Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tundzhay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    http://www.hyosungmotors.co.kr/
    artık yurt dışında da S&T MOTORS olarak geçiyor sadece TR de değil..
    Bir başkadır Balkanlar'da Türk olmak!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    reflexiv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tr de st motors değil ki st kanuni şaşkn tuni

http://www.hyosungmotors.co.kr/ siteye gir
    sağ üstte english yap sayfayı.
    sonra world wide distrubutur a tıkla..
    orda turkey e bak.
    TURKEY Kuralkan Motorlu Araclar Uretmim Sanayi Ve Dis Ticaret A.S. +90 216 581 21 21 ESKI IZMIT YOLU UZERI TEPEOREN MEVKII
    TUZLA - ISTANBUL, TURKEY

yazıyor..
    kanuni distrubutor olduğu için s&t kanuni oldu şaşkın

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    St kanuni GT250R & Hyo GT250R? Sizce Diye sordum arkadaşlarıma ve şu cevabı verdiler bana

1, Sabahlara kadar hyosung gt 250r derim bu konuyu uzun süre araştırdım onlarca kullanıcı yorumundan sonra bu yönde düşünmekteyim nedeninini sorarsan malumunuz kanuni gibi bir markanın el atması üzerine makinede sorunlar yaşanmaya başlandı montajdan kaynaklı , devir kesici diye milleti uyuttular , bazı parçalarını değiştirip adileştirdiler bana kalırsa safkan hyosung st hyodan daha önde tabii bunlar nacizane fikirlerim farklı yorumlarıda değerlendirmelisin...

2,
    Kanuni markasının kötü imajı malum herkesçe bilinir. Ben şahsen 7-8 bin ytl bir motosiklete vereceksem, risk almak istemem. Biraz daha ekleyip ninja 250r bakardım. Ama tabii konumuz hyosung mu kanuni mi ...

2.ellerde hyosunglar çok değer kaybetti. Servis yedek parça olayı sorunlu. Kanuni de ilgilenmiyor. ST lerde ise yeni özellikler var ama şimdiden pek çok kullanıcının canı sıkılmış durumda. İlginç arızalar çıkabiliyor. İnceleme fırsatım oldu. İşçiliğin pek kaliteli olduğunu söyleyemem.

Yinede ben olsam ST Kanuni alırdım. Hem yüksek model. Hem satması daha kolay ...

3,
    İkinci el S&T Kanunilerin Hyosunglardan daha kolay satıldığına katılmıyorum. Tam tersi hatta. Millet kanuni yazısını gördü mü kaçarak uzaklaşıyor. Öz be öz Hyosung tercih ediliyor.
    İşte Hyosung markasının fiyat/performansının alıcıları çektiğini gören kanuni kaymağı yemek için global getirirken böyle bir hamle yaptı. Bakalım çakallıkları nerede patlayacak. Şahsen üzerinde S&T Kanuni yazan böyle bir motor almazdım.

4,
    Aslında ana makina olarak ikiside aynı yerden geliyo ama sonrasında kanuni güzelim motoru harcamış resmen.Saf hyosung almak daha mantıklı.Yok işte hyosungda devir kesici yokmuş fln filan kulak aldırma sen bunlara.2.el alacaksan hyosung,0 alacaksan o fiyata 2.el 600cc civarında daha iyi modeller bulabilirsin.

şimdi arkadaşlar alıcam bu meledi... Ama hangisi hala bi karar veremedim.... lütfen yardım Herkez farklı birşey söylüyor.
    yardımmmmm
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    St kanuni GT250R & Hyo GT250R? Sizce Diye sordum arkadaşlarıma ve şu cevabı verdiler bana

1, Sabahlara kadar hyosung gt 250r derim bu konuyu uzun süre araştırdım onlarca kullanıcı yorumundan sonra bu yönde düşünmekteyim nedeninini sorarsan malumunuz kanuni gibi bir markanın el atması üzerine makinede sorunlar yaşanmaya başlandı montajdan kaynaklı , devir kesici diye milleti uyuttular , bazı parçalarını değiştirip adileştirdiler bana kalırsa safkan hyosung st hyodan daha önde tabii bunlar nacizane fikirlerim farklı yorumlarıda değerlendirmelisin...

2,
    Kanuni markasının kötü imajı malum herkesçe bilinir. Ben şahsen 7-8 bin ytl bir motosiklete vereceksem, risk almak istemem. Biraz daha ekleyip ninja 250r bakardım. Ama tabii konumuz hyosung mu kanuni mi ...

2.ellerde hyosunglar çok değer kaybetti. Servis yedek parça olayı sorunlu. Kanuni de ilgilenmiyor. ST lerde ise yeni özellikler var ama şimdiden pek çok kullanıcının canı sıkılmış durumda. İlginç arızalar çıkabiliyor. İnceleme fırsatım oldu. İşçiliğin pek kaliteli olduğunu söyleyemem.

Yinede ben olsam ST Kanuni alırdım. Hem yüksek model. Hem satması daha kolay ...

3,
    İkinci el S&T Kanunilerin Hyosunglardan daha kolay satıldığına katılmıyorum. Tam tersi hatta. Millet kanuni yazısını gördü mü kaçarak uzaklaşıyor. Öz be öz Hyosung tercih ediliyor.
    İşte Hyosung markasının fiyat/performansının alıcıları çektiğini gören kanuni kaymağı yemek için global getirirken böyle bir hamle yaptı. Bakalım çakallıkları nerede patlayacak. Şahsen üzerinde S&T Kanuni yazan böyle bir motor almazdım.

4,
    Aslında ana makina olarak ikiside aynı yerden geliyo ama sonrasında kanuni güzelim motoru harcamış resmen.Saf hyosung almak daha mantıklı.Yok işte hyosungda devir kesici yokmuş fln filan kulak aldırma sen bunlara.2.el alacaksan hyosung,0 alacaksan o fiyata 2.el 600cc civarında daha iyi modeller bulabilirsin.

şimdi arkadaşlar alıcam bu meledi... Ama hangisi hala bi karar veremedim.... lütfen yardım Herkez farklı birşey söylüyor.
    1_ bence hyo daha makul bir motor kanuni her ne kadar enjeksiyonlu olmuş olsada şöyle bir durum var enjeksiyonlu makinaların torku karbüratöre göre düşüktür zaten 250 cc olan bir makinaın öyle aşrı bir performansı yokken biraz düşüp kullanıcının motoru daha fazla sıkıştırmasına neden olmaya gerek yok

2_ 2. elde satarken bi kaç sene sonra kanunide hiç para etmeyecek piyasada yeni insanlar yüksek değer verebiliyorlar ondan ama çokta merak etme bence bu konuyu

3_ şahsen st kanuni yazan bir motoru bende almak istemezdim

4_ daha önceki kullandığın motor 125 cc bir sınıf sanırım bu motoru 2. elden temiz bulup kullanmanda mümkündür ama bekleyebilirsin siteden çakalazında olduğu gibi
    http://www.motosiklet.net/forum/tazi...sekkurler.html
    konusundada görüldüğü gibi ama 0 alacaksan ve daha önce hiç 600lük makinayada binmediysen bence denge açısından ideal bir seçim olurdu 600lük öncesinde viraj tekniklerini geliştirip başka çeşitli şeylerde daha iyi bilgi tecrübe sahibi olarak 600lük makinaya rahatçe geçebilirsin daha mantıklı olur ama değer kaybınıda göze alırsak aradaki fark çok olacaktır 2. el temiz bulup alman çok daha mantıklı 600lük motorlarda da o fiyata temiz bulursun zor olsada ama modeli eski olur ilerde başını ağrıtabilme ihtimalide var bi yerde şans birazda

bence hyosung almak mantıklı biraz dikkat ediceksin iyi bakıcaksın hiç bir sorun yapmıyor
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    yardımmmmm
    100 defa konuşuldu bu konu istersen bir araştır bilip bilmeden konuşmayın ikiside aynı motor s.t. olan geliştirilmiş versyonu kalitesizliğini hakkında bilgi versene biraz hyo ile st arasında hangi parçaları kalitesizmiş?

faruking - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çakalaz öncelikle ayırlı olsun allah kazasız belasız uzun yıllar binmeyi asip etsin inşallah na da hepimize de

GakkosAtalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 SUZUKİ GSX 600 F
    Alıntı muratq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 defa konuşuldu bu konu istersen bir araştır bilip bilmeden konuşmayın ikiside aynı motor s.t. olan geliştirilmiş versyonu kalitesizliğini hakkında bilgi versene biraz hyo ile st arasında hangi parçaları kalitesizmiş?
    Son 3 Yılda 2 tane Hyosung GT 250 R'ım oLdu. Şu anda Cok yakın bir Arkadasımda 2008 ST Kanuni Var Onuda kullanıyorum bazen. Ben SöyLiyim o zaman Aradaki FarkLarı.
    Öncelikle St Kanuninin Geliştirilmiş versiyon oldugu Koskoca Bir YALAN...!
    Devir Kesici Koyduk Bu MotorLara Fiyasko..! ST Kanunide Aşırı vibrasyon Hissettim. Ve Motor rolantide Cok Titriyor Ve İlGinç SesLer Cıkarıyor.
    Ve Hiçbir Sekilde Bakımları Aksatılmayan Zorlanmayan Bir Motorun Egzantirik mili Kesilirmi?? ST Kanuni Kesti. KEsmekLe Kalmadı, Süpab ları eydi, Gergi Zarar Gördü, Sente Ayarı Kaçtı ( Bi Kactımı ayarlaması BiLe yapıLmıyor) KURALKAN Denen Firmada maLının Arkasında Durmuyor.. KURALKAN'ı Arayıp Magduriyetimizi Dile Getirdigimizde Şuursuz Yetkililerin Alaycı Kücük Düşürücü ve Lakayt Davranışlarınada Maruz Kaldık. Sevisleri Beş Para Etmez.. Havadan Civadan Sebeblerle Garantiye DahiL Edilmiyor.. Buyur Hyosungla Çakma ST Kanuninin Arasındaki FarkLardan Bazıları Bunlar.. ALMAYIN.. ALIPTA BAŞINIZI AGRITMAYIN DERİM....
    Elazığ Motosiklet ve Motor sporları Kulübü Derneği-Motosiklet23/Moto23

Motosikleti
    GT250R
    Bu tartışmalar hiç bitmez bu motosikleti alıp sorunlar yasayanda var bu motosikletle 40.000 km yapmış olan arkadaşlarımda var

Kingman hocam topic cok sacma yerlere kaymış senın motosikletin durumu nedir acaba gelisme varmı

kantele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi STX-150
    Anladığım kadarıyla bu Kuralkan denen firmanın bayileri bu işten anlamıyor, işini ciddi yapmıyor, müşterisine de mal gözüyle bakıyor. Şu andan itibaren Hyosung olayını kafamda bitirdim.

Motosikleti
    gt250r
    Artık ışıklarda durmak istemiyorum
    Yanımdaki arabalardan biri muhakkak soruyor.Kaçlık bu diye ya da kapışalım mı diye :D .

Arkadaşlar ben birde bu egsoz muhabbetinde takılı kaldım.Yardımlarınızı bekliyorum.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    senn adına çok sevindim çakalaz..Allah kazasız belasız iyi günlerde kullanmak nasip etsin =) çok şık duruyor Maşallah

Alıntı Tundzhay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.hyosungmotors.co.kr/ siteye gir
    sağ üstte english yap sayfayı.
    sonra world wide distrubutur a tıkla..
    orda turkey e bak.
    TURKEY Kuralkan Motorlu Araclar Uretmim Sanayi Ve Dis Ticaret A.S. +90 216 581 21 21 ESKI IZMIT YOLU UZERI TEPEOREN MEVKII
    TUZLA - ISTANBUL, TURKEY

yazıyor..
    kanuni distrubutor olduğu için s&t kanuni oldu şaşkın
    yaw dana önce de yazdım. kanuni sadece distribütor olduğu için st kanuni oldu. o sadece ithalatçı firma. bunu anlamak çok mu zor. üretici firma yine aynısı. ha st modelleri daha yeni daha teknolojik olabilir eski hyo lara göre. e doğar olarak kaç sene geçti üstünden aynı yerde olcak değil ya..
    neyi tartışıyosuz boş bol anlamış değilim

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Arkadaslar; ön arka lastik hawası kaç olacak ; Ben gidene kadar düşer havalar
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    ön 29, arka 32 (soğukken)

Motosikleti
    As 150T 19A
    Arkadaslar şuan kafam bi milyon oldu. Şu 4 5 gündür her yorumu en ince ayrıntısına kadar okudum ve artık biri bana ciddi anlamda yardımcı olsun. Öğrenci halimle büyük bi yükün altına girecem ve bu yük karşılığında tatmin olmak istiyorum açıkcası..
    Bir çok kişi hyo ve st kanuniden şikayetci ve bi o kadar kişide memnun.. Aklımı çelen diğer motor ise ninja 250r.. Bu da beni aşırı zora sokcak. Tabiri caizse 2 3 yıl soğan ekmek yiip alıcam.. Eğer hyo olrsa bu kadar zorlanmıcam fakat kafamda bu kadar tilki varken hiç bi türlü rahat edeceğimi sanmıyorum Ne yapmam gerektiği konsunda bana TECRÜBELİ bi arkadaş ciddi anlamda yardımcı olabilirmi? Buna çok ama çok ihtiyacım var. Şimdiden teşekkür ederim. Umarım beni anlamışınızdır.
    http://img200.imageshack.us/img200/8332/mjimzacopy.png

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Alıntı GakkosAtalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Son 3 Yılda 2 tane Hyosung GT 250 R'ım oLdu. Şu anda Cok yakın bir Arkadasımda 2008 ST Kanuni Var Onuda kullanıyorum bazen. Ben SöyLiyim o zaman Aradaki FarkLarı.
    Öncelikle St Kanuninin Geliştirilmiş versiyon oldugu Koskoca Bir YALAN...!
    Devir Kesici Koyduk Bu MotorLara Fiyasko..! ST Kanunide Aşırı vibrasyon Hissettim. Ve Motor rolantide Cok Titriyor Ve İlGinç SesLer Cıkarıyor.
    Ve Hiçbir Sekilde Bakımları Aksatılmayan Zorlanmayan Bir Motorun Egzantirik mili Kesilirmi?? ST Kanuni Kesti. KEsmekLe Kalmadı, Süpab ları eydi, Gergi Zarar Gördü, Sente Ayarı Kaçtı ( Bi Kactımı ayarlaması BiLe yapıLmıyor) KURALKAN Denen Firmada maLının Arkasında Durmuyor.. KURALKAN'ı Arayıp Magduriyetimizi Dile Getirdigimizde Şuursuz Yetkililerin Alaycı Kücük Düşürücü ve Lakayt Davranışlarınada Maruz Kaldık. Sevisleri Beş Para Etmez.. Havadan Civadan Sebeblerle Garantiye DahiL Edilmiyor.. Buyur Hyosungla Çakma ST Kanuninin Arasındaki FarkLardan Bazıları Bunlar.. ALMAYIN.. ALIPTA BAŞINIZI AGRITMAYIN DERİM....
    Bende de şuan s.t. var ama senin bahsettiğin hiç bir proglem bende yaşanmadı senin motorun bir sürü proglem çıkarmış şansına tamam bende sevmiyorum kanuni'yi ama bu motorları kanuni firmasının yapması çok zor hyosung yazanda kanuni yazanda aynı firmadan çıkma hyosun yazılarını kazımışlar s.t.kanuni yazmışlar ondan bahsediyorum her yerinde bu mevcut ama dediğin gibi kanuni olunca insanın midesi bulanıyor.

memnun olunlar motordan aşırı bi performan beklemiyenler. memnun olmayanlar da aşırı performans bekleyenler. kardeşim 250 CC ye bu paraya bence güzel. 170 km yi görürsün basarsan. hızlanması da şehir içinde iyi. şehir dışında da rahat 130 km ile gidersin. bakımını zamanında yap. motoru zorlama. çok memnun kalırsın. görünüşü de çok hoş.
    ninja tabiki daha kaliteli ama daha pahalı. sonra 2 el onu satarken de zorlanırsın. hyo yu çok daha kolaya satarsın bunu unuytma. ayrıca ninjanın yedek parçaları çok uçuk hyo ya göre.
    sakın unutma bu 600 cc bir motor değil. ama 250 cc nin de hakkını veriyor.. 250 cc den verebilecek en iyi performansı veriyor...
    o paraya o kadar.
    sen salak değilsin paran olsa gider ducati alırsın. bende öğrenciyim o paraya o kadar kardeşim memnun kalırısn..

kantele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi STX-150
    Senin yaşadığın kararsızlığın aynısını ben de yaşıyordum ama daha önce okuduklarımla bir sayfa önce arkadaşın yazdıklarını birleştirince bu motoru alırsam sinir sahibi olacağım kanısına vardım. Motorun arızalanır da bu adamların eline düşersen çekeceğin var. Baksana her türlü arızada garanti kapsamı dışında diye seni düdüklemeye çalışıyorlarmış. Bu zihniyetteki adamlara para kazandırmayalım.

Alıntı muratq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kanuni olunca insanın midesi bulanıyor.
    sözlerine dikkat et. hoş değil..
    kendi türk malınıza sahip çıkacağınız kadar yerden yere vuruyorsunuz. kanuninin fiyatı belli. kalitesi belli. japonla yarışmıyor sonuçta...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 43 kullanıcı var. (0 üye ve 43 misafir)

Bu Konudaki Etiketler