Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı RuzgarSA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Allah ıslah etsin diyorum güle güle kullan bakalım
    sana yetişemem ama artık beklersin :D
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    NC700'lerin Popisi büyüdü

Galiba artık 48 beygir sınırında tutmayacaklar.

Motosikleti
    Honda nc700xa

Artık bende aranızdayım :D
    Alfist, _Uzay_ ve F54 bunu beğendiler.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Hayırlı olsun Sabit

Biraz deneme şansın oldu mu, önceden kullanmışmıydın...?

Hani hemen hissettirir ya genellikle, "bu olur"dersin bikaç km kullandığında, o hissi uyandırdı mı
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı ferdinandd adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun Sabit

Biraz deneme şansın oldu mu, önceden kullanmışmıydın...?

Hani hemen hissettirir ya genellikle, "bu olur"dersin bikaç km kullandığında, o hissi uyandırdı mı
    Almadan önce kullanmamıştım Hyo gt250 den geciş yaptım tork olarak cok güclü ama gt250 ye gore biraz hantal kalıyor agırlığından ve benim henüz debriyaj ve vites ayarlayamadığımdan sanırım ilk motorum cbf150 ydi cbf150 sonrası rahat gecilcek bir motor ama yuksek devir seven 8-9 bin devirlerde gezen birinin çok sevmiyceği bir karakteri var. Arkadaslar bana hep memur ruhlu olduğumu söyler o yüzden bence şimdilik bu motor baya bir süre yada baya bir km idera eder gibi geliyor ilk izlenim tarzım bir motor olduğu oldu.

adiren - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Hayırlı olsun.
    Benim de ilk motorum 250 comet'ti. Emin ol en az onun kadar çevik makine. Kazasız belasız, keyifli sürüşler
    zenon bunu beğendi.
    Aşka düştüm ben de geldim

mrgreen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 700 X
    Arkadaşlar şimdi gördüm Honda CTX 700 diye bir model çıkmış. Motoru NC 700, dizaynı oturuşu chopperla naked arası bir şehir modeli. İşte linkler:
    http://www.youtube.com/watch?v=IQvQSIHXzNI
    http://www.youtube.com/watch?v=rjExhcPbIrQ

Motosikleti
    Honda nc700xa
    İlk izlenimlerimi, NC700X için yorumlarımı yapim öncelikle bu motor tam benlik memur işi fıtı fıtı git fıtı fıtı gel modu yüksek devirde motoru bagırtim ışıklarda ara gaz verim RedLine na dayiyim 200 görim gibi bir karakteri kesinlikle yok. Çok iyi bir şehir içi motoru 200 küsük kg olmasına rağmen benim gt250 den daha dengeli( ağırlık merkezi aşağıda benzin deposu totonun altında.) yüksek hızlara agır cıkıyor bunda benim vitesi ayarlayamamda var henüz bu yeni devir aralığına alışamadım. 150-160 çok rahat ulaşıyor 160 da viraj kabiliyeti güzel en azından benim için yeterli gezme yol arama kacırma yapmıyor. Frenleri mükemmel zıng diye duruyor Hyo da cift disk tek disk organik balata falan tırı vırı kıyas bile kabul etmiyor. Malzeme kaliteside honda kalitesi ilk görenin ilk tepkileride cbf in büyüğü oluyor Bir pop star değil ama iyi bir aile babası tabiri caizse
    RuzgarSA bunu beğendi.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk izlenimlerimi, NC700X için yorumlarımı yapim öncelikle bu motor tam benlik memur işi fıtı fıtı git fıtı fıtı gel modu yüksek devirde motoru bagırtim ışıklarda ara gaz verim RedLine na dayiyim 200 görim gibi bir karakteri kesinlikle yok. Çok iyi bir şehir içi motoru 200 küsük kg olmasına rağmen benim gt250 den daha dengeli( ağırlık merkezi aşağıda benzin deposu totonun altında.) yüksek hızlara agır cıkıyor bunda benim vitesi ayarlayamamda var henüz bu yeni devir aralığına alışamadım. 150-160 çok rahat ulaşıyor 160 da viraj kabiliyeti güzel en azından benim için yeterli gezme yol arama kacırma yapmıyor. Frenleri mükemmel zıng diye duruyor Hyo da cift disk tek disk organik balata falan tırı vırı kıyas bile kabul etmiyor. Malzeme kaliteside honda kalitesi ilk görenin ilk tepkileride cbf in büyüğü oluyor Bir pop star değil ama iyi bir aile babası tabiri caizse
    Sana dediğim her şey doğruymuş değil mi Sabit
    zenon bunu beğendi.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    valla ben honda sevmeme rağmen ben bile düşündüm bu motoru ama olmadı.. kullanmakta nasip olmadı... sağolsun reşit al bin test et dedi ama binmek nasip olmadı... allah tekerinize taş deydirmesin... elime geçmeyin hanginizin motoru denk gelirse alıp kaçacağım... :D
    zenon bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Reşit yorumlarda hata yok kullandıkca bakalım nasil olcak Ramazan ne zaman istersen buyur gel yerimi biliyorsun ;)

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Hafta sonundan bir kaç foto koyim canlansın biraz :D

Tekirdağ Uçmak Dere tavsiye ederim herkese ;)
    _Uzay_ bunu beğendi.

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Vstrom NcX arası gidip gelmelerim devam ediyor beyaz nc'yide görünce dayanamadım

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vstrom NcX arası gidip gelmelerim devam ediyor beyaz nc'yide görünce dayanamadım
    gidip gelmedeki teredütün nedir?

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    Aykut bence Vstrom ile arasında gidip gelme hiç. Vstrom ne ki diyorum. Tabi derdin şehir içi ağırlıklı ve sonraları uzun yol ise. Bence vstrom hiçbir şekilde nc700x'e şehiriçinde yaklaşamaz bile.
    zenon bunu beğendi.

gidip gelmedeki teredütün nedir?
    NCX'de az yakıt var.Model daha yeni,frenleri çok güzel,viraj kabiliyet,ş.içi kıvraklığı
    Eksi yanları;Sele,17 jant
    Vstromda İhtişamı,büyük jant,enduroya yatkınlığı(kafam atınca hard araziye vururum acımam )
    Eksi yanları; Fiyatı yüksek (NC nın 2012'sini alacagın paraya vstrom'un 2007'sini alıyorsun) Yakıt nc'ye göre tabikide fazla Ort. 4-5- 5 Litre. Arka frenin zayıflığı (Vstrom'un tek rahatsızlığı)

Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aykut bence Vstrom ile arasında gidip gelme hiç. Vstrom ne ki diyorum. Tabi derdin şehir içi ağırlıklı ve sonraları uzun yol ise. Bence vstrom hiçbir şekilde nc700x'e şehiriçinde yaklaşamaz bile.
    Aslında çok ş.içinde işim olmuyor güzargahlarım hep e5 yada TEM Vstroumu yakından görene kadar bende böyle büyük olduğunu bilmiyordum üstüne oturunca oha büyükmüş bu ya dedim

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Uzun yolda limitlerde kullanılırsa nc ile dl650 arasından yarım litre oynar gibi geliyor ama sehir içi ahırlıkta kullanılcaksa işe git gel için kullanılcaksa nc kesinlikle ki sanmiyorum oyle 1 yıl 1 ay gezen olsun yıllıl izinler bayram izinleri dışında şehir içi kullanıyoruz motorları kendini bildikten sonra nc ideal motor ama devir li kullanim kaldırımdan hoplayıp zıplayim dersen kesinlikle nc alma :D

Uzun yolda limitlerde kullanılırsa nc ile dl650 arasından yarım litre oynar gibi geliyor ama sehir içi ahırlıkta kullanılcaksa işe git gel için kullanılcaksa nc kesinlikle ki sanmiyorum oyle 1 yıl 1 ay gezen olsun yıllıl izinler bayram izinleri dışında şehir içi kullanıyoruz motorları kendini bildikten sonra nc ideal motor ama devir li kullanim kaldırımdan hoplayıp zıplayim dersen kesinlikle nc alma :D
    Devir sevmiyorum, alt devirlerde güç max. olacak bana gazı ufak dokanınca arkayı yanımda gormem lazım

Bugün durakta beklerken bir nc geldi geçti yanımdan beyazdı bide öyle dalmışım otobüsü kaçırdık

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Devir sevmiyorum, alt devirlerde güç max. olacak bana gazı ufak dokanınca arkayı yanımda gormem lazım

Bugün durakta beklerken bir nc geldi geçti yanımdan beyazdı bide öyle dalmışım otobüsü kaçırdık
    sıfır düşünüyorsan NC750X te türkiye için saçmalık olan 48 beygir sınırıyla değil 54 beygir ve 70 nm torkla geliyor.

Vites oranları az daha uzun tutma imkanıyla yakıt pek değişmemiş, kalkışta ve açık yolda performans daha da doyurucu olmuş.

eknomi/performans ilişkisinde artık 700 tl ötv yi yatırıkende içler daha rahat olur

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler