hacı alınma sen
    ben alınmıyorum ama çok büyük söz söyledi arkadaş kim o kendini bilmezler

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    ben alınmıyorum ama çok büyük söz söyledi arkadaş kim o kendini bilmezler
    biri bi fıkra felan paylaşsın yumuşasın ortalık konu hep aynı ama tartışmaya katılanlar sürekli güncelleniyor sorun çıkaran biz gözüküyoru gerçek bu o yüzden uzatmayalım boşver sen bi fıkra anlat bize

Motosikleti
    kymco süper 8
    white34 ben sana bişey dedim zaten

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    Valla tartışmanızı balla bölüyorum ama ;

Motorumu aldığımda genel olarak temizliğinden cok memnundum, tek canımı sıkan şey ön camdı(sperlik). 2-3 kere değişik şekillerde kaplanmış, siyah kaplama, garip bi stickerla kaplama falan, bende en son üstündeki stickeri cıkartınca icteki cam pert bi haldeydi, şeffaf cam olmuş buzlu cam.

Değiştirme kararı aldım ve dün aşağıdaki linkteki dükkana gittim.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...66232692/detay

Klasik "ben sana ana avrat küfürde etsem, sen bu sorduğun parcayı gelip benden alıcaksın çünkü piyasada yok, cok zor bulunuyo" mantığında bi adam vardı.
    Cam ikinci eldi, bir kaç cizik vardı ama benimkinde 1000 kat iyi olduğu icin alıcaktım. 90 tl de fiyatı vardı(benim gittiğim gün linkteki fiyatıda öyleydi).
    Ben sadece bi yokliyim dedim ve iyilikle söyledimki "abi fiyatta birşeyler yapamazmısın". Hayır dese bile alcaktım. Bu bi başladı cıkışmaya, sanki adama küfür ettim."Tamam" dedim cıktım gittim dükkandan. Motorum hiç cam olmasa bile cok acil cok zor durumda kalsam bile öyle insanlardan alışveriş yapmam, muhattap olduğumada bin pişman olurum.

Sonra eve geldiğim gibi Yeşilyurt motoru aradım, ellerinde varmış zaten. 100tl dediler. Bugünde gittim aldım. Son derece saygılı, ilgili insanlar. Mağaza da cok nezihti zaten.
    Gene gün icinde kendi kendime taktım, aslında bu da huyum değildirde, hiç usta tribi cekemem bide üstüne...

Neyse galiba 3 kuruşluk cam icin fazla uzattım resimlere geciyim;

LANETLİ CAM PART 1 ;

Ufaktan acma girişimleri ;

Meğersem gösterge etrafındaki siyah panelide cıkartmak lazımmış.

LANETLİ CAM PART 2 ;

Acılmış hali

LANETLİ CAM PART 3

Kapama safhası

Sonunda jilet gibi camım kullanmaya hazır

Forumdan Uzaklaştırıldı
    güzel olmuş ama siyah yaptıranlarda vardı madem değişecektin siyah takabilirdin o fiyatlara

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 36 kullanıcı var. (0 üye ve 36 misafir)

Bu Konudaki Etiketler