Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Ktm Duke 250 Abs olacak inşallah.
    İmkanım var lastik duke 200 ile aynı değil mi ? Doğru ağırlık 10 kg'mış.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Lastik aynı değil. Duke 200 de mrf geliyor. Güven veren bir lastik değil. 250 de pirelli diablo rosso II geliyor. Alabileceğiniz en iyi lastiklerden. 200 alıp 2 gün sonra lastik değiştirecek olursanız, baştan 250 almadığınıza pişman olabilirsiniz.

Motosikleti
    Eyvallah bunu öğrendiğim iyi oldu kask,mont ve eldiven seçimim için bakarmısınız aşağıdaki ürünleri seçtim

Mont
    http://www.feyizoglu.com/GT-R-Air-Ya...t_48405.html#0
    Kask
    http://www.feyizoglu.com/GT-Air-Vizo...k_48417.html#0
    Eldiven
    http://www.feyizoglu.com/Striker-Yaz...n_47814.html#0

berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı Loser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eyvallah bunu öğrendiğim iyi oldu kask,mont ve eldiven seçimim için bakarmısınız aşağıdaki ürünleri seçtim

Mont
    http://www.feyizoglu.com/GT-R-Air-Ya...t_48405.html#0
    Kask
    http://www.feyizoglu.com/GT-Air-Vizo...k_48417.html#0
    Eldiven
    http://www.feyizoglu.com/Striker-Yaz...n_47814.html#0
    bu ürünlerin 3 ünüde ben şuan kullanıyorum. hepside çok güzel ürünler gönül rahatlığı ile alabilirsin benim mont ve eldiven beyaz olanı ama. fakat aklında olsun eğer yola gıdıceksen montun önü file olduğu için rüzgar alıyor şehiriçinde falan çok güzel ama uzun yolda göğsüne uzun süre alıcagın rüzgar ileride kötü sonuçlar meydana çıkarabilir böyle bir durumda termal içlik gibi bir şey tavsiye ederim göğsüne gelen rüzgarı keser. birde beyaz olan çok çabuk kirleniyor malesef ben 2 haftada 1 yıkıyorum aklında olsun. ama beyazı sevıyorum yalan sölemıyım :D

imkanın varsada duke 250 al derim.

Motosikleti
    Eyvallah berkcigdem şimdi içim daha rahat olacak almak için, şuan şehir içi kullanıcam ama öğrendiğim iyi oldu. Artık Duke 250 var kafamda nasip olursa alıcaz bakalım.
    berkcigdem bunu beğendi.

Motosikleti
    KTM DUKE 200 / 2015
    Arkadaşlar size danışmak istediğim bir konu var, sıfır aldığım Duke 200 ümü 950km dir kullanıyorum. Aldığım ilk günden beri ön freni kullandığımda frneden zırıldı şeklinde bir ses geliyor bayiyi arayıp sordum, sesin normal olduğunu yeni motorlarda hep olduğunu söyledi, siz ne diyorsunuz bu konuda. Birde gaz açık seyir halindeyken önden bir tırıltı geliyor, gazı bıraktığımda kesiliyor,ayrıca peş peşe vites düşürmelerde bazen vites şıkır şıkır geçerken bazen öyle gürültülü geçiyorki ŞAK diye vuruntuyu popomda hissediyorum resmen. İl motorum olduğu için bu tepkilerin normal olup olmadığını mukayese edebileceğim bir tecrübem yok, fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Hepinize keyifli sürüşler

osurgan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende talibim bu motora. Kararım kaç kez değişti; ama bu motorun geldiğini öğrenmek ilaç gibi geldi.

İnşallah alırım yakın zamanda.

Motosikleti
    Bende almayı düşünüyorum ödemeyi düşünüyorum kredi nereden çekiyim diye

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı EB61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar size danışmak istediğim bir konu var, sıfır aldığım Duke 200 ümü 950km dir kullanıyorum. Aldığım ilk günden beri ön freni kullandığımda frneden zırıldı şeklinde bir ses geliyor bayiyi arayıp sordum, sesin normal olduğunu yeni motorlarda hep olduğunu söyledi, siz ne diyorsunuz bu konuda. Birde gaz açık seyir halindeyken önden bir tırıltı geliyor, gazı bıraktığımda kesiliyor,ayrıca peş peşe vites düşürmelerde bazen vites şıkır şıkır geçerken bazen öyle gürültülü geçiyorki ŞAK diye vuruntuyu popomda hissediyorum resmen. İl motorum olduğu için bu tepkilerin normal olup olmadığını mukayese edebileceğim bir tecrübem yok, fikirlerinizi paylaşırsanız çok sevinirim. Hepinize keyifli sürüşler
    Frenden gelen ses normaldir yeni arabadan tutun yeni bisiklete kadar her turlu aracta gelir.
    Gazdan gelen ses muhtemelen titresimdendir.
    Viteslerinde sorun olmaz genelde, debriyaji cok cekmiyorsunuzdur belki. Ya da 2'den 1'e dusururken gelen ses size cok sesli geliyodur belki. Bir de 5'den 6'ya atarken bosa dusuyo bazen onu daha saglam atmaniz gerekiyo.
    50 km sonra rodajinizmis zaten serviste bakarlar. Gule gule kullanin motorunuzu tekeriniz duz bassin

Motosikleti
    KTM DUKE 200 / 2015
    Teşekkürler cevaplar için. Debriyajı tam çektiğimi düşünüyordum ama dün farkettim ki elciğe değecek şekilde debriyajı çektiğimde vites geçişlerinde bariz daha temiz geçiş olmaya başladı. Sanırım dediğiniz gibi tam çekmediğim için oluyordu.
    Hepimizin tekeri düz bassın inşallah.

rockie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Başka bir başlıkta yaptığım yorumları burada toparlayayım (çift dikiş olacak ama...)

Birkaç yıl önce Er6-f imi satmıştım. Şimdi yeniden motor zamanı, ama bu defa alıp kenara koyup unutacağım bir makina alıcam.
    Aklıma estiğinde şehir içi zahmetsizce gezeceğim bir şey. Ve ön şart ABS.

Detaya indikçe karar zorlaşıyor
    390Duke çok iyi makina ama handikapları da çok. Bu makinanın 2015 modelinde hem sele hem radyatör ısı olayı hem debriyaj yenilendi mükemmele yaklaştı ama fiyat da oldu 7000EUR...

250Duke' nin incelemeleri bilgileri falan henüz yok, data zayıf, öyle olmasa hemen yatırıcam kapora ama işte...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Daha önce paylaştığım karşılaştırma tablosu neticesinde 250 Duke'ü aldım.
    İş seyahatlerim dolayısıyla henüz 120km yol yaptım çok yorum yapamayacağım.

- ilk naked motorum, rüzgar işi değişikmiş gerçekten. geçen haftasonu uzun ön cam taktırdım ama henüz test etmedim bakalım işe yarayacak mı.

- egzoz sesi ilk günler keyfimi kaçırmıştı ama sonra sonra ya ben alışmaya başladım ya da yol yaptıkça motor oturuyor, şimdi güzel gelmeye başladı kulağıma

- rodaj sebebiyle 7000rpm üzerine çıkmıyorum. bu sınır dahilinde yaklaşık 80km/s hızlara kadar şehir içinde hiç bir problem yok gerekli atikliğe ve kıvraklığa fazlasıyla sahip, ama 80km sonrası yetersiz kalıyor 7000 devir altında. rodaj bitince yüksek devirlerde asıl gücünü almaya başladığımda bu da ortadan kalkacaktır diye tahmin ediyorum.

- göstergeden beklendiği gibi belli bir devir çevresinde hafif bir zırıltı geliyor ama dikkate değer değil.

- genel anlamda hafifliği boyutları ve kullanım özellikleriyle doğru tercih yapmışım izlenimi verdi şimdiye kadar bana

Bu arada, 250 Duke ile diğer motorların kıyaslamasını yaparken yüksek hızda kesici düşünmek çok makul değil. Bu motorlar nispeten küçük motorlar zaten kullanım amaçları otobanda büyük hızlarla gitmek değil. Amacına uygun kullanım için, yani şehir içinde, şu kriterlere baktığımda fiyatına rağmen en iyi seçenek bu arkadaş oldu. iyi de olmuş:

- debriyaj yumuşaklığı
    - yeteri kadar güç
    - sele
    - sürüş pozisyonu
    - lastikler
    - hafiflik
    - ABS

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bir miktar daha dolandıktan sonra 250 Duke ile ilgili bir miktar daha paylaşım:

- yakıtı sorulmuştu, halen değişken malum rodajda ama en son baktığımda ortalamam 3.3 l/100km idi.

- titreşim mecburiyet sayılır malum tek silindir. Fakat henüz "ya bu alette titreşim var ya" dediğim bi an yaşamadım. yani bence, titreşim sorunu yok.

- 3 motor ufak bi gezi yaptık, nispeten büyük motor kullanan arkadaşım inceden yorulmaya başladığında ben henüz canlıydım. yani öyle yorucu bi durumu yok Duke'nin.

- 3 sene öncesine kadar kullandığım 200 küsür kiloluk er6-f' i bir defa bile devirmemiş biri olarak bu cılız arkadaşı devirdim karenajlarda aynada vs çizik dahi yok fakat hey hat arka fren pedalı kırıldı. talihsizlik mi malzeme işi mi diye biraz araştırınca gördüm ki Duke' lerin vites ve arka fren pedalları gerçekten kırılganmış. Bunun motora giren millerin eğilmesini engellemek için bir güvenlik önlemi olduğunu yazanlar da var. Neyse total maliyet işçilik dahil 120TL. (yanında yedek fren pedalı taşıyan birini bile okudum internette )

- nedense bilgisayar telefonu görmedi resim koyamadım ama şu an benim 250 Duke üzerinde, Spormoto' nun yaptırdığı uzun cam var ve işe yarıyor (yani rüzgar almada fark var)

- bir de givi topcase ayarladım ben beğendim yakıştı. özellikle uzun camla bi bütünlük oluşturdu. becerebildiğimde fotoğraf ekleyeceğim.

Selamlar...
    Merhaba Phar,

15.7.2015 tarihinde RC250 sahibi oldum. İlk motorum ve hala öğrenme aşamasındayım. Hernekadar duke ile farklı klasmanlarda olsalarda malzemelerin bir çoğu ortak ve vites kolu ile fren kolu da bunlardan biri. Aynı hadise benimde başıma bugün geldi. Motoru çok yavaş bi şekilde yatırdım fakat hiçbiryerinde çizik dahi yok ama vites kolu direk kırıldı. Senin fren kolu kırıldıktan sonra nerde yaptırdın biraz daha detaylı yazabilir misin rica etsem ? Arka fren kırılmış olsaydı servise kadar gidebilirdim belki ama vites kolu kırılınca işler değişti

Bu arada RC250 ile ilgili merak ettiğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Alıntı Kaneda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Deltaeagle;
    Uzun süreli bir araştırma dönemini müteakip 10 gün önce bir 250 Duke sahibi oldum. Benim de aklımdaki diğer motosiklet Kawasaki Z250SL idi. Onu da yakından gördüm ve gerçekten etkileyici bir motosiklet. Lakin KTM'yi görünce işler değişti. (Bu arada Yamaha MT-25'i de merakla bekliyordum ama ülkemize gelişi yaz dönemine yetişmeyeceğini düşündüğüm için onu eledim). Standart olarak gelen ABS, Kaydırmalı debriyaj ve Pirelli Diablo Rosso II lastikleri ile aradaki fiyat farkını göze alarak tercihimi KTM'den yana kullandım. Hemen belirteyim daha önce scooter haricinde motosiklet deneyimim yoktu. Yani ilk motorum diyebilirim. Doğal olarak halen öğrenme aşamasındayım. Sağ olsun iki deneyimli arkadaştan ders alıyorum. Trafiğe yavaş yavaş çıkmaya başladım. Yaş 33. Biraz geç başladığımın farkındayım ama şartlar bugüne kadar pek de uygun değildi diyeyim. Belki yaşın da etkisiyle çok temkinli kullanıyorum. Tahmin edeceğin gibi motor şu an rodaj döneminde. Şu an 450 km'de. Hemen lafı uzatmadan en çok merak ettiğin soruya geleyim. 100 km'de şu an ortalama 2.7-3.1 lt arasında bir yakıt sarfiyatı var. Rodajda olduğu için tabii ki düşük devirli kullanım için geçerli bu belirttiğim rakam. Şunu da hemen belirteyim bu 450 km'nin tamamına yakını artçı ile yapıldı. Yani artçı olması sarfiyata ne kadar etki eder onu deneyimli arkadaşlar daha iyi bilir ama artçı ile bu kadar düşük bir sarfiyatı olması beni çok memnun etti açıkçası. Aklına başka soru gelirse elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım. Bu da forumdaki ilk mesajım oldu. Tüm motosiklet sevdalılarına merhaba demeyi bir borç bilirim. Keyifli ve güvenli sürüşler.
    Hayırlı olsun. Bu motorları ilk motor olarak alan arkadaşların sayısında artış var ancak ben ilk motor olmak için biraz güçlü olduğunu düşünüyorum. Rodaj sırasında artçı alınmaması tavsiye edilir. Bence motora alışmaya başladıysan rodaj sonuna dek artçı kullanmayı bırakabilirsin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:06 ----------

Bu arada geçenlerde KTM Duke 390'a yaptığım kısa süreli test sürüşünde test motorunun ortalama yakıt tüketimi 3.3 litre olarak gözüküyordu. Ne kadar gerçekçidir bilemem tabi. Yine aynı testte RC390'ın göstergesini de kendim sıfırladım ve yine 5 km kadar sıkıştırarak gezdim, o da 3.8 litre ortalama vermişti.

phar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Versys 650
    Alıntı rockie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Phar,

15.7.2015 tarihinde RC250 sahibi oldum. İlk motorum ve hala öğrenme aşamasındayım. Hernekadar duke ile farklı klasmanlarda olsalarda malzemelerin bir çoğu ortak ve vites kolu ile fren kolu da bunlardan biri. Aynı hadise benimde başıma bugün geldi. Motoru çok yavaş bi şekilde yatırdım fakat hiçbiryerinde çizik dahi yok ama vites kolu direk kırıldı. Senin fren kolu kırıldıktan sonra nerde yaptırdın biraz daha detaylı yazabilir misin rica etsem ? Arka fren kırılmış olsaydı servise kadar gidebilirdim belki ama vites kolu kırılınca işler değişti

Bu arada RC250 ile ilgili merak ettiğiniz şeyler varsa sorabilirsiniz
    Selam,

Ben Hasanpaşa Spormoto' da yaptırdım montajıyla 120TL gibi birşey tutmuştu.
    İşte herkesin derdi kendine ben de diyordum ki keşke ayna falan kırılsaydı rahat rahat dönerdim, halbuki senin durumunda makina yürümüyor bile... Geçmiş olsun hocam. bir sonraki adım koruma demirleri demekki mecbur...

Selamlar.
    rockie bunu beğendi.
    4 tekerleğin konforu, 2 tekerleğin tadı...

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Alıntı phar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam,

Ben Hasanpaşa Spormoto' da yaptırdım montajıyla 120TL gibi birşey tutmuştu.
    İşte herkesin derdi kendine ben de diyordum ki keşke ayna falan kırılsaydı rahat rahat dönerdim, halbuki senin durumunda makina yürümüyor bile... Geçmiş olsun hocam. bir sonraki adım koruma demirleri demekki mecbur...

Selamlar.
    Teşekkürler hocam vermiş olduğunuz bilgi için. Dediğiniz gibi koruma demiri şart gözüküyor aksi halde vitessiz motoru uzak bi yerden getirmek zor olabilir

Saygılar..

Motosikleti
    Ducati Scrambler Hashtag 400 cc
    Merhaba Arkadaşlar,
    Ben motorumu 3 ay önce aldım şu ana kadar 970 km yol yaptım.
    Bugün sabah işe gittim(45 km) ve güç kilidi düğmesini(bu doğru adı mı bilmiyorum, gücü kesen kırmızı düğme) kapatıp motorumu bıraktım akşam dönerken çalıştırmayı denediğimde marş basmadı. Çalıştırma düğmesine her bastığımda 'tık' sesi geliyor ancak motor çalışmıyor. Bu arada gösterge çalışıyor ve uyarı mesajı vermiyor(low battery vb. yazmıyor), her şey normal görünüyor.
    Mecburen motoru vurdurup çalıştırdım, eve geldiğimde kontağı kapatıp tekrar çalıştırmayı denedim ve yine çalışmadı.
    Nedeni ne olabilir fikriniz var mı?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Göze gelmişsin.

Aynısı benim başıma geldi muhtemelen sendede aynı sorun var. Motoru çıkardım garajdan tam yola çıkacakken hiç sevmediğim bir arkadaşım geldi beni ve motoru süzdü. Biraz sohbet ettik, motor hakkında konuştuk hayırlı olsun vs derken o arkadaş gitti bende tam çalıştırıp hareket edecekken ilk kez kalkışta motoru stop ettirdim.(ilk kez kalkışta motoru stop ettirdim.) Sonra dahada motor çalışmaz oldu. Bayağı çalıştırmak için uğraştım ama sende olduğu gibi marş rölesinden tık tık ses dışında bir tepki almıyordum motordan. O anda takımları çıkartıp marş rölesini kontrol etmek için koltuğu ve sol arka karenajı söktüm. Çalıştırma butonuna basınca marş rölesi enerjileniyor.(O tık tık ses marş rölesinden gelir) Normalde Aküden kırmızı kalın bir kablo gelir marş rölesinin kontaklarından geçer ve oradanda marş motoruna gider. Benim motorda marş rölesinin kontaklarından marş motoruna giden kablonun civatası gevşemişti. Orasdıda oksitlendiğinden dolayı elektrik akımını iletmiyordu. Gevşek civataları sıkınca motor düzeldi.

Aynı sorun sendede olduysa demekki ktm bu civatayı yeterince sıkmıyor Eğerki bu civatalar sağlamsa marş motorunu kontrol et.

Motosikleti
    Ducati Scrambler Hashtag 400 cc
    Dün gece indim cep telefonun ışığı ve kardeşimin yardımıyla söylediklerini yapmaya çalıştım.
    Koltuğu söktüm ama sol arka karenajın vidalarından birini sökemedim. (Tam ortasında bulunan ve arkasında somun olan vida. Vida dönmedi yalama yaptı daha çok ağzı bozuldu -benim ağzımı da bozdu- somun da motor bölümünde kaldığı için anahtar girmiyordu) Ama marş motoru olduğunu zannettiğim yere kalın bir kablonun girdiğini aralıktan görebiliyordum. Bağlantı noktası söylediğin gibi oksitlenmişti. Anahtarın ucuyla somuna yetiştim ve biraz çevirdim, çalıştı!!!
    Yardımın için çok teşekkür ederim.
    Acaba bu bağlantı fabrikada mı yoksa bayide mi yapılıyor? Sen motoru nereden almıştın?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Karenajları sökmek biraz sıkıntılı. Keşke yetkili servise götürseydiniz. Karenajlarda gevşek kalan civata yada yalama olmuş civata varsa bence onları elden geçirip karenajların sıkı bir şekilde yerinde durduklarından emin olur. Aksi halde yoldayken dahada gevşeyip karenajların ses yapmasına veya dahada büyük problemlerin ortaya çıkmasına sebep olabilir. Civatalar sağlam olsun.

Ben motoru 450km ikinci el aldım. Motorun çıktığı bayı antep. Elazığda ikamet ediyorum.
    Bu arada motorumu büyütmek için satmayı düşünüyorum. İlgililere duyrulur
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...21945676/detay

Motosikleti
    KTM Duke 250
    Alıntı Seko adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Bu motorları ilk motor olarak alan arkadaşların sayısında artış var ancak ben ilk motor olmak için biraz güçlü olduğunu düşünüyorum. Rodaj sırasında artçı alınmaması tavsiye edilir. Bence motora alışmaya başladıysan rodaj sonuna dek artçı kullanmayı bırakabilirsin.
    Merhaba Seko; tavsiyen için çok teşekkürler. Rodaj dönemi bitti ama çoğunlukla artçı ile yapıldığı için sanırım motoru biraz zorlamışız dediğin gibi. 1000km bakımını yapan usta da motoru biraz fazla zorlamışsınız dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Alıntı rockie adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba rockie; KTM hayırlı olsun öncelikle ve geçmiş olsun. Ben de bayram öncesinde yokuştan inerken sol tarafa yatırdım motoru benzer şekilde. Vites kolu kırılmadı ama eğildi ve bu yüzden de motor birinci vitesten yukarı geçmiyor. Yakındaki bir arkadaşın evine götürdük olaydan sonra. Sol ayna da sizlere ömür bu arada. Her zaman full koruma giyinen güya temkinli ben ise o gün eldiven dışında hiçbir koruma giymememin cezasını çekiyorum şu an. Tişört ve kot pantolon doğal olarak hiçbir uzvumu korumadı ve asfaltla temas sonucu sol kol ve bacak ve ayağımda sürtünmeye bağlı yüzeysel yaralar ve yumuşak doku zedelenmesi oluştu. Bileğimin üzerine yavaş yavaş basabiliyorum. Bunları anlatmamın nedeni biraz da ibret alınması için. Neyse ki hızlı değildim yoksa çok daha kötü sonuçları olabilirdi. Şimdi evde dinleniyorum. İyileşince motoru birinci viteste nasıl servise götüreceğim, orası muamma şimdilik. Bir kamyonet bulursam onunla götürebilirim. Ayna ve fren kaça mal olacak onu da kestiremiyorum. Karenajda ve elcikte hafif çizik var. Sanırım koruma demiri taktıracağım. Koruma demiri taktıran arkadaşlar varsa fiyat konusunda bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Neyse ben ucuz atlattığıma seviniyorum hala. Herkese keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.
    rockie bunu beğendi.

Motosikleti
    Triumph Tiger 800 XC
    Alıntı Kaneda adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Seko; tavsiyen için çok teşekkürler. Rodaj dönemi bitti ama çoğunlukla artçı ile yapıldığı için sanırım motoru biraz zorlamışız dediğin gibi. 1000km bakımını yapan usta da motoru biraz fazla zorlamışsınız dedi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:25 ----------

Merhaba rockie; KTM hayırlı olsun öncelikle ve geçmiş olsun. Ben de bayram öncesinde yokuştan inerken sol tarafa yatırdım motoru benzer şekilde. Vites kolu kırılmadı ama eğildi ve bu yüzden de motor birinci vitesten yukarı geçmiyor. Yakındaki bir arkadaşın evine götürdük olaydan sonra. Sol ayna da sizlere ömür bu arada. Her zaman full koruma giyinen güya temkinli ben ise o gün eldiven dışında hiçbir koruma giymememin cezasını çekiyorum şu an. Tişört ve kot pantolon doğal olarak hiçbir uzvumu korumadı ve asfaltla temas sonucu sol kol ve bacak ve ayağımda sürtünmeye bağlı yüzeysel yaralar ve yumuşak doku zedelenmesi oluştu. Bileğimin üzerine yavaş yavaş basabiliyorum. Bunları anlatmamın nedeni biraz da ibret alınması için. Neyse ki hızlı değildim yoksa çok daha kötü sonuçları olabilirdi. Şimdi evde dinleniyorum. İyileşince motoru birinci viteste nasıl servise götüreceğim, orası muamma şimdilik. Bir kamyonet bulursam onunla götürebilirim. Ayna ve fren kaça mal olacak onu da kestiremiyorum. Karenajda ve elcikte hafif çizik var. Sanırım koruma demiri taktıracağım. Koruma demiri taktıran arkadaşlar varsa fiyat konusunda bilgi verebilirlerse çok sevinirim. Neyse ben ucuz atlattığıma seviniyorum hala. Herkese keyifli ve güvenli sürüşler dilerim.
    Merhaba Kaneda,

Öncelikle büyük geçmiş olsun Allah beterinden saklasın diyelim. Gerçekten korumasız motorun üzerine binmemek gerek. Bende vitesi kırarken bi eldivenim yoktu üstümde sol yüzük parmağım hafif zedelendi. Eldiveni giymiş olsaydım hiçbirşey olmazdı. Gerçekten tüm motor süren arkadaşların dikkatli olması gerek bu konuda. Bu arada yanılmıyorsam rc390 konusunda bir arkadaş ayna değişikliği için 75TL civarı bir ücret ödemişti. Vites kolu içinde KTM Karaköy-İstanbul servisi de montaj dahil tahmini 100TL dedi telefonda. Vitessiz servise götürmek büyük sorun ama vites kolu bir civatayla bağlı duruyor. Eğer servisten temin edebilirsen kendin değiştirip motoru o şekilde tekrar servise götürebilirsin bence. Ayrıca vites kolunun malzemesi yanılmıyorsam alüminyum döküm ve düzeltmeye çalışırsan direk kırılır gibi Bu arada yeni Duke 250 senin içinde hayırlı olsun Dilerim daha büyük kazalar geçirmeyiz.

Saygılar..
    Kaneda bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)