Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    R6
    çözüm basit eğer bir satacıya giderseniz hyosung'un parça sıkıntısının olmadığını ve garantisinin elbette de var olduğunu söyleyecektir.
    ama servise giderseniz göreceksiniz ki parça sıkıntısı ( hyosung için st de böyle bir sorun yok) inanılmaz boyutta. bir parça için 4 ay bekleyen (hala bekliyor) hyo lar mevcut.
    sonuç ST KANUNI alacaksın sıkıntı çekmemek için. (+ enjeksiyon olayı da var tabikide 2008 )
    [B]::158::[/B] [COLOR="Red"]34 FK 6005[/COLOR]::158::
    BİNDİM BİR ALAMETE GİDİYORUM KIYAMETE

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mail gelmeden ben tahmin edeyim: Tabi ki "garantiler devam ediyor" diyecekler.

Duruma göre garanti verirler bazı parçalara ama motosiklet sektöründe nedense bazı firmalar bir arızalı parçaya garanti verirken çok düşünüyor.

İş malı satmaya gelince garanti tamam. Ama mal arızalanınca çık yokuşu.

Gerçi Global Motor'a bağlı bazı firmalar bugüne kadar krankları garantiden değiştirdi mesela. Motor uzun süre yatsada değiştirirler bugünde.
    walla benim için önemli olen garantisi var yada yok cevabı garantisi var dedikten itibaren varsa herşekilde garantisi vardır bunun için mahkemelerede başvurabilme hakkın olduğunu bilirsin en azından...

Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de hyosung motorlarının garantilerinin hiç bir işlevinin kalmadığını biliyorum.Sonuçta Kanuni devam ettirsin mi ettirmesin mi diye bir tartışma hala da sürüyor.Ama hyosung sonuçta.Sıfır alındığında zorlamadığınız, yağına, benzinine baktığınız sürece üzmez
    tabiki öyle ama sonuçta şu an halen garanti varken alınmış motorlar var ve bunların garantilerini verdikleri içinde bitiremezler...

garanti konusuna gelince kanunui hyosung garantilerinin kendileri tarafındanda devam ettirilebilmesi için hayli yüklü bir miktarda para talep etmiş globalden hemde gereğinden çok fazla...doğal olarak kimsenin işine gelmez gereksiz fazla ödeme (anormal derecede) globalde kabul etmemiş...

Alıntı blackberry adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben kanuniyi tercih ederdim yinede enjeksiyonlu olması diğer artı yanı..
    ever karbüratörde sabit gazla gidemiyorsun ya hızlanıcak ya yavaşlayacak olması kötü o açıdan enjeksiyonda yorulmuyorsun ondan biraz daha az bide yakıt tasarrufu var azda olsa

ama unutmaki bi sorun olduğunda başına çıkıcak masrafta saydığım artıları kadarda fazla oluyor unutma
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ama unutmaki bi sorun olduğunda başına çıkıcak masrafta saydığım artıları kadarda fazla oluyor unutma
    bi sorun oldugunda ki sorun olacak için stden bahsettiyoruz enjeksıyon sorun olursa garantisi var 10,000 kmde st gördüm enjeksiyonda sorun olmamıs hiç, ve olanda duymadım açıkçası şans işi
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Sen bırak şimdi 10.000 km'deki st yi.Motorunu aldın mı la
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı mhyen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen bırak şimdi 10.000 km'deki st yi.Motorunu aldın mı la
    bu akşam 22,30 da otoboos kalkıyor bakalım hayırlısı bu arada garanti kağıdını kaybetymişti arkadaş, cuma gunu ıstedı st den bugun elıne geçmiş kargo ile yollamıslar.
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    arkadaslar bu s&t ile hyosung arasında bir degişiklik varmı motorda olsun hızda olsun yanı yoksa hyosung'dan alıp motorları kıendı ısımlerınımı yazdılar.
    [B][COLOR="DarkRed"]:queen:O Şimdi kütahya'Da:queen:[/COLOR][/B]

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı mondi.playturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu s&t ile hyosung arasında bir degişiklik varmı motorda olsun hızda olsun yanı yoksa hyosung'dan alıp motorları kıendı ısımlerınımı yazdılar.
    arkadaşım geçmiş sayfalarda konuşuldu bu.lütfen biraz araştırmısın
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    Alıntı huceyn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım geçmiş sayfalarda konuşuldu bu.lütfen biraz araştırmısın
    bir bulu versene sana zahmet ...

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    bir bulu versene sana zahmet ...
    ben meraq etmiyorum sen meraq ediyosun
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    Mondial 151Rs
    ben meraq etmiyorum sen meraq ediyosun
    işte bulamadıgın için bunu yazmışsın burası sadece gunluk mazurat ve sohbter yerı gt nın bende lafı gelıs sordum ok

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    işte bulamadıgın için bunu yazmışsın burası sadece gunluk mazurat ve sohbter yerı gt nın bende lafı gelıs sordum ok
    birçok kez konuşuldu.sayfasınında ne olduğunu biliyorum.hatta bilgi veren üyenin isminide.ama sölemicem.sana şöyle bi kıyağım olur.75 ile 85 arası sayfalara baq
    Orgazma Dudak Büktürür

Motosikleti
    nerdeyse her 3 5 sayfada bir bulabilirsin nerdeyse hüceyn'ninde dediği gibi :D

sadece enjektör farkı var performansı farklı diyorlar ama aynı çok az bi fark war hissedilir bişe değil
    yakıttanda fark ediyor ama km'de 0.05 ciarı bişeler... oda en fazla :D

ahaha beyler size güzel haberim war
    bildiğiniz üzere garanti kapsamı konusunda hyosunglarla ilgili bi çok şey çizildi yazıldı konuşuldu ve bu günkü mailimede cevap geldi

buyrun..
    From: istanbulmotor@superonline.com
    To: xxxilkayyxxx@msn.com
    Subject: Re: hyosung 2007 revize RE: garanti
    Date: Mon, 8 Sep 2008 16:51:48 +0300

Sizinde belirttiğiniz gibi yasalar gereği satşını üstlendiği ürünün ithalatçı firma,ikiyıl garanti ve on yıl yedek parçasını getirme zorunluluğu var.
    Global motor çok büyük grup şirketi bünyesinde oniki şirketi kapsayan ( Global Motor bunlardan sadece bitanesi ) Sattığı ürünün satış sonrası hizmetlerini vermiyeceğine inanmak çok zor..
    Diyelimki öyle bişey oldu,devreye biz gireriz..

Kısaca bizden aldığınız HYOSUNG marka motosikletin garanti hizmetini ve yedek parça ihtiyaçlarınızı ( yasal süreyi aşmamak kaydıyla 45 gün ) karşılamayı biz firma olarak tahahhüt ediyoruz...

Saygılarımızla,
    ----- Original Message -----
    From: ilkay yaşar
    To: Istanbul Motor
    Sent: Monday, September 08, 2008 1:14 PM
    Subject: RE: hyosung 2007 revize RE: garanti

gözterdiğiniz ilgilden dolayı öncelikle teşekkür ederim

ama ufak bir sorum daha olucak yasalara bilindiği üzere garanti ve yedek parça stokları üzerine belirli kurallar var ve bu durumda distrübütör değişiminden dolayı hyosung'ta garanti kalmadı ve artık garanti verilmiyor gibi şeyler var.bunlar hakkındada ufak bi açıklama alabilirmiyiz acaba şu an ve ilerisi için?

teşekkürler
    ilkay y.
    bu güzel bi haber oldu işte bi çok hyosung kullanıcısı tarafından ve konuyla bir bilgisi olmayan arkadaşlarda bilgilendirilmiş olurlar...

Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nerdeyse her 3 5 sayfada bir bulabilirsin nerdeyse hüceyn'ninde dediği gibi :D

sadece enjektör farkı var performansı farklı diyorlar ama aynı çok az bi fark war hissedilir bişe değil
    yakıttanda fark ediyor ama km'de 0.05 ciarı bişeler... oda en fazla :D

ahaha beyler size güzel haberim war
    bildiğiniz üzere garanti kapsamı konusunda hyosunglarla ilgili bi çok şey çizildi yazıldı konuşuldu ve bu günkü mailimede cevap geldi

buyrun..

bu güzel bi haber oldu işte bi çok hyosung kullanıcısı tarafından ve konuyla bir bilgisi olmayan arkadaşlarda bilgilendirilmiş olurlar...

kardeşim sen iyi alıştın haa.msn lerini istede muhabbet edek bunlarla
    Orgazma Dudak Büktürür

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Onlar burayı görüyordur zaten
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    hahaha olabilir walla kanka oluruz motor alırkende sorarız sağlammı bu motor die :D

Alıntı asm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onlar burayı görüyordur zaten
    walla görsünler kardeşim bi sorun yok firma adı kötülemiyorum bişe yapmıyorum aslında daha öncede bi mail yazısını koymuştum firma için olumlu sonuçlardı bu 2side

bi motor hediye etseler bare yada yarı fiyatına verseler o kadar firmayı iyi iyi die gösteriyoruz millete reklam yapıyoruz

yada 1 hafta bikaç aycık bile verseler olur

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    < iLk@yy > motoru aldığında sana bakımlarda işçilikten geçirmesinler öp de başına koy
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    arkadaslar naslsınız....yıne bı ufak fırsat buldum hemen sıteye gırdım....taaa motoru aldıgımda enjektorlerle ılılı bı problemldugunu solemıstım asıma oda bıraya yzmıs sımdı okurken gordum...sorun enjektorlerde deıl cdı unitesındeymıs garantıden hemen parca geldi yaklasık olarak 20 sanıyede yaptılar ve tıkır tıkır her kontak cevırısımde enjektorler doluo....motor 1400 km ye geldı ve herseyınden cok memnunum tek sıkıntım lastıkler....kesınlıkle alınabılır bı motor hıc kımsenın aklında soru ısaretı kalmamalı...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Lastikleri de değiştirirsen zaten canavar gibi motor olur.Virajlarda güvenin artar.Aynı sorun ben de de var malesef

eeraktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar ns 200
    Alıntı VaScO1925 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu akşam 22,30 da otoboos kalkıyor bakalım hayırlısı bu arada garanti kağıdını kaybetymişti arkadaş, cuma gunu ıstedı st den bugun elıne geçmiş kargo ile yollamıslar.

erhan (vasko 1925) motorunu teslim aldı şu ana yola çiktı otobüs ile geliyo motorda bagajda
    şimdiden hayırlısı olsun erhan
    farkimi farketmedin ya artik farketsende farketmez

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    aynen kesınlıkle lastıkler degısmelı....erhan sanada hayırlı ugurlu olsun kazasız belasız kullan ınsallah....
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 32 kullanıcı var. (0 üye ve 32 misafir)

Bu Konudaki Etiketler