Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    GÖЯKEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gt250R bekliyoRR..
    gtr sakinleri ne ettiniz görmeyeli :D kimi çizim yapıyor kimi sorun çözüyor hiç yeni gelen kimse yokmu
    BYZ ARABALI ÇOCUK...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu boyamak kaça patlar? sanırsam siz kendiniz yapıyorsunuz ne gibi malzemeler kullanıyorsunuz?
    Boyacılar kaça yapar bilmiyorum sanırım çok farklı fiyatlar çıkarıcaklardır.
    Ben boyayıcak olsam 750 tl tl den aşşağıya komple boya yapmam. İnanılmaz zahmetli bir iş. Ben çok uğraşıyorum titizlikle yapmaya çalışıyorum o yüzden uzun sürüyor biraz. Normalde 2 günde biticek bir iş.

Malzemeye gelince.
    Boya,tiner,macun,yoklama macunu,vernik,sertleştirici,zımparalar,pistole,vsv s malzemelere ihtiyacın olur. Tabiki en önemlisi işlemi yapıcak bir yer ve kompresör gerekli.
    Daha da önemlisi ya işi bilmeli yada çok çok becerikli olmak gerekiyor.

Ben şuanda kadar 200 tl yi geçkin malzeme masrafı yaptım. Dahada masraf çıkıcak :(
    Boyatmayı düşünen varsa yardımcı olamaya çalışırım.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Grenaj ve Boyacı Hasan Usta var.
    Yeni Sanayı 2.kısım en alt sokakta Şakir Şenkalaycının Çaprazındakı tükkan

işçiligi ve malzeme kalitesi süperdir.Fiyatlarıda ona göre güzeldir bi fiyat almakta yarar var ;)

Motosikleti
    cawa
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Grenaj ve Boyacı Hasan Usta var.
    Yeni Sanayı 2.kısım en alt sokakta Şakir Şenkalaycının Çaprazındakı tükkan

işçiligi ve malzeme kalitesi süperdir.Fiyatlarıda ona göre güzeldir bi fiyat almakta yarar var ;)
    Bende merak ediyorum kaça boyuyorlar acaba.
    Arkadaşlar şunuda söylemeden geçemicem. Motorunuzu kesinlikle oto boyacılarında boyatmayın. Yada kendiniz tamamen söküp parçaları götürerek boyatın Oto boyacıları ya söküp takmayı beceremezler yada sökmeden boyamak isterler. Heleki grenajlı motorlar çok sıkıntılı. Söktüğünüz gibi tıkır tıkır takamıyorsunuz. Ve montaj sırasında boyaya mutlaka zarar verirsiniz, canınız sıkılır boşuna.

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boyacılar kaça yapar bilmiyorum sanırım çok farklı fiyatlar çıkarıcaklardır.
    Ben boyayıcak olsam 750 tl tl den aşşağıya komple boya yapmam. İnanılmaz zahmetli bir iş. Ben çok uğraşıyorum titizlikle yapmaya çalışıyorum o yüzden uzun sürüyor biraz. Normalde 2 günde biticek bir iş.

Malzemeye gelince.
    Boya,tiner,macun,yoklama macunu,vernik,sertleştirici,zımparalar,pistole,vsv s malzemelere ihtiyacın olur. Tabiki en önemlisi işlemi yapıcak bir yer ve kompresör gerekli.
    Daha da önemlisi ya işi bilmeli yada çok çok becerikli olmak gerekiyor.

Ben şuanda kadar 200 tl yi geçkin malzeme masrafı yaptım. Dahada masraf çıkıcak :(
    Boyatmayı düşünen varsa yardımcı olamaya çalışırım.
    Harbi zahmetli bir işmiş O zaman neymiş çok gerekmediği durumda boyamanın alemi yokmuş

Ayrıca Ankara'da 5000 tl civarı gt250r bulabilirmiyim? 10.000 km altı istiyorum çünkü uzun yıllar kullanacağım bu gidişle 600'lüklerin 2. eli bile beni aşar

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende merak ediyorum kaça boyuyorlar acaba.
    Arkadaşlar şunuda söylemeden geçemicem. Motorunuzu kesinlikle oto boyacılarında boyatmayın. Yada kendiniz tamamen söküp parçaları götürerek boyatın (Oto boyacıları ya söküp takmayı beceremezler) yada sökmeden boyamak isterler. Heleki grenajlı motorlar çok sıkıntılı. Söktüğünüz gibi tıkır tıkır takamıyorsunuz. Ve montaj sırasında boyaya mutlaka zarar verirsiniz, canınız sıkılır boşuna.
    Gidersem bi sorarım usta ne kadara boyuyon diye

Yeni balatalarda alıştı diske ön frene basınca yapıştırıyo
    Pek kasmadım asfalt malum

Motosikleti
    honda cbr
    mrb arkadaşlar bu akşam kaporasını werdim kısmetse cumaya satışı alıcam bende bir hyo sahibi oluyorum...

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    Bana İAT sensörü lazım, hava giriş sıcaklık tanımlama sensörü dye geçiyodu sanırım kuralkan dan girdim 20tl civarında fakat ürün üretimde diyor sipariş edemedim.Başka bildiginiz biyer var mı alabilecegim?

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı swordslinger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana İAT sensörü lazım, hava giriş sıcaklık tanımlama sensörü dye geçiyodu sanırım kuralkan dan girdim 20tl civarında fakat ürün üretimde diyor sipariş edemedim.Başka bildiginiz biyer var mı alabilecegim?
    Nası bişi bu?

Motosikleti
    cawa
    Kafa ve yan grenajları monte ettim. Yarın depo ve kuyruk takılıcak. Son haline çok az kaldı

Motosikleti
    hyosung gt250r
    ya bu depodan uzanan uzun bir kaplo var onun herhangi bir bağlantısı yok dimi?boşta mı olması gerekiyor?bilginiz var mı arkadaşlar?

Bence ilk haline çok az kalmış

Motosikleti
    cawa
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence ilk haline çok az kalmış
    İlk hainden farklı olucak. KAfa turuncuydu. Şimdi siyah. Kuruk siyahtı şimdi turuncu Daha sticker lar yapılıcak karbon..

Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ya bu depodan uzanan uzun bir kaplo var onun herhangi bir bağlantısı yok dimi?boşta mı olması gerekiyor?bilginiz var mı arkadaşlar?
    Depoda 3 hortum bir (ikili) kablo var. İnce hortum vakum için,orta kalınlıkta olan karbüratöre benzin gönderiyor, en kalınıda havalandırma. Kabloda benzin seviye göstergesi için. (eğer en kalın hortumdan bahsediyorsanız onun bir ucu boşta kalıyor)

Motosikleti
    hyosung gt250r
    İlk hainden farklı olucak. KAfa turuncuydu. Şimdi siyah. Kuruk siyahtı şimdi turuncu Daha sticker lar yapılıcak karbon..

Depoda 3 hortum bir (ikili) kablo var. İnce hortum vakum için,orta kalınlıkta olan karbüratöre benzin gönderiyor, en kalınıda havalandırma. Kabloda benzin seviye göstergesi için. (eğer en kalın hortumdan bahsediyorsanız onun bir ucu boşta kalıyor)
    abi kalınlığını bilmiyorum ama en uzun olanı aşağı kadar sarkan var bitane ozaman odur herhalde boşta kalanı dimi?

abi kalınlığını bilmiyorum ama en uzun olanı aşağı kadar sarkan var bitane ozaman odur herhalde boşta kalanı dimi?
    Tahliye hortumunumu diyorsun yoksa sen benzin hortumu kadar bişi

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tahliye hortumunumu diyorsun yoksa sen benzin hortumu kadar bişi
    walla abi ne olduğunu bilmiyorum en uzunu işte :D bakıma götürmüştüm bugun baktım alttan bi hortum görünüyor ucu boşta dikkatimi çekti.benzin kokusu gelio ondan olsa gerek.normal dimi onun boşta olması ?kafama takıldı

walla abi ne olduğunu bilmiyorum en uzunu işte :D bakıma götürmüştüm bugun baktım alttan bi hortum görünüyor ucu boşta dikkatimi çekti.benzin kokusu gelio ondan olsa gerek.normal dimi onun boşta olması ?kafama takıldı
    Motor gidiyorsa normaldir Şaka şaka, normal sorun yok, tahliye hortumu o ama daha bugüne kadar bişi tahliye ettiğini görmedim. Ama geçen hizbulahçılar tahliye olmuştu belki ordan çıkmışlardır

Motosikleti
    şuan motor yok..peugeot 407 cup. land rover
    arkadaşlar devir kesici varmı bu alette.
    bilenler kullananlar daha iyi bilir.
    buraya yazayım dedim öbür tarftan ses çıkmadı

Motosikleti
    cawa
    Onun ucu boşta olması gerekiyor. Sorun yok. Yalnız koca hortuma kablo demeseydin de hemen anlasaydıkya konuyu. Kablo nereee hortum nereee

Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sanırım sadece st kanuni olanlarda devir kesici var. Yalnız bende devir kesci yok ama 7000 deviri geçmiyorum. Gaza basmamak için bizi kumanda eden birşeye gerek yok kanaatindeyim

106GT! - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    16 Fireblade SP Repsol...
    Alıntı hatis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S&T Kanuni lerde (enjeksiyonlu modellerde) mevcuttur devir kesici...
    GT! ...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler