Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KTM Duke 200/250 Kullanıcıları - Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    berkcigdem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Makinayı aldığım yetkili bayii (ismi lazım değil)...aynaları tam sıkmamış,debriyaj ayarını yapmamış,yağ dolum tapası gevşek,radiator taşma kabı tapası (yakıtt- tankının önünde)gevşek.Bu mu şimdi SERVİS? ..kalsın ben almayayım (düşman başına böyle servis/usta). Alır-almaz ilk benzinlikte soluğu aldım tüm bu yazdıklarımı kendim yapacaksam-servise/ustaya niye gideyim? Söğüşlenmek için mi-yoksa motosikletimi mundar etmek için mi???
    O ustaya da ateşlediğim (adettendir) Turuncu Atatürk banknotunu da ''helal etmiyorum''
    bakın başınıza gelen olay guzel degıl bunu kabul ederım. keşke komple söküp verseymiş siz montajınızı yapsaymışsınız en azından motoru topladım derdınız ıcınız rahat ederdı. fakat 1 servis yuzunden ben hepsıne laf atılmasını dogru bulmuyorum. dedım ya ben servis konusunda atamotor dan başkasını tanımam. Ahmet usta benım için tektir bu konuda. izmirdede servise gittim adını ınanın hatırlamıyorum ama Ahmet ustayı aradım Ahmet usta motorun frenlerınde bır sorun var uzun yola cıkıcam ben ugrasmak ıstemıyorum izmirdeyim dedim şuraya git orda benı ara dedı aradım konustular ohh kral gibi ilgilendiler benle motoru yaptılar bende yola çıktım.

Hasanpaşa spormotoda Sabri usta vardır kendiside zaten ktm nın sayılı 3-5 ustasından bırısıdır benım tercıh etmeme sebebım işçiliği çok fazla yazıyor olması yoksa işinde 10 numara insandır... bu arada şehirdışındaki ktm servisleri için bir yorumda bulunamam dedıgım gıbı sadce ızmırde girdim oda mecburiyetten.
    dyavol-77 ve Ucka bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı berkcigdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakın başınıza gelen olay guzel degıl bunu kabul ederım. keşke komple söküp verseymiş siz montajınızı yapsaymışsınız en azından motoru topladım derdınız ıcınız rahat ederdı. fakat 1 servis yuzunden ben hepsıne laf atılmasını dogru bulmuyorum. dedım ya ben servis konusunda atamotor dan başkasını tanımam. Ahmet usta benım için tektir bu konuda. izmirdede servise gittim adını ınanın hatırlamıyorum ama Ahmet ustayı aradım Ahmet usta motorun frenlerınde bır sorun var uzun yola cıkıcam ben ugrasmak ıstemıyorum izmirdeyim dedim şuraya git orda benı ara dedı aradım konustular ohh kral gibi ilgilendiler benle motoru yaptılar bende yola çıktım.

Hasanpaşa spormotoda Sabri usta vardır kendiside zaten ktm nın sayılı 3-5 ustasından bırısıdır benım tercıh etmeme sebebım işçiliği çok fazla yazıyor olması yoksa işinde 10 numara insandır... bu arada şehirdışındaki ktm servisleri için bir yorumda bulunamam dedıgım gıbı sadce ızmırde girdim oda mecburiyetten.
    Yazdıklarınız doğrudur, çünkü bahsettiğiniz 2 servis de değil bu (benimki)...Ağızında sigara ile motoruma yakıt doldurmaya çalışan bir ''usta''...(tabii ki de izin vermedim)...
    The Power of The Dreams.

aksel111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xlr 125- duke200
    ağırlık , ivmelenmedeki değişim , yol kalitesi . zincirin ömrünü belirlemez mi. 100 kg bir adam ile 60 kg bir adam farkeder. 100 km hıza 10 saniyede çıkmak ile 20 saniyede çıkmak fark eder. zinciri sallayacak deformelerin var olduğu yolda zincir ömrü farkeder

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Selamlar,

Jant Stickeri bakıyorum.

Motock'daki şu ürünü almayı düşünüyorum.

http://motock.com/en/store/sticker-w...rt-detail.html
    Renkler felan ayarlanabiliyor. Reflektif Turuncu üzerine Yine Reflektif Beyaz yazı güzel olur diye düşünüyorum. Nasıl olur sizce?
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı Mucit23 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Jant Stickeri bakıyorum.

Motock'daki şu ürünü almayı düşünüyorum.
    https://farm8.staticflickr.com/7614/...c104db50_o.jpg
    http://motock.com/en/store/sticker-w...rt-detail.html
    Renkler felan ayarlanabiliyor. Reflektif Turuncu üzerine Yine Reflektif Beyaz yazı güzel olur diye düşünüyorum. Nasıl olur sizce?
    Aynı desen aynı logo ben aldım (turncu-beyaz)...Turuncu ise makine yakışır,beyaz ise tam tersi (beyaz-turuncu) tavsiyemdir...
    The Power of The Dreams.

Babacanlar gerçekten artık motoruyla baya geçirmiş herşeyiyle açıklama yapacak bi arkadaş ihtiyacım var iki motor arasında kararsız kaldık ninja 250 sl ve duke 200. Naked ve supersport segmentleri farklı ama bılıyorum.

Duke 200'ü neden 250 SL'ye tercih etmeliyim. servis vs'de herşey. ve ileride YAMAHA MT 07'ye geçmek niyetim. ileride sattıgında pekte zarar etmek ıstemıorum detaylı bilgi bi arkadaş bilgi verirse nedenleriyle makbule geçer eyvallah şimdiden.

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı noushzad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Babacanlar gerçekten artık motoruyla baya geçirmiş herşeyiyle açıklama yapacak bi arkadaş ihtiyacım var iki motor arasında kararsız kaldık ninja 250 sl ve duke 200. Naked ve supersport segmentleri farklı ama bılıyorum.

Duke 200'ü neden 250 SL'ye tercih etmeliyim. servis vs'de herşey. ve ileride YAMAHA MT 07'ye geçmek niyetim. ileride sattıgında pekte zarar etmek ıstemıorum detaylı bilgi bi arkadaş bilgi verirse nedenleriyle makbule geçer eyvallah şimdiden.

en başta mt07 naked eger bu motoru kullanmak istiyorsan bence duke ile başlamalısın. ss farklıdır. duke naked oldugu ıcın nakeddaki oturma sistemine falan iyice alışırsın. kawada cok ıyı motordur ama duke dahafiftir 20 kg kadar ki bunu net hissedersin kullanırken. duke denge olarak daha üstündür. wp süspansiyonlar görevini çok iyi yerine getitir.şanzımanı daha iyidir. 250 cc kawa 200 cc duke. kawanın performansı daha ıyıdır ama şöyle anlamayın kawasaki gitti duke arkasından el sallamaz. ayrıca bana sorucak olursanız duke daha yakısıklı bır motordur. 2. elde zararda etmezsiniz yanı 11-12 ye aldıgınız duke 200 9 a satmazsınız. 10 bıne hemen satarsınız. ee zaten 1-2 bin tl bindiğinize saymak zorundasınızda...

ktm kawaya göre daha fazla aksesuarlara sahiptir duke 200 e çok fazlaca extralar yapabılırsınız ama kawa öyle değil.

bu iki motoru kıyaslamak yerıne bence hangı tarz istedigin çok daha önemli şahsen ben ss sevmem mesela ve almam o yuzden. ama her ikiside güzel motordur.

yanlış anlaşılmasın kawayıda kötülemiyorum en başta dedıgım gıbı kawada güzel motordur.

Motosikleti
    Duke 200
    vitesi geçiremiyor olabılırmısınız ?? çünkü ben hiç bir duke serisinde sizin aşağıdaki yorumlardada yazdıgınız gbıı bır sorun yaşamadım. bu arada vitesle alakalı hiç bir sorun yaşamadım bugune kadar...

ayrıca durduktan sonra 4. viteste bunu yapması normal cunku mesela oldugunuz yerde buyuk vıteslere geçişlerdede bazen geçiş sağlamıyor güvenlikten dolayı aynı şekilde düşürürkende aynı şeyi yapıyor bu normaldir merak etmeyin. fakat 2 de böyle birşey yapmadı hiç bir zaman yapmamasıda lazım.
    Günaydın

dün bahsettiğim sorun (ikinci vitesten 1'e geçerken yaşadığım sorun) dün akşam ve bu sabahki kullanımımda başıma yalnızca iki defa geldi. Sanırım ayağımın ayarı alışıyor pedala, dediğiniz gibi biraz hızlı basmamdan kaynaklanıyor olabilir. teşekkür ederim!

Herkese selamlar. Duke 200 için arka sehpa nereden ve hangi markanınkini alabilirim?

Mucit23 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tracer 900 & KTM450EXC & BWS100
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayný desen ayný logo ben aldým (turncu-beyaz)...Turuncu ise makine yakýþýr,beyaz ise tam tersi (beyaz-turuncu) tavsiyemdir...
    Son bir soru sormak isterim. Motock dan alışveriş yaparken sıkıntı yaşadınızmı. Ben ilk başta Turkiyeye ürün gondermekdiklerini farkettim. Motock 'a mail attım. Artık Türkiyeye de gönderiyoruz dediler. Siz bir sıkıntı yaşadınızmı. Kac günde geldi?

Motosikleti
    ktm 1190
    Alıntı EnGnKrGn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar. Duke 200 için arka sehpa nereden ve hangi markanınkini alabilirim?
    valla ben bahçelievlerden bır yerden almıstım öyle bır markasıda yok acıkcası 50-60 tl lik bir urun zaten. ayarlı oldukları ıcın cogu motor urunlerı satan magazalarda mevcut herhangı bır tane alabılırsınız.

en başta mt07 naked eger bu motoru kullanmak istiyorsan bence duke ile başlamalısın. ss farklıdır. duke naked oldugu ıcın nakeddaki oturma sistemine falan iyice alışırsın. kawada cok ıyı motordur ama duke dahafiftir 20 kg kadar ki bunu net hissedersin kullanırken. duke denge olarak daha üstündür. wp süspansiyonlar görevini çok iyi yerine getitir.şanzımanı daha iyidir. 250 cc kawa 200 cc duke. kawanın performansı daha ıyıdır ama şöyle anlamayın kawasaki gitti duke arkasından el sallamaz. ayrıca bana sorucak olursanız duke daha yakısıklı bır motordur. 2. elde zararda etmezsiniz yanı 11-12 ye aldıgınız duke 200 9 a satmazsınız. 10 bıne hemen satarsınız. ee zaten 1-2 bin tl bindiğinize saymak zorundasınızda...

ktm kawaya göre daha fazla aksesuarlara sahiptir duke 200 e çok fazlaca extralar yapabılırsınız ama kawa öyle değil.

bu iki motoru kıyaslamak yerıne bence hangı tarz istedigin çok daha önemli şahsen ben ss sevmem mesela ve almam o yuzden. ama her ikiside güzel motordur.

yanlış anlaşılmasın kawayıda kötülemiyorum en başta dedıgım gıbı kawada güzel motordur.

Anladım hocam peki 1.83 boy 81 kilo. uygun mudur sence bana. kalıp olarak komik durmaz inşallah.

birde 2.el satışı kawaya göre nasıl?. ben biraz daha panel göstergesinde vites gösterefsi hararet felan ne ararsan var diye ve trafikte istanbulda rahatça kullanmak için istiyorum dukeyi

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı EnGnKrGn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Marka-model'den ziyade 10mm (metrik on) cıvata dişi olması gerek (tüm KTM'ler 10mm). Dikkat edin 6,8 ve 10mm olmak üzere 3 çeşittir, bizimki 10mm...(ben tanıdık tornacıda özel yaptırdım)...
    Saygılar!!!...
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Duke200
    Selamlar,

Abusun 120cm lik granit zincirini aldim ancak motorda sigdirabilecegim bir yer maalesef yok.Zincir 6 kilo civari sirt cantasinda tasimak icin fazla agir.Zinciri dolayabilmek icin arka tarafa bir demir yaptirmak mumkun mu sizce.kuyrugun altina dogru uzayan demir cok kullanisli olur yaptirabilirsem.Bahsettigim su tarz bir demir.

Motosikleti
    ktm 1190
    Anladım hocam peki 1.83 boy 81 kilo. uygun mudur sence bana. kalıp olarak komik durmaz inşallah.

birde 2.el satışı kawaya göre nasıl?. ben biraz daha panel göstergesinde vites gösterefsi hararet felan ne ararsan var diye ve trafikte istanbulda rahatça kullanmak için istiyorum dukeyi
    duke ekranı araba ekranı gibi ne ararsan var merak etme. istanbul içinde kendisi tam bir oyuncak gibidir hafifliğinden dolayı. dedim ya kullandıgınıza saycagınız mıktarı düşün ve satın. yani 2. eli olan bir motor.. kawada öyle tabıkıde. fakat 183 boy için birşey diyemem önce üzerine bir oturun deneyın bakın kendınız karar verırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamlar,

Abusun 120cm lik granit zincirini aldim ancak motorda sigdirabilecegim bir yer maalesef yok.Zincir 6 kilo civari sirt cantasinda tasimak icin fazla agir.Zinciri dolayabilmek icin arka tarafa bir demir yaptirmak mumkun mu sizce.kuyrugun altina dogru uzayan demir cok kullanisli olur yaptirabilirsem.Bahsettigim su tarz bir demir.

http://www.gear4motorcycles.co.uk/im...12144-1_pu.jpg
    bu demirin orjinali satılıyor spormotoda ama biraz tuzlu zannedersem 400 tl civarlarındaydı.
    Ucka bunu beğendi.

duke ekranı araba ekranı gibi ne ararsan var merak etme. istanbul içinde kendisi tam bir oyuncak gibidir hafifliğinden dolayı. dedim ya kullandıgınıza saycagınız mıktarı düşün ve satın. yani 2. eli olan bir motor.. kawada öyle tabıkıde. fakat 183 boy için birşey diyemem önce üzerine bir oturun deneyın bakın kendınız karar verırsınız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

bu demirin orjinali satılıyor spormotoda ama biraz tuzlu zannedersem 400 tl civarlarındaydı.

maalesef hocam bayide deneme şansım yok üstüne oturup. anca siparişle getiriyorlar

Motosikleti
    Duke 200
    maalesef hocam bayide deneme şansım yok üstüne oturup. anca siparişle getiriyorlar
    selamlar,

boyum 1.75 ve bana tam oturuyor motor. sana tavsiyem denemeden alma olacaktır. İstanbul'a gelme şansın varsa spormoto'da deneyebilirsin. Hatta belki test sürüşü bile yapabilirsin.

fortunesv - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Winton Too-Ybr 125-Ktm Duke 200
    Alıntı Ucka adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi şu motosikletin üstündeki kaska hayran oldum. Evi satıp, arabayı satıp alıcam bu kasktan. Çizgileri falan gerçekten çok hoşmuş. Modelini falan biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Ayrıca benim boyum 1.90 kilom da 91 ama bu motosiklet altımda emanet gibi mi duruyor acaba konularına fazla takılmıyorum. Uzun boyun tek avantajı biraz daha fazla rüzgar tutuyor olmanız naked motorlarda. Fazla önemsemem motorun altımda nasıl durduğunu. Ben Ybr kullanan bir cenahtan geldiğim için bu tarz meseleler çok da önemli değil benim için. Motor çok hoş, eliniz de parayı verirken titremediyse başkalarının söylediğine kulak asmayın bence.
    Ucka bunu beğendi.

Motosikleti
    Duke200
    Cok sagol hocam,

Fuardan aldım bu kaskı arai rebel serisinin command black modeli aynı modelin beyaz rengide var tercihinize kalmıs.Indırımlı olarak 1500e yakın bir fiyat tutmustu.Belki yurtdısından daha uygun fiyata getirtebilrsiniz.Acıkcası bu motoru almak icin aylar boyunca para biriktirdim yemeden icmeden motorun ustunde ekstra 2000 tl masraf var.Oyle baba parasıyla almadıgım halde bu harcamaları yaparken de gram canım yanmadı.Renk konusunda kimin nasıl dusundugu cok onemli degil benim icin.Ktm dedigin turuncu olur diyende var bu ne boyle ne oldugu belli degil motorun diyen de .Benim icime cok sindi acıkcası kullanımı cok kolay iyiki ktm almısım

Alıntı fortunesv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi şu motosikletin üstündeki kaska hayran oldum. Evi satıp, arabayı satıp alıcam bu kasktan. Çizgileri falan gerçekten çok hoşmuş. Modelini falan biliyorsanız söyleyebilir misiniz?

Ayrıca benim boyum 1.90 kilom da 91 ama bu motosiklet altımda emanet gibi mi duruyor acaba konularına fazla takılmıyorum. Uzun boyun tek avantajı biraz daha fazla rüzgar tutuyor olmanız naked motorlarda. Fazla önemsemem motorun altımda nasıl durduğunu. Ben Ybr kullanan bir cenahtan geldiğim için bu tarz meseleler çok da önemli değil benim için. Motor çok hoş, eliniz de parayı verirken titremediyse başkalarının söylediğine kulak asmayın bence.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:37 ----------

Sonraki paragrafı ustume alınmısım sanırım ama cvp olarak dursun orada.Kask hakkında soyleyebilecegim extra seyler cok hafif cok rahat oldugu,havalandırma deliklerinin iceride cok guzel sirkulasyon sagladıgıdır.Ilk aldıgımda biraz terletti sungerleri acıkcası ancak esneyerek daha ıyı oluyor gunden gune.Benim kafa yapım yuvarlak o yuzden arai tarzı yuvarlak kafalı japon icadı seyler kafama daha cok uydu fuarda denedigim kadarı ile.Ornegin agv nin hicbir modeli oturmadı kafama.O yuzden sekilden once bir deneyin kafa yapınıza uygun olup olmadıgını.

Keyifli Surusler

Alıntı fortunesv adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Herkese selamlar. Motorum için sipariş ettiğim yan çantalar geçtiğimiz hafta elime ulaştı. Haftasonu gündüz vakti merak edenler için resimlerini çekip koyacağım.
    Sepetçioğlu bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)