Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Maskeli, şöyle bir ihtimal de var, gelen motorların düzeneği 55W ı kaldıracak şekilde olabilir, sadece ampul 35W olarak takılıp gönderilmiş olabilir... Bir de benim ampul-tesisat uyumuna laf ediyon amma, gidiyon iridyum buji takmaya çalışıyon... Şu yazıyı alıntı yaparak sana armağan ediyorum,

VE

Ayrıca şuna da bir göz at derim;
    İbret.... 1

Bir de "Sana Yağ" olarak da Shell Advance VSX tavsiye ediyorum. 10-40 yada 15-50 gibi seçenekleri var. Çok da makul fiyata, ~15TL gibi. Önceki motorumda ve bu motorda kullanmıştım, gayet bildiğin yağ işte, sorun olmamıştı. Fiyatı da makuldür, kolay bulunur... Shell'in bir sloganı vardır zaten;

Yağ nasıl olmalıdır;
    Kolay ulaşılabilir (Easy)
    Çabuk (quick)
    Ucuz (cheap)

Maskeli değil makseli

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maskeli değil makseli
    o mahsuz yazıyo :D

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yanlışlıkla aynı mesajı yazmışım yine, ee silemiyoruz da... İşte böyle saçmaladım(editledim )
    #sürenadam

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ... Bir de "Sana Yağ" olarak da Shell Advance VSX tavsiye ediyorum. 10-40 yada 15-50 gibi seçenekleri var. Çok da makul fiyata, ~15TL gibi. Önceki motorumda ve bu motorda kullanmıştım, gayet bildiğin yağ işte, sorun olmamıştı. Fiyatı da makuldür, kolay bulunur... Shell'in bir sloganı vardır zaten;

Yağ nasıl olmalıdır;
    Çabuk (quick)
    Ucuz (cheap)

Repsol aldım kilosu 30 gayme 500km sonra değiştirdim , çıkan yağı görseniz üleyn bune 10 numara yağ gibi bir şey çıktı. Yine repsol koydum 30 gayme daha verdik (1.2Lt koydum) bakalım 1000de yine aynı olursa aklı polattan yağı şelden alırız.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    en iyisi olsun dersen bende motul yada ipone tavsiye ederim, yağ değiştirme mesajımda fotosu vardı hatırlarsan.
    tabi litresi 30 lira olan yağ bizim motorda ne kadar gerekli tartışmaya açık.

---------- Post added at 15:37 ---------- Previous post was at 15:03 ----------

siyanür kardeşim iridyum bujiler hakkında verdiğin yazıları okudum ve tırstım şimdi
    benim motora da iridyum buji taktığını söylemişti usta acaba zararı olurmu gerçi çalışması normal 35 lira verdim bi de buji için
    çıkarıp orjinal bujimi taksam?

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    @Maskeli, şöyle bir ihtimal de var, gelen motorların düzeneği 55W ı kaldıracak şekilde olabilir, sadece ampul 35W olarak takılıp gönderilmiş olabilir... Bir de benim ampul-tesisat uyumuna laf ediyon amma, gidiyon iridyum buji takmaya çalışıyon... Şu yazıyı alıntı yaparak sana armağan ediyorum,

VE

Ayrıca şuna da bir göz at derim;
    İbret.... 1

Bir de "Sana Yağ" olarak da Shell Advance VSX tavsiye ediyorum. 10-40 yada 15-50 gibi seçenekleri var. Çok da makul fiyata, ~15TL gibi. Önceki motorumda ve bu motorda kullanmıştım, gayet bildiğin yağ işte, sorun olmamıştı. Fiyatı da makuldür, kolay bulunur... Shell'in bir sloganı vardır zaten;

Yağ nasıl olmalıdır;
    Çabuk (quick)
    Ucuz (cheap)

Birader senin işin gücün yok mu yaw, forumu alt üst ediyosun akşama kadar, sana maaş veriyolar bi de
    Sözlere inanmayı bırakalı çok zaman oldu, gözler bile beni aldattıktan sonra...

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı
    bla bla
    hani geçen gün, baahauz un orda modifiyeli bi MR gördüm dediydin ya, baptın elemanla görüştün mü ?

aklıma şu geldi;

önce CDI ünitesini değiştirmiş heralde arkadaş.

8500 den sonra ya çıktığı hiç olmuyordu aletin, CDI i değiştirdikten sonra 10 000 devirlere geldiğini yazmışmış.

gerçi bizimkiler kesiciye giriyor. 10 000 devir i görüyoruz.

bende önümüzdeki sezon başına kadaran karbüratör, cdi felan böyle birkaç malzeme alayım diyorum.

sezon başı ya herro ya merro derim girerim.

gerçi cdi ve karbüratör değiştirmek yakıt sarfiyatını artırmaktan başka bi işe yaramaz heralde. CC aynı kalınca yani.

Belki hızlanma artar ama son hızı felan bilemedim şimdi.

ne biliyim o 150 MR sahibi motora iyice bakıp güzelleştirince içim gaynadı. benimde eski motorum o idi, belki ondandır

@bufujamal burdaki servistekiler o işlere bakıyorlar felan demişti ama son olayları paylaşmadı.

---------- Post added at 20:33 ---------- Previous post was at 20:14 ----------

bak arkadaşın biri egzos korumalarını gri ye boyamış.

bu çok güzel olmamış sanırım. ben beyaza boyayacam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03539917/detay

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı
    Bla bla...
    hani geçen gün, baahauz un orda....

aklıma şu geldi;
    ,
    ,
    ,
    [/COLOR]bak arkadaşın biri egzos korumalarını gri ye boyamış.

bu çok güzel olmamış sanırım. ben beyaza boyayacam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03539917/detay
    Çakal... Öncelikle aklına gelen şey benim de aklıma geldi. Gerçi sonradan düşündüm, benim beyin ile ilgili bir sıkıntım yok hani Ama o arkadaşa mutlaka danışalım derim. Biraz bilgi alırız, fikir ediniriz. Hen senin hem benim motor için. O cdi ünitesi hangi motorlara uygun, seninkine uyarmı vs, vs,. Adam DOHC motora çevirmiş aleti...

Ve eksoz koruma boyası güzel durmuş evet. Ve beyaz olursa daha da güzel olur katılıyorum. O koruma parçası nikelajlı olmasın da, bana hertürlü uyar

@Sgurdal Dün gece Osramları taktım. Ama foto felan çekemedik. Yani en azından kıyaslama için çekemedik. Eskisini sökmemizle yenisi takmamız 1-2 dakka sürdü, unuttuk resim çekmeyi. Ama şöyle söyleyim, aradaki fark 15 TL için fazla hatta çok fazla. Ben 50 TL bile verirdim bu fark için. Ama gel gelelim uzun yolda yani hızımız 80~90 iken, gece sürüşünde yine benim için yeterli bir görüş sağlamayacaktır. Ama olsun eskisinde daha iyi aydınlattığı kesin. Şimdi bunu okuyan "bazı arkadaşlar" hemen başlar, "yahu bir göreyim, dur bir deneyeyim, dur eskisini takalım bir kıyaslıyalım, hımm....." diye... Adının son harfi mustafa
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Arkadaşın birinde uzun felan diyo, hac kere gitti geldiyse

Yok far yetmiyormusta neymiste felan. Özenti la iste :D

Motosikleti
    Honda CBF 500
    ampül iyi diyosun yani sevindim senin adına
    bir çift de power ledli sis tak sen ona bak nasıl oluyor
    üstteki yazdığım buji işi için ne diyorsun?

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    hocam bu ilan senin ilanın heralde http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03688764/detay

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    1çift led farı ~40 gündür bekliyorum. Zaten mustafanın konusuna da yazdım. Yanlız bizim bir F650 ye taktık benzer bişeyler. Bildiğin sis farı hani. Kocaman yuvalı felan, epey de güçlü. Sonra mercek aldık. Epey topladı ışığı, öncesinde çok dağıtıyordu. Şehir içinde muazzam işe yarıyor doğrusu. Ama o motorla gecenin 12 sinde aksaraydan ankaraya gelmiştim. Ledler çok işe yaramıyor yine. Yani uzun yolda uzun fardan başkası yalan. Onun için çift far ve ayrı bir uzun far bölmesi olması gerek. Bizim motorlarda uzun ve kısa far aynı bölmede çalışıyor. O yüzden 2 si de tam verimli olamıyor. Daha çok kısa far kullanımına göre iç kısmı tasarlıyorlar. Yani büyük hacimli motorlar gibi olamaz hiçbir zaman. Buji işini de ben pek tercih etmiyorum işte. Önceki motorumda almıştım. Hem usta böyle söyleyince, hem de araştırınca felan öyle kenara bıraktım bujiyi, aldığımla kaldım

Mustaaa, dur sana ÖM atayım şu gümrük olayı için...
    #sürenadam

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    hocam bu ilan senin ilanın heralde http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03688764/detay
    makzeli kardeşim, stop etme olayını ne yaptın halledebildin mi, belki karbüratör ayarından olabilir bu durum. Benim eski motorda da oluyordu. Karbüratör ayarı bozuktu. (As200gy idi).
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Honda CBF 500
    hee benim bi ilan vereyim dursun kenarda dedim bakarsın güzel bi teklif gelir belli mi olur

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

aha bendeki led farlar bunlar
    foto eski motoruma ait ama sisler aynı

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı MotoGT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    makzeli kardeşim, stop etme olayını ne yaptın halledebildin mi, belki karbüratör ayarından olabilir bu durum. Benim eski motorda da oluyordu. Karbüratör ayarı bozuktu. (As200gy idi).
    yok abi. karbüratör işimizi çözecekmi çözemeyecek mi bilemedik.

hava ayarı felan hiç bişeye dokanmadık.

sen naptın mcx i satmışsın heralde, önümüzdeki sezonu mu bekleyecen ?

---------- Post added at 17:49 ---------- Previous post was at 17:40 ----------

Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hee benim bi ilan vereyim dursun kenarda dedim bakarsın güzel bi teklif gelir belli mi olur

---------- Post added at 13:22 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

aha bendeki led farlar bunlar
    foto eski motoruma ait ama sisler aynı

http://i48.tinypic.com/2eoktgz.jpg
    çoh şekil duruyo bu str ler

MotoGT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dominar D400 [2024]
    [QUOTE=makseli;2848710]yok abi. karbüratör işimizi çözecekmi çözemeyecek mi bilemedik.

sen naptın mcx i satmışsın heralde, önümüzdeki sezonu mu bekleyecen ?[COLOR="Silver"]

Sattım gitti vallahi, zorunluluktan oldu biraz. Evet bekliycem, Yaza doğru ya 125lik ya da 250lik bişeyler alıcam, duruma bağlı Bir türlü buluşmalara gezilere de gelemedim. Seyahatlerim çok oldu. Tat alamadan gitti matür
    2009 Honda Cbr 125r -> 2006 As 200 Gy -> 2010 S&T GT 250R -> 2012 150 MCX RoadRacer -> 2013 Kuba XCG 150 -> 2017 Pulsar RS 200 -> 2024 Dominar D 400

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    [QUOTE=MotoGT;2848732]
    yok abi. karbüratör işimizi çözecekmi çözemeyecek mi bilemedik.

sen naptın mcx i satmışsın heralde, önümüzdeki sezonu mu bekleyecen ?[COLOR="Silver"]

Sattım gitti vallahi, zorunluluktan oldu biraz. Evet bekliycem, Yaza doğru ya 125lik ya da 250lik bişeyler alıcam, duruma bağlı Bir türlü buluşmalara gezilere de gelemedim. Seyahatlerim çok oldu. Tat alamadan gitti matür
    250 lik tavsiye ederim.

düşük cc de iken adamın gözü hep bi yukarda oluyo

benimkide 162 cc den 200 cc ye gözkırptı

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    blog girdisi http://rkstitanic200.blogspot.com/20...gisikligi.html

Evet arkadaşlar.

Sırf farketdilmek için Xeon takayım dedim.

H7 xeon aldım ama giriş yeri H4 e göreymiş. H4 aldım o da olmadı. Yerine oturdu ama motor çalışırken bi yanıyor bi yanmıyordu.

takamadım yani. En sonunda gittim 15 TL Alman malı Narva marka bir ampül aldım.

Beyazı en kuvvetli olan bu imiş. Bundan sonra da philips osram deneyeceğim.

Sonuç aşağıdaki gibi;

aldığım ampül

önceki hali ( orjinal sarı ampül )

sonraki hali ( narva german malı beyaz ampül ile )

önden görünüş

kısa beyaz far görüntüsü

kısa ile uzun beraber

sadece uzun

almak isteyenler için fikir olabilir ;)

bu kadar

Motosikleti
    Honda CBF 500
    uzunda sarı ampulmü var tekmi aldın?
    aydınlatma düşmemiş sanırım eğer öyleyse bende alayım
    Kymco CK125 -> Kuba STR250 -> Kawasaki ER6N -> Suzuki DRZ 400SM -> Yamaha FZ6 Fazer -> RKS Titanic200 -> Honda CBF150 -> Kuba STR250 -> Ybr 125 Esd -> Hyosung GT250

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı sgurdal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uzunda sarı ampulmü var tekmi aldın?
    aydınlatma düşmemiş sanırım eğer öyleyse bende alayım
    aydınlatma da değişiklik olmadı. hatta yolda iken daha fazla alanı aydınlattı.

Uzun ampülü değiştirmedim. Orjinal halinde duruyor.

yağmur yaparsa diye değiştirmedi. Hem selektör yapınca iki farklı renk daha dikkat çeker felan, aklıma geldi işte :D

REKLAM ALANI
20. sayfa BirinciBirinci ... 10181920212230 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler