Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HYO GT 250R
    Alıntı velaciraptor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum nekadar tuttu orjinali kargo dahil ögrenebilirmiyim.bide normalde vitesi boşa atmada genel bi problem var hyolarda, o sorunda kalktımı tamamen?
    o sitede en az kargo fiyatı 30 tl den başlıyor.sitedeki fiyatın üstüne ekle tahminen 150 gibi.motor aşırı ısınsa dahi vites boşa rahatlıkla geçiyor.diyorum ya orjinal bir hyo nun vites geçişleri acayip rahatmış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    Alıntı celaltan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o sitede en az kargo fiyatı 30 tl den başlıyor.sitedeki fiyatın üstüne ekle tahminen 150 gibi.motor aşırı ısınsa dahi vites boşa rahatlıkla geçiyor.diyorum ya orjinal bir hyo nun vites geçişleri acayip rahatmış.
    Çok sağol dostum bişey daha sorcam kusura bakma,debriyajın değişmesi gerektigini nasıl anladın ustan mı söledi? nasıldı degişmeden önce, nasıl belli ediyodu kendini?

Motosikleti
    HYO GT 250R
    Çok sağol dostum bişey daha sorcam kusura bakma,debriyajın değişmesi gerektigini nasıl anladın ustan mı söledi? nasıldı degişmeden önce, nasıl belli ediyodu kendini?
    boşa geçmesi çok zordu,vites geçişleri zordu

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    boşa geçmesi çok zordu,vites geçişleri zordu
    anladım sağolasın,bende hareket halinde pek sorun yokta durunca zorlaşyo 2den 1 e atmak boşa atmakta öyle.

Motosikleti
    HYO GT 250R
    anladım sağolasın,bende hareket halinde pek sorun yokta durunca zorlaşyo 2den 1 e atmak boşa atmakta öyle.
    aynı şey bende de vardı ama hepsi düzeldii kaç binde senin motor?

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    aynı şey bende de vardı ama hepsi düzeldii kaç binde senin motor?
    şuan 7200km de 5500km de aldım ben 2buçuk ay oldu yaklaşık.

Motosikleti
    HYO GT 250R
    şuan 7200km de 5500km de aldım ben 2buçuk ay oldu yaklaşık.
    bnm ki 20.000 i geçti şu an o km de balatalar gider mi bilmiyorum.açtığımız da 3 tanesi kırılmış çıktı ben 17.000 de aldım

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    bnm ki 20.000 i geçti şu an o km de balatalar gider mi bilmiyorum.açtığımız da 3 tanesi kırılmış çıktı ben 17.000 de aldım
    normalde gitmyomuş ama ben yarım debriyaj fazla yaptım heralde başlarda alışana kadar.

Motosikleti
    HYO GT 250R
    normalde gitmyomuş ama ben yarım debriyaj fazla yaptım heralde başlarda alışana kadar.
    bnm sana tavsiyem açtırıp baktır ilk baş o kadar zor bi yerde değil çünkü motorcu 2 dakikada açtı çıkardı yani

Motosikleti
    S&T GT 250 R,2009
    bnm sana tavsiyem açtırıp baktır ilk baş o kadar zor bi yerde değil çünkü motorcu 2 dakikada açtı çıkardı yani

anladım,usta kendi dedi bana zatende açıp bakmadı vitesleri denedi falan değişse iyi olur dedi ilerde şanzımana bişe olmasın dye.

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar, çok acil bir sorun olacak, biraz zor durumdayım.

Problem şu, motorun direksiyonu tam sol yaptığımda ekrandaki görüntü gidip motor stop ediyordu, sanırım kısa devre veya kontaktan iletişimi sağlayan kablo ile ilgili, çünkü o kalo debriyaj kablosu ile çakışıp zorlanıyordu. Direksiyonu düzelttiğimde görüntü tekrar geliyordu. Saatlerdir motorum sökük burda işyerindeyim ve uğraşıyorum sorunu çözemedim.

Aküden sağdaki bobine elektrik gidiyor ve bobinin iki kutbunu tornavida ile birleştirdiğimde ekrana görüntü gelmiyor ama marş basıyor fakat çalışmıyor, belki o şekilde çalışmaması normaldir. Kontağı açınca elektrik gelmiyor ekran vs çalışmıyor, düz kontak gibi bişiler denedim onda da elektrik gelmedi, yani kontaktan al tarafa giden soketin iki kutbunu birleştirdim ışıklar yine yanmadı.

Yalnız bi bayırda motoru vurdurma işlemi yaptığımda alacakmış gibi oluyor aküden elektrik gelmediği için ışıklar ve ekran geçici olarak bi yanıp sönüyor öyle.

Problemin kaynağını bulamadım, muhtemelen kontak ile ilgili yada ondan sonraki kablolar ile ilgili, başına böyle birşey gelen arkadaş var ise şayet yardımcı olursa sevinirim. Fikri olan arkadaşlarda yazabilirler.

Dediğim gibi düz kontak olayını tam bilmiyorum ama kontaktan alttaki sokete giden çift kablonun uçlarını birleştirmiş olmama rağmen elektrik yine gelmedi.

Lütfen bilen anlayan varsa yardım ederse sevinirim..

desert3737 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar, çok acil bir sorun olacak, biraz zor durumdayım.

Problem şu, motorun direksiyonu tam sol yaptığımda ekrandaki görüntü gidip motor stop ediyordu, sanırım kısa devre veya kontaktan iletişimi sağlayan kablo ile ilgili, çünkü o kalo debriyaj kablosu ile çakışıp zorlanıyordu. Direksiyonu düzelttiğimde görüntü tekrar geliyordu. Saatlerdir motorum sökük burda işyerindeyim ve uğraşıyorum sorunu çözemedim.

Aküden sağdaki bobine elektrik gidiyor ve bobinin iki kutbunu tornavida ile birleştirdiğimde ekrana görüntü gelmiyor ama marş basıyor fakat çalışmıyor, belki o şekilde çalışmaması normaldir. Kontağı açınca elektrik gelmiyor ekran vs çalışmıyor, düz kontak gibi bişiler denedim onda da elektrik gelmedi, yani kontaktan al tarafa giden soketin iki kutbunu birleştirdim ışıklar yine yanmadı.

Yalnız bi bayırda motoru vurdurma işlemi yaptığımda alacakmış gibi oluyor aküden elektrik gelmediği için ışıklar ve ekran geçici olarak bi yanıp sönüyor öyle.

Problemin kaynağını bulamadım, muhtemelen kontak ile ilgili yada ondan sonraki kablolar ile ilgili, başına böyle birşey gelen arkadaş var ise şayet yardımcı olursa sevinirim. Fikri olan arkadaşlarda yazabilirler.

Dediğim gibi düz kontak olayını tam bilmiyorum ama kontaktan alttaki sokete giden çift kablonun uçlarını birleştirmiş olmama rağmen elektrik yine gelmedi.

Lütfen bilen anlayan varsa yardım ederse sevinirim..
    üstadım sol taraftaki soketteklerdeki kabloların girişleri oynıyor genelde. o girişleri iyice sıkılaştırırsan sorun gider diye tahmin ediyorum. soketi tut ve kabloları sıkıca çek eline gelenleri düzeltip tekrara tak. büyük ihtimalle temazsızlık problemidir. bence korkulacak bişey yok..
    "cemalsafi.org"=> şiirden daha ötesi Üstad Cemal SAFİ...

Typerkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Satış fiyatları hala düşmedi Ocak Şubatda 1 TL birden düşücek olan arkadaşlara çok gülücem, sınırları zorlasınlar bakalım sabır selamet
    Hayalim Üç Kelime Oda Şöyle " Honda-CBR-600RR "

1 TL den kasıt binlik mi ?

tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı desert3737 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstadım sol taraftaki soketteklerdeki kabloların girişleri oynıyor genelde. o girişleri iyice sıkılaştırırsan sorun gider diye tahmin ediyorum. soketi tut ve kabloları sıkıca çek eline gelenleri düzeltip tekrara tak. büyük ihtimalle temazsızlık problemidir. bence korkulacak bişey yok..
    Korkulacak değil zaten acil sorunum vardı, sabah eve gideceğim için acil yazdım. Gidemedim ama oto elektrikçiye gittik, o bile anlattığım probleme istinaden akü çevresindeki kablolara çok uzun süre baktı, direkt bağlamalar yaptı.

Ama nedense bıçak sigortanın kesmiş olma ihtimali herkesin aklına en son geldi..

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zinciri servisinde değil mahallei motorcu ustama değiştirttim. Resimde görünen zincir sıfır olan. Eskisindeki yüksüklerin yarısı kırılmıştı, yani 3 var 5 yok 5 var 3 yok derken yarısı yoktu, oda parça parça denk geldiğ yerde ses yapıyormuş. Şimdi kaymak gibi gidiyor. Zincirin yüksükleriin kırılma nedeni ise sert vites geçişi olarak tahmin ediliyor...

benimde zincirin yuksuklerinin 5 tanesi kırıldı merak ettiğim acaba zincir vurma yapıyormuydu ?pedallarda hissedilen derecede ? yada şöyle tabir ediyim giderken alttan bişey çekiçle vuruyomuş gibi bir his yaratıyormuydu ..?

bugunlerde zincirden yana sıkıntım var ama bir turlu çözemiyorum.. giderken atlıycakmış gibi zincir vurma yapıyor gerginliğide iyi fakat delirdim yanii..
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı Typerkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Satış fiyatları hala düşmedi Ocak Şubatda 1 TL birden düşücek olan arkadaşlara çok gülücem, sınırları zorlasınlar bakalım sabır selamet
    Amacını anlayamadım? Neye , neden, ne gerek güleceksin?
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

Hasan8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 150 ns
    arkadaşlar hyosung piyasadan çekildimi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 ----------

st kanuni internet sitesi iyi çalışmıyor.acaba çekildilermi die düşündüm.1 yıldır hyosung almayı planlıyorum ama servis falan güvenemedim daha.bi kere sürme fırsatım oldu.çok keyifli motor.

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı Hasan8 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hyosung piyasadan çekildimi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:22 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:12 ----------

st kanuni internet sitesi iyi çalışmıyor.acaba çekildilermi die düşündüm.1 yıldır hyosung almayı planlıyorum ama servis falan güvenemedim daha.bi kere sürme fırsatım oldu.çok keyifli motor.
    Dostum,
    Bildiğim kadarı ile yardımcı olayım. Hyosung TR de artık satılmıyor. İsim değişikliği ile beraber motorda yenilendi. Enjeklsiyonlu , hız kesici vb. TR deki ST Kanuni ismi ile satılıyor. Gayet güzel bir motor. ST Kanuni servisleri destek ve YP veriyor ve yapıyor. ST Kanuninin sayfasına gir, hepsi var orada.
    Selamlar
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

Speed_Man - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 125 RR :) 07.07.2010 da sattı. :(
    Arkadaşlar Merhaba,
    Bir bilgiyi teyid etmek istiyorum. Hysoung yine korede üretiliyor ama türkiye satışını kanuni yapıyor di mi ?
    üretim kore ise kuzey kore mi ? Güney kore mi ?
    2011 de kasa değişcek mi ? Herkese selamlar...
    Motosiklet kullanmak ayrıcalıktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler