Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    erginturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    0-36500 Hyosung GT250R, 0-51000 Honda VFR 800
    Ben de 15000 km ye gelmiş bir 250R sahibi olarak biraz yorum yapayım bari. Belki alacaklara faydası olur.
    2007 Nisan ayında aldım. Sorunlarım:

1. Hep bahsedilen 3. viteste 5500 devire geldiğinde gaz kesilmesi sorunu bende de var ama çok rahatsız edici değil.

2. Boşa geçmeme sorunu ilk günden beri var ama bir şekilde alışıyorsunuz boşa geçirme tekniğini öğreniyorsunuz

3. Ayaklık müşürü yüzünden çalıştırmaya çalışıp zorlandığım çok oldu. Ayaklık müşürünü değiştirdim yenisi bir süre normal çalıştı arkasından o da su koymaya başladı. Ben de iptal ettirdim Sorun yaşamaktansa iptal ettirip kullanmakta fayda var, elbette vitesteyken çalıştırmamaya dikkat etmeniz koşuluyla.

4. Geçen ay motor yüksek devirlerde kesiklik yapıp gaz yememeye başladı. 4, 8 ve 12000 bakımında ve diğer sorunlarımda sürekli götürdüğüm ustaya götürdüm (2 kez) eksantrik zincirlerinin değişmesi gerektiğini 2 gün süreceğini söyledi ve 400YTL tutar dedi. Çok konuştum ama garantiye sokturamayacağını söyledi. Ben de bir de başka servise götürüp deneyeyim diyerek motoru aldığım yere götürdüm. Sadece 1 gün ayrı kaldım ve ertesi gün aldım. Değişenler ise hava filtresi ve 2 buji oldu sadece. (Bu arada 12000 bakımında hava filtresinin temizlenmesini istediğimi söylemiş ama ısrarıma rağmen motorun gayet güzel gitmesi sebep gösterilerek istediğim yapılmamıştı.) Aldığım anda fark hissedildi ve hiçbir sorunu kalmadı.
    Diyeceğim bu konularda dikkat edin...

Benim gözümde artılarına gelince:

1. Bence başlangıç için gayet iyi bir race tipi motor.
    2. 250cc şehir içinde yetiyor
    2. Çok büyük yakıt sarfiyatı yok.
    3. Parça fiyatları yeni distribütörün sayfasında gayet uygun görünüyor.

Ayrıca daha güçlü bir motor istediğimde (şimdi de istiyorum ama malum bedava olmuyor hiçbir şey) bu motoru satmayıp şehir içinde kullanmayı düşünüyorum.

Umarım deneyimlerim yararlı olur düşünenler için. Herkesin gönlüne göre olsun... Kazasız belasız sürüşler...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    beyler motoru alıp kactıgım falan yok boyle dusunmeyın....bılgısayarım 3 aydık cokuk durumda ıs nedenıyle bılgısayarımı yaptıramdım bu yuzden suan baya uzagım buralara ama en yakın zamanda aranızdayım...
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

VaScO1925 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cbr125faik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler motoru alıp kactıgım falan yok boyle dusunmeyın....bılgısayarım 3 aydık cokuk durumda ıs nedenıyle bılgısayarımı yaptıramdım bu yuzden suan baya uzagım buralara ama en yakın zamanda aranızdayım...
    faik en cok ben merak ettım be kardeşim =) izmirde olsan hemen yapardım bilgisayarını malum bılgısayar tamırcısıyım :D

beklıyoruz senı tecrubelerını

Alıntı erginturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de 15000 km ye gelmiş bir 250R sahibi olarak biraz yorum yapayım bari. Belki alacaklara faydası olur.
    2007 Nisan ayında aldım. Sorunlarım:

1. Hep bahsedilen 3. viteste 5500 devire geldiğinde gaz kesilmesi sorunu bende de var ama çok rahatsız edici değil.

2. Boşa geçmeme sorunu ilk günden beri var ama bir şekilde alışıyorsunuz boşa geçirme tekniğini öğreniyorsunuz

3. Ayaklık müşürü yüzünden çalıştırmaya çalışıp zorlandığım çok oldu. Ayaklık müşürünü değiştirdim yenisi bir süre normal çalıştı arkasından o da su koymaya başladı. Ben de iptal ettirdim Sorun yaşamaktansa iptal ettirip kullanmakta fayda var, elbette vitesteyken çalıştırmamaya dikkat etmeniz koşuluyla.

4. Geçen ay motor yüksek devirlerde kesiklik yapıp gaz yememeye başladı. 4, 8 ve 12000 bakımında ve diğer sorunlarımda sürekli götürdüğüm ustaya götürdüm (2 kez) eksantrik zincirlerinin değişmesi gerektiğini 2 gün süreceğini söyledi ve 400YTL tutar dedi. Çok konuştum ama garantiye sokturamayacağını söyledi. Ben de bir de başka servise götürüp deneyeyim diyerek motoru aldığım yere götürdüm. Sadece 1 gün ayrı kaldım ve ertesi gün aldım. Değişenler ise hava filtresi ve 2 buji oldu sadece. (Bu arada 12000 bakımında hava filtresinin temizlenmesini istediğimi söylemiş ama ısrarıma rağmen motorun gayet güzel gitmesi sebep gösterilerek istediğim yapılmamıştı.) Aldığım anda fark hissedildi ve hiçbir sorunu kalmadı.
    Diyeceğim bu konularda dikkat edin...

Benim gözümde artılarına gelince:

1. Bence başlangıç için gayet iyi bir race tipi motor.
    2. 250cc şehir içinde yetiyor
    2. Çok büyük yakıt sarfiyatı yok.
    3. Parça fiyatları yeni distribütörün sayfasında gayet uygun görünüyor.

Ayrıca daha güçlü bir motor istediğimde (şimdi de istiyorum ama malum bedava olmuyor hiçbir şey) bu motoru satmayıp şehir içinde kullanmayı düşünüyorum.

Umarım deneyimlerim yararlı olur düşünenler için. Herkesin gönlüne göre olsun... Kazasız belasız sürüşler...

deneyimlerin için tşkler. ustalara çok dikkat etmek gerek... paylaşımın yararlı olacak tşk ederim
    Drift Religion, iZMiR ŞußeSi

Motosikleti
    Rica ederim. Ben motosiklet sitelerinden öğrendim herşeyi (öğrenmeye de devam ediyorum) umarım herkese faydası olur...

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    bu ayaklık müşürü nedir nereyi kontrol eder?
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Ayaklık açıkken ve motor vitesteyken motorun çalışmasını engelleyen bir sistem...

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Çekik gözlü kardeşlerimizin laf olsun diye koydukları bir parça
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

gugukk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Beyaz Gt250r - Fiat 500L Living
    Ben hiç öyle düşünmüyorum hayat kurtaran bir parça geçenlerde motora bindim çalıştırdım 1. vitese attım durdur tekrar çalıştırıp 1 e attım gene durdu bir baktım ayaklık açık unutmuşum allah korusun açıkta gitsem kesin takla atmıştım bence çok gerekli bir özellik herkes heran dikkatli olamıyor

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    arkadaşlar bu gün anadolu yakasında oturupta 250r sahibi olan warsa görüşmek isterim hem bi arkadaşı askere gidicek onu gerçiricem haremden hemde geç saatte döneceğim için arkadaştan motorunu alıcam saolsun kırmadı dönüşüm problem olabileceği için al dedi böylece motoru denemiş test etmişte olucam (tabiki de temkinli giderek).
    müsait olan warsa görüşmek isterim. pmden ulaşabilirsiniz..
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

of izmirde bitane gt250r vardı fıyatta anlasamamıstık satılmıs:( sımdı kusadasında var bitane 3000 km de simsiyah 2008 model 6,500 son dıyor sımsıyahta ıstemıyorum:(
    ızmırde benım semtımde var bıtane daha 400 km de ama sola yatmıs motor sol sınyal sol ayna yok ve sol grenaj çizik.. 7,500 dıyor çok istiyor.. ama sıfır motor turuncu sıyah kafayı yıcem aklım cok karısık:(

kusadasındakı hosuma gitti ama simsiyaaaah :(

http://www.sahibinden.com/3000_km_ya...XQQdisplayitem

Motosikleti
    Yok
    ohara 6500 2008 ve 3000 km de süpermiş
    abi bu siyahlara şeffaf siyah cam müthiş gidiyor
    ek
    bi tane daha buldum abi
    http://www.sahibinden.com/8000_km_de...XQQdisplayitem
    facebook.com/kaskafa

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben hiç öyle düşünmüyorum hayat kurtaran bir parça geçenlerde motora bindim çalıştırdım 1. vitese attım durdur tekrar çalıştırıp 1 e attım gene durdu bir baktım ayaklık açık unutmuşum allah korusun açıkta gitsem kesin takla atmıştım bence çok gerekli bir özellik herkes heran dikkatli olamıyor
    Asıl saçma olduğunu düşündüğüm ayaklık ile ilgili olan değil motorun viteste çalıştırılıp kaldırılamamasıdır
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ohara 6500 2008 ve 3000 km de süpermiş
    abi bu siyahlara şeffaf siyah cam müthiş gidiyor
    ya simsiyahta hiç albenisi yok ona tav oluyorum bide bu tek renk 2008 nasıl oluyor yani 2008 modellerde simsiyah varmı

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Vay Erhan'cım, Hyo 250 alıyoruz ha...!

Abicim okumuyor musun forumda, krank kesiyor onlar...

Allah allah.. Gel daha düzgün birşeyler bakarız sana..
    Üç boyoz bir kola

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vay Erhan'cım, Hyo 250 alıyoruz ha...!

Abicim okumuyor musun forumda, krank kesiyor onlar...

Allah allah.. Gel daha düzgün birşeyler bakarız sana..
    abi ne bileyim kafa karışık çok fena yaw 6 bin 6,500 ıkınsam çıkıyor.
    krank kırdırcak kadar hız tutkunu olmadığımıda biliyorsun çok motor üstünde olan bi insanda değilim vallah çok karışık kafa Berkant abicim

Rigel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Xmax
    Ay pardon ya.. Burası hyo'cuların mekanıymış... Adamların motorlarını kötülemiş olduk.. Özür.

Vasco 6 milyar kötü para değil. Araştır biraz daha bakalım..
    Üç boyoz bir kola

Motosikleti
    Yok
    siyah var abi 2008 ama bi airbrush la müthiş olur
    facebook.com/kaskafa

huceyn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ GSX-R 1300
    Alıntı ShowDown adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah var abi 2008 ama bi airbrush la müthiş olur
    aha benm f5 teki egzosun aynısı walla
    Orgazma Dudak Büktürür

Alıntı Rigel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ay pardon ya.. Burası hyo'cuların mekanıymış... Adamların motorlarını kötülemiş olduk.. Özür.

Vasco 6 milyar kötü para değil. Araştır biraz daha bakalım..
    yok abi onlar yabancı değil hepsi Türk vatandaşı
    bakalım abi sezon bitmedi daha hayırlısı

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Benim gibi hız tutkunu değilsen kranktan yana korkun olmasın dostum.2. el satan adamların ağzını arıyordum bir aralar nasıl iyi gidiyorsa alıcam diye.180-185 gördüm ben abi diyen çok vardı ki görmüşlerdir.Krank kırmaktan korkmadınız mı dediğimde de yok be abi bu motoru alıp da 2. elde satmak isteyen adam basmadım derse yalan söyler diye bir cevap almıştım hem de kaç kere

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 34 kullanıcı var. (0 üye ve 34 misafir)

Bu Konudaki Etiketler