Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar ikinci el 2015 Versys boş hali fiyatı ile 2014 veya 2015 NC750X tam aksesuarlı alınabiliyor bunu sahibinden üzerinden ilanlardan tespit ettim, Artı kawasaki lerde maalesef yedek parça sıkıntısı var ama sarf malzemelerinde değil örnek vermek gerekirse ön grenaj değişimde veya fren disk, cant ların gibi çok sirküle olmayan parçaların değişimde 1 ay veya 45 gün beklemek gerekiyor, normal parçalarında sıkıntı yokmuş,

Benim Xmax den önceki motorum Honda CBF 1000 idi, ben Honda'nın servis ağından çok memnun kaldım açıkçası İstanbul da olsun Anadolu da olsun Honda sevisini her yerde bulabiliyorsunuz,

Ama NC ler de ki ön taraftaki tek disk benim ve eşim gibi artıcılı sürüşlerde hafif kilolu olanlarda durma sıkıntısı yaşatır mı?
    Sizlerin bu konuda tecrübeleri nelerdir?

NC de ki ekstra bagaj beni çok cezbediyor,Ne yalan söyleyeyim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mantila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750 X
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ikinci el 2015 Versys boş hali fiyatı ile 2014 veya 2015 NC750X tam aksesuarlı alınabiliyor bunu sahibinden üzerinden ilanlardan tespit ettim, Artı kawasaki lerde maalesef yedek parça sıkıntısı var ama sarf malzemelerinde değil örnek vermek gerekirse ön grenaj değişimde veya fren disk, cant ların gibi çok sirküle olmayan parçaların değişimde 1 ay veya 45 gün beklemek gerekiyor, normal parçalarında sıkıntı yokmuş,

Benim Xmax den önceki motorum Honda CBF 1000 idi, ben Honda'nın servis ağından çok memnun kaldım açıkçası İstanbul da olsun Anadolu da olsun Honda sevisini her yerde bulabiliyorsunuz,

Ama NC ler de ki ön taraftaki tek disk benim ve eşim gibi artıcılı sürüşlerde hafif kilolu olanlarda durma sıkıntısı yaşatır mı?
    Sizlerin bu konuda tecrübeleri nelerdir?

NC de ki ekstra bagaj beni çok cezbediyor,Ne yalan söyleyeyim.
    Ön frenin tek disk olmasının dezavantajı, pist gibi yoğun kullanımda çift diske göre daha fazla ısınması ve soğukken ki tepkileri verememesidir. Günlük kullanımda frenleri ısıtıp işlevini yitirecek hale gelene kadar kullanamadığım için ben frenlerinden memnunum. Özellikle panik frenlemedeki performansı gayet başarılı. Birkaç kere panik fren yapmak zorunda kaldım ve gayet güven vericiydi.

O değil de bagaj iyi bagaj
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    bende 750 S DCT var ve aksesuarları yazayım...

ön çamurluk uzatma : 50 TL (yerli)
    arka çamurluk : 400 TL (GIVI ama arka çamurluk hiç tavsiye etmem, daha çok kirlilik ve montajı sıkıntı)
    orta sehpa : 220 TL (yerli)
    ön cam : 140 TL (yerli)
    arka çanta demiri : 270 TL (yerli, irf motor)
    çanta : 350 TL (GIVI B37N)
    koruma demiri : 250 TL (aydın kardeşler. estetik değil ama en iyi koruma bunda )
    egsoz : 1.100 TL ( MIVV , ebay den kendim aldım)

bugüne kadar hiçbir motoruma bu kadar aksesuar almamıştım

HELLAS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VSTROM BEYAZ
    v strom HER TÜRLÜ BU MAKİNAYI YOLDA YER.......

AYRICA....RAHATLIGI AYRI OLAY

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Merhabalar arkadaşlar.Nc750S ile Mt07 arasında kaldım.Nc750S çok atıp tutardım şöyle böyle diye.Sürmedim ama üstüne binince bayide güven verdi gidonu,selesi çok hoşuma gitti.Mt07 ye binince fikrim değişir mi bilmiyorum.Kararsız kaldım.
    İkisinide sıfır alırsam alırım.Nc750S e sanırım zam gelmiş 24.000 lira olmuş tam.
    İkisini kullanan varsa yorum yaparsa sevinirim.
    Teşekkürler

Motosikleti
    pcx 125 / 2018
    h.sonu bir arkadaşımın nc 750 s ni kullanma fırsatım oldu gpr eksozlu, oturuş pozisyonu ile alakalı pek rahat edemedim kasıklardan kramp girdi (tabi bu x-city kullanmam ve onun rahatına alışmamdan kaynaklı olabilir yorum görecelidir), bir diğer rahatsızlık ise ayaklar yerdeyken ardçı peg lerinin bacak alt baldır kısmına teması ki bence düşük hızlarda manevralarda vs.sürücüye sıkıntı yaratabilir! onun dışında şanzımana bayıldım, otomatik veya manuel her ikisinde de kullanımı çok zevkli.frenler tatminkar, yol tutuş stabil ,amortisörler rodaj da olması sebebi ile hafif sert ama üstesinden gelinemeyecek kadar değil.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Selam arkadaşlar.bu sis farı olayı nedir?servislerden bazıları orjinal sisler haricinde taktırırsanız motor garantiden çıkar diyorlar ben şimdi 2 bin küsürlük orjinallerimi taktırıcam? Doğrusu nedir? Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    elektrik sistemine yapılan müdahalelerde elektriksel bir arıza durumunda garanti dışı kalır motorunuz, gayet normal bir durum.

ben çözümü şöyle buldum. Motoru satın alırken çakmak soketi de istemiştim (sigortalı), teslim alırken o şekilde aldım, sonra led sisleri çakmak soketine bağladım, fazla akım çekmiyor, ekstra tesisata da gerek kalmadı, istediğim zaman sökebiliyorum da

Merhaba Arkadaşlar, Integra 700'ümü satıyorum. Abuk sabuk bir sürü motordan anlamayan insan arayıp duruyor. Şöyle olur mu böylemi nasıl olur? Aga bu kaç basıyor. Ağrıdan gelcez bize ne olur
    Açıkçası motordan anlamayan, boşu boşuna trafikte abuk sabuk haraketler yapacak insanlara satmayı düşünmüyorum.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-bu-integra-kacmaz-2012-full-bakimli-muayene-yeni-masrafsiz-223236557/detay/
    ihtiyacı olan binici arkadaşlar yukarıdaki linkten bakabilirsiniz.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı natila adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaşlar.bu sis farı olayı nedir?servislerden bazıları orjinal sisler haricinde taktırırsanız motor garantiden çıkar diyorlar ben şimdi 2 bin küsürlük orjinallerimi taktırıcam? Doğrusu nedir? Şimdiden teşekkürler cevaplarınız için
    Dünyanın hiç bir yerinde bu dayatma yoktur sanırım

eksoz takma garanti bozulur, lamba takma garanti bozulur, şunu takma garantiden çıkar

takdığın ek aksesuardan dolayı bir arıza oluşursa o arıza garanti dışı kalır eyvallah, ama motor komple garanti dışı kalır demek saçma.

ben eksoz da taktım, sis farı da, çakar da ek stop lambası da. Ki bunu herkes yapar, garantilik bir durum olursa da servis bu konuda yamyamlık yapmaz zaten.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Alıntı HELLAS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    v strom HER TÜRLÜ BU MAKİNAYI YOLDA YER.......

AYRICA....RAHATLIGI AYRI OLAY
    Şu mt de senin gibi bi üye daha yok

http://www.motosiklet.net/forum/enduro-off-road/94269-xl-700-transalp-mi-yoksa-dl-650-model-2010-v-storm-mu.html
    yns0707 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

yns0707 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Crf Rally
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu mt de senin gibi bi üye daha yok

http://www.motosiklet.net/forum/enduro-off-road/94269-xl-700-transalp-mi-yoksa-dl-650-model-2010-v-storm-mu.html
    Tutarsızlığın dibine vurulmuş :D
    the first day of my rest of my life today

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar NC 750 X 2014 Model ile aranızdayım.Allah tüm motosiklet sürücülerine Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
    mantila bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Arkadaşlar NC 750 X 2014 Model ile aranızdayım.Allah tüm motosiklet sürücülerine Kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
    Hayırlı olsun.

İstanbul içi (hatta yakın iller de gelebilir) bir NC buluşması mı yapsak ne?
    mehmetenis bunu beğendi.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Nc buluşması yapalım ortada buluşalım
    Veya İznik keramet ılıcasına gidelim
    chopy ve mehmetenis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    ora nere bilmiyorum ama cok uzak degilse bana uyar

hatta eşli de olabilir, eslerimizi artci alip kısa bir gezi de yapabiliriz.
    chopy ve mehmetenis bunu beğendiler.

chopy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc buluşması yapalım ortada buluşalım
    Veya İznik keramet ılıcasına gidelim
    merhaba arkadaşlar ben yalovadayım.nc750 x dct mle yarın sabah taşköprü üzerinden iznik yapacağım .organize olup gelmeyi düşünenleri beklerim.görüşmek beraber sürmek dileğiyle .saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

arkadaşlar geçen motoru yıkarken sağ gögüs sticker ucundan biraz söküldü.böyle bir sıkıntının oldugunu forumlarinda okumuştum.aynı zamanda honda nc ler için damla sticker üretip satan yerlerde görmüştüm internetde.ama şimdi bulamıyorum. bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ora nere bilmiyorum ama cok uzak degilse bana uyar

hatta eşli de olabilir, eslerimizi artci alip kısa bir gezi de yapabiliriz.
    keramet ılıcası güzel bir yer .internetden bakabilirsinizama hafta sonu gidilmesini pek tavsiye etmem çok kalabalık.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı chopy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar ben yalovadayım.nc750 x dct mle yarın sabah taşköprü üzerinden iznik yapacağım .organize olup gelmeyi düşünenleri beklerim.görüşmek beraber sürmek dileğiyle .saygılar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:21 ----------

arkadaşlar geçen motoru yıkarken sağ gögüs sticker ucundan biraz söküldü.böyle bir sıkıntının oldugunu forumlarinda okumuştum.aynı zamanda honda nc ler için damla sticker üretip satan yerlerde görmüştüm internetde.ama şimdi bulamıyorum. bilen arkadaşlar yardımcı olursa memnun olurum. saygılar..

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:29 ----------

keramet ılıcası güzel bir yer .internetden bakabilirsinizama hafta sonu gidilmesini pek tavsiye etmem çok kalabalık.
    Site üyemiz Ozrace üretip satıyor daml sticker, kalıbını benim motordan aldı. İletişime geçebilirsin.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Arkadaşlar Motoru 15.082015 Tarihinde aldım aldığım gibi aksesuarlarını tamamlamaya başladım,
    Tam aksesuar olunca fotolarını burada paylaşacam,
    Motoru ikinci el aldım daha 5000 km de ama göstergesi garantiden değiştiği için km saati 1800 küsür gösteriyor.

Motorun üzerinde gelen Aksesuarlar;
    1-Givi Tur Camı
    2-Givi Koruma Demiri
    3-Givi Orta ayaklık
    4-Givi Arka Çamurluk
    5-GPR Karbon Egzost

Benim Şu ana kadar taktığım Aksesuarlar;
    Gidon Yükseltme-22 mm yükseltme ve Yakınlaştırma-75₺
    USB şarj-25₺
    Radyatör Koruma Demiri-Waytek-100₺
    Yan Ayak Genişletme-Waytek-50₺
    Arka Çanta Demiri-Waytek-100₺
    Givi Maxia E55 Taşıma Kutusu-(1 aylık)-500₺
    Givi Taşıma Kutusu Tablası-100₺-Anes Motor

Eksik Kalan Aksesuarlar;
    Elcik Koruma
    Sis Farı

Kışa Doğru muhakkak lastik değiştirmem gerekiyor çünkü üzerindeki lastikler gerçekten berbat.Büyük ihtimalle alacağım lastikler pirelli Angel GT veya Michelin Pilot Road 4

Bu arada Merak eden arkadaşlar olabilir tercübe konusunda bu benim 5.Motorum
    1-Yamaha fazer6-98BG-2005 Model
    2-Yamaha Xj6s-75BG-2011 Model
    3-Honda CBF1000-110 BG-2012 Model
    4-Yamaha Xmax400 Abs-30BG-2014 Model
    5-Honda Nc750x-55 BG-2014 Model

moner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    Arkadaşlar Motoru 15.082015 Tarihinde aldım aldığım gibi aksesuarlarını tamamlamaya başladım,
    Tam aksesuar olunca fotolarını burada paylaşacam,
    Motoru ikinci el aldım daha 5000 km de ama göstergesi garantiden değiştiği için km saati 1800 küsür gösteriyor.

Motorun üzerinde gelen Aksesuarlar;
    1-Givi Tur Camı
    2-Givi Koruma Demiri
    3-Givi Orta ayaklık
    4-Givi Arka Çamurluk
    5-GPR Karbon Egzost

Benim Şu ana kadar taktığım Aksesuarlar;
    Gidon Yükseltme-22 mm yükseltme ve Yakınlaştırma-75₺
    USB şarj-25₺
    Radyatör Koruma Demiri-Waytek-100₺
    Yan Ayak Genişletme-Waytek-50₺
    Arka Çanta Demiri-Waytek-100₺
    Givi Maxia E55 Taşıma Kutusu-(1 aylık)-500₺
    Givi Taşıma Kutusu Tablası-100₺-Anes Motor

Eksik Kalan Aksesuarlar;
    Elcik Koruma
    Sis Farı

Kışa Doğru muhakkak lastik değiştirmem gerekiyor çünkü üzerindeki lastikler gerçekten berbat.Büyük ihtimalle alacağım lastikler pirelli Angel GT veya Michelin Pilot Road 4

Bu arada Merak eden arkadaşlar olabilir tercübe konusunda bu benim 5.Motorum
    1-Yamaha fazer6-98BG-2005 Model
    2-Yamaha Xj6s-75BG-2011 Model
    3-Honda CBF1000-110 BG-2012 Model
    4-Yamaha Xmax400 Abs-30BG-2014 Model
    5-Honda Nc750x-55 BG-2014 Model
    Merhaba,

Bukadar motosiklet kullanmış birisi olarak Xmax 400 bunların arasında nereye koyarsınız? Nasıl değerlendiriyorsunuz? Bir motosiklet olarak tatmin edici midir? Gücü, hızı, artçılı kullanımı, şehir içi kullanımı, şehir dışı kullanımı (otoban vs) dengesi, kıvraklığı vs gibi. ve tabiki hissettirdikleri.
    mehmetenis bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler