Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ulueremre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 200 DUKE
    Alıntı CxAnKACx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okurken tek kotu dusunen ben degilimdir diye umuyorum :D

Saka bi yana eger 6. Viteste 7bin veya altinda kullanirsaniz cok titresmiyo motor, bu arada cok korkunc seyler yazmissiniz gercekten depoya grip takip dizlerinizle daha saglam tutmakta bir care olabilir...
    Heheh 200 Duke'ü bir senedir kullanıyorum ve her kuruşunu fazlasıyla hak eden bir makina, segmentinde daha iyisini düşünemiyorum (hmm, belki 250 Duke). Daha önce de süper Ybr 125'im vardı, onunla uzun yolları hiç göze almamıştım, hep şehir içinde kullandım.

Şehir dışı orta mesafeli sürüşlere yeni başladım sayılır, 200 ila 500 km'lik mesafeler; dolayısıyla sürekli titreşime maruz kalmaktan kaynaklanan hissizleşme yeni çıktı başıma. Kayayı aşındıran su damlaları misali titreşimin şiddeti önemli değil bunda, ama sürekliliği. Başka bir marka ve modelin konusunda da yer alabilirdi bu yazı.

Neyse, bahsettiğim titreşim azaltıcıyı biraz araştıracağım, bir sonuç çıkarsa tekrar buradan paylaşırım.

Tekeriniz düz bassın!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı ulueremre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Heheh 200 Duke'ü bir senedir kullanıyorum ve her kuruşunu fazlasıyla hak eden bir makina, segmentinde daha iyisini düşünemiyorum (hmm, belki 250 Duke). Daha önce de süper Ybr 125'im vardı, onunla uzun yolları hiç göze almamıştım, hep şehir içinde kullandım.

Şehir dışı orta mesafeli sürüşlere yeni başladım sayılır, 200 ila 500 km'lik mesafeler; dolayısıyla sürekli titreşime maruz kalmaktan kaynaklanan hissizleşme yeni çıktı başıma. Kayayı aşındıran su damlaları misali titreşimin şiddeti önemli değil bunda, ama sürekliliği. Başka bir marka ve modelin konusunda da yer alabilirdi bu yazı.

Neyse, bahsettiğim titreşim azaltıcıyı biraz araştıracağım, bir sonuç çıkarsa tekrar buradan paylaşırım.

Tekeriniz düz bassın!
    Baska herhangi bir cozum bulursaniz da bilmek isteriz, kazasiz surusler.

Glonesh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200
    Merhaba arkadaşlar, bir KTM DUKE 200 sahibi olarak bende aranıza yeni katıldım.

Geçen hafta elime geçti ve 1 haftada 900km yaptım, dukedan acayip memnun kaldım. Beklentilerimin ötesinde çıktı diyebilirim. Bu hafta sonu rodajını yaptırıcam ve ramazan bayramı için aklımda olan bir İzmir - Samsun yolu var.

İzmir - Samsun yaklaşık 1000km yol. Şu an planım sabah 5-6 gibi erkenden yola koyulup bir gün içersinde dinlene dinlene Samsuna varmak.

Aranızda uzun yol yapmış olan varmı her konuda tavsiyeleriniz ve önerileriniz çok yardımcı olur. Şimdiden çok teşekkür ederim iyi sürüşler.

2500km de aldım.
    @CxAnKACx açıkçası arastırdım ama herkesten eksik bilgiler öğrendim die bir de burada sorayım dedim, bilgiyi doğrulamak istiyor insan..tskler yardımlarınız icin

Herkese merhabalar arkadaşlar honda pcx ten duke 200 geciş yapmayı dusunuyorum tavsiyeleriniz nelerdir acaba birde dikkat ettim yakıttan cok bahsedilmemiş bir pcx kadar tuketiminde iyi olmasını beklemiyorum ama kullanan arkadaslar abiler ablalar yardımcı olabilirlerse cok teşekkür ederim şimdiden

arkadaşlar bende yükselticem için motoru satıyorum o yüzden egzosuyla beraber veya orj egzozuyla. belki alacak cıkar o yüzden. kapalı yerde durdu hep. hiç bi sıkıntısı yok cok sukur temiz.

2014 model ABS'li 2015 trafiğe cıkıslı 1800km'de. tel: 0539 468 74 44. yer: Alanya. bunlarda bi kaç fotosu;

CxAnKACx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 200 (2014)
    Alıntı noushzad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bende yükselticem için motoru satıyorum o yüzden egzosuyla beraber veya orj egzozuyla. belki alacak cıkar o yüzden. kapalı yerde durdu hep. hiç bi sıkıntısı yok cok sukur temiz.

2014 model ABS'li 2015 trafiğe cıkıslı 1800km'de. tel: 0539 468 74 44. yer: Alanya. bunlarda bi kaç fotosu;

http://i.hizliresim.com/AmM6z0.jpg
    http://i.hizliresim.com/0q6Nz8.jpg
    Sadece egzozu satmayi dusunur musunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Alıntı aeroz16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar arkadaşlar honda pcx ten duke 200 geciş yapmayı dusunuyorum tavsiyeleriniz nelerdir acaba birde dikkat ettim yakıttan cok bahsedilmemiş bir pcx kadar tuketiminde iyi olmasını beklemiyorum ama kullanan arkadaslar abiler ablalar yardımcı olabilirlerse cok teşekkür ederim şimdiden
    Agresif kullanirsan 3.2 civari olur.
    Ekonomik kullanirsan 1.6'yi gordum (yokus asagi) ama duz yolda 1.9-2.1 arasi gidip geliyo.

tunapn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 250
    istanbul/yakını düşük km satan var ise mesaj atabilirler.

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Ekonomik kullanirsan 1.6'yi gordum (yokus asagi) ama duz yolda 1.9-2.1 arasi gidip geliyo.
    2.1lt ne yahu... 2.5lt altına ortalamada düşmek zor. Hesap kitap yapılacaksa yakıt 3lt.

Motosikleti
    (Yakında)
    Selam arkadaşlar, bir süredir forumu -özellikle bu başlığı- severek takip ediyorum. Yakında ben de bir Duke 200 ile aranıza katılacağım. Fakat şöyle bir sorum olacak:

.Duke 250 kullanan var mı aranızda ? Varsa yorumunuz nedir ?

.Duke 200 için ABS'li ve ABS'siz çok büyük sorun ya da fark teşkil ediyor mu ?

Herkese iyi forumlar

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    Merhaba arkadaşlar,
    2015 model alan varmı aramızda?
    Elcikler, sele ve frenlerin değiştiğini söylüyordu AEA. Bu değişiklikler hakkında 2015 sahiplerinin yorumlarını merak ediyorum.

Motosikleti
    Duke 200
    Alıntı Ayrton_SENNA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    2015 model alan varmı aramızda?
    Elcikler, sele ve frenlerin değiştiğini söylüyordu AEA. Bu değişiklikler hakkında 2015 sahiplerinin yorumlarını merak ediyorum.
    Almadım ama yerinde incelemişliğim var.

- Lastikler diablo rosso 2 olmuş,
    - Elcikler daha yumuşaklaşmış,
    - Seleye oturmadığım için bir şey diyemeyeceğim ama görüntü aynı gibiydi,
    - Fren hakkında bilgim yok ama bu modellerde kaydırmalı debriyaj var,
    - Sinyal lambalarının su geçirmezliği arttırılmış ve lambaların gövdeye bağlı olduğu siyah plastik kısım eski modellere göre daha esnek.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı astikevihan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Almadım ama yerinde incelemişliğim var.

- Lastikler diablo rosso 2 olmuş,
    - Elcikler daha yumuşaklaşmış,
    - Seleye oturmadığım için bir şey diyemeyeceğim ama görüntü aynı gibiydi,
    - Fren hakkında bilgim yok ama bu modellerde kaydırmalı debriyaj var,
    - Sinyal lambalarının su geçirmezliği arttırılmış ve lambaların gövdeye bağlı olduğu siyah plastik kısım eski modellere göre daha esnek.
    Bu güncellemeler 2015 390 için değil mi yaw???...200cc de değişiklik yok diye biliyorum???...
    The Power of The Dreams.

Ayrton_SENNA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma
    evet bunlar 390'ın değişiklikleri, kaydırmalı debriyaj vs...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Arkadaşlar Tiger egzozumu satıyorum, siteden almak isteyen olur ise özel indirim yapacağım. Şuan üzerinde Duke390 girişi bulunmakta, ara borusu duke200. Yanında 2 adet duke 200 girişi vereceğim. Tek yapmanız gereken spiral ile 390 girişini kestirmek ve oksijen ile yanında vereceğim 2 duke200 başlığındna birini kaynatmak.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...chFilter=false

Peki 3 litrenın ustune cıkıyormu ucuk bir şekilde birde 3 litre derken ort süratlar nedir ve son hız nedir acaba ?

tyrung - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Monster 696, Vespa Primavera
    Alıntı aeroz16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki 3 litrenın ustune cıkıyormu ucuk bir şekilde birde 3 litre derken ort süratlar nedir ve son hız nedir acaba ?
    3lt üstüne çıkmak için biraz abanmak gerekir.
    10dk 20dk 135km hızla yani verilen limitte gittim 4lt yazdı. Bu hızda sürekli gidilemeyeceği için hesap yaparken 3lt iyidir.

Sadece egzozu satmayi dusunur musunuz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:05 ----------

Oda olur hocam sadece egzoz istiyorsanız zaten doydum hevesimi aldım satabilirim. numaram yukarıda var ulaşabilirsin.

Arkadaşlar, KTM Duke 200 ile elimden geldiği kadarı ile bir inceleme videosu yayınladım.
    Umarım bilgi almak isteyen arkadaşlar için faydalı olur.

https://www.youtube.com/watch?v=O31LjRWmpZg
    turbocharge ve EB61 bunu beğendiler.

Motosikleti
    KTM DUKE 200 ABS
    1,5 Aydır İşe gidip gelmek için aldığım motorum şu an 1500 Km'yi geçti.İvmeli hareketlerde 3 Lt/100Km'yi görebiliyorsunuz.
    Yani 10 LT'lik deposuyla 330 Km civarı yapabilirsiniz. Günlük 30+30 Km gidiyorum.

80 Km/saat ortalama hızla kullanmaya gayret ediyorum. Minimum gördüğüm anlık tüketim 2,1 lt/Km'nin altını hiç göremedim.(85 Kg'lık ağırlığımı bunda etkili olsa gerek)

Bu ay 10Lt Deposuyla 400 km 'yi görmeyi hedefliyorum.

Motor yedek depoya geçtiğinde yapabileceğiniz max. 70 Km.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)