Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dream4life - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rks150
    Öncelikle yeni alan arkadaşlara hayırlı olsun. Güle güle kullanın.
    Zaten sayfaları okuyanlar motorun tam olarak ne olduğunu anlar. Baktın mı üzmez, istediğin yere götürür.
    Önceleri derdim neden bu forum sayfası çok aktif değil diye ama motoru aldıktan sonra unutuyor insan motora binmekten. Ama net olan birşey asla üzmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    dominar 400
    Değerli arkadaşlar,
    Daha önce honda cbf 150 kullandım. Su anda rks 150 titanic kullanmaktayim.Sizlere kisaca izlenimlerinimi aktariyorum.belki bu motoru tecih konusunda yardimci olabilirim.
    1-Daha once arkadaslarin da yazdigi gibi boyunuz 1.80 in uzerindeyse bacak mesafelerinize yetesiz bir yukseklik mesafesi oldugunu soyleyeyim. Rahat edemeyeceksiniz.
    2-Eger motoru agresif kullaniyorsaniz.MUTLAKA LASTİKLERİNİZİ DAHA KALİTELİ BİR LASTİKLE DEGİSTİRİNİZ.
    3-Su anda 1.400 km de. BİR LİTRE İLE 33-35 KM ARASİNDA TUKETİMİ VAR.(80-90 KM HİZ İLE GENELDE UZUN YOLDA KULLANİLARAK ELDE EDİLEN OLCUM.)
    4-GORUNTU İTİBARİYLA DİKKAT CEKİYOR. ALBENİLİ BİR MOTOSİKLET SAYİLABİLİR.
    5-YEDEK PARCA İHTİYACİM HENUZ OLMADİ. ANCAK ANKARA DA İSİL MOTOR SAHİBİ SEDAT BEY SANİRİM BUTUN KOLAYLİKLARİ SAGLAYABİLECEK BİR İNSAN.
    6-PARCA KALİTESİ DİGER CİNLİLERE GORE BİRAZ DAHA İYİ OLDUGU HİSSİ VERİYOR. (ZİRA DAHA ONCE ASYA MOTOR VE MONDİAL KULLSNMİSTİM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Arkadaslar resim veya video nasil ekleniyor? Nasil bilgi alabilir miyim?

gokseltoprak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Değerli arkadaşlar,
    Daha önce honda cbf 150 kullandım. Su anda rks 150 titanic kullanmaktayim.Sizlere kisaca izlenimlerinimi aktariyorum.belki bu motoru tecih konusunda yardimci olabilirim.
    1-Daha once arkadaslarin da yazdigi gibi boyunuz 1.80 in uzerindeyse bacak mesafelerinize yetesiz bir yukseklik mesafesi oldugunu soyleyeyim. Rahat edemeyeceksiniz.
    2-Eger motoru agresif kullaniyorsaniz.MUTLAKA LASTİKLERİNİZİ DAHA KALİTELİ BİR LASTİKLE DEGİSTİRİNİZ.
    3-Su anda 1.400 km de. BİR LİTRE İLE 33-35 KM ARASİNDA TUKETİMİ VAR.(80-90 KM HİZ İLE GENELDE UZUN YOLDA KULLANİLARAK ELDE EDİLEN OLCUM.)
    4-GORUNTU İTİBARİYLA DİKKAT CEKİYOR. ALBENİLİ BİR MOTOSİKLET SAYİLABİLİR.
    5-YEDEK PARCA İHTİYACİM HENUZ OLMADİ. ANCAK ANKARA DA İSİL MOTOR SAHİBİ SEDAT BEY SANİRİM BUTUN KOLAYLİKLARİ SAGLAYABİLECEK BİR İNSAN.
    6-PARCA KALİTESİ DİGER CİNLİLERE GORE BİRAZ DAHA İYİ OLDUGU HİSSİ VERİYOR. (ZİRA DAHA ONCE ASYA MOTOR VE MONDİAL KULLSNMİSTİM.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:57 ----------

Arkadaslar resim veya video nasil ekleniyor? Nasil bilgi alabilir miyim?
    Birçok farklı resim upload sitesini kullanabilirsin. Benim önerim hizliresim.com. Öncelikle siteye girip dosyaları seç butonuna tıklayarak bilgisayarından yüklemek istediğin dosyayı seç ve yan taraftaki yükle butonuna bas. http://hizliresim.com/

Ardından aşağıdaki resimde siyah ile çerçeve içine aldığım Forumlar bbcode, yazan yerin sağındaki kodu kopyalayıp yazı içine yapıştır. Hepsi bu kadar. Kolay gelsin.

Yedek parça konusunda ben bölge ana bayisini arıyom. Siparişi veriyorum. Gelince beni geri arıyolar. 2-4 güne parçaları gidip teslim alıyorum. Siteden parça numaralarına bakıyorum ve direk parça noyu söylüyorum. Gaz teli debreyaj teli filitreler contaları aldım. Bakım zamanı gelmeden yağ filitresi, yağ filitre kapağı contasını falan hazır ediyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:06 ----------

Bir gezide benim motor

Motosikleti
    rks titanic 150
    [IMG][/IMG]
    arkadaşlar uzun bir aradan sonra paylaşim yapıyorum okul yoğunluğu nedeniyle. tüm modifikasyonlarımı yazyorum

1)motor koruma
    2)arka sepet demiri ve bagaj
    3)orjınal lastıği kullanarak tubless yapma
    4)kumanda
    5) özel deri döşeme(depo ve koltuk)
    6) egzos koruma ya karbon çekme(tavsiye ederim şık duurur.)
    7)arka dişli küçültme
    8)arka sinyalleri ledlerle değişrtrdm çok daha şık ve görünür
    9)ön amötisörleri yukseltme
    10)ve son olarak da xenon far.(geceyı gündüze çevryo)

Motosikleti
    dominar 400
    Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Arka disli kucultme ne avantaj sagliyor?

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Arkadaşlar,
    Soma ilçemizde yaşanan üzücü olaylar nedeniyle hayatını kaybeden çalışanlarımıza Allahdan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.
    İnşaallah bu umarsızlık bir son olur.

Motosikleti
    rks titanic 150
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Arka disli kucultme ne avantaj sagliyor?
    YUKSEK DEVRLERDE TİTREŞİM AZALDI VE BİRAZ DAHA VİTES ARALIKLARI UZADI.5KM KADAR HIZLANDI

Cumartesi günü izmirden ankaraya gittim, pazar günüde geri döndüm. Tomlam 1300km yıl yaptım iki günde. Maşallah diyorum rks ye.

Alıntı gargi amca adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü izmirden ankaraya gittim, pazar günüde geri döndüm. Tomlam 1300km yıl yaptım iki günde. Maşallah diyorum rks ye.
    kaç saat sürdü seyahatiniz güle güle kullanın

Motosikleti
    RKS Titanic 150
    arkadaşlar full depo ile kaç km gidiyorsunuz ?

Motosikleti
    dominar 400

RKS performans

Arkadaşlar 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü Ankara Ümitköyden çıkarak sırasıyla;
    Beypazarı-Nallıhan-Mudurnu-Bolu-Düzce-Akçokoca-Karadeniz Ereğli-Bartın-Amasra(Çakraz)-Safronbolu-Karabük-Çerkeş-Kızılcahamam-Ankara güzergahında 2 gece konaklamalı yaklaşık 950 Km yol yaptım. Genel olarak hızım 90-95 km aralığında idi. 2 depo benzim alarak ölçüm yaptım. Bu hız ile 1 litre ile 32 kilometre gidiyor.İki ölçümde aldığım sonuç bu. Uzun yol performansı güzel Ancak motor sesi oldukça fazla. Sağlamlığı konusunda şüphem yok. Honda dan daha sesli ve titreşimi hondaya göre fazla (Honda CBF 150 ile karşılaştırılınca). Ancak hondadan daha çabuk ivmeleniyor.Eğer agresif kullanılıp dönüşler yatılarak yapılacaksa lastikler mutlaka değiştirilmeli. Sıcak havaya rağmen rampada şişmedi. En önemli unsurlardan bir tanesi uzun yol camı gibi birşeylere da ihtiyaç var.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:58 ----------

Uzun yol camına ihtiyaç duymadınız mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

Arkadaşlar 17 Mayıs 2014 Cumartesi günü Ankara Ümitköyden çıkarak sırasıyla;
    Beypazarı-Nallıhan-Mudurnu-Bolu-Düzce-Akçokoca-Karadeniz Ereğli-Bartın-Amasra(Çakraz)-Safronbolu-Karabük-Çerkeş-Kızılcahamam-Ankara güzergahında 2 gece konaklamalı yaklaşık 950 Km yol yaptım. Genel olarak hızım 90-95 km aralığında idi. 2 depo benzim alarak ölçüm yaptım. Bu hız ile 1 litre ile 32 kilometre gidiyor.İki ölçümde aldığım sonuç bu. Uzun yol performansı güzel Ancak motor sesi oldukça fazla. Sağlamlığı konusunda şüphem yok. Honda dan daha sesli ve titreşimi hondaya göre fazla (Honda CBF 150 ile karşılaştırılınca). Ancak hondadan daha çabuk ivmeleniyor.Eğer agresif kullanılıp dönüşler yatılarak yapılacaksa lastikler mutlaka değiştirilmeli. Sıcak havaya rağmen rampada şişmedi. En önemli unsurlardan bir tanesi uzun yol camı gibi birşeylere da ihtiyaç var.

Benim seyahat 11-12 saat buldu. Bol bol molalı. Kulak tıkacı kullandım rahat ettim.

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Kulaklık kullanmak dışında eksozun sesini kısmak mümkün müdür?

Egzosda değil dostum motor kısmı acayip gürültülü. Onunda bi çaresi yok

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    İyi günler.. uzun zamandır formu takip ediyordum. Yeni üye oldum.. İlk defa bir motorum olacak. Bir kaç bayi dolaştım. Mondial in 180 Z-ONE S'u ile Titanic 150 arasında kaldım. Boy 183 kilo 85.. Bir kaç kişi yazmış. en son hitit63 arkadaşımız yazmış.. küçük gelir diye... Ancak maddi olarak da çok fazla seçeneğim yok. Yardımcı olursanız sevinirim... Şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    RKS 150 TİTANİC
    Mehmet Bey,
    Mondial hakkında yorum yapamıyorum. Ancak Titanic gerçekten boyut olarak size uygun değil. Benim boyum 1.70 bacak mesafesi kısa olması nedeniyle rahat kullanabiliyorum. Ancak titanicle bu boyla uzun mesafe sürüşlerinde rahat edemeyeceğinizi söyleyebilirim. Bunu bir kenara bırakırsak sağlam ve güven verici bir motor. Bir endişem, eğer bir yedek parça ihtiyacı duyarsam kolay temin edip edemeyeceğim hususu.

Bencede titanik küçük gelir. 1,80 boyundayım bana küçük geliyor. Bacaklar çok bükülü kalıyor. İki ayağımı yere basıp ayağa kalkınca popom ile sele arasında nerdeyse bi karış hadi ondan biraz daha az boşluk kalıyor. Danha yüksek seleli bir motora ihtiyacın var.

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı MEHMET AYDIN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi günler.. uzun zamandır formu takip ediyordum. Yeni üye oldum.. İlk defa bir motorum olacak. Bir kaç bayi dolaştım. Mondial in 180 Z-ONE S'u ile Titanic 150 arasında kaldım. Boy 183 kilo 85.. Bir kaç kişi yazmış. en son hitit63 arkadaşımız yazmış.. küçük gelir diye... Ancak maddi olarak da çok fazla seçeneğim yok. Yardımcı olursanız sevinirim... Şimdiden teşekkürler
    boyum 1.82 kilom 86.. titaniği denedim ayağın yere baması sorundeğil ama.. bacaklarınla depoyu sarmak mümkün olmuyor.. bacaklar açık kalıyor.. Ben salcano wolf aldım memnunum.. Bir bakın derim.. yada mondialin z-one yerine mcx ve drift arasında seçim yapmanız daha iyi olur kendini kanıtlamış motosikletler, kullanıcıları memnun.. sadece mcx in yakıtı biraz fazla gibi, en iyi şartlarda ortalama 100km/3-3,5 lt yakıyor.
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

MEHMET AYDIN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Discover 125 ST
    Alıntı hitit1963 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mehmet Bey,
    Mondial hakkında yorum yapamıyorum. Ancak Titanic gerçekten boyut olarak size uygun değil. Benim boyum 1.70 bacak mesafesi kısa olması nedeniyle rahat kullanabiliyorum. Ancak titanicle bu boyla uzun mesafe sürüşlerinde rahat edemeyeceğinizi söyleyebilirim. Bunu bir kenara bırakırsak sağlam ve güven verici bir motor. Bir endişem, eğer bir yedek parça ihtiyacı duyarsam kolay temin edip edemeyeceğim hususu.
    ışıl motor sedat bey yedek parça konusunda güven verdi.. deposu çok büyük. içerde de yedek parça bekleyen bir motor yoktu.. ama boyut konusunda haklısınız... bütün yorumlar için teşekkür ederim..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler