Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

RKS Titanic 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Kullanışlı seri ve yakışıklı bi motosiklet ben gayet memnunum bi çok arkadaş yedek parça konusunda şikayet yaşıyor fark ettiğim kadarı ile o yüzden yazma gereği duyuyorum tüm yedek parçaları gaziantep'teki merkezi arayarak temin edebilirsiniz. Ben her aradığımda 3 4 gün sonra elimde oluyor sadece bi defa parça yok diye 25 gün beklemiştim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

yedek parça konusunda sıkıntı yaşamak diye bir şey yok. arkadaşlar rahat olsun. sadece parçayı rastgele gidipde motosiklet parçacısında aramayın. her bölgenin bir ana bayisi yani baş bayisi var. o baş bayinin olduğu şehirde yaşıyorsanız onunla irtibat kurun. parça 2-3 gün sonra o bayiye geliyor. gidip elden teslim alın parayıda alırken ödeyin. ben hep öyle yaptım kendi motorumda. ama önceden kuba motorun web sitesinde yedek parça kısmından istediğim parçanın koduna baktım o kodu söyledim ki yanlış parça anlayıp da onu sipariş geçmesin. olmadı başka şehirde oturuyorsanız gaziantepi arayın direkt onlarla temasa geçin. 2-3 güne yine parçalar elinizde olur. yinde parça koduna önceden bakmanız faydalı olur eğer yazıyorsa sitede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:44 ----------

Alıntı Ruling adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Meraba arkadaşalr motosikleti hava filtresi nerede ve asıl değiştirilir bide Normal koşullarda kaç km de değiştirilmelidir? Bilgi verirsen sevinirim. Şimdide teşekkürler.
    sol yada sağ yan kapağın altındaydı. sanırım sol yan kapaktı. hatırlayamadım çünkü motoru geçen yıl satmıştım. bu arada alan kişiler hala kullanıyorlar. bi sıkıntı yok. benim motor 2013 model dijital kilometreli idi.

Motosikleti
    Kuba Superlight
    Yeni fark ettim arkadaşlar motosikletten memnunum demişim şuan kullanmıyorum bi süre önce sattım memnundum motosikletten diyecektim

çanta demiri lazım. Önerilerinizi bekliyorum.

Motosikleti
    Rks 150
    [/COLOR]
    Alıntı AHZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta demiri lazım. Önerilerinizi bekliyorum.
    Ben bunu aldım kardeş, ertesi gün geldi, gayet memnunum
    http://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/...agaj-P19696917

Alıntı taichi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

Ben bunu aldım kardeş, ertesi gün geldi, gayet memnunum
    http://urun.n11.com/bakim-ve-koruma/...agaj-P19696917
    Teşekkür ederim. Çanta olarak ne kullanıyorsun?

Motosikleti
    Rks 150
    Teşekkür ederim. Çanta olarak ne kullanıyorsun?
    Rica ederim, henüz çanta alamadım. Çok memnunum derken motora tam uyum sağlamasını kastetmiştim, yani bazı çanta demirlerini takarken motorun arkasındaki yan tutacakları çıkarmak zorunda kalıyorlar. Bu demiri takarken orjinal hiç bir parçayı çıkarmadım, doğrudan selenin altındaki yuvalara oturuyor. Çanta içinse 40 litre civarı motorun üzerinde çok sırıtmayacak, kaskımı ve brandayı birlikte alabilecek ve tek tuşla çıkarılabilecek bir çanta araştırıyorum henüz karar veremedim, RKS 150'ye çanta tavsiyelerine açığım

Rica ederim, henüz çanta alamadım. Çok memnunum derken motora tam uyum sağlamasını kastetmiştim, yani bazı çanta demirlerini takarken motorun arkasındaki yan tutacakları çıkarmak zorunda kalıyorlar. Bu demiri takarken orjinal hiç bir parçayı çıkarmadım, doğrudan selenin altındaki yuvalara oturuyor. Çanta içinse 40 litre civarı motorun üzerinde çok sırıtmayacak, kaskımı ve brandayı birlikte alabilecek ve tek tuşla çıkarılabilecek bir çanta araştırıyorum henüz karar veremedim, RKS 150'ye çanta tavsiyelerine açığım
    http://urun.n11.com/canta/arwic-spd-...ilir-P61213155
    Bu ürünü arkadaşa aldım. F/p ürünü. Ben bu ürünü düşünüyorum. Hatta hafta sonuna özel 50tl ye 5 tl kuponda da var 45tl ye gelcek
    Ancak aklımda şu da var.http://urun.n11.com/canta/maxem-sl-4...lik-P102325014 hem 40 lt olması, sırtlık ve üst taşıma olması cezbediyor. Kararsızım.

Motosikleti
    Rks 150
    Valla ikisi de güzelmiş, hele birincisinin fiyatı da çok iyi. Acaba beyazı var mı, benim motor beyaz da. Bir de brandayıda koyabilirsem çok uygun. Biraz daha inceleyeyim. Sen alırsan senin görüşlerini de beklerim. Teşekkürler dostum

Valla ikisi de güzelmiş, hele birincisinin fiyatı da çok iyi. Acaba beyazı var mı, benim motor beyaz da. Bir de brandayıda koyabilirsem çok uygun. Biraz daha inceleyeyim. Sen alırsan senin görüşlerini de beklerim. Teşekkürler dostum
    Beyazı bir çok motosiklette görüyorum. Bir süre sonra kararıyor. özellikle ufak çizikler falan kararma ile sırıtıyor. Fiyatı uygun olan tam bir f/p ürünü çok zarif. yakışıyor kaba durmuyor. bir kask alıyor ve birazcık boşluk kalıyor. Ona göre değerlendirirsin. Bende hala karar veremedim. Alırsam eğer bugünkü indirimle akşama kadar alırım :D

Motosikleti
    Rks 150
    Bizim forumda şuna rastladım, kararaını vermeden önce bir incele istersen, biraz şans işi sanki
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/128730-arwic-cantanin-kalitesizligi-buyrun-3.html

kefkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar;

Bir defaya mahsus olarak hafif bayır aşağı yolda 2. viteste kalkış yaparken vites boşa atmıştı ve önemsememiştim tam geçmemiştir falan diyerek..
    Ancak bikaç gündür ikiyüz km yol yaptım ve seyir halinde vitesi üçten dörde atarken boşa attı birkaç gez, vites çubuğunu tam kaldırmamaktan mı herhangi bir arızadan mı anlayamadım.özellikle deneme yapıyorum boşa atmıyor.Fakat seyir esnasında vites yükseltiyorum derken o boşta olunca motor sesi hiç hoş gelmiyor Bu arada vitesteyken gaz verildiğinde boşa atmıyor yada çekişten düşüş falan sözkonusu değil yani balatadan değil gibi sanki, küçültürken sorun yok, sadece yükseltme esnasında boşa geçiyor. Kullanımım adeta biyere yetişecekmiş gibi devirli ve seri 7-8binlerde vites değiştirip pek redline sokmadan oldukça üst devirlerde kullanıyorum..
    Neden kaynaklandığını anlayabilen ya da benzer bişey yaşayan var mı?

Yazmayı unutmuşum motosiklet sadece 4500'de, sıfır alındı 2015 model.

Adamın çanta demiri kısaymış, tablayı tam tutmamış. Sanırım sorunun kaynağı o.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:51 ----------

Bizim forumda şuna rastladım, kararaını vermeden önce bir incele istersen, biraz şans işi sanki
    http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/128730-arwic-cantanin-kalitesizligi-buyrun-3.html
    Aldım
    Ama çanta demiri konusunda arayıştayım. Aydınkardeşler den koruma demiri almıştım. İşçilik fena değil. Müşteri memnuniyetine de önem veriyorlar. Ama çanta demirin vidalarıyla ilgili bi sorun vardı sanki. Kısa kalıyor diye yorum var satış sitesinde. Sende durum nedir?

Motosikleti
    Rks 150
    Hayırlı olsun, güle güle kullan. Evet çanta demirini oradan aldım, dedikleri gibi 2 vidaydı sanırım biraz kısa kalmıştı.Yakınımızda sanayi sitesi olduğu için vidacılar cıvatacılar çok. Aynı çapta vidanın biraz uzununu aldım, gayet güzel oldu yani sıkıntı olmadı. Bu arada bu sabah kendi hatamla motoru yol kenarındaki belediyenin beton çiçek saksılarından birine sürttüm, sağ koruma demiri eğrildi. Deponun sağ alt kısmı ve selenin sağ altındaki beyaz kısımlar çizilip boyası sıyrıldı. Ona canım sıkkın. Allah beterinden korusun. Bu çizik ve sıyrılmalar nasıl düzeltilir, pahalıya patlar mı acaba ?

Alıntı kefkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar;

Bir defaya mahsus olarak hafif bayır aşağı yolda 2. viteste kalkış yaparken vites boşa atmıştı ve önemsememiştim tam geçmemiştir falan diyerek..
    Ancak bikaç gündür ikiyüz km yol yaptım ve seyir halinde vitesi üçten dörde atarken boşa attı birkaç gez, vites çubuğunu tam kaldırmamaktan mı herhangi bir arızadan mı anlayamadım.özellikle deneme yapıyorum boşa atmıyor.Fakat seyir esnasında vites yükseltiyorum derken o boşta olunca motor sesi hiç hoş gelmiyor Bu arada vitesteyken gaz verildiğinde boşa atmıyor yada çekişten düşüş falan sözkonusu değil yani balatadan değil gibi sanki, küçültürken sorun yok, sadece yükseltme esnasında boşa geçiyor. Kullanımım adeta biyere yetişecekmiş gibi devirli ve seri 7-8binlerde vites değiştirip pek redline sokmadan oldukça üst devirlerde kullanıyorum..
    Neden kaynaklandığını anlayabilen ya da benzer bişey yaşayan var mı?

Yazmayı unutmuşum motosiklet sadece 4500'de, sıfır alındı 2015 model.
    Üstad hatırladığım kadarıyla yağ değişimin zamanının işareti olabilir. Motoru aldığım zamanlarda bi kaç defa başıma geldi. Yağ değişiminden sonra yaşadığımı hatırlamıyorum. Ben km olarak 4bini devirdim aynı şeyi bi daha yaşadım. Yağı değişsem iyi olur. Senin sayende hatırlamış oldum. Bu arada motul 5100 düşünüyorum. Önerisi olan var mı?

Motosikleti
    Rks 150
    Arkadaşlar ön fren manetinin üzerindeki 1'den 4'e kadar olan rakamları kaça ayarlamalıyız ?

Arkadaşlar ön fren manetinin üzerindeki 1'den 4'e kadar olan rakamları kaça ayarlamalıyız ?
    Kendin hangisinde memnunsan. Ben 4te memnunum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:24 ----------

Hayırlı olsun, güle güle kullan. Evet çanta demirini oradan aldım, dedikleri gibi 2 vidaydı sanırım biraz kısa kalmıştı.Yakınımızda sanayi sitesi olduğu için vidacılar cıvatacılar çok. Aynı çapta vidanın biraz uzununu aldım, gayet güzel oldu yani sıkıntı olmadı. Bu arada bu sabah kendi hatamla motoru yol kenarındaki belediyenin beton çiçek saksılarından birine sürttüm, sağ koruma demiri eğrildi. Deponun sağ alt kısmı ve selenin sağ altındaki beyaz kısımlar çizilip boyası sıyrıldı. Ona canım sıkkın. Allah beterinden korusun. Bu çizik ve sıyrılmalar nasıl düzeltilir, pahalıya patlar mı acaba ?
    Üstad aydınkardeşler den n11 üzerinden görüştüm. Vidanın uzununu gönderirseniz alayım vida bulmakla uğraşmak istemiyorum dedim. Sağolsunlar (demiştim zaten müşteri memnuniyetine önem veriyorlar) eğer cm olaran söylerseniz onu göndeririz dediler. Senden ricam eğer mümkünse bana kaç cm vida lazım (tutacakları sökmedenntakmak için) öndeki ve arkadaki vidalar kaç cm olmalı? Zahmet olcak ama Ölçmen mümkünmü acaba?

Motosikleti
    Rks 150
    Seleyi kaldırdığında motorun arka yan tutacaklarının orjinal vidaları, çanta demirini taktığında kısa geliyor.
    4 cm uzunlukta, 0,7 mm çapında dört adet vida istersen olur sanırım. Ben sadece iki orjinal vidayı değiştirip 4 cm lik takmıştım. Büyük ihtimal seninde iki tane değiştirmen gerekecek, iki tanede yedek olsun

Seleyi kaldırdığında motorun arka yan tutacaklarının orjinal vidaları, çanta demirini taktığında kısa geliyor.
    4 cm uzunlukta, 0,7 mm çapında dört adet vida istersen olur sanırım. Ben sadece iki orjinal vidayı değiştirip 4 cm lik takmıştım. Büyük ihtimal seninde iki tane değiştirmen gerekecek, iki tanede yedek olsun
    4 cm uzunlukta istiyorum doğru mu anladım? Senin taktığın vida 4 cm mi? sadece arka iki yere mi taktın? öne gerek yok mu? (mazur gör burayı anlamadım )

4 cm uzunlukta istiyorum doğru mu anladım? Senin taktığın vida 4 cm mi? sadece arka iki yere mi taktın? öne gerek yok mu? (mazur gör burayı anlamadım )
    ben araya gireyim yardımcı olayım. arkadakileri öne takıyorsun. arka vida yerlerine de yeni aldığın vidaları takıyorsun. bu yüzden 2 tane yeterli.
    ben kaç cm idi hatırlamıyorum. mevcut vidasını elime alıp daha uzununu almıştım nalburdan.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler