Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

RKS Titanic 200 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Aman RKS'ye güvenmeyin de... Mondial'in bana temin ettiği kitapçıkta bambaşka bir buji yazıyor mesela... Ayrıca lastiklerin bile üzerinde lastiğe basılabilecek max basınç olarak 40psi belirtilmişken, mondial'in kitapçığında ön-arka 42,5 psi olarak yazılmış

Sizin motora benzeyen modellerin şasesine değil de motor bloğuna bakın, aynısı ise onların ayarlarını öğrenmeye çalışın. Şase yanıltıcı olabilir.
    makseli bunu beğendi.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aman RKS'ye güvenmeyin de... Mondial'in bana temin ettiği kitapçıkta bambaşka bir buji yazıyor mesela... Ayrıca lastiklerin bile üzerinde lastiğe basılabilecek max basınç olarak 40psi belirtilmişken, mondial'in kitapçığında ön-arka 42,5 psi olarak yazılmış

Sizin motora benzeyen modellerin şasesine değil de motor bloğuna bakın, aynısı ise onların ayarlarını öğrenmeye çalışın. Şase yanıltıcı olabilir.
    motor bloğunda barkod vardı. bir kaç numara yazı felan gördüm diye hatırlıyorum ama inince bi daha bakim bakim...

bufujamal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC700SA- bmw 5.25d
    arkadaşlar hava demişken bizim motosikletlere lastik havası kaç olmalı ben bir kontrol ettırmek istiyorum. saygılar.

bu arada hepinizin paylaşımlarını okumak oldukça zevkli baya bir şey öğreniyorum ve yeni bir dünyaya adım attığımı görüyorum.

benim motosiklet sanırım yavaş yavaş kendine geliyor vites geçişleri biraz rahatladı ben ona alıştım ön freni düşük hızlarda kullanmıyorum ve bahsettiğiniz sitedeki tüm yazıları okudum alıştırmaları hergün yapıyorum. kitabını da alacağım. çok güzel.

bide dizlik sırtlık ve dirseklik tavsiyeleriniz nelerdir. nereden kaça mal edebilirim.

bu arada böbrek korumasıda almayı düşünüyorum bazılarında sırt desteği var deniyor o yeterli olur mu ayrı yeten bir sırtlık almak gerekir mi. bi de unutmadan kışlık eldiven tavsiyenizi de alalım.
    makseli bunu beğendi.

sgurdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBF 500
    Alıntı bufujamal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hava demişken bizim motosikletlere lastik havası kaç olmalı ben bir kontrol ettırmek istiyorum. saygılar.
    bu arada hepinizin paylaşımlarını okumak oldukça zevkli baya bir şey öğreniyorum ve yeni bir dünyaya adım attığımı görüyorum.
    benim motosiklet sanırım yavaş yavaş kendine geliyor vites geçişleri biraz rahatladı ben ona alıştım ön freni düşük hızlarda kullanmıyorum ve bahsettiğiniz sitedeki tüm yazıları okudum alıştırmaları hergün yapıyorum. kitabını da alacağım. çok güzel.
    bide dizlik sırtlık ve dirseklik tavsiyeleriniz nelerdir. nereden kaça mal edebilirim.
    bu arada böbrek korumasıda almayı düşünüyorum bazılarında sırt desteği var deniyor o yeterli olur mu ayrı yeten bir sırtlık almak gerekir mi. bi de unutmadan kışlık eldiven tavsiyenizi de alalım.
    ön 28 arka 30 psi kullanıyorum ben.
    gösterdiğim siteyi beğendiyseniz ne mutlu bana bulduğunuz her kaynağı okuyun mutlaka birşeyler katacaktır size.

dizlik sırtlık dirseklik gibi parça parça korumalar kullanacağınıza motosiklet pantolonu ve montu almanızı tavsiye ederim.
    önümüz kış, kotla motora binemezsiniz zaten. bu pantlonlar kışlık içlikleri ile hem üşütmüyor, hemde korumaları ile güven veriyor.
    montta da dirsek ve omuzda korumalar mevcut. sırtta genelde zayıf oluyor korumalar onun yerine tam boy sırtlık giyebilirsiniz montun içine
    örnek: http://www.feyizoglu.com/Zandona-Sir...6_43926.html#0

kışlık eldiven için git şu modeli al diye birşey diyemem, bir çok motosiklet mağazasında çok değişik modeller var hoşuna gideni alabilirsin.
    makseli ve bufujamal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Rks Titanic 200

eğer bulunduruğunuz yerde motosiklet malzeme ve aksesuar satan yerler varsa birebir görüp, deneyip alırsanız daha iyi olur ;)
    bufujamal bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC700SA- bmw 5.25d
    arkadaşlar siz öne cam almayı düşünüyor musunuz? araştırmanız oldu mu bu konuda.

bu arada hepinizden özür dilerim formu takip ediyorum ve sürekli soru soruyorum ancak benim bir katkım olmuyor, teknik bilgim yok ama yavaş yavaş öğreniyorum. çok soru sorup sizi sıkarsam lütfen uyarın.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    arkadaşlar siz öne cam almayı düşünüyor musunuz? araştırmanız oldu mu bu konuda.

bu arada hepinizden özür dilerim formu takip ediyorum ve sürekli soru soruyorum ancak benim bir katkım olmuyor, teknik bilgim yok ama yavaş yavaş öğreniyorum. çok soru sorup sizi sıkarsam lütfen uyarın.
    özür dilemene gerek yok

hepimiz bildiğimiz kadar yazarız ;)

bu linkten rusların kendi motorlarının fotolarını görebilirsiniz http://vk.com/album-28835457_139000012

ön cam içinde fotolar mevcut...

anadol ve bufujamal bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    ben ön cam düşünmüyorum, naked motor sevdiğimden bu görüntü daha çok hoşuma gidiyor.
    bufujamal bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    kışın bellik vs taktıktan sonra ihtiyaç olacağını sanmıyorum.

bence camlı görüntü hiç içaçıcı değil
    bufujamal bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA NC700SA- bmw 5.25d
    yani bellikle halledilir cam gereksiz mi diyorsun makseli bende görüntüsünü seviyorum hedefim bmw k1300r ama kısın sankı baya üşütecek miş gibi geliyor.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    montun pantolonun yani kıyafetlerin kaliteli ise üşümezsin. cam bunun için degildir zaten. önden gelen rüzgarı bir miktar keser sadece.
    bufujamal bunu beğendi.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    cam bir maktar rüzgar keser. o yüzden kışlık ekipmanlarını su geçirmeyen birşeylerden al ;)

gereksiz demiyorum, zevk meselesi. bana göre olmaz ama sana güzel gelir.

öyle görmek hoşuna gidiyorsa al bence ;)
    bufujamal bunu beğendi.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Denizlide kışlar sert olur zamanında bende bindiğimden motosiklete kışın , termal içliklerden almalısın bence onlarında faydası çok oluyor.
    bufujamal bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    HONDA NC700SA- bmw 5.25d
    almaya karar verdiklerimi yazayım sizler ekleme çıkarma yaparsanız sevinirim.

1- 4 mevsim korumalı mont
    2- dizlik
    3- kışlık eldiven (yazlık var)
    4- termal içlik
    5- sırtlık böbrek korumalı

memur olduğum için pantolun giy çıkar mesele olur sonuçta işe giderken de biniyorum. şimdilik istediklerim bunlar.

Motosikleti
    Honda CBF 500
    sonbahar/kış binmeye devam edecekseniz yağmurluk almak zorundasınız.
    mont 4 mevsim almanızı önermem. maddi durumunuz müsait ise 1 adet kışlık 1 adet yazlık mont alın.
    4 mevsim mont kışın işinizi görür üşütmez ama yazın pişersiniz kullanamazsınız, yazlık file mont şart.
    bufujamal bunu beğendi.

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    almaya karar verdiklerimi yazayım sizler ekleme çıkarma yaparsanız sevinirim.

1- 4 mevsim korumalı mont
    2- dizlik
    3- kışlık eldiven (yazlık var)
    4- termal içlik
    5- sırtlık böbrek korumalı

memur olduğum için pantolun giy çıkar mesele olur sonuçta işe giderken de biniyorum. şimdilik istediklerim bunlar.
    Fermuarlı kışlık pantolon almalısın (giymesi çıkarması çok kolaydır)Eklem romatizması olursun , yağmur yediğinde ayrıca koruyucu dizlik takmaktada fayda var
    bufujamal bunu beğendi.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    HONDA NC700SA- bmw 5.25d
    o zaman mont kışlık olacak yazlığı yaz gelince düşünürüz. o zaman kadar bir şey olmazda hayat ta olursak
    bide pantolon olarak fermuarlı pantolon alınacak anlaşıldı. sağolun arkadaşlar

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:42 ----------

peki arkadaşlar size bir soru VFR 1200 X CrossTourer mı yok sa bmw gs 1200 mü hangisi daha kalitelidir sizce
    sgurdal bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Fermuarlı(yandan) pantolon olarak LBC nin pantolonunu aldım. Gayet dandik. Hani işimi görüyordu ama fermuarının bozulması an meselesi idi. Bozuldu da zaten. Dış malzemesi de kar zeminde düştüğüm an yırtıldı. Ben 150 TL ye almıştım(piyasada daha fazlaydı) ve bence ziyan olan bir paradır. Ozamanlar sanırım revit'in +200 TL civarında bir pantolonu vardı ama kışlık değildi. O da işime yaramaz. Bir tane bulmuştum geçenlerde, markasını hatırlamıyorum ama yurt dışında satılıyordu. Güzel kışlık yandan fermuarlı birşeydi. Ama çok ucuz da değildi.

Demem o ki yandan fermuarlı pantol tavsiyesi olan varsa yazsın bir zahmet
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Servistekiler saolsun hiç buji değişimi yapmadılar.

modnial 150 mr motorumda 2000 km de bir buji yi değiştiriyorlardı.
    Bende gittim çift trnaklı buji aldım.

Gidiş konusunda çok farklılık görmedim ama çift tırnak buji, motora püskürtülen tüm benzini yakmakta daha başarılı olduğu hakkında yorumlar vardı. O yüzden aldım.

işte eski ve yeni buji

blog girdisi http://rkstitanic200.blogspot.com/20...-degisimi.html

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    çift tırnak daha iyi..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI
13. sayfa BirinciBirinci ... 3111213141523 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler