Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    teşekkürler hocam.
    şimdi bide ben bir bütçe belirlemedim yani.mesela 3000 tl lik alayım gibi bir durum yok.
    benim amacım 1 sene ayağım yerden kesilsin , yaza çıkarken satayım.
    şimdi 2500 e rks alıp 2000 e satacağım diyelim
    yada 3500 e ybr alıp 3300 e satabilir miyim diyorum.
    eğer bu şekilde olursa ybr alayım.
    çünkü sahibindende 2. el piyasası falan çok geniş duruyor.rks 28 ilan varken 125esd de mesela 200 ilan var.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ilkerabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK Şimdi.. Corsa 05
    Alıntı стальной кон adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet hocam tam onu aldım. Biz 2500 e anlaştık ama biliyorsun ki bu motorun piyasası 3000 - 2900 falan. O yüzden ben baya kelepir aldım. Masraflarım, ilk önce yol ekstra oldu tabi. Uyanık kaptana kaptırdığım(tekerleme gibi oldu) 75 lirayla yol 140 a falan geldi. Ve tabii ki noterde 97 TL verdim. Bu 250 cc ye kadar aynı herhalde. Ben bu motoru sonuna kadar tavsiye ederim. Geberik bi YBR alacağına hem görünüş hemde dirilik bakımından üstün olan bu motoru al ve keyfini sür !!

Rica ederim, umarım en iyisi senin olur dostum..

Bu arada buji yi kontrol edip, hava filtresini temizledim yakında resimleri ve anlatımı koyacağım.

saygılarımla..
    Cb 125 in ferdinand'ı varsa,
    Titanic'in de ÇELİK CON'u var...
    stalnoy kon bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs rtr 150
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler hocam.
    şimdi bide ben bir bütçe belirlemedim yani.mesela 3000 tl lik alayım gibi bir durum yok.
    benim amacım 1 sene ayağım yerden kesilsin , yaza çıkarken satayım.
    şimdi 2500 e rks alıp 2000 e satacağım diyelim
    yada 3500 e ybr alıp 3300 e satabilir miyim diyorum.
    eğer bu şekilde olursa ybr alayım.
    çünkü sahibindende 2. el piyasası falan çok geniş duruyor.rks 28 ilan varken 125esd de mesela 200 ilan var.
    ilerde satacaksan ybr honda cbf 150
    yada tvs apachee alabilirsin belirldiğin fiyata zarar etmeyi bırak kar bile edebilirsin satacağın tarihten 1 kaç hafta önce ilanı verirsen sıkısmadan satabilirsin ama rks zor satarsın 2. el pazarı berbat. kalite bakımından güzel bi motor çin malı değil ama piyasası yok işte
    MD.Murat bunu beğendi.

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Rks tutulur ama reklamı yok.rks dediğinde o ne diyorlar..küba desem akıllara ilk gelen 125 lik köylü modelleri :D Ayrıca titanic 150 nin en büyük artısı olan dijital göstergeyi de kaldırmışlar..Artık motorun bir albenisi yok gözümde.

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    yeni motor aldığım için satıyorum,bi güzellik yaparım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33191123/detay

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı initial-D adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yeni motor aldığım için satıyorum,bi güzellik yaparım

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...33191123/detay
    hayırlı satışlar
    initial-D ve Uway bunu beğendiler.

Merhaba arkadaşlar bende kısa zaman önce aranıza katıldım. İlk bakımını yaptırdım ama başında duramadım. Subap ayarı yaptık dediler ama hala çok subap sesi geliyor. Hava sıcak o yüzden gevşek yaptık falan dedi servis ama ben pek tatmin olmadım. Kendim yapmak istiyorum subap ayarını ama değerlerini bilmiyorum bilen duyan gören var mı?

gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Bendede geliyor eğer gelmesini istemiyorsan yada azalsin istiyorsan 15w50 yağ koydur yazın

initial-D - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FJR 1300
    sübap sesi gelir yapacak bişey yok

Geçen gün bir dükkana ne zamandır almak istediğim cbf 150 ye bakmak için girdim. Ama diğer marka/modellere bakarken adam ilk defa duyduğum RKS modellerimi gösterince şok oldum. Dükkanda kubadından rks sine kymcosundan kanunisine hondasından yamahasına mondialinden daha duymadığım markalara kadar hepsi mevcuttu. Fakat 150lik bir motor olarak RKS titanic çok farklı duruyordu. Ve satış elemanı şiddetle tavsiye etti. Öyle ki iki kişiydik. Kırmızı ve siyah 2 tane vardı. Az kalsın ikisinide alıp çıkıyorduk.

Neyse elemana biraz araştırmak istiyorum dedim ve gagıl amcaya motoru sordum; "RKS Titanic 150" ve karşıma burası çıktı. 3 gündür aralıklı olarak bütün forumu okudum. Ve + ve - lerine rağmen motoru almaya karar verdim. Anladığım kadarıyla - leri;

1- Servis Sıkıntısı
    2- Montaj sıkıntısı ki ilk maddeyle aynı sayılır
    3- Bir-İki kişide denk gelmiş beyin değişmiş
    4- İkinci eli sıcak bir alet değil yani alırım biraz kullanır satarım diyorsan aldığın ilk gün ilanı vereceksin
    5- Söylediğinize göre lastikler kötü
    6- 2013 son modellerinde Digital göstergeden analoga geçmiş olması
    Şuan aklıma gelenler bunlar

Fakat aklıma takılan bir kaç soru var cevaplarsanız sevinirim;

Motor da 2014 modeller ne zaman üretilir piyasaya sunulur acaba biraz daha beklesek mi hem dijital geri döner hem hatalar giderilir belki
    Şuan için 3414tl vade farksız 12 taksit, yüzde 5 vade farkıyla 24 ay taksit imkanı var.(Site fiyatıyla aynı) Fakat ben Ocak ayına kadar bölge dışında olacağım dolayısıyla araya kış giriyor yani bir daha ki seneye kadar bekleyebilirim ama kazanırmıyım kaybedermiyim öngöremiyorum. Yani 2014 ü bekleyeyim mi daha güzel bir alet piyasaya sürerler mi yoksa dijitalde yapılan hatayı motorun diğer taraflarına da yapar kötüleştirirler mi ve fiyatlar değişirmi malum döviz uçtu

valla dijital göstergeye dönmeyebilir. bide yılbaşında falan daha vakit var, yani zam falan gelebilir. bence hemen al ve keyfini sürmeye başla. lakin alışma evresi çabuk geçiyor. benim imkanım yok motoru büyütemiyorum. toplu gezilerde hız olarak rüzgardan ve rampalardan çok etkileniyorum. çünkü grupdaki en küçük motor 250lik olunca onlara yetişemiyorsun sollamalarda ve düzlükte. ha grup sürüşü yaptığımız için onlar beni geçmiyor ama hızım onlara ayak uyduramıyor. keşke 250lik bişey alma imkanım olsaydı. oyuzden imkanın varsa 250lik bişeyler al bence.
    artık yeni sisteme göre de, ülkeye 2014de giren modeller 2014 model oluyor. yani 31 aralıkta dahi alsan 2013 model olacak.

Sorun değil 250cc veya 600cc alabilirim ama benim bu motoru almaktaki amacım ekip veya gruplarla uzun yol yapmak değil işten eve evden işe kullanmak oda 3-4 km bisiklet bile işime yarar. Büyük aldığım an onun yükümlülüğüde büyük maddi değil manevi olarak. Maksimum 250 geçiyor benimde kafamdan ama 150 iyi boşver

Model senesi olayını bilmiyordum gerçi şimdi arasan belki 2012 sıfırını bile bulursun araba gibi değil sanırım.

Motosikleti
    Honda CB125F
    merhaba arkadaşlar bende bugün itibariyle rks titanic bi motor aldım.aşağı yukarı 20 km yol yaptım ve ilk izlenimlerim vites aralıkları çok güzel hemen bitmiyor. Titreşim yok denecek kadar az var. Şase biraz kısa olduğu icin rüzgardan filan etkilencek gibi. 10 dk filan bindim motor blogu aşırı ısınmış geldi bana sizce bu normal mi

valla el yakacak kadar ısınıyor ama bi sorun olmadı şimdiye kadar. hep sıcaklarda bindim. normaldir normal

Motosikleti
    Honda CB125F
    peki ilk bindiğinizde yağ durumu nasıldı bana az gibi geliyo anlayamadım yağ eklemem gerekir mi acaba yoksa zaten var mıdır

07mehmet07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw s1000rr
    motorun normal hava şartlarındaki kullanımı müthiş ancak rüzgar alan yerlerde ciddi sıkıntı, ben hafta içi kemer-çamyuva arası gittim geldim 70 km. hızın üstüne çıktığımda rüzgar nedeni ile motorda sallanmalar başladı, ancak öyle tahmin ediyorumki bu durum diğer tüm 150 cc motorlar için geçerlidir, arabalardan bildiğim kadarıyla bu durum aerodinami ve yere basma kuvveti ile alakalı bir durum, hızlandıkça normalde aracın yere basma kuvveti azalıyor bu da dış etkenlerden daha fazla etkilenmesine neden oluyor, motordan pek anlamam ama motorla ilgili bildiğim racing tarzı üst düzey modellerde aerodinamilerinden dolayı hızlanma arttıkça yere basma kuvvetide artıyor bu da motorun yola iyice yapışıp daha iyi yol tutmasına, rüzgardan daha az etkilenmesine ve daha güvenli bir sürüşe etki ediyor, hatta oturma pozisyonunuzun bile motorun yol tutuşuna etkisi çok büyük, bu yüzden 3500 tl'lik bir motordan yakıt tasarrufu dışında çokta birşey beklememek gerekir, hatam varsa affola...

arkadaşlar arnıza yeni katıldım çeşitli motosiklet markalarını kullandım forumu baştan beri okudum kafam biraz karıştı sizce rks titanic 150 yi almalımıyım alırsam ikl sıfır motorum olacak almazsam peugeot pantere devam :D

Bugün rks ye bakmaya samsun Servisi'ne gittim üzerindeki motoru bilemem ama dijital göstergeden eser yok hatta servis dijital gostergenin sadece rks 200 de oldugunu soyledi guldum gectim aynı servisi telefondan arattim baska bir tamirci arkadasima plakayla birlikte 3400 tl demişti bugün tanışlik vermedim 4000 tl fiyat çekti ilgilenmediklerini söylememe gerek yok parayi bastiran servis olmus Motora gelince sürücünün ayaklarını koyduğu ayakliklarin sıkı olmasına rağmen baya esniyor titreşimi de kesmek için de Şase ile ayaklar arasına plastik takoz koyulmuş balansor olan bir motorda motor altına koymak yerine şase üzerine monte etmelerini anlayamadım baktım hala ilgilenen yok başka yerlerini kurcalamadan çıktım

Bnm motora titreşim geldi normalmi

RKS 150 Titanic aldım. yakıtı çok az. 16 LT ile yedek hariç 480 km yol yapıyor.. Sürüş keyfi harika. Titreşim yok denecek kadar az. Sınıfında en rahat motorsikletlerden biri. Sadece ön disk biraz ses yapıyor hala geçmedi. Umarım servis çözer.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler