Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı öztürk64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bi sorum olacak ben bunu çok merak ediyorum.ilk kalkışta gt 250r mı daha seridir yoksa mz 251 mi???????????????bilenler lütfen cevap verebilirlermi..........şimdiden teşekkürler
    bi arkadaşım mz ile benim motoru farklı geçeceğini, seyhanla beni toza dumana katacağını söylüyor, aha sende 2. oldun
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi arkadaşım mz ile benim motoru farklı geçeceğini, seyhanla beni toza dumana katacağını söylüyor, aha sende 2. oldun
    Aslında fazla lafa gerek yok
    Ben ikisinide kullanmış birisi olarak mz kalkıştada uzun yoldada geçer diyorum
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Gürcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 Zat tı. :P
    ......................................
    Nerede bu hayatın restart düğmesi? Kasmaya başladı artık, Yeniden başlatmam lazım...

Motosikleti
    GT250R
    çok psikopat renk olmuş bu trye gelir mi, o kuşkulu.
    bide ben plakalıgı sevmedim çok dışa bakıyo ama kuyruk tasarımı güzel, keselim o plakalığı işte o zaman sağlam oldu motor
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Beyler cuma günü plaka ruhsatı aldıktan sonra uzun yola çıkmak bugüne nasip oldu.Yağmur yağacak mı yağmayacak mı derken attım kendimi yola.60 km mesafeye git gel yaptım.Bunun yarısı otobandı.Bi ara dönüşte yağmura hafiften yakalandım ancak yağmur bulutlarının beni yakalaması ne mümkün.Yağmuru arkamda bırakarak döndüm.

Buradan bütün gt250r kullanıcılarına teessüf ediyorum.CBF150'yi sattıktan sonra bana niye demediniz gt250r al diye.Gittik cbf250 aldık.Sonra da hemen sattık.Zarar ettik.Bu motor hakkında yapılabilecek en güzel benzetme cbf150 ve cbf250 Renault toros ise gt250r Mercedestir.

Kullanma kılavuzundaki rodaj talimatlarına göre ilk 400 km 1/2 oranında , sonraki 400 km yani 800 km'ye kadar 2/3 oranında gaz açın diyo.Ben başlarda çeyrek gazla giderken 5 nci viteste 125'leri gördüm.Sonra yarım gaza çıkınca hızım 135 civarıydı.2/3 oranında gaz açınca ise 145'leri gördüm ki daha dip gaz yapmadım hiç.Tabiki bu hızlar düz yolda gördüğüm hızlar.Anladığım kadarıyla bu motor hiç bayılmadan redline'a doğru hızlanıyo ve 160'ları rahat görebilecek bir motor.Asfaltta yaşattığı konfor ve rahatlıksa mükemmel.Virajlara yatışı , yol tutuşu mükemmel.Lastikleri de değiştirirsek süper olacak.Aynı yolda cbf250 ile son hızım 115-125 arası idi.

Birde cbf150-250'ye dişli modifiyesi yapanlar var.Ancak bu motorlar zaten son viteste rüzgar direncine yenilip redline'a ulaşamayan motorlar.Asıl dişli modifiyesi yapılacak motor gt250r'dir.Böylece çok daha fazla hız yapabilir.Ancak ben redline'a girmeden 160'a ulaşabilecek diye tahmin ediyorum ve fazlasına gerek görmüyorum.

Yakıt tüketimi olarak henüz rodajdayken şehir içi kullanımda 4 litre ölçtüm.Bu tüketim ileride daha da düşecek gibi geliyo bana.Ben aradığım motoru buldum çok şükür.Darısı aradığını bulamayanların başına...

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zonta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım avcılarda yeni s&t servisi verildi.denizköşklerde motopark.0212 6947435 çekmece minibüs yolu üzerinde.boya işine gelince 200 tl den fazla verme hele tek renkse 300 gr boya yetiyor

---------- Mesaj ekleme zamanı: 22:56 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 22:42 PM ----------

aslında o F1 degil FI fuell ınjection yani yakıt sistemi ile ilgili bir sorunu gösteriyor.enjeksiyondaki ısı sensörü ısıyı dogru algılayadıgında yapıyor.kontagı açtıgında chek-in bitmeden marşa basarsan yapıyor bazende motor çok sıcakken durup yeniden çalıştırıncada kısa süreli yapabiliyor ama yolda yapanı hiç duymamıştım.belkide deponda biriken pislik ejeksiyonda küçük bir tıkanma yapmış olabilir sen gaz verincede gitmiştir takma kafana
    saol kardeş zaten çıkıp gazlayınca motor biraz serinledi herhalde ondan sonra rahatladı gerçi ben motoru servisi bıraktım ama hem bakımı yapılacak onun için hemde bırak mışken herşeyine baksınlar....

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Alıntı kingman30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler cuma günü plaka ruhsatı aldıktan sonra uzun yola çıkmak bugüne nasip oldu.Yağmur yağacak mı yağmayacak mı derken attım kendimi yola.60 km mesafeye git gel yaptım.Bunun yarısı otobandı.Bi ara dönüşte yağmura hafiften yakalandım ancak yağmur bulutlarının beni yakalaması ne mümkün.Yağmuru arkamda bırakarak döndüm.

Buradan bütün gt250r kullanıcılarına teessüf ediyorum.CBF150'yi sattıktan sonra bana niye demediniz gt250r al diye.Gittik cbf250 aldık.Sonra da hemen sattık.Zarar ettik.Bu motor hakkında yapılabilecek en güzel benzetme cbf150 ve cbf250 Renault toros ise gt250r Mercedestir.

Kullanma kılavuzundaki rodaj talimatlarına göre ilk 400 km 1/2 oranında , sonraki 400 km yani 800 km'ye kadar 2/3 oranında gaz açın diyo.Ben başlarda çeyrek gazla giderken 5 nci viteste 125'leri gördüm.Sonra yarım gaza çıkınca hızım 135 civarıydı.2/3 oranında gaz açınca ise 145'leri gördüm ki daha dip gaz yapmadım hiç.Tabiki bu hızlar düz yolda gördüğüm hızlar.Anladığım kadarıyla bu motor hiç bayılmadan redline'a doğru hızlanıyo ve 160'ları rahat görebilecek bir motor.Asfaltta yaşattığı konfor ve rahatlıksa mükemmel.Virajlara yatışı , yol tutuşu mükemmel.Lastikleri de değiştirirsek süper olacak.Aynı yolda cbf250 ile son hızım 115-125 arası idi.

Birde cbf150-250'ye dişli modifiyesi yapanlar var.Ancak bu motorlar zaten son viteste rüzgar direncine yenilip redline'a ulaşamayan motorlar.Asıl dişli modifiyesi yapılacak motor gt250r'dir.Böylece çok daha fazla hız yapabilir.Ancak ben redline'a girmeden 160'a ulaşabilecek diye tahmin ediyorum ve fazlasına gerek görmüyorum.

Yakıt tüketimi olarak henüz rodajdayken şehir içi kullanımda 4 litre ölçtüm.Bu tüketim ileride daha da düşecek gibi geliyo bana.Ben aradığım motoru buldum çok şükür.Darısı aradığını bulamayanların başına...

Ooo...Haydi hayırlı sürüşler.
    Yalnız, ilk başlarda, sen, gene de, motoru fazla zorlama

arkadaşlar merakla cevaplarınızı bekliyorum mz 251 mi daha seridir hyosung gt250r mı:::::::::::::????????????????????????

Alıntı öztürk64 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merakla cevaplarınızı bekliyorum mz 251 mi daha seridir hyosung gt250r mı:::::::::::::????????????????????????
    dedik ya mz diye
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ooo...Haydi hayırlı sürüşler.
    Yalnız, ilk başlarda, sen, gene de, motoru fazla zorlama
    Yok yaw zorlar mıyım hiç.Sadece kısa mesafede biraz km yapayım dedim.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    ya bu motor benı korkutuyor :D
    cogu kısı alma hyo elınde patlar felan dıyor ... 2. el alcagım ıcın tedırgınım bıraz bi masraf cıkarır süremem felan :S satın alcagım kısı bızım okuldan biri . motorda gorunurde az bişi masraf var boya zincir koruması felan . p.tesi motoru alıp servıse goturcem kontrol ettırcem . ne kadar ısterler kontrol ıcın ?
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Kontrol için para mı verilir ya..
    İstanbul piyasası iyice uçmuş abi..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cogu kısı alma hyo elınde patlar felan dıyor ... 2. el alcagım ıcın tedırgınım bıraz bi masraf cıkarır süremem felan :S satın alcagım kısı bızım okuldan biri . motorda gorunurde az bişi masraf var boya zincir koruması felan . p.tesi motoru alıp servıse goturcem kontrol ettırcem . ne kadar ısterler kontrol ıcın ?
    götürde tanıdığın güvendiğin biri olsun bari iyice incelesin yoksa başından savmak için tamam iyi der yollar iyice baktır

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontrol için para mı verilir ya..
    İstanbul piyasası iyice uçmuş abi..
    burası türkiye :D bizim müdür araba alırken sanayiye goturdu adam dedi sagda darbe var motorda su var bu var 5dkda 80 tl aldı =)

sizi biraz daha soru yagmuruna tutiyim arka lastik en fazla kaçlık taklabiliyor 150 standartmı

motor soğutma yağ heralde bu nasıl oluo motor yagı dısında extra yagmı koyuluyor ?
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ilhan1154 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

50'yi gözden çıkar. Az olur fazla olmaz.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    dostum en parası kontrol için :S istanbul kendini aşmış ne diyim.adet şudur motoru götürürsün usta bakar eder sna şu şu değişecek der sende aldıktan sonra götürüp o ustada yaptırırsın oaly budur usta müşteri kazanır.ne bu böyle muayine ücreti gibi :S

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu motor gelmeli yaa .. bu renk beni bitiriyor...
    ..................

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu da 250 lik ama beyaz renk.. hiç görmedim daha önce ; güzelmiş :D
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Millet cbf250 almaya korkmuyo , gt250r almaya korkuyo.Ben de bunu anlamıyorum.CBF250 20.000 km sonra ekzantirik zinciri , dişli takımı gibi bir sürü sorun çıkarıyo.Hem de yedek parçası pahalı.Hem de 120'yi geçmiyo.Bizim motor için ne çok antipropoganda yapılmış hayret.Ben satmıcam benim motoru zaten çok memnunum.

arkadaşlar 2008 gtr lerin eksantirik zinciri için iyileştirme yapılıyormuş..fabrikadan arıyorlar ve bir servise gönderiyorlarmış ...eğer motorun ikinci sahibiyseniz ilk sahibini aramışlardır sizin de haberiniz olmaz o yuzden fabrikayla telle konuşup öğrenebilirsiniz.....
    AYNI DİLİ KONUŞANLAR DEĞİL,AYNI DUYGULARI PAYLAŞANLAR ANLAŞIR

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 41 kullanıcı var. (0 üye ve 41 misafir)

Bu Konudaki Etiketler