Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler beyaz-gri gelmiş.hemde kuyruk modlu.çok hoş olmuş...sitesindede renk olark yayınlanmış
    bide link versende görebilsek
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GakkosAtalay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 SUZUKİ GSX 600 F
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide link versende görebilsek
    Ewtt Bende Merak Ettimm Link Yokmu Acaba?
    Elazığ Motosiklet ve Motor sporları Kulübü Derneği-Motosiklet23/Moto23

Motosikleti
    Alıntı GakkosAtalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ewtt Bende Merak Ettimm Link Yokmu Acaba?
    forumda "elint"in açtığı bir konuda vardı ama photoshop bi modeldi nedense ve 650'lik modeldi 650'liliklerde WD modellisinde hatırladığım istediğin renk seçeneği anlamına geliyordu öyle duymuştum bi yerde öylr bi motor olabilir

ugur92 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı GakkosAtalay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    220 Yakıyosaa Yaa Senın Motordda Ciddi Bir ProbLem Var.. Yadaa Gerçektenn Devirssizz KuLLanıyorsunn..
    devirli devirsiz kullanım nası oluyor ben karıstıoryorum bunu .. devirisiz kullanmak yanlıs devirde vites degıstrmek mi oluyor
    ..................

deli_mavi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    velespit(Bianchi-Apache 941d)
    Alıntı ugur92 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    devirli devirsiz kullanım nası oluyor ben karıstıoryorum bunu .. devirisiz kullanmak yanlıs devirde vites degıstrmek mi oluyor
    Devirsiz kullanmak demek motosikleti dusuk devirde bir ust vitese atmak demek
    ornek;4000 devire geldiginde vitesi buyutmek ve buyuk viteslede yine 4000 lere geldiginde bir uste atmak....bu dusuk devirli kullanmak demek ve motoru yorar.
    devirli kullanmak demek 7000~8000 devir araliginda bir ust vitese atmak demek ki buda normal kullanim demektir motorun verimi en iyi pozisyonda oldugu devirlerdir...
    devirli kullanim ise 8000 uzeri kullanim demektirki buda ekonomiden bi haber kullanmaktir....
    Ben Felegin Tekerine Comak Sokariiiiim
    Kirli Dunyadaki Kirlenmemis Duygular Adina...
    Listen To Your Heart/Roxette/19.10.1988

sagolasın deli mavi gercekten dolu dolu bi acıklama yapmıssın
    ..................

Motosikleti
    deli mavi yeterli açıklamayı yapmış zaten

Alıntı deli_mavi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Devirsiz kullanmak demek motosikleti dusuk devirde bir ust vitese atmak demek
    ornek;4000 devire geldiginde vitesi buyutmek ve buyuk viteslede yine 4000 lere geldiginde bir uste atmak....bu dusuk devirli kullanmak demek ve motoru yorar.
    devirli kullanmak demek 7000~8000 devir araliginda bir ust vitese atmak demek ki buda normal kullanim demektir motorun verimi en iyi pozisyonda oldugu devirlerdir...
    devirli kullanim ise 8000 uzeri kullanim demektirki buda ekonomiden bi haber kullanmaktir....
    bir motoru min 3000 devirde kullanmanız gerekir aslına bakarsanız ama bu duruma göre artabilirde eğer gaz kolunu biraz çevirdiğinizde motor size verdiğiniz kadar gazı alıp direk o hıza çıkma eğlemi gösteriyorsa zorlanıyor denemez(ama tapa gaz vurursanız sıkışır aldığı benzin kadar performans veremediği için tork ve beygir değerlerinden dolayı) bu viteslerdede kullanılabilir ama sürekli olmamak kaydıyla

Motosikleti
    GT250R
    beyaz renkli olanda gerçeklik şuan yok en azından resmi değil..

valla ben motoru yeni aldım 100km oldu daha 1kademe indi benzin göstergesi. bitince anlarız kaç para yakıyo

yolda seyir halinde ışıklarda falan yavaşlarken hiç problemsiz vites düşürebiliyorum, sadece aralarına biraz mesefe koymak lazım 2sn gibi çat çat vites düşmüo, durur vaziyette 2den veya 1 den boşa atarken hiç sorun olmuo, yada tam nokta atışı yapıyorum

yaşım 21(87 eylül) i.ü su ürünleri fak. okuyorum, gene i.ü de güvenlik olarak çalışıyorum, yardımcı olabilmeyi isterim tabikide

1den 2ye geçerken 5000-6000 arası motor bağırmaya başlıo vites yükseltiyorum, diğer viteslerim max 7-8000 arası atıyorum.
    aşırı ivmeli hızlanmayı denemedim malum 0motor ama kırmızı ışıkta kalkınca arabaları arkamda bırakabildiğim bi gerçek.
    "Hayallerinin olması önemli bir şey..." Das Experiment
    [B]34 YVV 98[/B]

kantele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Derbi STX-150
    Alıntı SAd0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben motoru yeni aldım 100km oldu daha 1kademe indi benzin göstergesi. bitince anlarız kaç para yakıyo
    Bu söylediğine göre benzin göstergesinde en fazla 4 kademe olabilir. Şimdi baktım da Derbi GPR 125 de bu civarda yakıyormuş, eğer öyleyse neden Derbi almayalım?

Motosikleti
    GT250R
    valla benzin göstergeside elektronik olduğu için birşey diyemeyeceğim büyük ihtimalle kademeler birden inecek gibime gelio çünkü 10a yakın kademe var

Alıntı kantele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    neden Derbi almayalım?
    bana sorma kendine sor... neyi istiyorsan onu al, ama kendi görüşüm bi kere bu 250lik makine, makyajıda çok daha iyi.. (bence)
    [B]34 YVV 98[/B]

Motosikleti
    valla benzin göstergeside elektronik olduğu için birşey diyemeyeceğim büyük ihtimalle kademeler birden inecek gibime gelio çünkü 10a yakın kademe var
    zatende öyle oluyor hemen inmiyor çizgiler sonlara doğru tık tık tık inmeye başlıyor ama bu dijital göstergeli motorların hepsinde aynı 10 milyonluk benzin koyuyosun depoyu yarılamış gibi felan gösteriyor ama hızlı iniş yapıyor tabikide

arkadaşımın 2008 600rr'ında bile durum bu şekilde

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benım st 125 kurus yakıodu karısık kullanım 1 depo 17 litre. 45 tl ye doldurmuştumç 390 km yapmıştım toplam. özellikle denedim bunun 200 km si uzun yolda. uzun yolda derken otobanda 120 150 km hızlar arası gidiş bide.
    yakıttan memnundum. normal hyo kullanmadıgım için karsılastırma yapamam. hani enjeksiyon farkı var diyemem. bide 600luk makına eksozu takılıydı bende bunuda katalım :D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

hasanpinar0537 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bide bana sor bir anda 4 çizgi birden çıkıyor 20 km sonra bitiyor.
    HONDA;hayat onda...İ.V.İ.B.İ
    DRİFT RELİGİON

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı hasanpinar0537 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bide bana sor bir anda 4 çizgi birden çıkıyor 20 km sonra bitiyor.
    bide sende kademe göstergesdide yok demi bi bakmışın benzin az ışığı :D:D
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Alıntı kantele adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu söylediğine göre benzin göstergesinde en fazla 4 kademe olabilir. Şimdi baktım da Derbi GPR 125 de bu civarda yakıyormuş, eğer öyleyse neden Derbi almayalım?
    kantele baya bi topicte yazmıssın kararsızsın anlasılan acelecı olmamanı tawsıye edıorum para olayında derdın yoksa hıc dusunme nınja al derim.
    ben suan 125lik mondial kullanıorum. Degıstircem en kısa zamanda cok karasız kaldım senın gibi dusun taşın bi hal oldum ama GT 250r da karar kıldım.
    alabilecegın dort motor var.
    1. ninja250
    2. hyosung250
    3. derbi125
    4. yzf125

derbiyi kafaya takmıstım ama sıfırınn olmaması sınrlı sayıda kullnıcısınn olması sıkıntı yarttı malum ferco motroda sacmalıyor ayrıca bahsedılenden cok yakıor emın ol.. diger araclarında fiyatı yonunde sıkıntım var.. aceleci olma..

beyaz renkli olanda gerçeklik şuan yok en azından resmi değil..

yaşım 21(87 eylül) i.ü su ürünleri fak. okuyorum, gene i.ü de güvenlik olarak çalışıyorum, yardımcı olabilmeyi isterim tabikide
    oo motor yenıymıs ya hayırlı olsun dıyelım gec kalmadan benım yaş senden kücük sado ne diye htap edeyim şimdi yani

soracagım bir şey var arkadaslar biri motorda frenlemede bahsetmişti ama hatrlmıorum kim bulamadımda gecmıs sayfalarda

motoru durdurmak icin kompresörü kullanıp yavaslamamızı en sonundada ön frenle durdurmamızı yazmıs .. ben ön freni cok nadir kullanıyorum hata mı yapıorum diye aklıma takıldı
    ..................

Motosikleti
    GT250R
    soracagım bir şey var arkadaslar biri motorda frenlemede bahsetmişti ama hatrlmıorum kim bulamadımda gecmıs sayfalarda

motoru durdurmak icin kompresörü kullanıp yavaslamamızı en sonundada ön frenle durdurmamızı yazmıs .. ben ön freni cok nadir kullanıyorum hata mı yapıorum diye aklıma takıldı

ön fren hassasiyet ister, kitlersen işin biter o bakımdan kullanma taraftarı değilim. haa şöyle oluo 100le gidiyorum mesela ışık çat diye kırmızı oluo ve EDS var, ozman önce gaz kesip motoru bi kıvama getiriyorum sonra arka frenle iyice yawaşlayıp ön frenle 2sini bir sıkıp yawaşcana durduruyorum çok etkili frenleme oluo, bide sokak arasında tın tın giderken yada bayır aşağıya tın tın inerken hafiften dokunuyorum ön frene. bilmem doğrumu yapıyorum:D
    [B]34 YVV 98[/B]

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Race makinada ön fren kullanılmaz mı yahu
    Biraz alıştırma yapın ön fren ile ilgili çok daha kısa mesafede durabilirsiniz alışırsanız..
    Arka fren tehlikedir kaymaya başlarsa denge bozulur..
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Motosikleti
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biraz alıştırma yapın ön fren ile ilgili çok daha kısa mesafede durabilirsiniz alışırsanız..
    motosiklette esas fren ön frendir arka frenin çok büyük bir etkisi yok en iyi frenlemeyi kompresör ve ön frenle sağlarsın

dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklette esas fren ön frendir arka frenin çok büyük bir etkisi yok en iyi frenlemeyi kompresör ve ön frenle sağlarsın
    Katılıyorum, motoru durduran ön frendir.

Motosikleti
    Alıntı ExTReMa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fantezi için kaydırıyorsak ne olucak

Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Katılıyorum, motoru durduran ön frendir.
    bu saatlerde bi sen geliyosun foruma tayfadan akşamcımısın abi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 35 kullanıcı var. (0 üye ve 35 misafir)

Bu Konudaki Etiketler