Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Doktor,

Sen, 250 cc. diye, GT 250 R'yi pek hafife almıyorsun...
    Gaz verdin mi, bu motor da tehlikeli olabilecek süratlere çok çabuk çıkıyor.
    Tamam, 200 Km/h nin üstüne çıkmıyor ama, kendini kaybedip gazı açarsan 160-170 görürsün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    ==Honda CBR 600F Tricolour==
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Doktor,

Tamam, 200 Km/h nin üstüne çıkmıyor ama, kendini kaybedip gazı açarsan 160-170 görürsün.
    eyvallah üstad..bende zaten o süratlerden daha fazlası beni tabuta koyar die istiorum bu makinayı,,hafife almak ne kelime hastasıyım bi alim inş aynı ortamda sürmekte nasip olur tanışırız yüzyüze

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    1- 13 ayda, ne kadar hor kullanılırsa kullanılsın fren merkezi bozulur mu?
    2- Bana "Bu merkezler tamir olmuyor, arabanınki gibi değil, içinin parçaları değişmiyor" dendi.Bu doğru mu?
    3- 13 Ayda zincir aşınıp, kullanım ömrü biter mi? Zincire kendim de baktım, tabii olarak bir şey anlamadım.Yalnız, zinciri gerdiler, motoru çalıştırıp gaz verince zincir bolaldı.Ben 3-4 defa acemilikten dolayı 2. viteste kalkmıştım, bunu etkisi olur mu?
    4-Zinciri değiştirmem gerekli mi?
    5-Zincir için bana -"150-200" TL arası dediler, net.te baktım o civarda satılan zincirler var, değiştirmem gerekirse ne marka zincir alayım?
    1- fren merkezindede bir problem oluşmuş olabilir zamanla 13 ay geçmiş yoldan gelen parça bile buna neden olabilir ama bu kadar kısa sürede olması normal değil
    2- bunu başka bi kaç yerle daha görüşsen iyi olur konu hakkında detaylı bir fikre sahip değilim ama arabanınki oluyorsa motorda da olabileceği kanımdır
    3-zincir bakımları iyi yapılmamışsa yağlama temizlik vs gibi toz toprak yağmur çamur ortamı çok görmüşse doğaldır ömrü kısaltan şeyler bunlar ama bildiğim kadarıyla zincir o kadar pahalı değildi sanki 200 tl vereceğine 300 verip did vs gibi sağlam kaliteli zincirler alırsın
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

hlmky85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyogt250r gitti :( gt 650 comet geldi :)) hala...
    arkadaşlar hyo. motorumu 7500 km de almıştım 8000 km oldu kendim bir bakım yaptırmak istiyorum şöyle genel bir bakım acaba ne kadar tutar bir bilgisi olan varmı birde motorum durduğu yerde çalışırken 1 den boşa alamıyorum ama stop ettirince boşa rahat geçiyo acaba nedendir yada sizdede aynımı bilgilendirirseniz sevinirim.
    şimdiden teşekkürler.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    maverick 35 ( Servis:-"Arka fren merkezi arızalı, Fren sırasında hortumlara giden yağ geri çekilmiyor ve fren takılı kalıyor, sen bu olayı geç farketmişsin, arızalı merkez balataları de bitirmiş.Balatalar ve fren merkezi değişecek") bu cümleye istinaden aklıma ilk gelen hidrolik yag pompası arızalı olabilir diye düşündüm.zamanında degişitrilmeyen fren balataları hem diski hemde fren merkezini bozar tabi uzun süre böyle kullanılırsa.zinicir 13 ayda bozulup uzarmı dersen aslında ayla degilde yaptıgın kilometreyle ve kullanım şeklinle dogru orantılı bir durum benim de 11.ci ay 16.000 km yaptım zinciri her hafta sonu gazla temizleyip castrol zincir yagıyla yaglardım.gerdirecek yer kalmayınca degişitrdim.ben sayfanın üstünde banneri olan entel enerji.com dan aldım.siteye üye olup sipariş veriyorsun aynı gün kargoya veriyorlar .D.İ.D marka 520 112 bakla alacaksın o-ringli yoktu ellerinde bende x- ring li aldım tavsiye ederim.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:04 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:54 PM ----------

Alıntı hlmky85 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hyo. motorumu 7500 km de almıştım 8000 km oldu kendim bir bakım yaptırmak istiyorum şöyle genel bir bakım acaba ne kadar tutar bir bilgisi olan varmı birde motorum durduğu yerde çalışırken 1 den boşa alamıyorum ama stop ettirince boşa rahat geçiyo acaba nedendir yada sizdede aynımı bilgilendirirseniz sevinirim.
    şimdiden teşekkürler.
    zaten 8.000 de periyodik bakım var.1.500 lt yag konur yag filtresini bujileri degiştirisin,hava filtreni temizlet,zinciri gerdir kafa demirini sıktır.fren balatalarına baktır bitmişse onlarıda değiştir yag 40 tl,yag filtresi 15 tl,iki buji 20 tl,fren balatalarının tanesi 30-35 tl olması lazım.çalışırken 1 den boşa geçmiyorsa hafif gaz verip dene yada motoru biraz ileri dogru yürüt hemen hemen herkesde aynıdır.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:08 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:04 PM ----------

Alıntı DR.TOLGA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardes sagol....benim açımdan yararlı seyler yazmışsın...kuryeler gıbı aralara giremezsın derken motorun kalıbından dolayı mı...yoksa akselerasyon olayı mı iyi değil? düşük viteslerde hızlanma sorunu olabiliyor diye duymuştum acaba onu mu kastediosun merak ettim...bide motordan iyi ses alabilmek için hangi marka egzos tavsiye edersiniz ben ses olayına resmen aşığım....
    evet motorun kalbından ve gidonun açısından dolayı ani manevralar ve dar alanlar tehlike yaratıyor.(aynanın tanesi 90 tl civarı bir sinyal 60 tl)yoksa motorun hızlanması çok çok iyidir.zaten kingman kardeşi
    m olayı güzel özetlemiş şimdiden hayırlı olsun diyelim
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı DR.TOLGA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    verdiğin bilgiler için teşekkürler kardeş
    sport model istiyorum,,ancak kafam bi miktar kırık(bide 2 tane sağlam trafik kazası vukatım var) ondan çok deli hızlar da yapmasın istiyorum,,bi de sport modellerin sesinin aşığıyım...ondan kendime en uygunu 250r olur die düşündüm....bide seninki baktımda 2009 sanırım...2008 ve 2009 larda krank sorununu aşmışlar diolar sen de duydun mu bunu?
    Yüksek hız yapan bir motor almamakla en iyisini yaparsın.Ben de senin gibi düşünerek 30 beygir bana yeter dedim ve hız olarak memnunum şu an.150 km hızları çok rahatlıkla aşabilecek bir motor.Bundan fazlası da iki tekerle bana lazım değil.Ayrıca gt250r'nin 100 km üstündeki hızlarda yol tutuşu güven veriyo.Arka lastiğin kalınlığı , ağırlık merkezinin iyi ayarlanmış olması , frenlerin disk fren olması çok iyi.Tam bir asfalt motoru.Belki lastiklerin daha iyi bir marka ile değiştirilmesi iyi olur.Krank kırma konusunda ben bişey diyemicem.Ancak 2008 modellerden itibaren motor komple değişti.Enjeksiyonlu sisteme geçildi.Galiba krank sorunu da ortadan kalktı.Ben 2008'den sonra krank kıran duymadım.Ses olarak da 4 silindirli race motorların sesini bekleme bundan.Orijinal eksozla nerdeyse hiç ses yok diyebilirim.Ancak değişik eksoz takanlarda gayet güzel ses var.Ancak dediğim gibi o 4 silindirli race motorların sesini bulamazsın.

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar öncelikle hep birlikte bu duaya amin diyelim.YA RABBİ APRİLLADAN (A.DAN Z.YE ) ZEALSUNA BÜTÜN CÜMLE MOTORLARI VE MOTORCU KARDEŞLERİMİZİ İŞİNİN EHLİ OLMAYAN SERVİSLERDEN KORU YA RABBİM AMİİİİNNN.... canlar biliyorsunuz tabir yeindeyse iki üç gündür ağlıyordum üstüne titrediğim yeni aldığım motorum servise gidip bujileri temizletelim derken bozmuştuk..o sory denyo bujinin tırnaklarını bozmuş demişttim ya helal süt emmiş bir motorcum var diye ona gittim.bakın adamın kalitesii burda belli oluyor.adam bana dediki memetci o denyo senin motorun neresini elledi dedi .ben senin makinanı sadece işinin ehli olan bir srviste açılmasını isterim dedi bende dedimki abi adam açtı depoyu bujileri çıkarttı temizledi ayarladı yerine taktı usta dedi git kardeşimmakina soğusun akşama doğru gel ben bıraktım 3-4 saat sonra beni aradı gel motorunu al diye gittim gaz vermden marşa dokundunmu resmen saz çalışıyor tın tın tın resmen saat gibi istikrarlı çalışıyor abi ne yaptın dedim usta bujinin tırnaklarını çok ykınlaştırmıştı onu düzelttim taktım dedi.borcum nedir deim olaya bakın dediki mkinanı bir daha o adamların eline koyma yeter para mala kabul etmedi ettim etmedim dedi bn bunu para için yapmıyorum makinan temiz o adamların eline bırakma yeter dedi.ne diiyim arkadaşlar inanın çok mutluyum ... ayrıca pazar gününden beri anca 280 km yaptım bee..

zonta bakımın hayırlı olsun banada iki buji lazım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:27 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 23:25 PM ----------

enjeksiyon sistemi sonuçte yeni nesil bir yakıt sistemi..ve aldığınız benzini biliyorsanız arada bir enjeksiyon temizleyici kullanın sorun olmaz inşaallah ben bir haftadır kullanıyorum çok memnunum.. ne tecrübe ama..
    mehmetcim duana yüzlerce amin dedim.bakıma gittim ama bayagı bir canım sıkıldı.bakım bitti ücretini ödedim sira geldi.garanti belgesi kaşelenip kuralkanın sistemine işlenecek.hayda oda ne benim motor daha 1000 bakımına girmemiş görünüyor sistemde..olurmu yav ben 16.000 bakımına geldim buda garanti belgem kaşeli ve imzalı bizden önceki servis bakımları sisteme girmemiş benim yapabilecegim bişey yok dedi kuralkanı arayıp durumu bildirin dedi sizden garanti belgesini fakslamanızı isterler dedi bugün işimin yogunlugundan bakamadım bakalım yarın ne olcak.buradan bütün arkadaşlara duyurmuş olayım sonra sizde böyle kötü sürprizlerle karşılaşmayın.kuralkanı arayıp durumunuzu ögrenin.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    Doktor,

hız konusunda bnde çok memnunum 3-4 saniyede 100 kmlik bir hıza çıkabiliyosun en sevdiğim ikinci viteste devri veriyorum 8500 9bin ondan sonra bi3.ü vites kopuyo gidiyo arkadaşlar iki teker bu fazla faneziye gerek yok valla 144 km gördüm yetti arttı bile ben arabaylaçok az 140 görmüşlüğüm var bu durumda bizim motor hız konusunda bence gayet yeterli...
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

scuderia06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tenere 700 ,Yamaha Wr250 R 2013
    gt 250r 3-4 sanıyede 100km cıkıyor olemı mubarek honda600rr mubarek
    Instagram: gezgin_endurocu
    https://www.facebook.com/gezginendurocu?pnref=story
    https://www.youtube.com/c/GezginEndurocu52?gvnc=1

Motosikleti
    ramzey125.zealsungs200.. s&t gt250r
    zonta kardeşim valla benim çok şükür sorn yok sadece ilk çalıştırdığımda sabah akşam ilk çalıştırdığımda rahat gaz almıyo ama en fazla iki akika sonra ısınınca tahminen,düzeliyor..birde benim makina 5700 deiken aldım bayi servis aldığım yer d.bakırda bana 6000 bakımına gelmen lazım dediler.bende abi 5700de iken şu bakımı yapalım zaten değişecek olan yağdı bende iki kutu yağ aldım değiştiler bide bi zincir yağı 60tl bayıldım..garanti belgesini kaşeleyip imzalattılar ama pcye sisteme herhangi bi giriş yapılmadı..sorun olmaz inşaallah... birde dostum motor boşta daha çalıştırmadan yürüttüğümde ön dişliden tık tık tık ses geliyor bu normalmi zincir salmamış kendini normal duruyo..bide hafif yürürken şanzıman sesi duyuyormusun banamı öyle gelir..izim motorlardan oses gelmesi normalmi...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 23:07 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:51 PM ----------

Alıntı scuderia06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt 250r 3-4 sanıyede 100km cıkıyor olemı mubarek honda600rr mubarek
    yok yaw.öle demek istemedim...mecazi manada kullandım demem o ki kendi adıma söylüyorum hızlanması çok çok iyi ve benim gördüğüm max hız 144 valla uçuyorum sandım o neydi be size bişi söyliim..vallahi r6 dan hyoya döndüm neden mi kardeşim bir ay sonra baba oluyorum ve vallahi korkuyorum..
    hanım zaten aşkım yavaş sür diyo başka bişi demiyor arkadaşlar gerçekten hız felakettir..bizim buranın deyimiyle kurban hayran yavaş sürün arada bir kurtlarınızı dökün ama ş.içinde değil mümkünse bildiğiniz yollarda veya otobanda..saygılar sevgiler. arkadaşlar ya benim devir saatindeki problemden dolayı ki problem arada bir devir takılı kalıyordu..ve garantiden komple gösterge paneli değişti amaa trip metre kendiliğinden bazen sıfırlanıyor odo trip oluyor..yada asıl sorun olan tuşların çok sert olmasından dolayımıdır nedir anlamadım acaba sonradan mı algılıyor bi ara sinirden deli gibi bastım üstüste saaati ayarlamak için ertesi gün yolda giderken hız sabit kalıyordu saat yanıp sönüyordu iki gün sonra düzeldi..anlamdım bastıktan dakikalar sonra tepki veriyor ibi garantiden yinemi değişsem....fikri olan ???
    [B][I][COLOR="Red"]Yüreğini [COLOR="RoyalBlue"] mavi [COLOR="Red"] tut... [COLOR="Black"] (Mehmet KAVAN) :cat:[/COLOR][/COLOR][/COLOR][/COLOR][/I][/B]

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Doktor Tolga;

İnşallah bir vesile olur, tanışırız ve aynı ortamda motor kullanırız (Ama, Doktor, sen hızlı kullanıyorsun, sen beni bırakıp uçup gidersin, gittiğin yerde 2. çayı içerken ben anca gelirim)

İlkay;

Tavsiyeni dinleyeceğim

Zonta;

Ben motoru 2. el aldım, yaklaşık 7.600-7.800 Km.deydi.
    İlk sahibi nasıl kullandı bilmiyorum.Tek bildiğim; adamın ilk motoru.

Arkadaşlar, verdiğiniz bilgiler için tşk.Çalıştığım kurumda, sözüne güvenilecek ve bu işlerden anlayan bir arkadaş var, bugün zinciri ona gösterdim.
    Bana, zincirin nasıl kontrol edileceğini öğretti.
    ve ve ve, kaçtı bana 200-TL, zincirim değişecekmiş

thecoolzzz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    sayın zonta size özel mesaj attım ama görmediniz galiba bende buraya yazayım dedim.bi bakarmısınız

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Doktor Tolga;

İnşallah bir vesile olur, tanışırız ve aynı ortamda motor kullanırız (Ama, Doktor, sen hızlı kullanıyorsun, sen beni bırakıp uçup gidersin, gittiğin yerde 2. çayı içerken ben anca gelirim)

İlkay;

Tavsiyeni dinleyeceğim

Zonta;

Ben motoru 2. el aldım, yaklaşık 7.600-7.800 Km.deydi.
    İlk sahibi nasıl kullandı bilmiyorum.Tek bildiğim; adamın ilk motoru.

Arkadaşlar, verdiğiniz bilgiler için tşk.Çalıştığım kurumda, sözüne güvenilecek ve bu işlerden anlayan bir arkadaş var, bugün zinciri ona gösterdim.
    Bana, zincirin nasıl kontrol edileceğini öğretti.
    ve ve ve, kaçtı bana 200-TL, zincirim değişecekmiş
    o ringli zincir al did felan alıcaksan aklında olsun
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

hlmky85 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyogt250r gitti :( gt 650 comet geldi :)) hala...
    zonta yorumun için çok teşekkür ederim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:05 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:01 AM ----------

bende yeni aldığım ve ilk motorum olduğu için hala hazırda pek bilmiyorum bunları ama motorumdan çok memnunum çabuk alıştım

Motosikleti
    Regal Raptor
    Arkadaşlar merhaba ismim orhan yeni üyeyim daha önce çelik motor martian 150 scooter kullanıyordum memnundumda ancak eşşeklik edip thailanda gidicem diye sattım 1500 tl ye ve tekrar bir motor almak istiyorum %90 hyosung GT modellerinden biri olacak ancak gt 250 alsam daha sonra 250 r yapmam mumkun mu uyuyormu bunlar birbirine ? parcaları eklenebilirmi? fark vermı yada tavsiye edermisiniz yardım edin lütfen

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    parçayla niye uğraşıcaksınki sonradan? Direk gt250r alabilirsin... 4.500 ytl & 8.000 ytl arası ikinci el fiyat aralığı var.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

cagatay_hepsen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung 250 comet'di gitti yamaha x-max 250 geldi
    Alıntı Nevizadeli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ismim orhan yeni üyeyim daha önce çelik motor martian 150 scooter kullanıyordum memnundumda ancak eşşeklik edip thailanda gidicem diye sattım 1500 tl ye ve tekrar bir motor almak istiyorum %90 hyosung GT modellerinden biri olacak ancak gt 250 alsam daha sonra 250 r yapmam mumkun mu uyuyormu bunlar birbirine ? parcaları eklenebilirmi? fark vermı yada tavsiye edermisiniz yardım edin lütfen
    uyar ama sana çok pahalıya gelir sen 3000 civarı comet alıp gtr ye çevirmek istiyosun anladığım kadarıyla ucuza getirmek pilanın heralde ama yanılıyosun astarı yüzünü geçer çok zarar edersin far grenaj gidon bunlar ucuz parçalar değil git 5500 civarı gtr al bak keyfine uğraşma.
    ATATÜRK diyorki "Türk milletindenim diyen insanlar her şeyden önce ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır."

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Alıntı copy_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster

yok yaw.öle demek istemedim...mecazi manada kullandım demem o ki kendi adıma söylüyorum hızlanması çok çok iyi ve benim gördüğüm max hız 144 valla uçuyorum sandım o neydi be size bişi söyliim..vallahi r6 dan hyoya döndüm neden mi kardeşim bir ay sonra baba oluyorum ve vallahi korkuyorum..
    hanım zaten aşkım yavaş sür diyo başka bişi demiyor arkadaşlar gerçekten hız felakettir..bizim buranın deyimiyle kurban hayran yavaş sürün arada bir kurtlarınızı dökün ama ş.içinde değil mümkünse bildiğiniz yollarda veya otobanda..saygılar sevgiler. arkadaşlar ya benim devir saatindeki problemden dolayı ki problem arada bir devir takılı kalıyordu..ve garantiden komple gösterge paneli değişti amaa trip metre kendiliğinden bazen sıfırlanıyor odo trip oluyor..yada asıl sorun olan tuşların çok sert olmasından dolayımıdır nedir anlamadım acaba sonradan mı algılıyor bi ara sinirden deli gibi bastım üstüste saaati ayarlamak için ertesi gün yolda giderken hız sabit kalıyordu saat yanıp sönüyordu iki gün sonra düzeldi..anlamdım bastıktan dakikalar sonra tepki veriyor ibi garantiden yinemi değişsem....fikri olan ???
    Benimde 4 yaşında kızım var.İkinciside yolda.Senle ben gt250r'nin kullanım amacını değiştirenler oluyoruz galiba.Genelde insanlar bu motoru 600rr gibi hız motorlarına geçiş amacıyla geçici olarak kullanıyo.Ancak biz fazla hızı sevmiyenler olarak geçiş motoru olarak görmeyenlerdeniz.Belki yaş faktörüde önemlidir.Ancak 600cc motorlar bana da hiç cazip gelmiyo.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben de sizdenim; Ben de 150 km/h üzerine karsıyım...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

hrkse selam öncelikle formun hpsini okumaya fırsatım oolmadı fakat bazı araştırmalarım onucu bazı bilgilere ulastım bayadır bu motoru almak için niyrtliyim fakat krank sorunu varmı yani eger gercktn var ise bu 2009 modellerde düzeltildimi ayrca parca sıkıntısı yasarmıym ve hyosung kanuni motorlar farklımı ...arsındaki farklar neler....yksa bunu alacama 2.el r6 mı almalıyım...bana hız gerekmio yardım edeerseniz sewinirim ...şimdiden tskler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler