Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    arkadaşlar temiz 2006 almaktan bahsetmişsiniz.
    06 modellerde krank kırma sorunu var deniyor.bunun sebebi biraz üretim hatası denmekle birlikte kullanımında önemi büyük

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    keeway superlight 150
    arkadaşlar bişey sorcam,hyosun gt250r ile s.t kanuni 250 r arasında ne fark var? yani bi ilanda eski ismiyle hyosung yeni ismiyle st kanuni motorumu satıyorum diyo. kasa aynı kasa ama neden bazılarında st kanuni yazıyo? farklı makinalarmı ikiside? biraz aydınlatırsanız sevinirim

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı emircani adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar temiz 2006 almaktan bahsetmişsiniz.
    06 modellerde krank kırma sorunu var deniyor.bunun sebebi biraz üretim hatası denmekle birlikte kullanımında önemi büyük
    2005 kasalarda vardı o şase rengi gri olanlarda 2006'ların çok ufak bir kısmında yaşandı bu sorun ama onlar garantiden değiştirildiler zaten ama şuda var 2006 senesinde alınanlar yine riskli çünkü çoğu sıkıştırılmış zorlanmış aletler motorları çoğunun yorgun yani daha hassas 2006'daki bu motoru iyice zorlayıp krankı alanlar bol bol olunca millet nasıl kullanması gerektiğini öğrendi 2007 ve sonrasında pek fazla bir sorun yaşamazsın

Alıntı facia42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bişey sorcam,hyosun gt250r ile s.t kanuni 250 r arasında ne fark var? yani bi ilanda eski ismiyle hyosung yeni ismiyle st kanuni motorumu satıyorum diyo. kasa aynı kasa ama neden bazılarında st kanuni yazıyo? farklı makinalarmı ikiside? biraz aydınlatırsanız sevinirim
    fark varmı yokmu dersen 2009 modellerde gösterge paneli değişmiş daha şık olmuş durumda bunun haricinde motor nerdeyse aynı motor denilebilir enjeksiyon buji var yine beyin kontrollü karbüratör değil (hoş şimdiki modelde ters emisyonlu karbüratör var ole değişik bişe )
    ama bana kalırsa st kanuni olması daha iyi servis ve parçalar biraz daha ucuz ve hizmet anlayışları hyosung'a göre daha iyi ;)
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    keeway superlight 150
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2005 kasalarda vardı o şase rengi gri olanlarda 2006'ların çok ufak bir kısmında yaşandı bu sorun ama onlar garantiden değiştirildiler zaten ama şuda var 2006 senesinde alınanlar yine riskli çünkü çoğu sıkıştırılmış zorlanmış aletler motorları çoğunun yorgun yani daha hassas 2006'daki bu motoru iyice zorlayıp krankı alanlar bol bol olunca millet nasıl kullanması gerektiğini öğrendi 2007 ve sonrasında pek fazla bir sorun yaşamazsın

fark varmı yokmu dersen 2009 modellerde gösterge paneli değişmiş daha şık olmuş durumda bunun haricinde motor nerdeyse aynı motor denilebilir enjeksiyon buji var yine beyin kontrollü karbüratör değil (hoş şimdiki modelde ters emisyonlu karbüratör var ole değişik bişe )
    ama bana kalırsa st kanuni olması daha iyi servis ve parçalar biraz daha ucuz ve hizmet anlayışları hyosung'a göre daha iyi ;)
    yok yani motor yine aynı motor demi arkadaşım? kanuni biraz daha kalitesizini üretio piyasaya vermiş falan deil yani demi? ufak tefet deişikilkleri biliyorum zaten de ben iu isim konusuna takılmıştım

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı facia42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yani motor yine aynı motor demi arkadaşım? kanuni biraz daha kalitesizini üretio piyasaya vermiş falan deil yani demi? ufak tefet deişikilkleri biliyorum zaten de ben iu isim konusuna takılmıştım
    motoru kanuni üretmiyorki nasıl global motor distrübütörüydü aynısını kanuni yapıyor şimdi tek farkı adamlar koredeki firmayla ortak oldular motor yine koreden geliyor fark eden bişe yok
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    türkiye'de hyosung = s&t kanuni
    ..................

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı engineng adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet satmasınıda dusunmem lazım ama suan satmak hiç alkımda yok:D
    zaten uzun sure aldiğim motoru kullanmak zorundayım malum baba parası
    yani oncelikli olarak alim daha sonra satım

eger sorun sadece 2006daysa 2006lara hıc bakmayacaktım simdi oncelikli olarak 2008lere ve sonra digerlerine bakacam
    daha ucuz oldugundan değil hani olurya acil birisi satmak zorunda kalir cok temizdir 2006diye onemsemem (kucuk bi ihtimal ama sans işte)
    Evet kullanıcaksın ama yani bi gün gelicek satarsın ben 2006'lar kötü demedim temizide var...ama şmdi 2 sene sora bir 2008 model satmak var birde 2006 modeli elinden çıkarmak var.Herşeyin hayırlısı.Sado kardeş sanada geçmiş olsun Allah bir daha göstermesin
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Bu ST-Kanuni işi nasıl çıktı hatırlayalım;

Öncelikle
    1) ST MOTORS: Bu motoru üreten Güney Kore'li şirket
    2) GLOBAL MOTOR: Hyosung marka motorların Türkiye'ye ithal etme ve Türkiye'de satma izni olan şirket(ti)

3)Türkiye'de bir motorlu aracın satılabilmesi için, mutlaka ve mutlaka, markasının tescil edilmesi gerekli.Bu tescili, ama, o aracı üreten şirket yaptırır, ama Türkiye dağıtımcısı...

Şimdi ne olmuştu;

Hyosung marka motorlar tüm dünyada hatta, ABD'de bile güzel güzel satılıyordu, 4 silindirli japon motora gücü yetmeyenler, Hyosung alıp motorcu olmanın tadını çıkartıyorlardı.

Global Motor -"Ulan, ben de getireyim bu motoru Türkiye'ye, hem vatan evlatları ucuza motor binsin, hem de para kazanırım" dedi ve Koreli'lerle anlaştı...Motorlar geldi, satışlar başladı.Ama, ama, ama...
    3. Maddedeki engel çıktı, HYOSUNG markasının Türkiye'de tescil edilmesi gerekliydi.
    Global Motor, Hyosung markasını kendi adına tescil ettirdi, ve, çıngar koptu

ST Motors: "Sen, benim markamı nasıl kendi adına tescil ettirirsin?"
    Global Motor: "Türkiye'de sistem böyle, bu tescil sadece Türkiye'de geçerli, hem ne var ki, sizinle kardeş kardeş çalışıyoruz, güzelce motor satıp parayı kırıyoruz?"
    ST Motors: "İyi de, bugün için aramız iyi, ya yarın aramız bozulursa, size mal vermeyecek olursak, bu defa malımızı Türkiye'de satmak için sizden izin almamız lazım"
    Global Motor: "Yaw, olmaz öyle şey"

ST Motors, Global'e inanmaz "Bizi kazıkladınız" der ve TESCİL'in İPTALİ için mahkeme açar, Global Motor'a mal ve yedek parça vermez.

Bu arada Kanuni ortaya çıkar, öyle ya motor Türkiye'de güzel satılmaktadır, fiyatı Türk tüketiciye uygun ve Japonlarla görüntü olarak rekabet edebiliyor...Bu durumu değerlendirmek gerekmektedir.

Kanuni: "Sizin motorları bundan sonra biz satalım"
    ST Motors: "Ama, sizde, tescil sorunu var, ve biz şu an Global Motor'la mahkemeliğiz, Hyosung'ları Türkkiye'de nasıl satacağız?"
    Kanuni: "Yaw, siz -He- deyin, gerisini merak etmeyin"
    ST Motors: " Ee nasıl olacak?"

İşte burada, parlak ve sınır tanımaz Türk zekası devreye girer;

Kanuni: "Ya, sizin mahkemeniz Hyosung markası için"
    St Motors: "Evet"
    Kanuni: "Şimdi, siz bize dağıtım hakkını verin, Türkiye'de bir temsilcilik açın ve markanızı kendi adınıza tescil ettirin, aynı motoru bundan sonra Türkiye'ye ST-Kanuni markasıyla getireceğiz"

Anlaşma imzalanır, ama Türkiye'de, Global Motor'a teslim edilmemiş Hyosung'lar vardır, bunlar ne olacaktır...?

Gene, parlak zeka devreye girer, motorların benzin depolarındaki HYOSUNG yazıları Spiral taşıyla silinir, depolara boya atılır ve ST-KANUNİ yazılır, ufak bir ayrıntı kalır, motorda bir fark olması gerekmektedir, o da çözülür...Motorlara enjeksiyon takılır ve sonradan gelen ve ST-kanuni olarak Türkiye'ye giriş yapan tüm motorlar enjeksiyonlu olur.

Sonra ne olur;

Global Motor ST Motors'a "Bunlar beni aldatıyorlar, Hyosung Motorun Türkiye'de tescili bende, satış hakkı bende, bunlar aynı motoru Türkiye'ye değişik bir adla getiryorlar" ve Kanuni'ye de "Koreli'ler beni kandırıyor, bunlar da yardım ediyor" mealinde dava açar.
    Dava görüle dursun, Hyosung motorlar artık sokakta ST-KANUNİ adıyla arz- endam etmektedir, Hyosung'ların garantileri güme gitmiştir, çünkü, ST Motors, Globalle anlaşması olan bayilere motor ve parçacılara parça vermez.

Motor alacak olanlar birbirlerine sorarlar :-"Hyosung mu ST-Kanuni mi?" diye

ST'ye alanlarla Hyosung alanlar arasında şöyle konuşmalar geçer

ST alan: "Benim motorumun garantisi var, parça problemi yok, artık Türkiye'ye Hyosung da gelmiyor"

Hyosung alan: "Kardeşim senin motorun gökten zembille mi iniyor, G.Kore'de aynı fabrikada aynı teknolojiyle yapılıyor, hem garanti dediğin ne ki? Motorun elektrik aksamı, eksozu vb bir çok parçası garanti kapsamı dışında, sadece motor kısmı garantide, o da, mesela krank kesse veya yatak sarsa -Kullanıcı hatası- deyip garantiden yapmıyorlar, hee... bana parça lazım olursa ne yaparım, gidip Kanuni'den alırım, nasıl olsa aynı motor her parçası birbirine uygun"

ST alan:"Ama, benim motorum, güncel marka ve şu an satılan marka"
    Hyosung alan:" olsun, bu motor bütün dünyada HYOSUNG diye satılıyor, seninki Türkiye'de çakma marka"

Konuşmalar bu mihvalde, böyle sürüp gider...

Sonuç ne olur:

1) Mahkeme, ST Motors'u haklı bulur, Global Motor davayı kaybeder, tescil hakkı elinden gider ve bundan sonra motorları gene Kanuni satar, ama, HYOSUG markasıyla satar.
    2) Mahkeme, Global Motoru haklı bulur, ST Motors'a der ki:-"Sen, Global'le çalışacaksın, bu adamlara motor ver, parça ver"
    (Ama bu zayıf ihtimal, çünkü; Global Motor, ST Motors'un izni olmadan tescil yaptırıyor, dava kabul edilip, görüşülmeye başlandığına göre, mahkeme bir şeylerin ters gittiğine baştan karar vermiş, inceliyor.Yoksa, mahkeme isteği kabul edilmezdi)
    3) 2.Madde gerçekleşirse;
    a-ST Motors durumu kabul eder, Global'le çalışır
    b-ST Motors durumu kabul etmez ve Türkiye'den çekilir(hep beraber ...oku yeriz)

Hülasa bir gün mahkeme bitecek, ST-Kanuni markası tatlı bir anı olarak kalacak, ama ne zaman?

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ST-Kanuni işi nasıl çıktı hatırlayalım;

Öncelikle
    1) ST MOTORS: Bu motoru üreten Güney Kore'li şirket

Hülasa bir gün mahkeme bitecek, ST-Kanuni markası tatlı bir anı olarak kalacak, ama ne zaman?

bilgiler için teşekkürler,bu şekilde oldugunu bilmiyordum :S hyo almaktan korktum şimdi :S gerçi yaz diye fiyatlarıda yükseldi oda caydırdı beni ama şimdi korktum..yine eskide olsa 99 kawasaki zx6 vs ye yönelicez gibi görünüyor.hayırlısı olsun

Motosikleti
    tiger800
    Maverick35 tesekkurler yazı için
    işte sana biliçli kullanıcı:D:D

Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilgiler için teşekkürler,bu şekilde oldugunu bilmiyordum :S hyo almaktan korktum şimdi :S gerçi yaz diye fiyatlarıda yükseldi oda caydırdı beni ama şimdi korktum..yine eskide olsa 99 kawasaki zx6 vs ye yönelicez gibi görünüyor.hayırlısı olsun

Ben, bu lafı söylemekle şunu demek istedim;

Eğer, mahkemeyi Global kazanırsa, motorları yine Hyosung diye satar.
    Eğer, mahkemeyi ST Motors kazanırsa, tescil hakkı Kanuni'ye geçer ve motor yine Hyosung diye satılır.

Yani, her halukarda ST-Kanuni markası tatlı bir anı olarak kalacak.

Ben de geçen ay Hyosung aldım.Ama, benim "İlla Hyosung alacağım ya da ST-Kanuni alacağım" diye bir düşüncem yoktu, bir anda karar verdim, hesaplı ve temiz bir motor buldum, aldım.Motor, Hyosung'du.Kanuni olsaydı; şu an ST-Kanuni'ye biniyor olacaktım.

Bir de sana tavsiyem; Çok eski model race motor alma, yarın bir gün satacak olursan zorlanırsın, ben alacak oldum, 4-5 milyara harika motorlar buluyorsun.
    Bu siteden birine mesaj attım, gelen cevap şuydu: "Abi, ben eski model race motor aldım, ama, biz bu işlerin içindeyiz, yedek parçayı kolay bulup, tamiratı bakımı kendimiz yapabiliriz, sen bu motoru alırsın, bu motor seni kanser eder"

Karar senin.

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    haklısın ama işte 99 zx6 var arkadaşımda bildiğim motor sıfır masraf.bide arkadaşım usta ve ebay den parça alam imkanımda olunca ister istemez aklım eski japonlara kayıyor =/ bakalım hayırlısı

Motosikleti
    GT250R
    maverick35 vallahi yazın harkülade olmuş olayı çok ama çok güzel açıklamışsın...

banada bu motoru alırken o paraya ne 600lük 1000likler alınmaz salaklık yapmışsın diyen o kadar çok oldu ki... millet işleri almakla hallediliyo sanıo bunun yedek parçası bakımı masrafı benzini bile problem(bence). iyiki GT250R almışım...
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    selam arkadaşlar.motorlarınız hayırlı olsun.güle güle kullanın onun bunun lafına da fazla kulak asmayın.bizim memlekette agzı olan konuşur,hemen hemen her konudada bir fikri yada ustalıgı vardır.neyse ben de benim motorun zincirini degişitircem .biraz araştırma yaptım ama fiyatlar harbiden uçuk daha önce degiştiren arkadaşlar dan tecrübelerini aktarmalarını beklerim.mesela saymaya valla üşendim kaç bakla oldugunu bilen varsa çok iyi olur. birde bu zincirlerin kodlarının yanındaki harflerin anlamını merak ettim.mesela bizim zincir 520 HO .DİD marka buldum ama onda 520 VM yazıyor acaba nedir uyumsuzluk olurmu diye merak ediyorum ve nereden kaça alabilirim.bu arada hfc yede yazmıştım ama 68 kişi okumuş 2 kişi cevap yazmış buradan ümitliyim hadi göriyim sizi:bu arada bakla eksiltmek yada sanayiden makina zinciri kestirmek bana ters söylemedin demeyin.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Suzuki AN 125 HK
    Maverick35,Abicim ellerine klavyene saglık... Neguzel bi yazı yazmıssın,Ben Suzuki an 125 Bölümünden geliyorum,Yolum bu tarafa düştü okumadan gecemedım yazını,Super bı yazı

Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Yaw, "Hyosung GT 250 R Hakkında Her Şey" yazıp arama yaptırıyorum, konuyu bulamıyorum "Galiba, Mod.lar, Admin.ler bizim konuyu kilitlediler" diye düşünüyorum, bu başlığı bir açtım...Anaa! Bizim 250'likler burada.Sevindim ya...

Bu arada, artık şehiriçinde motora binmeye iyice alıştım

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu dava ne zaman sonuçlanacak beyler? Bilgisi olan varmı?
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

smtbhtyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öncelikle merhaba.. Ben siteye yeni üye oldum ve aklıma takılan bir kaç soru var. Ben daha önce sadece 50cc'lik scooter motor kullandım, acaba hyosung gt250r alsam kullanmakta zorlanır mıyım?

Samet

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı smtbhtyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba.. Ben siteye yeni üye oldum ve aklıma takılan bir kaç soru var. Ben daha önce sadece 50cc'lik scooter motor kullandım, acaba hyosung gt250r alsam kullanmakta zorlanır mıyım?

Samet
    selam samet biraz zorluk çekersin öncelikle vitesli ve daha ağır daha güçlü. ama çabuk alışırsın, kendine güveniyorsan bişi olmaz.
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

Akileos - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı smtbhtyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Samet
    daha önce hiçvitesli motor kullanmışmıydın bu motorlarda azbuz gidmiyo dikkat etmek lazımmmmm dikakat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 25 kullanıcı var. (0 üye ve 25 misafir)

Bu Konudaki Etiketler