Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    Dostlar 600 km olduk çok şükür.
    Zincir yağlama temizleme işini kaç kilometrede bir yapıyorsunuz?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xcom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Nc 750s
    Alıntı Dr.MZÇ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dostlar 600 km olduk çok þükür.
    Zincir yaðlama temizleme iþini kaç kilometrede bir yapýyorsunuz?
    2 depo bitirdiğin zaman gaz yağı ile temizleyip yağlaman yeterli.. İpone yada motul güzel yağlar ama ben beğenmedim yapışkan özelliği olduğu için yolda ne varsa zincirin üstüne yapışıyor motor yağını değiştirince atma 1-2 lt kadar al onu kullan biraz sıçratır ortalık batar ama daha iyi gbi geldi bana zinciri temizlerken de kolay oluyor hem..

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    K&N Yıkanabilir filtre taktım,cıkan orjinal filtrenin durumu.
    Kum ocağı gibi olmuş olm bu, K&N olsada yıkanamazmış

Epey olmuş takalı, başlığımızın akış ortalamsına göre sen mesajımı görene kadar da iki ay geçer,

tecrubelerini, hissettiğin farkları paylaşırsan sevinirim.

Saygılarımla, ferdinandd,

Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

flea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 250 - NC750SA - VERSYS 650 (2015)
    AEA nin yorum iyiymis yalniz, "bir motor hic mi gitmez ve my left foot" NC dusmanlarina gun dogdu

k_ayhn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 abs
    Herkeze selamlar.15gun once Nc 700 aldım 6.motorsikletim.1 senedir kullanmıyordum cok buyuk bir ozlem vardıkı tahmin edebiliyosunuzdur.hayal kırıklığına uğradım2 sene cbf 600kullanmıştım en son olarak.97 sayfanın hepsini okudum nc nin artılarıda var eksileride bunlardan bahsetmiycem cunku hepsini yazmışsınız.700luk motor bu kadarmi agir olur.4 silindirden sonra ne iki silindir çekiliyor nede 48 beygir.bunun virajinı begenlere tavsiyem cbf 600 bikerede olsa kullanın.bikere daha anladımki tamamen kişinin zevkine gore degisiyor motosikleti begenmek.saygılar

celikat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı xcom adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 depo bitirdiğin zaman gaz yağı ile temizleyip yağlaman yeterli.. İpone yada motul güzel yağlar ama ben beğenmedim yapışkan özelliği olduğu için yolda ne varsa zincirin üstüne yapışıyor motor yağını değiştirince atma 1-2 lt kadar al onu kullan biraz sıçratır ortalık batar ama daha iyi gbi geldi bana zinciri temizlerken de kolay oluyor hem..
    Arkadaşım sen en iyisi sana yağı veya tereyağı ile yağla zincirini. Motor yağı ile O-ring li zincir yağlayan ile de karşılaştım ya, artık diyecek bir şey bulamıyorum.

Dr.MZÇ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki DL650 + Hero Xpulse 200
    bir hafta önce motoru bakıma götürdüm. motorumun zincirinin yağlanmaya ihtiyacı varmış.
    ordakı elemana sordum ne zaman yapılır bu yağlama diye.
    zincir arasındaki siyah plastik parçaların kuruduğunu görürsen yağla dedi.
    eğer yağmurlu havalarda kullanırsan, belki tek kullanım sonrasında bile yağlaman gerekebilir öyle kilometre sınırı koyma
    motorunu her binmeden önce kontrol et dedi.
    şimdilik sıkıntı yok.

Bu arada motorun performansı ile ilgili bu motoru alacak arkadaşlara şunu diyebilirim.
    Eğer ben sakin uslu kullanırım diyorsanız yeterli bir motor.
    ufacık yaramazlıklarda da mutlu ediyor.
    Bu alet enduro değil naked değil ne olduğunu çözemedim
    ama;
    sanki honda gelmiş terzi gibi benim ölçümü almış, tartmış isteklerimi not almış ve fabrikasında benim için, bana özel motor üretmiş gibi geliyor.
    Herkesin gönlüne göre olsun
    Tekeriniz düz bassın ;)

hkn34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS + Yamaha XJ6 N+ kawasaki z 900
    Alıntı celikat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sen en iyisi sana yağı veya tereyağı ile yağla zincirini. Motor yağı ile O-ring li zincir yağlayan ile de karşılaştım ya, artık diyecek bir şey bulamıyorum.
    celıkat sen bısey bılmıyosun bari bilene bok atma zıncır cıkma motor yagı ıle bal gıbı yaglanır zıncır yagı yoksa veya alamıyorsan cıkma motor yagı bu ıste ıse yarar ınanmıyorsan en azından altın elbıselı adam zıncır bakımı vıdeosuna bır goz at .. senınkıne az bilgiyi yuksek oz guven ıle ıteleme denıyo .. ayrıca ne kadar meraklısınız ınsanlara bok atmaya bılıp bılmeden nedır bu ben daha cok bılıyorum merakı anlıyamadım...

motor yagı ıle zıncır yaglayanlada ılk defa karsılasıyormussun baska da dıyecek bısey bulamamıssın bende hayabusa kullanıpta bunu bılmıyenle ılk defa karsılasıyorum...

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    celıkat sen bısey bılmıyosun bari bilene bok atma zıncır cıkma motor yagı ıle bal gıbı yaglanır zıncır yagı yoksa veya alamıyorsan cıkma motor yagı bu ıste ıse yarar ınanmıyorsan en azından altın elbıselı adam zıncır bakımı vıdeosuna bır goz at .. senınkıne az bilgiyi yuksek oz guven ıle ıteleme denıyo .. ayrıca ne kadar meraklısınız ınsanlara bok atmaya bılıp bılmeden nedır bu ben daha cok bılıyorum merakı anlıyamadım...

motor yagı ıle zıncır yaglayanlada ılk defa karsılasıyormussun baska da dıyecek bısey bulamamıssın bende hayabusa kullanıpta bunu bılmıyenle ılk defa karsılasıyorum...
    Sen Hindi malı'nın zincirine yanık motor yağ kullanabilirsin-ama Hayabusa'ya bu olmaz,olmamalı...Zincir sprey alacak paran yoksa motosiklete binmeyin arkadaş, devletin toplu taşıma araçlarını kullan...
    The Power of The Dreams.

arslan26 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700XA
    şahsi düşüncemi paylaşmak istiyorum bana kalırsa motor yağı zinciri çokta güzel yağlar ringlere zarar verirmi bilmiyorum, fakat bir motor yağının mantıken kaliteli bir zincir yağlama spreyi kadar uzun süre yağlama yapacağına inanmıyorum

tuna_tour - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MZ ETZ 301- YAMAHA YBR 125- YAMAHA XTZ 660 TENERE
    Alıntı hkn34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Sen cikma motor yagiyla zincirini yagla bilen adam olarak devam et disli zincir setini degistirmek zorunda kaldiginda o engin bilginle oturur aglarsin, honda amca boyle bilgili insan yakaladimi opuverir hic affetmez ahahaha

Motosikleti
    Hayabusa
    Eski tip zincirlerden bahsetmedigimi yazdığımı az biraz okusaydin anlardin. Zincir var, zincir var çaktın mı köfteyi? Honda ncx 700 üzerindeki zincire mondial cg üzerindeki zincir muamelesi yapmaya devam et sen. İşin sadece zincirde bitmedigini anladiginda çok geç olacak.

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Bende zincirimi cıkma motor yağı ile yağlıyorum.
    Yıllardır zincir yağı nasıl yağlanır fotoraflı videolu araştırmalarını
    okuyup izliyoruz. Bir çok maddenin o ring e verdiği zararları karşılaştırmalı olarak vermişler
    aralarında çok bir fark yok. Neden yağlanmasın bilimsel olarak izah edin yağlamayalım.

Motosikleti
    Profesyonel zincir yaglamak icin uretilmis yaglar daha yogun ve metale yapisan bir yapiya sahiptir daha uzun sure hizmet verir, hurda yag ise cok daha kisa sure tutunabilir ve yogun olmadigindan asinma islemini hizlandirir, cikma yagin gozumuzle gordugumuz etkisi her yere sicrar ust bas etraf rezil olur, bu isin birde on disli kismi vardir ki oralarada sicrayarak oralarda yag ve kir birikimine neden olur, ozetle 20 - 25 bin liralik motora binipte cikma yag ile yagliyosan adam gulerler dogaldir
    dyavol-77 bunu beğendi.

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı tuna_tour adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Profesyonel zincir yaglamak icin uretilmis yaglar daha yogun ve metale yapisan bir yapiya sahiptir daha uzun sure hizmet verir, hurda yag ise cok daha kisa sure tutunabilir ve yogun olmadigindan asinma islemini hizlandirir, cikma yagin gozumuzle gordugumuz etkisi her yere sicrar ust bas etraf rezil olur, bu isin birde on disli kismi vardir ki oralarada sicrayarak oralarda yag ve kir birikimine neden olur, ozetle 20 - 25 bin liralik motora binipte cikma yag ile yagliyosan adam gulerler dogaldir
    Evt. Bende bunu diyorum motosiklete 20-25 bin bütçe ayırabiliyosun da z.spreyine 20-25 lirayı mı çok görüyosun....İşte bu yüzden 2008'den beri 2.el motosiklet almıyorum....(motosikletin moturuna Castrol magnatec yada Mobil Turbo diesel yağ kullananlar, Rodaj mı o da neydi- o eskidendi yapıştır gitsin yoksa sağır kalır diyenler,zincirine çıkma yağ sürenler YÜZÜNDEN 2.EL MOTOSİKLET ALMIYORUM)
    The Power of The Dreams.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evt. Bende bunu diyorum motosiklete 20-25 bin bütçe ayırabiliyosun da z.spreyine 20-25 lirayı mı çok görüyosun....İşte bu yüzden 2008'den beri 2.el motosiklet almıyorum....(motosikletin moturuna Castrol magnatec yada Mobil Turbo diesel yağ kullananlar, Rodaj mı o da neydi- o eskidendi yapıştır gitsin yoksa sağır kalır diyenler,zincirine çıkma yağ sürenler YÜZÜNDEN 2.EL MOTOSİKLET ALMIYORUM)
    Türkiye'de neden ikinci el motor alınmaz belgeseli gibi olmuş bu başlık vallahi.

Motosikleti
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onun icin bu memlekette 2. El araba yada motor aldigin zaman hayatindan beziyosun, benim 20 binler gibi bir butcem yoktu MZ aldim a dan z ye herseyi yeniledim ama motora yapilmis olan uygulamalari gormeniz lazimdi gercekten akla mantiga sigamaz, netice olarak nerdeyse bastan yeni bir motor yarattim, ha bu benim icin surpriz miydi degildi, cunku bu ulkenin insanini bildigimden zaten hazirlikliydim bu restorasyon islemlerine

scooboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xj6N 2013
    Üst baş rezil olur, etrafa sıçrar vb... bırakın onu kullanan hesaplasın. Siz hangi aralıkla zincirin yağlandığını
    nerden biliyorsunuz kardeşim. Yıllardır spreye binlerce lira para döktüm. Zinciri en fazla 100km de yağlayan biriyim.
    Yıllarca motoruna çıkma makine yağı koyan bir tanıdığım var motoru ahım şahım değildi. Hiç bir sıkıntı çıkarmadan
    yıllarca kullandı. Buradan şu sonuç çıkmasın adi ve kalitesiz yağda kullanılır bunu demek istemiyorum.
    Fakat yaptığınız veya yapmadığınız şeyi açıklayamıyorsanız başkalarına ne gülün nede motorunu satarsa alın.

Motosikleti
    Hayabusa
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üst baş rezil olur, etrafa sıçrar vb... bırakın onu kullanan hesaplasın. Siz hangi aralıkla zincirin yağlandığını
    nerden biliyorsunuz kardeşim. Yıllardır spreye binlerce lira para döktüm. Zinciri en fazla 100km de yağlayan biriyim.
    Yıllarca motoruna çıkma makine yağı koyan bir tanıdığım var motoru ahım şahım değildi. Hiç bir sıkıntı çıkarmadan
    yıllarca kullandı. Buradan şu sonuç çıkmasın adi ve kalitesiz yağda kullanılır bunu demek istemiyorum.
    Fakat yaptığınız veya yapmadığınız şeyi açıklayamıyorsanız başkalarına ne gülün nede motorunu satarsa alın.
    Doğru sende haklısın. Vizyon sahibi olmayan bir insanın motorunu ikinci elden alıp binmemek lazım.

Motosikleti
    Alıntı scooboy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aciklamasini yazdik, sen memnunsan surmeye devam et, benzin deposuna da tiner dokersen performansta acaip bi artis oluyo bi tanidik var cok memnun cok iyi kaciyo motoru

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler