Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı Repartitor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün bujileri söktüm ucları kömür gibiydi tel fırçayla temizledim nazikce.
    yerine taktım çalıştırdım . anında farketti ve motor epey rahatlamıştı ve bunu gaz vermeden sadece rolantideyken bile anlamak mümkündü.
    şimdi ....
    soru 1 : bujileri değiştirsem bu gaz yememe olayı düzelirmi ?
    soru 2 : diyelimki değiştirdik 2 gün sonra bujiler tekrar bozulmasın ?
    soru 3 : benim tek sorunum bujimidir yoksa bujilerimi bu hale getiren
    farklı bir sorunummu vardır size göre ?
    saygılarımla.
    Birincisi motorun Enjeksiyonlumu karburatörlümü ?
    2. Nasıl bir gaz yememem sorunun var?
    a)belirli devirler arasında yemememi yoksa
    b)Gaza asıldığın anda bir tekleyip sonra gazı aniden alma gibi bir şeymi?
    C)normal gaz açarken boğulur gibi gitmeme mi ''ardından gazı kapatıp sert açtığında düzelenşekilde olandanmı''.?
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı bygrm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    C)normal gaz açarken boğulur gibi gitmeme mi ''ardından gazı kapatıp sert açtığında düzelenşekilde olandanmı''.?
    motorum karbratorlu
    gaz yememe sorunuda şu şekilde
    yolda gidiyoruz hangi vitesde olursan ol farketmez 4000 devirdesin
    yol açıldı gazlayım diyosun açıyosun gazı öksürme yapıyor yığılıyor 2 yada 3
    saniye hiç istifini bozmadan öyle bekliyosun öksürüğün geçmesini
    sonra normale dönüyor sanki hiç sorunu yokmuş gibi pilot oluveriyor
    gaz vermeyi bıraktın diyelim , bidaha verdin bidaha aynı şeyi yapıyor.
    ama gaza yüklenmeden hafif gaz verince sorun yok.
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

Motosikleti
    hyosung gt250r
    b seçeneği bende de oluyor.Bir ara gene yapmıştı depo pas sorunu vardı onu değiştirdik geçti sıkıntı yoktu iki aydır ama şimdi gene tekleme başladı 7000-8000 devilere çıkınca yapıyor.2.3.4.5. viteslerde yapıyor.devir saati dibe vuruyor gaz kesiyor sonrahemen gazı yiyor.Enteresan bir durum bujı,hava filtresi,yağ ve yağfitresi,karbüratör temizliği,benzin filtresi hepsi değişti ama sorun gene nüksetti.

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR
    Okkan Arka Grgi ön gergi fark etmez EGzantirik gergisi ok farklılık göstericek bir malzeme değildir genelde çin motorlarının "125cc vitesli" olanlarının gergiside bizim motorlara uymaktadır gergileri karşılaştırıp almanda fayda var ... Güvendiğin bir motor servisine gidersen o gerginin aynısından aynı işi yapıcak olanı 15 20 tl ye bulabilirsin..

Benimde motorun Ön egzantirik zincirinin Gergisi Boşaltmıştı kendini Fakat motoru anında kapatmamdan dolayı sente atlamadı allahtan... Eğer motorunda bu tip bir sorun yaşadıysan Gergiyi takıp kurmadan önce senteyi işinin ehli bir ustaya kontrol ettir...

+olarak Sakın olaki motoru gergisiz çalıştırma Palet i parmağımla iterim diye düşünme Anında sente kayar.. bilgine...
    teşekkür ederim dostum demek uyuyor çinlilerinkide saglıklı olurmu peki bi sorun çıkarmaz herhalde ileride yarın ustadan alıp parcayı bi arastırıyım birde benim motor krank hariç komple değişti pparcaların hepsini sıfır aldım silindirler,pistonlar,contalar,segmanlar,pimler,su baplar vs aldım verdim ustaya toplanıyor motor ancak benim eski gerginin teki bollaşmış galiba silindire giren agzı 2 cm olucakmış bugun aradım sordum yesilyurt motora ama bi sonuc alamadım resim numarası istiyolar sitesindede adı egzantrik gergi diye yazmıyo bulamadım usta çıkma olsada farketmez dedi istediği cm olduktan sonra ama nerde ve nasıl bulabilirim??? işte onu bilmiyorum çok sıkıcı bi durum ya motorun olupta binememek ufacık bir parca için beklemek...

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

: )

motorum karbratorlu
    o gaz yememe problemi benim hyoda da vardı ilk hızlanmalarda sanki birisi tutuyor gaz yemiyormuş gibiydi.sonra acıldıgı zaman tutabilene aşk olsun 140-150 full gaz.sagolsun ali ihsan ustam çözdü komple karbürötörü söktü komple temizledi buji tırnaklarını ayarladı şimdi öyle bir olay kalmadı maşallah.....
    bygrm kardeş manetleri nerden kaça aldın.birde bir şey sorucam bu orjınal aynalar öyle kolay kapanıp acılıyormu benimki maşallah taş gibi yerinden oynamıyor garaja koyarken sorun oluyorda yakkında elimde kalacak : ))

Motosikleti
    motorum karbratorlu
    Bu bahsettiğin olayı zamanında bende yaşadım ..

Bunun ilk Kaynağı ayak müşürüydü.. Fakat bu ayak müşürünüde iptal ettikten sonra bir sorunla daha karşılaştım bu sorun devam ediyordu ve bunun tek bir çözümü var oda Benzin hortumunun bağlı olduğu filtreyi çıkartıp üfleyerek temizlemek..

Bujilerinin temiz olduğundan şuanda eminsen Sana bahsettiğim bu parçayı mutlaka temizle..

Pislendiği takdirde karbüratör depodan hızlı benzin çekmeye kalktığında filtredeki pislik benzinin geçtiği çıkş kısmını tıkıyor..

Motorun yığılması bu sebepten kaynaklanıyor.Bu yaşadığın sorun filtrenin pislendiği ve temizlenmesi gerektiğinin bir belirtisidir .

Filtrede her bakımda temizlenmeli yada düzenli aralıklarla mümkünse kontrol edilmelidir..

İşte o parça...

Deponun altına yakın yerde olan motorun sol tarafında bulunan benzin hortumunun iki yandanda bağlı olduğu ufak beyaz bir filtredir ..

içinde Benzin olduğundan rengi farklı görünebilir burada net olarak görünmektedir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o gaz yememe problemi benim hyoda da vardı ilk hızlanmalarda sanki birisi tutuyor gaz yemiyormuş gibiydi.sonra acıldıgı zaman tutabilene aşk olsun 140-150 full gaz.sagolsun ali ihsan ustam çözdü komple karbürötörü söktü komple temizledi buji tırnaklarını ayarladı şimdi öyle bir olay kalmadı maşallah.....
    bygrm kardeş manetleri nerden kaça aldın.birde bir şey sorucam bu orjınal aynalar öyle kolay kapanıp acılıyormu benimki maşallah taş gibi yerinden oynamıyor garaja koyarken sorun oluyorda yakkında elimde kalacak : ))
    Manetleri 125 tl ye netten aldım...

+ benim motorda olan aynalar RR aynası o yüzden yukarı katlanıyor ve herkeze tavsiye ederim görüş alanı harika üstelik trafik sıkışınça çok kolay ve güzel şekilde kapanıyor
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ne oluyor ya bu aralar Karbüratörcüler tel tel dökülmeye başlamış.Yani bu Sarı Hyo cular 6500tl yi boşunamı veriyorlar 2006 modele cık cık cık cık cık çok yazık, sanırım onu kazıklamışlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:08 ----------

Bundan daha genişi yok demem mümkün değil ama buyrun benim aynadaki geniş açı

Ayrıca oval dönüşü ile yukarıya doğru bükülen 600RR aynasını bende herkese tavsiye ederim. BUlursanız hele ucuzsa alın kesinlikle değer. Standart kuplular aça kapası zor ve gevşeme ihtimali yüksek. aç kapası kolay olup gevşemese bile oval hareketle yukarı katlananlar daha iyi..

Köşeli ayna almayın. her kırılmada başınıza çok masraf çıkar..

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım. tşklerler verdiğin bilgiler için .
    şimdi bilmiyorum benim sorunum neden olduğunu .
    yarın bujlleri değiştirecem eğer sorun devam ederse ali ihsan ustayla benide
    tanıştırırsın mümkünse şayet )
    bu arada karbrator bakım ücreti ne kadar vermiştin
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne oluyor ya bu aralar Karbüratörcüler tel tel dökülmeye başlamış.Yani bu Sarı Hyo cular 6500tl yi boşunamı veriyorlar 2006 modele cık cık cık cık cık çok yazık, sanırım onu kazıklamışlar

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:08 ----------

Bundan daha genişi yok demem mümkün değil ama buyrun benim aynadaki geniş açı

Ayrıca oval dönüşü ile yukarıya doğru bükülen 600RR aynasını bende herkese tavsiye ederim. BUlursanız hele ucuzsa alın kesinlikle değer. Standart kuplular aça kapası zor ve gevşeme ihtimali yüksek. aç kapası kolay olup gevşemese bile oval hareketle yukarı katlananlar daha iyi..

Köşeli ayna almayın. her kırılmada başınıza çok masraf çıkar..

bende 2006 model aldım : )) ama çok uyguna...bende alıcam rr aynası sanırım görüşden ziyade acılıp kapanma kolaylıgından ....yoksa her 2 günde bir elimde kalır

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:25 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:22 ----------

anladım. tşklerler verdiğin bilgiler için .
    şimdi bilmiyorum benim sorunum neden olduğunu .
    yarın bujlleri değiştirecem eğer sorun devam ederse ali ihsan ustayla benide
    tanıştırırsın mümkünse şayet )
    bu arada karbrator bakım ücreti ne kadar vermiştin
    tanıştırrım ne demek kardeş ama o sanırım sana çokk uzak gaziantepde : ))
    ama bence önce buji sonrada karb... temizlet hepsi geçer.uygun derken en uygun kac tl alırsam uygun sayılır nette fiyat aralığı çok

Motosikleti
    CBR 600 F
    Bu bahsettiğin olayı zamanında bende yaşadım ..

Bunun ilk Kaynağı ayak müşürüydü.. Fakat bu ayak müşürünüde iptal ettikten sonra bir sorunla daha karşılaştım bu sorun devam ediyordu ve bunun tek bir çözümü var oda Benzin hortumunun bağlı olduğu filtreyi çıkartıp üfleyerek temizlemek..

Bujilerinin temiz olduğundan şuanda eminsen Sana bahsettiğim bu parçayı mutlaka temizle..

Pislendiği takdirde karbüratör depodan hızlı benzin çekmeye kalktığında filtredeki pislik benzinin geçtiği çıkş kısmını tıkıyor..

Motorun yığılması bu sebepten kaynaklanıyor.Bu yaşadığın sorun filtrenin pislendiği ve temizlenmesi gerektiğinin bir belirtisidir .

Filtrede her bakımda temizlenmeli yada düzenli aralıklarla mümkünse kontrol edilmelidir..

İşte o parça...

Deponun altına yakın yerde olan motorun sol tarafında bulunan benzin hortumunun iki yandanda bağlı olduğu ufak beyaz bir filtredir ..

içinde Benzin olduğundan rengi farklı görünebilir burada net olarak görünmektedir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:08 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:57 ----------

Manetleri 125 tl ye netten aldım...

+ benim motorda olan aynalar RR aynası o yüzden yukarı katlanıyor ve herkeze tavsiye ederim görüş alanı harika üstelik trafik sıkışınça çok kolay ve güzel şekilde kapanıyor
    konuyla ilgilendiğin için tşkkrüler
    fotoraflı anlatımda çok açıklayıcı , aydınlatıcı olmuş eywallah.
    yarın işi erken bitirip hem bujileri değiştireyim hemde
    flitreyi dediğin gibi bi temizlemeye çalışayım yada yenisini alayım
    daha garanti olur.
    ayak müşürü dediğin nedir ne işe yarar ?

Motosikleti
    konuyla ilgilendiğin için tşkkrüler
    fotoraflı anlatımda çok açıklayıcı , aydınlatıcı olmuş eywallah.
    yarın işi erken bitirip hem bujileri değiştireyim hemde
    flitreyi dediğin gibi bi temizlemeye çalışayım yada yenisini alayım
    daha garanti olur.
    ayak müşürü dediğin nedir ne işe yarar ?
    O filtre Yenisini almanı gerektiricek bişey değil.. içini temizle ve motorunu test et mutalaka o tıkanma geçicektir... Ustalara para bayılmana hiç gerek yok...
    Benzin filtresinin içi zaten boş gibi bişeydir..

Ayaklık müşürüde motor çalışırken motorun ayaklığı açıkken vitese attığınızda motorun stop etmesini,motoru ayaklıkta vitesteyken çalıştırıp ayaklıktan düşmemesini sağlamak içn ve ayaklıktan dolayı ilerleyip yere kapaklanmamanızı sağlar ayaklığın hemen arkasında bulunur çamur Vs gibi dış etkenlerden kolay etkilenir çabuk bozulur..bu tip tıkanma yada ani devir kesilip verilmesi gibi olaylara sebebiyet verebilir..iptali Emniyatiniz açısından sağlıklı değildir fakat çok bir işe yaradığıda söylenemez..

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:04 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:01 ----------

Foruma bir uğradır yine paylaşımları patlattım galiba.. arada bir gelmem aydınlığa neden oluyor sanırsam

okkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XVS 650 DRAGSTAR

Uploaded with ImageShack.us

Arkadaslar bu parcanin aradigim eksantrik gergi otomatigi olma ihtimali nedir ?
    Ilanlarda parcanin tipi tamamen ayni fakat kuralkanin sitesinde "gergi stoplayicisi" olarak geciyor , acaba bu parca gergi otomatigi olabilirmi .
    bkz. no7.
    yardimci olursaniz sevinirim.

Motosikleti
    Alıntı okkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Uploaded with ImageShack.us

Arkadaslar bu parcanin aradigim eksantrik gergi otomatigi olma ihtimali nedir ?
    Ilanlarda parcanin tipi tamamen ayni fakat kuralkanin sitesinde "gergi stoplayicisi" olarak geciyor , acaba bu parca gergi otomatigi olabilirmi .
    bkz. no7.
    yardimci olursaniz sevinirim.
    evet aradığın parça tamamen o ..!

O parçayı dediğim gibi normal çinli servisindede bulabilirsin
    Güvenilirmi diye sormuşsun yukarıda ben hala daha o aldığım gergiyi kullanıyorum bir sorun yaratmadı hepsi aynı sağlamlıkta tavsiyem öyle yerden almandır kuralkan kazığı yeme diye söylüyorum çünkü 10 liralık gergiyi kuralkanda 50 den aşağı alamazsın..

Foruma bir uğradım yine paylaşımları patlattım galiba.. arada bir gelmem aydınlığa neden oluyor sanırsam
    Tabi tabi nedemezsin! Sen geldin tüm karbüratörcüler içlerinde birikenleri kustular buraya. Anlaşılan bazı şeyler harbi harbi kronikleşmiş. Şeytan kulağına kurşun Tahta getirin

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    evet aradığın parça tamamen o ..!

O parçayı dediğim gibi normal çinli servisindede bulabilirsin
    Güvenilirmi diye sormuşsun yukarıda ben hala daha o aldığım gergiyi kullanıyorum bir sorun yaratmadı hepsi aynı sağlamlıkta tavsiyem öyle yerden almandır kuralkan kazığı yeme diye söylüyorum çünkü 10 liralık gergiyi kuralkanda 50 den aşağı alamazsın..
    selam dostum ben okkan kuralkanin sitesinde bu parca 20 tl olarak geciyor sahibindende baktim 75 tl ye satanda var sahibndende 75 tl satilirken burda 20 tl kafami karistirdi gorunus olarak ayni gozukuyor umarim bu parcadir yardimin icin tesekkurler eger bu parcaysa fiyati yine uygunmus ya
    ;-)))
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    Alıntı Alper41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam dostum ben okkan kuralkanin sitesinde bu parca 20 tl olarak geciyor sahibindende baktim 75 tl ye satanda var sahibndende 75 tl satilirken burda 20 tl kafami karistirdi gorunus olarak ayni gozukuyor umarim bu parcadir yardimin icin tesekkurler eger bu parcaysa fiyati yine uygunmus ya
    ;-)))
    valla 20 tl ise düşünme al derim ama iyice bi bak yanlış parçaya bakıyo olmada yoksa 20 tl orjinali için çok uygun..

Motosikleti
    CBR 600 F
    Tabi tabi nedemezsin! Sen geldin tüm karbüratörcüler içlerinde birikenleri kustular buraya. Anlaşılan bazı şeyler harbi harbi kronikleşmiş. Şeytan kulağına kurşun Tahta getirin
    karbrator bu neticede bi temizlet tak yerine pilot olsun.
    enjeksiyon ağrızasının tamiri ne kadar sağlıklı , bunu yapabilen ayarını tutturabilen ve bu ayarı yapabilecek techizatı olan kaç tane usta var tartışılır.
    sen dua etde enjeksiyonun ağrıza yapmasın
    bizimde en büyük sorunumuz senede bir karburator temizletmek olsun

Alper41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    valla 20 tl ise düşünme al derim ama iyice bi bak yanlış parçaya bakıyo olmada yoksa 20 tl orjinali için çok uygun..
    evet fiyat cok iyi 7 numarali parca o oluyo sadece parcanin adi beni ikilemde birakti ona benzer baskada bir parca bulamadim yedek parca bolumunde yarin ustayada bir danisiyim insallah odur tekrar tesekkurler ilgilendigin icin...
    Fikirlere Kurşun İşlemez .

Motosikleti
    hehehe katılıyorum sana karbüratörle olan bütün olaylar döküldü ..

Varmı daha hyo ile sorusu olan bulmuşken beni sorun cevaplıyım

karbrator bu neticede bi temizlet tak yerine pilot olsun. enjeksiyon ağrızasının tamiri ne kadar sağlıklı , bunu yapabilen ayarını tutturabilen ve bu ayarı yapabilecek techizatı olan kaç tane usta var tartışılır.
    sen dua etde enjeksiyonun ağrıza yapmasın
    bizimde en büyük sorunumuz senede bir karburator temizletmek olsun

Var var merak etme Ömer bu ülkede bilgisayar mühendisleri var. Tabi teknolojik aletler biraz farklı olacak eskilerden. Farkıda; karbüratörlü 6500tl, enjeksiyonlu 5000tl. Allah karbüratörlü alanların ve alacakların parasını cebinden eksik etmesin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler