Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

RKS Cruiser 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Gönderi dahil 29 usd ye almışım, kendi yağı da var, daha açılmadı, özelden ilk adres yazana vereyim, 100 TL havale edersiniz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

30 TL de sl200 krom kapağı var, onu da alırsanız görüntü tamamlanıyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Hayırlı Ramazanlar....
    kaanklky bunu beğendi.

Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarı ışık bende de var.. sürekli yanıyor, hiç sönmedi.

Batwing çok güzel, izmirde yardımcı olacak varmı? Uzun yol için taktırmam lazım.

Yanlara çanta bulamadım, önceki sahibinden çantasız aldım motoru.

Son olarak benzin deposu benim boyalı, ancak benzin alırken benzin taştı ve boyada iz kaldı. Nasıl kaldırılabilir? Birde ayaklıkta pas var.
    motor kaç bin km de hocam bu kadar sorun can sıkıcı?

Motosikleti
    Öncesi muhtelif motorlar :) Şuan Yamaha YZF R 25
    Depo yu boyattirmaya karar verdim.

İnş güzel birşey çıkar ortaya..

2. Adımım Eksoz açtırmak olacak. Tavsiye edermisiniz??

kaanklky - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı cuma_01 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Depo yu boyattirmaya karar verdim.
    İnş güzel birşey çıkar ortaya..
    2. Adımım Eksoz açtırmak olacak. Tavsiye edermisiniz??
    Benim de bir ara boyattırmam lazım, çok sıkıntı yok ama iyi olur yani.
    Egzoz açtırma konusuna gelince, benim motorun egzozlarında birer susturucu sökülmüş, sesi gerçekten çok iyi. Ama sanırım bu performans sorunu çıkartıyor ortaya, sorun benim motorumda mı bilmiyorum siz de burada benimle karşılaştırırsanız anlarız;
    Görebildiğim son hız 120-125 arası oluyor, 4. vites hiçbir yerde hiçbir şekilde bayılmıyor ama 120 ile de girsem 5. vites ile yokuşta vites düşürmem gerekiyor ve 4. vitesin hızlanması 5'ten daha iyi, dediğim gibi bunların sebebi egzoz mu yoksa bu motorun yapabildiği iş bu mu bilmiyorum, siz de bu konu da deneyimlerinizi paylaşırsanız anlayabiliriz.

Rks cruiser 250 aldım arıza ışığı FI 4-5 tane arıza veriyor bu arızaların anlamlarını bilen var mı?mesela 10 kere yanıp sönmesi ne anlama geliyor?

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı ASEW adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rks cruiser 250 aldım arıza ışığı FI 4-5 tane arıza veriyor bu arızaların anlamlarını bilen var mı?mesela 10 kere yanıp sönmesi ne anlama geliyor?
    Bizim enjeksiyon arızaya göre ışığı mı yakıp söndürüyormuş? Ben sadece ışık yanmıyor diye biliyordum; bir ara bozabilecek miyim diye sıkça kontağı kapatıp açmıştım ışık yanmamış ve marş basmamıştı.

Hata kodlarının anlamlarını bulmak için kullanılan enjeksiyon beyninin marka modeli hakkında bilgi almak lazım; yanlış hatırlamıyorsam polo34 bir ara enjeksiyon kısmı ile ilgilenmişti.

evet hocam sadece enjeksiyon için değil motorun tüm elektronik aksamı için uyarı veriyor bendeki arıza uyarı şu şekilde;
    10-3-5-2
    10-1-3-2
    10-10-3-1
    10

arıza ışığının uyarı videosuda mevcut bu şekilde 500 km yol yaptım herhangi bir sorun yaşamadım ama aklımı kurcalıyor çözmem lazım

Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    evet hocam sadece enjeksiyon için değil motorun tüm elektronik aksamı için uyarı veriyor bendeki arıza uyarı şu şekilde;
    10-3-5-2
    10-1-3-2
    10-10-3-1
    10

arıza ışığının uyarı videosuda mevcut bu şekilde 500 km yol yaptım herhangi bir sorun yaşamadım ama aklımı kurcalıyor çözmem lazım
    Ya yetkili servise ya da direk Antepteki fabrikasına telefon edebilirsin

polo34: km saati bozuldu, 400 TL değişti
    GökhanD: benzin pompası bozuldu, yenisi 650 TL olduğu için şimdilik kendi tamir etti
    gooner: Egzoz saplaması kırıldı, egzoz yolda düştü, ucuza halletti, yakıt lambası bozuk
    yegen70: bir enjektörü bozuk, 231 TL fiyatı var, ne yaptı bilmiyoruz
    cuma_01: yakıt lambası sürekli yanıyor
    Asew: FI lambası yanıyor, arıza kodları var

Bu sorunları yazıyoruz, belki bir gün bajajdaki Ekrem Bey gibi firmadan bir yiğit çıkar, yardımcı olur, firmada sattığı malın arkasında olduğunu göstermiş olur

Bu arada hava filitresi demiştik, çok mu söyledim sıfır gibi, ayrıca 20-25 TL ye de hava filitresi var, hem performans olsun hem de motora bir şey olmasın, toz toprak içeri girmesin, zengin fakir karışım hatası olmasın diyorsanız benim gibi marka alacaksınız, onların da fiyatları malum ama motora zarar vermeme garantileri var
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

GökhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ondan bende de var, debriyaj balatası sıyırmaya başladığı için oluyor. İkinci viteste rampa yukarı zorla göreceksin, sanki motor boşa dönüyor gibi. 4'te kopup gidiyor, 5'e atınca bayılmaya başlıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Alıntı exhell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sarı ışık bende de var.. sürekli yanıyor, hiç sönmedi.

Batwing çok güzel, izmirde yardımcı olacak varmı? Uzun yol için taktırmam lazım.

Yanlara çanta bulamadım, önceki sahibinden çantasız aldım motoru.

Son olarak benzin deposu benim boyalı, ancak benzin alırken benzin taştı ve boyada iz kaldı. Nasıl kaldırılabilir? Birde ayaklıkta pas var.
    Beyler motorun yağ filtresi nerede?

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı GökhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ondan bende de var, debriyaj balatası sıyırmaya başladığı için oluyor. İkinci viteste rampa yukarı zorla göreceksin, sanki motor boşa dönüyor gibi. 4'te kopup gidiyor, 5'e atınca bayılmaya başlıyor.

Beyler motorun yağ filtresi nerede?
    Ben 2'ye alıp basarsam motor kaptırıp gidiyor hiç öyle zorlanma falan yok ama.
    Bizim motorda yağ filtresi var mı?

GökhanD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok mu? Yoksa ayıp olmaz mı?

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı GökhanD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok mu? Yoksa ayıp olmaz mı?
    İyi olduğuna güvendiğim bir ustam yağ filtresi olmadığını söylemişti, kendim kontrol etmedim hiç.

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Hayırlı ramazanlar arkadaşlar. Yağ filtresi motorun sağ tarafında rks yazan küçük metal kapağın altında.üç tane vidası var.orda diye biliyorum. Dün yağ değiştirdim. 1650 km de motor.çıkan yağ ter temizdi. Filtreyi bi dahakine değiştirelim dedi usta. Castrol yağ koydu.bariz bir fark var.vites geçişi ve motor sesinde.seviyorum ben bu aleti yahu. Resmen ilgi çekiyor.

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Alıntı Omar35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı ramazanlar arkadaşlar. Yağ filtresi motorun sağ tarafında rks yazan küçük metal kapağın altında.üç tane vidası var.orda diye biliyorum. Dün yağ değiştirdim. 1650 km de motor.çıkan yağ ter temizdi. Filtreyi bi dahakine değiştirelim dedi usta. Castrol yağ koydu.bariz bir fark var.vites geçişi ve motor sesinde.seviyorum ben bu aleti yahu. Resmen ilgi çekiyor.
    Açıp baktınız mı hocam var mı diye?

Motosikleti
    Rks cruiser 250
    ben yağ olarak motul 10-40w ile değiştirdim piyasadaki en kaliteli marka. onuda tavsiye ederim.

Motosikleti
    Rks 250 chaper
    Orayı açıpta bakmadım. Ama aldığım eski sahibi de prda olduğunu söyledi. Hatta kendi değiştirmişde.

darknife - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Atala Bike
    Orayı açıpta bakmadım. Ama aldığım eski sahibi de prda olduğunu söyledi. Hatta kendi değiştirmişde.
    Kapağı sökebilirsen yağ değişimini yapabilirsin ama yinede bir serviste yaparsan daha iyi olur sağına soluna da baktırısın
    http://www.atala.it
    Founded1921 !

Motosikleti
    BMW R1100GS
    Hmm... Dediğin gibi yağ filtreleri hep orada olur ama olanlarda hep filtrenin orada olduğuna dair bir ibare bulunur, bunun üzerine usta da yağ filtresi yok diyince(şaşırmıştım) hiç kontrol etme gereği duymamıştım. Sonraki değiştirmem de kurcalayayım bir.

Motosikleti
    XVS Dragstar 650
    Yağ filtresi rks yazan yerde.Bir çok defa değiştirdim.

REKLAM ALANI
36. sayfa BirinciBirinci ... 26343536373846 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler