Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    bende lastik alacağım
    aklımda olan batlax t30 vardı prelli an gt
    ama baktım ki mitas sport force+ herkez güzel diyor
    sonuçta yağmurda binmiyorum ıslak performansı pek önemli değil hemde uygun
    pr4 e 1300 istiyorlar yumuşak diye herkes onu takıyor
    birde pirelli rs60 var dişli oda güzel fakat 13000 km civarı ömrü var yani parasına göre çok kısa ömürlü
    aydin-ist, zenon ve mehmetenis bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kagen00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAVASAKİ VERSYS 650
    Tam lastikleri değiştirmeyi düşünürken ilaç gibi geldi.. Teşekkürler!!..
    mehmetenis bunu beğendi.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Çok düzgün motorcu bir arkadaşta mitas taktırt, boşuna fazla para ödeme diyor. Sattığı Mitaslar konusunda hep pozitif geri bildirim almış. Bilemiyorum...

http://www.mitasturkiye.net/cadde_yol_lastikleri.html

Ben 1400 TL ye kıyıp, Michelin Plot Road 4 almak zorundayım diye düşünüyordum, ama Heidenau K80 aklıma ve 915 TL fiyatla cebime de çok yatmaya başladı.
    mehmetenis ve F54 bunu beğendiler.
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

Motosikleti
    NC 700 X
    Bende 700x le aranıza katıldım. Lastiklerini gözüm tutmadı. Prelli Scorpion lastik var. Hem çift hamur olmasından ortayla kenarlar arasında kot farkı olmuş hem de 2011 üretimi. Yalnız bu liste kafamı karıştırdı. Herkes Pr4 diyor ama kuru yolda bile düşük görünüyor performans. Testi yapanlar güvenilirmi acaba. Birde Pr2 kullanan varmı aranızda.
    mehmetenis bunu beğendi.

aydin-ist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750x 2015
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende 700x le aranıza katıldım. Lastiklerini gözüm tutmadı. Prelli Scorpion lastik var. Hem çift hamur olmasından ortayla kenarlar arasında kot farkı olmuş hem de 2011 üretimi. Yalnız bu liste kafamı karıştırdı. Herkes Pr4 diyor ama kuru yolda bile düşük görünüyor performans. Testi yapanlar güvenilirmi acaba. Birde Pr2 kullanan varmı aranızda.
    NC750X ve diğerleri için, tamamen güvenebileceğim konunun uzmanı bir arkadaşım, Michelin Plot Road 4 ü 10.000 km deneyerek yazı olarak yayınladı, kesinlikle onu alın diyor: Michelin Pilot Road 4 - 10.000 KM Yol Testi | 8 Ocak 2015 | Erkan Demirel

Mitas'ı satan ve müşterilerinin kullanımlarını takiben çok beğendiğini söyleyen bir arkadaşım var.

Heidenau K80 'i ben araştırmalarım sonucunda buldum, onu kullanan hiç bir tanıdığım yok, ama raporlar çok iyi diyor.

Motor üstünde herkes tek başına olduğu gibi, lastik konusunda da, araştırmaları okuyup, kendisi karar vermeli.

Fiyatlar, PR4 1300TL, Heidenau 915TL, Mitas daha ekonomik diye ortalama fiyat bilgisi verebilirim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:42 ----------

Mitas içinde forumda aşağıdaki mesajı görünce karşılaştırılabilinsin diye buradan da yayınlayayım dedim.

MITAS SPORT FORCE+ ( HONDA NC SERİSİ ÖN ARKA LASTİK TAKIMI 750 TL! | TÜM LASTİKLER YENİ TARİHLİDİR)

LINK: Mitas 160/60ZR17 69W - 120/70ZR17 58W Sport Force Takım

zenon, Arenli, mehmetenis ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Minds, like bodies, will often fall into a pimpled, ill-conditioned state from mere excess of comfort.

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Battlax T30 üzerinde gelen lastikti 21.000 de değiştim. muhtemelen biraz daha giderdi ama altan giren civi yan yanaktan cıktı değişmek zorunda kaldım. Maddi olarak o dönem biraz sıkışık ve uzun yolla cıkıcagımdan Mitas aldım en kötü gezi bitince değişirim dedim ama o zamana kadar T30 dan cok memnundum tekrar t30 almayı düşünmüştüm.

Mitası 24.000 Km kullandım canını lana kadar son uzun geziden gelirken artık ömrünü tamamladıbir mantar yama 1 de fitil vardı üzerinde ve lanet olsun bu ne bicim lastik demedim. Lastikte son durum buydu.

Motoru 45.000 kullandıktan sonra arazi süşüklerinde asfalt lastiğini mahfetmemek adına Pirelli Scorpin 2 aldım

motorum şu anda 60.000 de 15.000 km oldu scorpionları kullanalı enduro lastiğim aldım toprakta super mi oldu bence camur cimen oldumu bir işe yaramıyor kuru toprak zeminde de her lastik aynı işi yapıyor çok camur arazi sürüşün varsa daha dişli bir lastik öneririm yoksa hepsi arazide aynı gidiyor yalnız yumşak hamur çakıl toprakta daha çabuk bittiyor.

Mitaslar la aladağlarda gezdim sorun yaşamadım.

En son bende pirelli varken taş toprak yolda er6-f sahibi arkadaşımda pr4 vardı oda aynı yolları geldi.

Tercih sizin
    Arenli, mehmetenis ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 700 X
    Bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. Ne yalan söyleyeyim Mitas işime gelir. Ama çatladığı kalmış aklımda eski sava olması nedeniyle. Bu sebepten önyargılıyım biraz.
    mehmetenis bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Bilgiler için teşekkür ederim arkadaşlar. Ne yalan söyleyeyim Mitas işime gelir. Ama çatladığı kalmış aklımda eski sava olması nedeniyle. Bu sebepten önyargılıyım biraz.
    hayırlı olsun . güzel günlerde kullanman temenni ederim . hangi motoru aldın ?
    Arenli ve mehmetenis bunu beğendiler.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    NC 700 X
    Teşekkür ederim. 19750 olanı Kadıköy. Hala ilanı kaldırmamış satan arkadaş. Barboros sen bakmışmıydın bu motora.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    link atarmısın
    mehmetenis bunu beğendi.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    NC 700 X
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı aydin-ist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Okurken, düzgün bir ingiliz kaynağında lastik karşılaştırmasını inceleme fırsatı buldum. Bizi ilgilendiren kısmı yani, Touring Lastik Test sonuçlarına baktığımda, ilginçtir Michelin PR4 bayağı arkalarda kalıyor.

Sıralamayı inceledikten sonra listede baştakileri kullananlar varsa yorumlarını merak ediyorum.

Özellikle Heidenau K80 bize takılabilen lastikler, 4. sırada, 1. sıradakinden tek dezavantajı fiyatı...

http://www.tyres-pneus-online.co.uk/...n-touring.html

==========

HEIDENAU K80 Lastik // İngilizce bilmeyenler için

5 - Kuru Yollarda Performans
    5 - Islak Yollarda Performans
    5 - Karda Performans
    5 - Yol tutuş
    5 - Sürüş Konforu
    5 - Aşınma ve km
    5 - Gürültü Seviyesi
    4.5 - Kalite ve Fiyat
    4.9 - Ortalama Skor

==========

MICHELIN PLOT ROAD 4

4.4 - Kuru Yollarda Performans
    4.3 - Islak Yollarda Performans
    2.5 - Karda Performans // KARDA ÇOK KÖTÜ DİYOR
    4.4 - Yol tutuş
    4.4 - Sürüş Konforu
    4.1 - Aşınma ve km
    4.5 - Gürültü Seviyesi
    4 - Kalite ve Fiyat
    4.1 - Ortalama Skor

29. Sırada !

Bu lastikler Türkiye'de satılıyor, Motolastikte fiyatları var, yani satın alabiliyoruz : http://www.motolastik.com/heidenau-k80-pmk16606
    Bu konu dün facebook nc formunda yaazıldı bende okudum yalnız bu heidenau lastikleri bir çok puanlamadan üst sıralarda yer almış ki michelin pilot road 4 göre puanları oldukça yüksek.Motolastik.com da fiyatı michelin e göre daha ucuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende lastik alacağım
    aklımda olan batlax t30 vardı prelli an gt
    ama baktım ki mitas sport force+ herkez güzel diyor
    sonuçta yağmurda binmiyorum ıslak performansı pek önemli değil hemde uygun
    pr4 e 1300 istiyorlar yumuşak diye herkes onu takıyor
    birde pirelli rs60 var dişli oda güzel fakat 13000 km civarı ömrü var yani parasına göre çok kısa ömürlü
    Fatih aga bende lastik alma arifesindyim ama sen ıslakta binmiyorum demişsin ama olur da binmek zorunda kalırsan o zaman son pişmanlık fayda etmiyor.O yüzden mümkün olan en iyi lastiği almanı isterim.
    Bu heidenau lastikleri güzel gibi benim de fikrim o yönde,mitasa gelince ben pek güvenemiyorum aklımda marka algısını tam otutturamadım.
    Arenli, aydin-ist ve F54 bunu beğendiler.

Motosikleti
    NC 700 X
    Lastikler fuarda indirimli alınabilirmi acaba. Birde Michelin pr2 kimse kullanmadımı fiyatı gayet makul 880 TL.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    ben bu motora bakamadan kırmızıyı almıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu konu dün facebook nc formunda yaazıldı bende okudum yalnız bu heidenau lastikleri bir çok puanlamadan üst sıralarda yer almış ki michelin pilot road 4 göre puanları oldukça yüksek.Motolastik.com da fiyatı michelin e göre daha ucuz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:32 ----------

Fatih aga bende lastik alma arifesindyim ama sen ıslakta binmiyorum demişsin ama olur da binmek zorunda kalırsan o zaman son pişmanlık fayda etmiyor.O yüzden mümkün olan en iyi lastiği almanı isterim.
    Bu heidenau lastikleri güzel gibi benim de fikrim o yönde,mitasa gelince ben pek güvenemiyorum aklımda marka algısını tam otutturamadım.
    ben okadar zengin değilim .siz alın deneyin beğenirseniz ben alıyım. şu anda pr4 var . rahat bi 15000 km yapar bu arada siz bakarsınız Heidenau nun tadına beğenirseniz prden sonra bende denerim :D
    Arenli ve mehmetenis bunu beğendiler.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Motolastik.com da motora göre arama yapıldığında bu lastikler çıkıyor,

Arenli bunu beğendi.

Motosikleti
    NC 700 X
    Pilot Road iyiymiş. Mitas yerine düşünülebilir. Üretim tarihi ne durumda acaba. Michelin Michelindir diye düşünüyorum. Oltay diye Pendikte bir firma var oda Pr2 yi 880 Tl ye satıyor.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Buyrun o meşhur liste,

aydin-ist ve kagen00 bunu beğendiler.

Motosikleti
    bu listede bir sıkıntı olmasın. shinko michelindan iyi görünüyor !

pr4 2 yıldır piyasada yani en eski bulsan 2014 haziran bulursun. oda sen 20000 km yapana kadar işini yapar 1132 tl ye düşünmeyin alın pr4
    mehmetenis bunu beğendi.
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Ahmet Turan Peker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc 750 x dct vstrom dl 650 xmax 250
    yav nedir bu lastik muhabbeti anlamadım ki bu salak japonlar herşeyin iyisini biliyorda sırf lastiklerimi bilmiyor adamlar orjinaline ne takarsa mutlaka ona göre ar-ge yapmıştır.haaa adamın asfalt motoru diye sattığı aletle dağa bayıra çıkarsan olmaz tabii.11500 km oldu benimkine şu ana kadar sıkıntı yaşamadım limitleri zorlarsam hangi lastik olursa olsun mutlaka sıkıntı olacaktır

bırakın lastiğiniz uzun ömürlü olsun biraz çekinerek binin ki sıkıntı yaşamayın yav r 4 takınca ne yapacaz pistemi çıkacaz ha lastik biter o zaman başka bence en iyisi orjinal olandır uzunmu oldu ne
    mehmetenis, abdtzn ve blueway2 bunu beğendiler.

Motosikleti
    AFRICA TWIN CRF1000L DCT
    Alıntı trnpkr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav nedir bu lastik muhabbeti anlamadım ki bu salak japonlar herşeyin iyisini biliyorda sırf lastiklerimi bilmiyor adamlar orjinaline ne takarsa mutlaka ona göre ar-ge yapmıştır.haaa adamın asfalt motoru diye sattığı aletle dağa bayıra çıkarsan olmaz tabii.11500 km oldu benimkine şu ana kadar sıkıntı yaşamadım limitleri zorlarsam hangi lastik olursa olsun mutlaka sıkıntı olacaktır

bırakın lastiğiniz uzun ömürlü olsun biraz çekinerek binin ki sıkıntı yaşamayın yav r 4 takınca ne yapacaz pistemi çıkacaz ha lastik biter o zaman başka bence en iyisi orjinal olandır uzunmu oldu ne
    Japonlar o lastikleri normal yollara göre yapıyorlar ustad. Uzerinde gelen lastikle cık piste ahtapot gibi yapışıyor dunlop. Ama bizim asfaltta tırt. O nedenle en uygunu arıyoruz. Su ana kadar genel geçer yorumların hepsi PR4 diyor.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler