Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

st kanuni 250r almayı düşünüyorum bi tane buldum 2008 model 2010 trafige çıkışlı 1500km de kırmızı 6000tl fiyat istiyor sizlerin fikilerini almak istiyorum ?? (yardımınız lazım karar veremiyorum)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crazydanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    st kanuni 250r almayı düşünüyorum bi tane buldum 2008 model 2010 trafige çıkışlı 1500km de kırmızı 6000tl fiyat istiyor sizlerin fikilerini almak istiyorum ?? (yardımınız lazım karar veremiyorum)
    servise göster kazası yoksa alınır fiyat çok iyi. o fiyata 2008 trafiğe çıkışlılar bile zor bulunuyo bu sıralar
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

kazası yokta sadece ayak frenin oldugu yerde grenajın ucuna basmıslar fren yerine orası kopmus geri yapıstırmıslar...

1500 km cok sacma mumkun deıl hatta ben alalı 15 gun oldu 800 km yaptım

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1500 km cok sacma mumkun deıl hatta ben alalı 15 gun oldu 800 km yaptım
    dostum bırak anlatma kendini yorma, biz burda anlata anlata dilimizde tüğ bitti. bırak onlar 3-4 yaşında ve 1500 - 5000 km arası motorları satın alsınlar. sahibinden.com da gezip en düşük km li ilanalra msj atıp anlaşsınlar =) eyüp abinin 30 binde motoruna kimse bakmaay gitmez ama sahibindende 1500 km de 3 yaşında motorlara akın ederler, lakin bilmezler ki o 1500 de 2 bindeki motorlar aslında kaç 30.000 km yi devirmiştir ;)
    Karadeniz - Giresun.

vala bugun gittim gordum motor kullanılmamıs gerçekten hatta aküsü bosaldıgından dolayı motor çalısmıyordu...

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    vala bugun gittim gordum motor kullanılmamıs gerçekten hatta aküsü bosaldıgından dolayı motor çalısmıyordu...
    sen bilirsin dostum bak ben motoru ocakta aldım kıştı diye binemedim sonra servise soktum bi dünya yattı parça bulamadım diye yani havalar ısındı ben motoru çıkardım ve 2 tane motorum var genelde hyo yatıyor diperiyle geziyorum az yaktıgı içni buna ragmen 1500 km den fazla yaptım. kafanda soru işrareti yoksa al motoru.biz senin iyiliğin için yazıyoruz burda, tecrübeni deneyimle edinme diye.
    Karadeniz - Giresun.

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen bilirsin dostum bak ben motoru ocakta aldım kıştı diye binemedim sonra servise soktum bi dünya yattı parça bulamadım diye yani havalar ısındı ben motoru çıkardım ve 2 tane motorum var genelde hyo yatıyor diperiyle geziyorum az yaktıgı içni buna ragmen 1500 km den fazla yaptım. kafanda soru işrareti yoksa al motoru.biz senin iyiliğin için yazıyoruz burda, tecrübeni deneyimle edinme diye.

oyuzden ztn size soruyorum bosa vermiş olmak istemiyorum ztn bi ustayada gostericem benim suan aslında tek sorunum fiyat konusunda olmustu bide st hakkında bi cok sey okudum oyuzden kafam karısık sadece...

dostum bırak anlatma kendini yorma, biz burda anlata anlata dilimizde tüğ bitti. bırak onlar 3-4 yaşında ve 1500 - 5000 km arası motorları satın alsınlar. sahibinden.com da gezip en düşük km li ilanalra msj atıp anlaşsınlar =) eyüp abinin 30 binde motoruna kimse bakmaay gitmez ama sahibindende 1500 km de 3 yaşında motorlara akın ederler, lakin bilmezler ki o 1500 de 2 bindeki motorlar aslında kaç 30.000 km yi devirmiştir ;)
    valla ben 25 bın km de bi motor aldım çünkü kmsi neyse oydu . grenajında çizikler ve ufak catlaklar vardı lastikler bitik ve akü zayıftı zinciri yıpranmışdı ama hiç kaza yapmadığına ve motorunun açılmadığına emin olduğum için aldım .lastik zincir akü ..bunlar yenisini alıp değiştirip kurtulabileceğin şeyler ama bi motorun şasesi düzeltilmiş kaynak vs görmüşse yada krank vs kırıp komple tekrar toplandıysa o zaman ne yapsan boş bence düzen tutmaz

sonucta bir ustaya gosterdigimde bana herhangi bir şeyin olup olmadıgını soyler degilmi?

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    oyuzden ztn size soruyorum bosa vermiş olmak istemiyorum ztn bi ustayada gostericem benim suan aslında tek sorunum fiyat konusunda olmustu bide st hakkında bi cok sey okudum oyuzden kafam karısık sadece...
    ColdhearteD ın da dediği gibi lastik zincir dişli akü vs bunlar sorun değil değiştirirsin biter gider ama eğer makinasında problem varsa işte o zaman kork hyosungtan. mesela silindir ara bakalım fatih kılınçlıdaki çıkmalar harici bulabilcekmisin. gibi.. makinası sağlam olsun,büyük kazasıda yoksa al 250R ama motordan en ufak ses geliyorsa çalışırken şıkırtı tıkırtı zırıltı vs hemen koşarak uzaklaş ordan. sana ''egzantrik zinciri salmış gerilir 20 liraya yaparlar,katalizör puntaları kopmuş söktürürsün 30 liraya yaparlar,grenaj vidası düştü takmadım 5 liraya yaparlar'' diye laflar gevelerlerse bu sesler için yine koşarak uzaklaş =)

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:19 ----------

sonucta bir ustaya gosterdigimde bana herhangi bir şeyin olup olmadıgını soyler degilmi?
    her suta farklı bişey söyler, benim motorun egzantriği salmıştı burdaki kavasaki yamaha ları pertten toplayan,pistlere motor toplayan usta psitondan dedi bana psiton aldırttı ama egzantrik zincrinden çıktı boşa motor açtırdı bana 300 liram gitti..
    izmitteki hyosung servisine gittim sekman vuruyor dedi vs vs .. başka bi yere gittim fincan dedi vs. yani hyosung olunca usta da zor silindir psiton vs de zor. sağlam al uğraşma her ustayada güvenme,sen ses geliyorsa alma motoru dünyada motor mu kalmadı? sana suta diyecek basit bi ses 50 liraya hallolur dicek sen motoru alacaksın sonra açacak diyecek ''aa psiton silindir değişmesi lazım'' mesela..
    Karadeniz - Giresun.

ColdhearteD ın da dediği gibi lastik zincir dişli akü vs bunlar sorun değil değiştirirsin biter gider ama eğer makinasında problem varsa işte o zaman kork hyosungtan. mesela silindir ara bakalım fatih kılınçlıdaki çıkmalar harici bulabilcekmisin. gibi.. makinası sağlam olsun,büyük kazasıda yoksa al 250R ama motordan en ufak ses geliyorsa çalışırken şıkırtı tıkırtı zırıltı vs hemen koşarak uzaklaş ordan. sana ''egzantrik zinciri salmış gerilir 20 liraya yaparlar,katalizör puntaları kopmuş söktürürsün 30 liraya yaparlar,grenaj vidası düştü takmadım 5 liraya yaparlar'' diye laflar gevelerlerse bu sesler için yine koşarak uzaklaş =)
    yok oyle bir sey demedi sadece bi defa marşta sorun olmus onu yaptırmıs baska hiç bir eksigi gedigi yokturdu ...

Motosikleti
    hyosung gt250r
    arkadaşlar sonunda motorumun problemini çözdüm.... önceki yazılarmdan bilirsiniz stop etme sorunu vardı bu çok değerli sanayideki motorsiklet usatalarımızın bulamadığı arızayı tesadüf eseri kendim buldum (yahu teknoloji işte eskiden enjeksiyonmu vardı misali...) benzin deposunda gelen ve enjektöre giden bir hortum var üstünde mavi düğme gibi bişey var işte bu hortum yerinden gevşiyor ve benzini dışarıya akıtıyor. benzin alamayan enjektörde haliyle stoooop!!! yarın garanti olsun diye kelepçeleyle iyice sıkıca takacağım.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı achmalen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sonunda motorumun problemini çözdüm.... önceki yazılarmdan bilirsiniz stop etme sorunu vardı bu çok değerli sanayideki motorsiklet usatalarımızın bulamadığı arızayı tesadüf eseri kendim buldum (yahu teknoloji işte eskiden enjeksiyonmu vardı misali...) benzin deposunda gelen ve enjektöre giden bir hortum var üstünde mavi düğme gibi bişey var işte bu hortum yerinden gevşiyor ve benzini dışarıya akıtıyor. benzin alamayan enjektörde haliyle stoooop!!! yarın garanti olsun diye kelepçeleyle iyice sıkıca takacağım.
    ben o ustaların TEEE.... =) ahh ahh daha kaç kişi usta mağduru olacak bilmiyorum. sırf şu motordan anlayan usta yok diye satıcam bi gün
    Karadeniz - Giresun.

bu arada hatırlarsınız 2 gun once motor ayaklıktayken düşmüştü ve gidon kırılmıştı ,bugun gidonu değiştirdim . yeni serilerde gidonu biraz daha sağlamlaştırmışlar , kırılma ihtimali daha az eskilere göre. ve ybn o ringli zincir siparişi vermiştim bugun geldi ve taktım , o ring olayını hep merak ederdim zincir baklalarının arasında lastik halkalar var küçük küçük o ring olayı buymuş demek peki x ring ne ozaman :D

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada hatırlarsınız 2 gun once motor ayaklıktayken düşmüştü ve gidon kırılmıştı ,bugun gidonu değiştirdim . yeni serilerde gidonu biraz daha sağlamlaştırmışlar , kırılma ihtimali daha az eskilere göre. ve ybn o ringli zincir siparişi vermiştim bugun geldi ve taktım , o ring olayını hep merak ederdim zincir baklalarının arasında lastik halkalar var küçük küçük o ring olayı buymuş demek peki x ring ne ozaman :D
    dostum zinciri nerden kaça aldın? dişlileri de değiştirdin mi? birde gidonun hangi parçalarını aldın ? nerden nekadara =)
    Karadeniz - Giresun.

Motosikleti
    hyosung gt250r
    dostum zinciri nerden kaça aldın? dişlileri de değiştirdin mi? birde gidonun hangi parçalarını aldın ? nerden nekadara =)
    Zinciri entel'den almıştım bende 190tl vermiştim.Orjinal zinciri 15 günde bir bollaşıyordu, kıydım paraya aldım d.ı.d. 2 ay oldu hala gevşeme yok

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bu benim linkini verdiğim takozlar motorun şasisine takılıyor grenaj kırmak yok grenajın ortasındaki o delikten dışarı çıkıyo pdf dosyası var internet sitesinde onu açarsan orda detaylı resimler var bence gerçekten gerekli birşey.Özellikle benim gibi sakar olanlar için

...
    Eyvallah felon güzel bir takoz modeli beğendim. Dil portekizce doğru yer de brezilya Hyosung brezilya'da da türkiyede ki gibi bi problem yaşamış kasinski adıyla satış yapıyor.

Ben baktım güzel birşeymiş ama tee oralardan sipariş vermek mantıksız geldi.
    Aynısını demirci (teknik lise mezunu ve laz benim gibi :D ) bi arkadaşıma yaptırmayı planlıyorum.

Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Zinciri entel'den almıştım bende 190tl vermiştim.Orjinal zinciri 15 günde bir bollaşıyordu, kıydım paraya aldım d.ı.d. 2 ay oldu hala gevşeme yok
    abi bu YBN did gibi değil =) o ringlisi 70 lira sanırım =) bende zincir alıcamda did e ekonomim yetişmedi bu yüzden YBN alayım diyorum çok kötü değildir umarım?
    Karadeniz - Giresun.

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

: )

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4000 tl ye gt250 r almak isteyenler arasında 1500. sıradasın. Biraz beklersen belki sıra sanada gelir . Bulsam ben ikinciyi alırım. Bulduğunda da dikkat et sana maliyeti sıfırının fiyatını bulmasın.
    bence o kadar abartmayın arkadaşlar krank sağlamsa o dediğin eskidendi dısarda cıkma eksantrik zincirlerini 130 tl satıyorlar kuralkanda sıfırı 75 tl bende gevseme vardı sesli çalısıyordu valla tuttum 2 sini sıfırla değiştirdim.açmışken piston sekman orjinal contalar vs sıfırladım hiçde bir motor parası vermedim anlıycanız şuanda sıfır km motora biniyorum daha rodajda 410 km yapmısım ama motor tin tin çalısıyor tamamen sessiz hatta ilerdeki sayfalarda resimli anlatmıstım olayı ama bulamadım sayfayı ama yıne bu topikteydi : ))

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler