Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aynen, sabaha kadar işteyim bu gece

Yahu biraz ilanlara bakındım sahibinden.com'da, şu kriz zamanı karlı bir şekilde modelli bir makina alınabilir mi diye, sonra binecek makina bulamadım resmen, sinir oldum. Yeşim'le ihtiyaçlarımıza tamamen hitap eden tek makina 600F. Neden kaldırdı adamlar üretimden şu makinayı, kafayı yicem. 2009 modeli olsa fena mı olurdu sanki, gözümü kırpmadan çekerdim krediyi alırdım..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynen, sabaha kadar işteyim bu gece

Yahu biraz ilanlara bakındım sahibinden.com'da, şu kriz zamanı karlı bir şekilde modelli bir makina alınabilir mi diye, sonra binecek makina bulamadım resmen, sinir oldum. Yeşim'le ihtiyaçlarımıza tamamen hitap eden tek makina 600F. Neden kaldırdı adamlar üretimden şu makinayı, kafayı yicem. 2009 modeli olsa fena mı olurdu sanki, gözümü kırpmadan çekerdim krediyi alırdım..
    geçen siteden "coq"lada benzer bi konuşmayı yapmıştık ama RacingReplica modelleri gelince F'ler yalan oldu biliyorsunki hem F hem de Fsport olarak hem yol hemde yarış modeli çıkartıldı bu motorun 2side racing grubuna giriyor gerçi katalokta bakıldığında ama işte yeni teknoloji yeni yüz yeni isim yaptılar...
    en az senin kadar bende çok istiyorum aslına bakarsan 600F olsa daha heleki Fsport'ların son serileri çok hoşuma gidiyorken ama yok maalesefki eğer yazın duruma kazanca göre elime güzel nakit geçerse açıkçası 250 cc'lik bir scooter yada st kanuni almaktansa daha cazip geliyor temiz makina bulursam f almak

neyse ben yatar artık sanada iyi geceler kolay gelsin
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Hem spor, hem rahat, hem de kaliteli ve sağlam. Gücü-performansı da gayet yeterli. 600F tam olarak, supersport'un koltuğu birazcık daha rahat olanı bence. Yeni yüz gelince bir kısım kullanıcı kitlesini kaybettiler benim gibi. Ben şimdi bu beklentimi hangi motorla karşılayacağım; VFR mi? Çok büyük, ağır ve sport'tan çok touring tadı veren bir motor. Aynı şekilde Fazer da öyle. 600F'deki yarışcı ruhu hissedemiyorsun..

Alabilirsen çok keyif alabileceğin bir motor sahibi olursun, hayırlısı inşallah.

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    walahi vfr'da güzel bi seçenek 800 cc sadece 600cc'ye göre vergisi var ama v4 motor olmasıda başka bi avantaj v-tech motor var 8bin devire kadar ekonomik bir sürüşü var 8bin devirden sonra çıldıran bir yapısı var ve bir artısı daha sıralı 4 pistona göre bakım masrafları daha az ve daha uzun ömürlü bir motor yapısı var fena bir motor değil aslına bakılırsa o kadarda 600f'le aynı performansı alabileceğin bir motor

ağırlığına gelince ağır olmasıda kötü değil motorun yol tutuşu artıyor yönlendirmede 600f'e göre zorluk çekebilirsin başlarda ama sonra alışıyorsun
    şerifin motorunu biliyorsun 1100xx o motor dahada ağır ama alışkın oduğu için çocun oyuncağı gibi bi oraya bi buraya çekiyor yolda
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Haklısın aslında söylediğin noktalarda ama, ben sıralı 4 silindirin sesini ve ekonomi için değil de sürekli performans için tasarlanmış yapısını seviyorum. Bir de tabi buna bağlı olarak dediğim gibi en büyük etken, yarışçı ruhu hisssedemiyorum bu motorlarda, hem motor yapısı, dizaynı, hem oturuş pozisyonu vs. nedeniyle. Hani derler ya, kanım kaynamıyor, içim kıpır kıpır olmuyor diye; 600F'de ben bunları hissediyorum. Benimki de o hesap işte. Sanki üzerime göre dikilmiş bir elbise gibi.

muratq - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600F
    Arkadaşlar çok bilmişlik yapmıyım ama dikkat edin motosiklet'te asıl fren ön frendir arkadaşlarında dediği gibi ön freni çok kullanmıyorum!! demişsiniz aman dikkat arka frenle motoru durduramassın ona göre dikkat.

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Şimdi daha yeni motoru bırakıp pc başına geçtim.

İlk defa trafiğe çıktım.Şantiyeden Osman KİBAR Meydanı'na kadar gidip geldim.

Her şey güzeldi, sadece dönüşte şantiyeye 250-300 M. kala canım sıkıldı...

şantiyeye girmek için mecburen ambarlar kavşağından döneceğim, 30-40 M. yolun solundan gitmem lazım ki; sola dönebileyim...Tam yavaşladım arkamdan acı bir korna...Bir kadın...altında küçük bir araba...beni geçecekmiş, neden soldan gidiyor muşum?

Fesubhanallah... çektim.

Yaw, basit bir mantık, sola dönüş yapacağımdan dolayı soldan gidiyorum...

Neyse, inşallah böyle denyolarla (Kadın-erkek farketmez) minibüsle giderken karşılaşırım...Hıı o zaman da kaçıyorlar ama

Gelelim ön fren olayına;

Ön frenin önemini daha iyi kavradım...Scooterde bir şey olmuyor ama race ile 10 km hızda bile arka fren sıkılırsa; motor kayıyor.

Vitesi boşa atıp sonra 1'e takmayı da öğrendim...

3000-3500 d/d da 2'den boşa sonrada 1'e atılabiliyor.

kantele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi STX-150
    Ben hiç motor kullanmadım ama ön ve arka frenin birlikte sıkılması gerektiğini okumuştum super sport motorlar için.

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kantele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç motor kullanmadım ama ön ve arka frenin birlikte sıkılması gerektiğini okumuştum super sport motorlar için.
    kantele cvp yazmıstım sana
    Ön freni nadir kullanıorum ama bugunden ıtibaren alısmaya calıscam

Alıs verıs yaptım bugun komple sırt koruma aldım..cok dik tutuyor.. dimdik gezerim hıc bişi olmassa bile
    ..................

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı ugur92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıs verıs yaptım bugun komple sırt koruma aldım..cok dik tutuyor.. dimdik gezerim hıc bişi olmassa bile
    hayırlı olsun keşke fuardan alabilme imkanın olsaydı ucuza kapatırdın.
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı ugur92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kantele baya bi topicte yazmıssın kararsızsın anlasılan acelecı olmamanı tawsıye edıorum para olayında derdın yoksa hıc dusunme nınja al derim.
    ben suan 125lik mondial kullanıorum. Degıstircem en kısa zamanda cok karasız kaldım senın gibi dusun taşın bi hal oldum ama GT 250r da karar kıldım.
    alabilecegın dort motor var.
    1. ninja250
    2. hyosung250
    3. derbi125
    4. yzf125

derbiyi kafaya takmıstım ama sıfırınn olmaması sınrlı sayıda kullnıcısınn olması sıkıntı yarttı malum ferco motroda sacmalıyor ayrıca bahsedılenden cok yakıor emın ol.. diger araclarında fiyatı yonunde sıkıntım var.. aceleci olma..

oo motor yenıymıs ya hayırlı olsun dıyelım gec kalmadan benım yaş senden kücük sado ne diye htap edeyim şimdi yani

soracagım bir şey var arkadaslar biri motorda frenlemede bahsetmişti ama hatrlmıorum kim bulamadımda gecmıs sayfalarda

motoru durdurmak icin kompresörü kullanıp yavaslamamızı en sonundada ön frenle durdurmamızı yazmıs .. ben ön freni cok nadir kullanıyorum hata mı yapıorum diye aklıma takıldı
    kesinlikle acil durum olmadikca motoru kompresyona birakma derim cunku motor blogu otomobillerdeki kadar saglam degildir malesef motosikletlerde...bu nedenle once frenlemeni yap daha sonra devir dusurmek adina kopmpresyona ver motoru yani sirf motosiklet yavaslamasi adina sakin ha sakin kompresyon yapma...eskilerden bi abimle tanisdim 35 sene motosikletle turkiye turlari yapmislar simdi birakmis goruyorum dedi gencleri kullanamiyolar ve sakin ha sakin sen ol abim gece yola cikma dedi bana birak dinlen gidecegin yerede sabah erken cikarsin demisdi sagolsun onu dinliyecegim ve sanirim pismanda olmam
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun keşke fuardan alabilme imkanın olsaydı ucuza kapatırdın.
    fuarda buldum sonra gttim aldım fuara ozel fıyatlar sonra asla ındrmeyız fln dedıler ama indrdım fıyatı yani

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesinlikle acil durum olmadikca motoru kompresyona birakma derim cunku motor blogu otomobillerdeki kadar saglam degildir malesef motosikletlerde...bu nedenle once frenlemeni yap daha sonra devir dusurmek adina kopmpresyona ver motoru yani sirf motosiklet yavaslamasi adina sakin ha sakin kompresyon yapma...eskilerden bi abimle tanisdim 35 sene motosikletle turkiye turlari yapmislar simdi birakmis goruyorum dedi gencleri kullanamiyolar ve sakin ha sakin sen ol abim gece yola cikma dedi bana birak dinlen gidecegin yerede sabah erken cikarsin demisdi sagolsun onu dinliyecegim ve sanirim pismanda olmam
    sagolasın deli mavi
    ya bana adam akıllı tutup bak olum bole kullanıcan diyen olmadı.. aldk motoru önce bos alanlarda turladık sonra trafige cıktık... su forumda tecrubelı arkadaslardan aldıgımz bilgiler olmasa napardık bilemiyorum
    ..................

osman_22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt 250 R
    3500 ytl sorunsuz(kazasız) hayo
    http://www.sahibinden.com/cok_acil_n...XQQdisplayitem

alla alla.... delircem ya param yok param olsa hemen alırdım...
    sizce işin icinde bi iş olabilirmi ?

bu arada bu düşük cc ss modellere yenisi eklendi
    0 ı 5400 ytl
    2.eli 3,5-4 bin ytl
    yamaha tzr 50 (son hız 90 100 km, 50 cc, rakiplerine göre inanılmaz bi fiyat,büyük kasa)

Sahibinden.com ilanı
    http://www.sahibinden.com/nebioglull...yword=tzr%2050

sahibinden.com daki nebiogullularındaki motor

Motosikleti
    Ninja 250R
    http://www.motosiklet.net/forum/tani...r-yardimi.html

Selam Arkadaslar

hakkında bu kadar yazı yazılan kaç motor var acaba :D Ben bugün üye oldum yazılarınızı son 1 haftadır okuyorum zaten yardımcı olup bana akıl verirseniz sevinirim .. En kısa zamanda görüşmek dilegiyle simdilik hoşcakalın :D

Motosikleti
    GT250R
    50mi 150mi bu yamaha ? yanlışlık olmasın? şekil süper duruyor ama bu şekilde 100km son hız kötü olur ya. ancak hesaplı
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Bu TZR 50 Aylardır Duruyor sahibinden.com da
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu TZR 50 Aylardır Duruyor sahibinden.com da
    Sen kendine motor bul önce çako başkasına yardım edeceğine
    Kalıcan motorsuz haberin yok
    Bu arada aprilia gidicek yahu satılırsa askere kadar bende seninle beraber tabanvaya devam ederim çako
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    çako 3,500e alsana ilandakini işte :D

seninde aradıgın bu :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Ninja 250R
    http://www.motosiklet.net/forum/tani...r-yardimi.html

Arkadaslar bu motorla başlayamaz mıyım? siz ne düşünüyosunuz ?
    Başlayamazsın desenizde gidip alcam herhalde :D ama nasıl daha cabuk ögrenirim nasıl ederim ? nasıl yaparım ? azıcık yardım please ?
    [B][I][COLOR="DarkGreen"]Benim için kör, ölmeden de badem gözlüdür eğer gerçekten sevdiğim biriyse ...[/COLOR][/I][/B]::music2::::music2::

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    50 lik deil 250 lik lazım bana ...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler