Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    valla hfc olarak toplu bulusma olsa super olur ankarayla ıstanbulun ızmırın ortası olan bı sehırde havalar cok sogumadan bence mukemmel olur...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bir sorum olacak;

2008 model GT250 R'ler de krank milini nasıl iyileştirdiler biliyor musunuz?

yani, krank milinde kullanılan çeliğin tavlanma şeklini mi değiştirdiler yoksa krank çeliğini temperlemeden mi takıyorlardı?

Bir de, bu motorun 650 cc liğini tavsiye edermisiniz?
    2006 modelerinden sonra 2007 modellerininde motorları revize edildi 2006ları biraz normal kullansanda krank kırıyordu ama 2007 biraz daha sağlamlaştırıldı st'ler hakkındada bir fikrim yok ama onlardada biraz değişiklik war çalışma sistemi değişti çünkü ama 2007'yle 2008'in dayanıklılığı aynıdır 2006 hiç dayanıklı değil
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Krank milinin alaşımında bir değişme yok diye biliyorum.

Krank yatağında fazlaca titreşime mahal vermemek adına bazı ekler olduğu söyleniyor. (rivayet tabi bu)

S&T'ler ile de krank kıranlar oldu yanlış hatırlamıyorsam.

Bu motorun 650'liğini tavsiye ederim. Krank meselesi 650'liklerde yok galiba.

Düzgün kullanılsa 250'liklerde sorun yok esasında.
    valla ben st lerde kıran duymadım daha zaten daha cogu binicide 3,000 5,000 lerde sanırım

kırsam sanırım ben kırardım şu 3gün çok pis 11 bin devirde 1. viteste durak önlerinde şekil yapıyorum ama korkmuyorda değilim söz veriyom yapmıcam diyom yapıom ama gene söz yapmıycam vallah bak
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    alacaz inşallah
    selam arkadaslar ben motor almayı dusunuyorum ancak ilk motorum olcak sızce bu motor uygun olur mu ??

uygundur

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla ben st lerde kıran duymadım daha zaten daha cogu binicide 3,000 5,000 lerde sanırım

kırsam sanırım ben kırardım şu 3gün çok pis 11 bin devirde 1. viteste durak önlerinde şekil yapıyorum ama korkmuyorda değilim söz veriyom yapmıcam diyom yapıom ama gene söz yapmıycam vallah bak
    Buyur Erhan'ım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...orunlarim.html

Aynı konu burada da var.

http://www.motordelisi.com/s-t-kanun...n-ft65610.html

Keşke böyle birşey olmasa. Demek zorlanınca S&T'de de sıkıntılar çıkıyor.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    alacaz inşallah
    saol vasco1925 ben bıraz daha arastırayım bu motoru ama kullanamam dıye korkuyorum hıc motor kullanmadım sımdıye kadar :D alır almaz motoru dagıtmayalım

asım bunu okudum daha önce ama bu adam 1 aylık motorla 150 km hızla konyaya uzun yola giden adam ve bilinçsiz sürücüden başka bişi değil gibi geliyor bana.. motorun rengi bile atmış güneşte bırakmaktan bakmamışki abi motora.. aldıgım adam 500te yagını degıstırmıs 1000 kmde yag fılıtresı yag degısmıs hava fılıtresı temızlenmis 2000 de yag demişmiş ve ben almaya gıttıgımde 3000 de gozumun onunde yag ve yag fılıtresını degıstırdı ben uzun yola cıkıcam ızmıre getırıcem dıye motoru..
    şu motorda devir kesici olsa ne güzel olcakmış yahu..

gene başa döndük aslında kardeşim 4 silindir değil bi 2 silindir gibi kullanın

Motosikleti
    asım bu adamı tanıyorum galıba 4.44 ten rodajına hıc dıkkat etmeyıp motoru cok hor kullanan bırı oldugunu solemıslerdı kırmızı sıhaytı onun motoruda....

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asım bunu okudum daha önce ama bu adam 1 aylık motorla 150 km hızla konyaya uzun yola giden adam ve bilinçsiz sürücüden başka bişi değil gibi geliyor bana.. motorun rengi bile atmış güneşte bırakmaktan bakmamışki abi motora.. aldıgım adam 500te yagını degıstırmıs 1000 kmde yag fılıtresı yag degısmıs hava fılıtresı temızlenmis 2000 de yag demişmiş ve ben almaya gıttıgımde 3000 de gozumun onunde yag ve yag fılıtresını degıstırdı ben uzun yola cıkıcam ızmıre getırıcem dıye motoru..
    şu motorda devir kesici olsa ne güzel olcakmış yahu..

gene başa döndük aslında kardeşim 4 silindir değil bi 2 silindir gibi kullanın
    İşte motoru ve sahibini bilmeyince motora da bir suç bulamıyor insan.

Motoru bir türlü arızadan kurtulamayan arkadaşların nasıl motor kullandığını,nelere dikkat edip etmediğini bilmeden "vurun abalıya" olayı oluyor meseleyi tek taraftan dinleyince.

Daha geçenlerde satoyama rumuzlu arkadaş krankının kitlediği bir GTR sahibine Tekay Moto'nun motoruna kalın yağ koyma iddialarına karşı "sen orada başka,burada başka konuşuyorsun,ben de oradaydım,usta sana şunlara dikkat et demişti" diye bir cevap vermişti. (bu konu içinde idi galiba bu diyalog)

Yağ mevzusu da çok önemli hakkaten.

Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    asım bu adamı tanıyorum galıba 4.44 ten rodajına hıc dıkkat etmeyıp motoru cok hor kullanan bırı oldugunu solemıslerdı kırmızı sıhaytı onun motoruda....
    Motoru 4.44'ten almış galiba Faik.

Belki dediğin gibi kullanılmış bir motor olabilir.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

satoyama nın dedıklerınıde okudum ki zaten ormal yagı koymus adam 10 40.. tek taraflı olmuyor herkez kendı tarafından haklı oluyor.. genede japonda da çinde de dikkatli olmak gerek..

Motosikleti
    4.44 ten aldıgını bılıoyorum yazmıs...ayrıca resımdekı srvıs 4.44 un servıs yerı degıl...bakımlarını nerden yaptırdıgıda ayrı bı konu...

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkes Motorunu iyi fiyattan satmayı ister tabi ki .. Ama aramızda cidden cok fazla isteyen arkadaşlarımız da var ki Piyasa da sizin deyiminizle harap olan ama cok temiz motorlar var düşük fiyata..

Herkes istediği fiyattan satabilir hatta 9000 YTL isteyen arkadaşlar bile var..
    Ama satılabilmesi sorun zaten..
    evet gerçekten dediğin gibi yani çok istiyorlar 500_1000 daha verip sıfırı alınabilir bazı fiyatlar abartılı bencede ...
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    o abartılı fıyatlara kımsenın bısı dedıgı yok ama bazıları butun fıyatları abartı zannedıp olu fıyatına motor almak ıstıyorlar bızde buna karsı cıkıyoruz...

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o abartılı fıyatlara kımsenın bısı dedıgı yok ama bazıları butun fıyatları abartı zannedıp olu fıyatına motor almak ıstıyorlar bızde buna karsı cıkıyoruz...
    kendileri bu motoru aldıklarında görücem kaça satmak isteyeceker
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Birkannn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    tabikide öle onlar fırsatçılık yapmaya çalışiyolar size bi sözüm yok zaten.bende iyi baktığım üstüne masraf ettiğim motoru gidipte ağşağı bi fiyata satmam..temiz motor zaten belli olur,alıcısıda olur...
    Milli mücadelelere şahsî hırs değil, milli ideal, milli onur sebep olmuştur.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    bi abim var :D racing istiyor ama onu böle bi 250 lik heybetli bişiden başlatıcam chopper al dedım benım kı gibi dedim yok dedi tutturdu racing die 1. el ve 2. el piyasaları nasıl gtr 250 lilerin bilgisi olan varmı bu arkadaşa yardımcı olayım

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Sıfır fiyatı 8000 YTL dir...

İkinci el fiyaYLarı temizliğine göre 4500 den baslıyor.. 6000 e cok temizini bulabilirsin...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır fiyatı 8000 YTL dir...

İkinci el fiyaYLarı temizliğine göre 4500 den baslıyor.. 6000 e cok temizini bulabilirsin...
    ne 8.000 bini 8,750 ye çıktı gene sıfırı

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ne Fark eder yaa 8000 i veren 750 yi de verir
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 40 kullanıcı var. (0 üye ve 40 misafir)

Bu Konudaki Etiketler