Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hocam arka dişli büyüdüğünde her vites için aynı devirde daha düşük hızlarda gidersiniz. Fakat şöyle bir durum var; arka dişli büyüdüğünde 1. vites içinde her devirde gördüğünüz hız düşecek ve örneğin 1 den 2 ye geçerken 25 km/h da geçiyorsanız son durumda 22 km/h da geçeceksiniz. Ve sonuçta 2. vitese ilk geçtiğinizde devir yine düşük kalacak.
    Ama sadece 2. vites için konuşacak olursak; mesela 30 ile giderken 5000rpm gören motor dişli degisimi sonrası 5500rpm civarında görse motor tabiki daha torklu bir aralıkta seyredecek.
    Ama ben uzun deneyimlerim sonucu standart ayarların kurcalanmaması gerektigine kesin kanaat getirdim. Bir yerden kazanip diğer tarftan kaybedersiniz çünkü.
    Doğru, 1. vitesteki değişimi hesaba katmamışım.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Turuncular selam.
    750 km oldu motor, rodaj bakımı yaklaşıyor. Servis 15/50 repsol kullanıyormuş. Ben 15/50 motul 5100 alayım diyorum ne dersiniz? Antalya'da hiç 0 derece altına düşmüyor hava zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Arkadaşlar moderatörlerden duke 200 ve 250 konularını birleştirmelerini rica ettim. Sağ olsun olcay bey ilgilendi. Böyle daha rahat bilgi alışverişinde bulunuruz

evet güzel olmuş
    bizim konu ise daha 8. sayfada kimse yok :D
    Mexico bunu beğendi.

Motosikleti
    V-Strom 650
    Alıntı Mexico adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turuncular selam.
    750 km oldu motor, rodaj bakımı yaklaşıyor. Servis 15/50 repsol kullanıyormuş. Ben 15/50 motul 5100 alayım diyorum ne dersiniz? Antalya'da hiç 0 derece altına düşmüyor hava zaten.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:49 ----------

Arkadaşlar moderatörlerden duke 200 ve 250 konularını birleştirmelerini rica ettim. Sağ olsun olcay bey ilgilendi. Böyle daha rahat bilgi alışverişinde bulunuruz
    bir de bu konu var, sohbet başlığına açılmış

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/144610-ktm-duke-250-a.html

Turuncular selam.

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Bana motul koymustu servis de ne koydugunu bilmiyorum, bu arada oneride bulunayim rodajdan sonra biner binmez gazlamayin soyle bi 10 km motorun gaz tepkisine bakin. Rodajdan sonra sanki bambaska bi motora binmis gibi bi gaz tepkisi vardi.

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Mexico 5100 serisi yarı sentetik. TAM sentetik bizim motor icin DAHA IYI olur
    dyavol-77 ve Mexico bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    Ben bu akşam bajaj servisine gideceğim. Pulsar çamurluğu taktırmayı düşünüyorum.

Daha önce var mı pulsar çamurluğu takan?

Sonucu merakla bekliyorum

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mexico 5100 serisi yarı sentetik. TAM sentetik bizim motor icin DAHA IYI olur
    Aynen-servis kitapçığı full sentetik yağ yavsiye ediyor...10w-40 yada 15W-50. Ben Castrol Power1 Racing 10w-50 kullanıyorum...3 defa yağ,y.filtre değişti...hep aynı yağ...+orijinal filtreden şaşmayın derim..
    Mexico bunu beğendi.
    The Power of The Dreams.

Tam sentetik olarak castrolden baska tavsiyeniz var mi? Pulsar camurlugu soran arkadas, parca siparisi verdim. Geldiginde taktiracagim. Oluyormus.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Tam sentetik olarak castrolden baska tavsiyeniz var mi? Pulsar camurlugu soran arkadas, parca siparisi verdim. Geldiginde taktiracagim. Oluyormus.
    Para sıkıntısı yok ise...Motul'un 7100 serisi (full sentetik) 10w-50...En iyisi bu...Niye Casrol kötü mü?...Diğer 2 motoruma da aynı marka aynı numara yağ kullanıyorum...hem uygun fiyat-hemide kalite....Zaten hem diğer motorlarımın hemi de KTM kitapçığı Castrol tavsiye etmekte...
    The Power of The Dreams.

akjenas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 250 (15)
    Konularin birlesmesi cok iyi olmus. Hatta duke 125 ve 390 bile dahil edilebilir bence. Bu arada pulsarin rear hugger hakkaten bizim duke lara uyuyor mu?

Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Para sıkıntısı yok ise...Motul'un 7100 serisi (full sentetik) 10w-50...En iyisi bu...Niye Casrol kötü mü?...Diğer 2 motoruma da aynı marka aynı numara yağ kullanıyorum...hem uygun fiyat-hemide kalite....Zaten hem diğer motorlarımın hemi de KTM kitapçığı Castrol tavsiye etmekte...
    Castrol hic kullanmadim. Motul al diyo herkes eger castrol iyiyse onuda alabilirim. Eger gercekten kaliteliyse neden ucuza almak varken fazla vereyim. Aradaki farka zincir yagi alirim

@akjenas parca siparisi gelsin taktiracagim. Foto atarim. Oluyor dediler bakalim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Bugün yine temizledim bizim oğlanı

35clr09 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Castrol hic kullanmadim. Motul al diyo herkes eger castrol iyiyse onuda alabilirim. Eger gercekten kaliteliyse neden ucuza almak varken fazla vereyim. Aradaki farka zincir yagi alirim

@akjenas parca siparisi gelsin taktiracagim. Foto atarim. Oluyor dediler bakalim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Bugün yine temizledim bizim oğlanı

http://i.hizliresim.com/Po9rM6.jpg

http://i.hizliresim.com/95ydLo.jpg

http://i.hizliresim.com/qlLWBB.jpg
    Dost....Castrol de Motulun spesifikasyonları aynı....API SL..yani full sentetik....biri 25tl-öteki 50tl..seçim senin...Castrol Racing 10w-50 ile cb125E'm 140.000km'yi(yüzkırkbin) devirdi....üst kapak açılmadan....Duke'de 7.000km'yi...
    The Power of The Dreams.

Castrol alacagim o zaman. Pasa torunu degiliz abi ogrenciyiz. Evladimi oda koruyor madem onu alacagim
    Motulun c5 zincir yagini ve shine&go diye bi cila urununu kullaniyorum. Ozellikle zincir yagindan memnunum ama bir dahakine sprey alacagim. Bir de onu denemekte fayda var. He cilasida harika kokuyor

E-TEKİN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke200
    Motul C5 zincir pastası bende kullanıyorum gayet iyi bir ürün. Motor yağı konusunda bana göre en Mantıklı Scala 10w50 tam sentetik fakat kitapcikta ve Manuel de ya 10w40 yada yaz için 15w50 demiş elin mühendisi. Yaz kış 10 w50 bence daha mantikli ama bence😊
    Mexico bunu beğendi.

İyi geceler arkadaşlar bayramdan önce lastikleri almayı düşünüyorum ama çok pahalı geldi uygun fiyata lastik önerilerinizi bekliyorum internetten sipariş vericem. Birde bugün motordan ses gelmeye başladı hızı kestiğim zaman ustaya götürdüm zincir ve dişliyi değiştirmek gerek dedi bu zincir neden bozulur. İnternette bir kaç siteye baktım ama güvenilir bir site varsa hatta direk zinciri satan link atabilirseniz fikirlerinizi bekliyorum.

Alıntı E-TEKİN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motul C5 zincir pastası bende kullanıyorum gayet iyi bir ürün. Motor yağı konusunda bana göre en Mantıklı Scala 10w50 tam sentetik fakat kitapcikta ve Manuel de ya 10w40 yada yaz için 15w50 demiş elin mühendisi. Yaz kış 10 w50 bence daha mantikli ama bence��
    C5 gerçekten harika, sıçratmada yapmıyor ama uygulaması çok zor namussuzun

Motosikleti
    KTM Duke 200
    Arkadaşlar selamlar, tüm yaz boyunca neredeyse hergün baktığım ama bir türlü karar veremediğim ancak geç de olsa geçen hafta nihayet karar verip aldığım Duke 200 e bugün kavuştum. Vitesli motor tecrübem hiç yok diyebilirim, hep scooter kullandım o yüzden çok tedirgin bir şekilde kazasız belasız, şanzımanı dağıtmadan eve kadar getirmeyi başardım motoru. Uzun zamandan sonra scooter dan başka ve kat kat farklı böyle bir motor kullanmak daha doğrusu kullanmaya çalışmak garip oldu. Motor beni gerçekten heyacanlandırdı. Eğitimi sabırsızlıkla bekliyorum, umarım eğitimden sonra daha tecrübeli, daha rahat bir şekilde yollara çıkacağım. Motoru olan, almayı düşünen herkese allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin.

Hayirli olsun. Bende sizin gibi scooterdan duke'a gectim. Ilk baslarda acaba? Dedim ama sonra ne kadar dogru yaptigimi anladim. Zamanla dahada seveceksiniz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)