Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    gazo0202 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Bügun motorla ilk defa 100 ün üstüne çıktım .
    Kaygan asfalttı arka teker biraz afalladı gibi sonra geri düşürdüm hızımı ama 100 ün üstüne güzel çıkıyor motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı gazo0202 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bügun motorla ilk defa 100 ün üstüne çıktım .
    Kaygan asfalttı arka teker biraz afalladı gibi sonra geri düşürdüm hızımı ama 100 ün üstüne güzel çıkıyor motor
    gazihan motoru önerirmisin sıkıntısı varmı

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı Akoklusoy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gazihan motoru önerirmisin sıkıntısı varmı
    Simdilik bir sikinti yok insallah da olmaz

Bende bügün aldım güzel motor ama servisten sıkıntılarım oldu vitesin motorla bağlanan yeri düştü bulamadım adam bişi uydurdu parça gelince değiştircek bide rodaj nası olacak bnm km 65 de

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    o Ankaradan almayanların hepsinde ki ortak sorun pek sorun sayılmaz unutuyorlar heralde o kısmı .:D

Simdilik bir sikinti yok insallah da olmaz
    Bide ilk kontağı açtığında devir saati titriyo ondan sonra kalkıp iniyo sendede varmı

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    varda bu bir sorun mu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Motorla 3. viteste felan giderken 1. vitese düşürdüğüm zaman böyle keman sesi gibi bir ses geliyor motor sanki ağlıyor gibi
    Bu durumu yaşayan var mı ? Ya da sebebini bilen

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    varda bu bir sorun mu :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:47 ----------

Motorla 3. viteste felan giderken 1. vitese düşürdüğüm zaman böyle keman sesi gibi bir ses geliyor motor sanki ağlıyor gibi
    Bu durumu yaşayan var mı ? Ya da sebebini bilen
    3. vitesle giderken 1'e takma sen de, bu bi sorun mu Kırmızı ışıklarda durucam diyosan zaten 2. vitesten sonra boş var, iyice duracak gibiyken 1'e tak böyle yapmaz.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3. vitesle giderken 1'e takma sen de, bu bi sorun mu Kırmızı ışıklarda durucam diyosan zaten 2. vitesten sonra boş var, iyice duracak gibiyken 1'e tak böyle yapmaz.
    Hahahaha iyi dedin şimdi acemi olduğumuz için 2 den sonraki boşu bir türlü tutturamıyoruz illa ki motor 1 . vitese geçiyor boşa geçmeden o zaman da bu ses geliyor
    Senin dediğin yöntemle gelmediğinin farkındayım . Merak ettiğim o ses nerden geliyor

Motosikleti
    Motor/şanzıman devir uyumsuzluğundan yapıyor bunu. Vites küçültürken mesela 3'ten 2'ye geçiyosan 2. viteste motorun yapacağı devrin yakınlarında olmalı motorun devri, gaz vererek ayarlayacaksın. 40km hızda 3'den 1'e atarken de mesela motorun devrini 5-6 bin devire kadar yükseltsen böyle bir ses çıkarmaz.

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor/şanzıman devir uyumsuzluğundan yapıyor bunu. Vites küçültürken mesela 3'ten 2'ye geçiyosan 2. viteste motorun yapacağı devrin yakınlarında olmalı motorun devri, gaz vererek ayarlayacaksın. 40km hızda 3'den 1'e atarken de mesela motorun devrini 5-6 bin devire kadar yükseltsen böyle bir ses çıkarmaz.
    Tamam sağolasın

Arkadaşlar orjinalde gelen lastikler berbat en ufak frende kayma yapıyor. Motorum 1850 km oldu lastik başıma iş açıcak gibi duruyor en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Yani düz yolda 5. vites 97 km hızla ilerliyorken yolda hiçbir sorun olmadığı halde pati çekti. Gaz kesmeseydim asfaltla bütünleşecektim o yüzden tavsiyem cordial lastikleri değiştirmeniz. Tekeriniz düz bassın..

Motosikleti
    2015 BMW 1.16d
    Alıntı alr3ady adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar orjinalde gelen lastikler berbat en ufak frende kayma yapıyor. Motorum 1850 km oldu lastik başıma iş açıcak gibi duruyor en kısa zamanda değiştirmeyi düşünüyorum. Yani düz yolda 5. vites 97 km hızla ilerliyorken yolda hiçbir sorun olmadığı halde pati çekti. Gaz kesmeseydim asfaltla bütünleşecektim o yüzden tavsiyem cordial lastikleri değiştirmeniz. Tekeriniz düz bassın..
    Eğer değiştirirsen bizi de haberdar et

metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    97 kmh la giderken patiye girmesi bana biraz garip geldi sonuçta bu motor 150 cc yani hani 50 le giderken gaza hafif basma sonucu patiye otursa tamam dicemde durum biraz bana saçma geldi açıkcası .

ve lastikler bu kadar berbatsa durum vahim çnkü bende bugun bitane redline motordan sipariş ettim

Uway - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks Titanic 150-SYM Wolf 250-Hyosung RT125
    Fabrika çıkış lastikleri genelde kötü oluyor..redline 2 hafta önce gitmiştim rks yoktu..orada dikkatimi çeken şey kanuninin getireceği gt 170 modelinin aynısı vardı.Kuba markasıyla nasıl iş anlamadım :D umxstreet idi galiba..yabancı sitelerdeki fotoların aynısı.

Alıntı metin6gs adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    97 kmh la giderken patiye girmesi bana biraz garip geldi sonuçta bu motor 150 cc yani hani 50 le giderken gaza hafif basma sonucu patiye otursa tamam dicemde durum biraz bana saçma geldi açıkcası .

ve lastikler bu kadar berbatsa durum vahim çnkü bende bugun bitane redline motordan sipariş ettim
    bayır yukarı çıkarken gaza yüklendim biraz devirlensin diye onu yazmayı unutmuşum

Motosikleti
    bayır yukarı çıkarken gaza yüklendim biraz devirlensin diye onu yazmayı unutmuşum
    Bayır yukarı 97 yapıyomu bu motor vay be

metin6gs - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial 100 loyal rks titanic 150 cbr125r
    farkında olmadan hayabusamı aldık nagaptık ??
    :D:D:D:

ugur377 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Lastikler evet çok iç açıcı değil ama yerden yere vuracak kadar da kötü değil. Birkaç kere az kalsın asvaltla bütünleşiyordum ama beni kurtardığı yerler de oldu açıkçası.

Özellikle ıslak zeminde tutunamıyor lastikler buna dikkat etmek lazım. Kuru asvaltta fena değiller sınırları zorlamaya çalışmassanız.

Fırsat bulduğumda Sava MC18 serisi ile değiştirmeyi düşünüyorum lastikleri ama bizim ön lastik ebadı 90-90/17

MC18'de ise ebat olarak en yakın 90-80/17 var. Sorun olur mu acaba?

Bu arada savanın yeni modelleri linkte http://www.savaturkiye.com/moto.html

benim hız göstergesi bazen çalışıyor bazen çalışmıyor. elimle oynuyorum kabloları çalışıyor. bazen oynasan da düzelmiyor. sanki yolda çukura falan girince gidiyor. az sonra geri geliyor falan. belli ki bi temassızlık var. soketini kontrol ettim. ön lastiğe bağlanan aparata baktırdım. bi sorun görünmüyor. kabloyu boydan boya elimle kıvırıp kıvırıp denicem bi kırılma mı var diye. olmadı servis o ön lastiğe bağlanan adı her neise garantiden onu siparış verelim dedi. göstergede sorun olsa hiç çalışmaması lazım. haliyle km sayacımda hızımı sıfır gösterdiği zaman ilerlemiyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler