Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Daelim S 2 125 cc Kullanıcıları / Bilgi Paşlaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Slmlr Zafer bey, sıfır km de aldığım 2012 model esp li Honda pcx i rüzgarda yelkenli gibi savrulduğundan ve zayıflığından dolayı 3000km de ikibuçuk ay önce sattım.Tereddütsüz eminol ki senin motorun pcx den üstün.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    SYM Joymax 250 i
    Teşekkür ederim muvodo kardeş.görüyorum ki sende s3 advance 250 almışsın doğru karar bence daelim in nasıl bir motor olduğunu görmüşsündür eminim ki.hayırlı uğurlu olsun.Kazasız sürüşler.motorcu tabiriyle tekerin düz bazsın.
    muvodo bunu beğendi.

Motosikleti
    Daelim S3 Advance 250
    Eyvallah, bilmukabele kardeşim

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    Halen daelim kullanan varmı?
    Bana gösterge paneli lazım nereden temin edebilirim.

34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

hsk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DAELİM S2 250 SUZUKİ AN 125 HK MONDİAL MASH
    +++++++++ güncel
    34 HSK 57
    ASYA AS125 T21 - DAELIM S2 250 - SUZUKI AN 125HK
    MONDİAL MASH

Merhabalar ,ben İzmirden aranıza katılıyorum, İzmir Balçova da yaşıyorum,Urlada çalışıyorum. Hafta içi hergün işe gidip geliyorum,gidiş geliş 70km.
    Henüz motosikletim yok,ehliyetide daha almadım. 3 aydan beride motor bakıyorum.
    Önceleri aklımda hep commuter tarzı motor vardı ama gerek kullanım konforu gerek başka sebeplerden dolayı commuterden vazgeçtim scooter almaya karar verdim.
    Honda Spacy Alpha-Yamaha Delight arasında gidip gelirken Daelim s2 125 ilanını gördüm,mağazaya gittim inceledim ,beğendim.Tek olumsuz tarafı önde bir torpido olmayışı ,onun dışında konforlu bir scooter.
    Daha öncesinde SYM Joyride aklımdaydı ,yanlız oturuş konforunu nedense beğenemedim,selenin fazla alçak kalmasından dolayı olduğunu düşünüyorum.

Daelim s2 125 tam aradığım scooter fakat bir kafa karışıklığı yaşıyorum,kullanan arkadaşlar 100/2.5lt yaktığını yazıyor,pek olasılıklı gelmedi bana çünkü motor hatrı sayılır bir ağırlıkta.

Fransızca bir siteden inceleme yazısını okudum,2006 karbiratörlü modeli 4.2 yakıt tüketimi olduğunu yazıyor.Bu enjeksyonlu modelinde o kadar olmasa bile 2.5 lere düşebilmesi zor gibi..

Bu modeli kullanan arkadaşlar genel memnunniyet yada memnuniyetsizliğini paylaşırlarsa sevinirim. Bayramdan sonra 'hangi scooter' alma kararımı yani son kararımı etkileyecektir.

valla bende ilk agility 125 vardı sattım s2 125 aldım fiyatı uygundu 6500 TL 9 taksit.. denizlideki son motoruda ben almışım ..bu motor daha üretilmiyor..çok motor baktım ama genişliği sele rahatlığı ve özellikle görünüşü nedeniyle aldım..çok memnunum hiç bir sorunu yok. resmen güvenliği sürüş için tasarlamışlar motoru..benzin sarfiyatı 100km 4 litre falan bana sorarsanız. bence fiyat / büyüklük olarak en uygun ve karizma buydu bütçeme göre. motora her baktığımda estetiğine hayran kalıyorum ..alın demiyorum çünkü alamazssınız üretimi yok Türkiyedede kalmadı diyorlar..yani üretilmediği halde aldım 9 aydır kullanıyorum hiç sorunu olmadı..Tek handikapı farkları gece için uygun değil düşük ışık..ben ledle değiştirdim gece gündüz oldu bir anda ..Birde agility 125 ile kıyaslarsam motor ağır ona göre buda onun çevre yolunda falan sarsılmamasın sağlıyor tabiki. ön taraftan baktığınızda sanki 1000 rr geliyor diyorlar ..istanbul için yeterde artar en fazla 100km yi gördüm motorda bana yeterde artar ..Sırf konforu rahatlığı yeter..Böyle bir sele hiç bir motorda yok..evinizdeki divandan daha rahat ..herkes motor gücüne bakıyor motorda ben ise konfora ve sürüş güvenliğine titrememesine lastiklerine daha çok bakıyorum..Bu motor swayze tekerle geliyor hamuru yumuşak nylon değil..ön teker genişliği arkadakine göre geniş.Daelime michelin lastik takanlar dahada yumuşadğını söylüyorlar tabi.. Daelim 125 ve 250 cc EMS (Engine Management System) 13 sensörlü motor yönetim sistemini geliştirdi ve %10 yakıt tasarrufu varmış. Eğerki cüsseli biriyseni ve 6-7 bin lira bir bütçe varsa uygun bir motor..2. eli aldığımda yerde var 1 tane..www.motosistanbul.net. motoru 2 hafta hiç kullanmadığım için kışın sorun yarattı şarj olmada değiştirdim. meğer akülerde çok kullanılmayınca bitme olayı varmış..Bunda içne alarm ve radyo taktırmamamında sebebi olduğunu söylüyorlar...Motor o kadar karizma görüntüsü varki Alırken alarmı şart koşturdumda aldım bayiden..Yani fiyata dahildi.Ayrıca o alarmda mp3 çalar ve radyoda var.. ..bu kadar konforlu motorda bide usb den müzik ve radyo dinlemenin keyfini sürüyorum ... bagaj yeri çok büyük kapalı full kaska + 2 metre zincir + çanta kilit ve bi sürü zımbırtı koyuyorum anca doluyor..arka çanta almadım büyüklüğünden dolayı . bagaj içinde cep tel şark ünitesi var. Görüntü olarak S3 ten daha karizma. krom egzosu gözalıyor ..ayak kısmınada yük koyabiliyorsunuz maxi scotter büyüklüğünde ama ayak kısmının ortası diğer maxilerde olduğu gibi dolu değil... zaten askı koymuşlar orayada ayrıca şeyler koymanız için. Frenler müthiş kombine fren sistemi..Daelimin diğer motorlardan güvenli kılan en büyük sebep kombine fren sistemi..ön freni hiç kullanmıyorum gibi bişi..anca yokuş aşağıda gerek duyarsam sıkıyorum. yedek parça sorarsanız gelmesi 1-2 ay sürermiş. Ben motoru her sabah gördüğümde hep hayranlıkla bakıyorum..Motor denilen şey kendini görünüşüylede beğendirmeli..Bu motor öyle bir motor.gaza basınca çok güvenli kalkıyor zınk diye atlamıyor yola ondan sonra hızlanması çok iyi..s3 ten daha çabuk hızlanması yani kısa mesafede s3 ü geçiyor arkadaşımda var bizzat test ettik ..içindeki motor daelimin değil bu arada Kymco nun motoru S3 te misal daelimin kendi motoru var..Kymco nasıl bir marka anlayın adamlar daelime bile motor satmışlar ..Agility 125 in motoru bu motordan daha güçlü bence özellikle yokuşta agility 125 daha iyi daelim s2 den . Tabi konforda sürüş zevkinde daelim s2 125 tavan .. Sağlıcakla kalın.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler