Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4.3'ü hangi durumlarda sarfediyor Reşit?
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    dört silindir istemesem yeniden hondalanırdım..halen aklımı çeliyor ama honda sevmiyorum..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dört silindir istemesem yeniden hondalanırdım..halen aklımı çeliyor ama honda sevmiyorum..
    Belkide Honda seni sevmiyo abi
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.3'ü hangi durumlarda sarfediyor Reşit?
    Açık yolda 140-180 bandında seyredersem ya da şehir içi her ışıkta 1,2 ve 3. vitesi bitirirsem yani en performanslı kullanımda. İnanmayanlar gelsin ölçüm yapalım. Her benzin alışımda ölçüyorum artık sıkıldım yani

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Benim M800'de 3.8-4.5 arasında. Tabii 120'yi geçmiyorum ve tatlı tatlı hızlanıyorum.
    Acaba NC aynı hızlarda ne yakar, çok büyük fark yoksa 21 bin lira vermek mantıklı değil NC'ye.
    rastafariane bunu beğendi.
    www.motorumla.net

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı kanmix_x adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belkide Honda seni sevmiyo abi
    he yaw ne zaman honda alsam sorun çıkarıp duruyor..
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim M800'de 3.8-4.5 arasında. Tabii 120'yi geçmiyorum ve tatlı tatlı hızlanıyorum.
    Acaba NC aynı hızlarda ne yakar, çok büyük fark yoksa 21 bin lira vermek mantıklı değil NC'ye.
    O hızlarda 4'ü geçmez. Ama M800 ile M800 ile tüm yapısı farklı sonuçta. Daha önce GT 650 vardı galiba sizde. NC nin performansı ondan daha iyi değil. Ama viraj kabiliyeti dengesi falan çok daha üstün. Ayrıca paha biçilemez bir bagajı var

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    http://www.youtube.com/watch?v=xTOy5...feature=g-vrec

Çok güzel anlatmış motoru eleman. DCT versiyonu da çok güzel. Ama şu vites göstergesi manuelde de olsa çok hoş olurmuş. Şerefsizler yazılımla göstermiyor gibi vites göstergesini zaten aynı ekran.

canekin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC700x
    BURASI NC700 X-S-D TOPİC i.

KISACA DAHA ÇOK KULLANICILARININ YADA POTANSİYEL KULLANICILARININ YAZMASININ, SORMASININ, PAYLAŞMASININ GEREKTİĞİ, BÖYLECE MARKA MODEL TOPİC İNDE BİLGİ ARAYANLARI GEREKSİZ MUHABBETLERLE YORMAYIZ!!!

kindar_martı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    sym adx 125
    n'apak panpa. inanak mı?
    casillas00 bunu beğendi.

keel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda nc700x
    doğru söze nedenir?
    Yusuf Ziya bunu beğendi.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    merhaba abilerim kardeşlerim.. ben mesut burdurdan katılıorum aranıza.. bu sitemizde uzun zamandır aranızdayım sayılır.. ömürlük satmayacağım bir motor arıyorum.. stabilize yollara nadir girecek uzun yol da kullanılacak bi motor..(nc serisine motor demek ne kadar dogru ise) dl650, transalp ve nc700x arasındayım.. gerçi almama uzun zaman var ama olsun.. ilk baş gv 250 düşünüyorum ama kullanım kolaylığı dolayısıyla ki yorumlarınızdan anladığım kadarıyla 250cc sınıfı eleyecek gibi görünüyorum..
    22 sayfa boyunca yorumları okudum.. abladığım kadarıyla tek eksisi vergisi ve aksesuarların pahalı olması.. aksesuara yapacak birşey yok sanırım altarnatiflere yönelmek dısında..
    vergiye gelince yanlış bilmiyorsam 651cc'ye kadar 190tl, 651cc-1200cc arası da 480tl....
    arada yaklaşık 300 liralık bir dez avantaj.. kanaatimce bi çıkarımda bulundum, doğru mu yanlış mı düşündüm sizlerle paylaşayım dedim.. dl650 ve transalp'in yakıt degeri 5,5-6,5lt/100km'de diye düşünürsek, nc700'ünde 3,5/4,5lt/100km ise arada ortalama 2lt ortalama yakıt farkı var.. gelelim sadede 1lt=5,00tl'den 100km de 10,00tl fazlası var diğer iki modelin..
    2*5,00=10,00 tl (100km)
    300,00/10,00=30lt (300liraya alınacak benzin miktarı)
    30*100=3000km (30lt ile yapılan yol)
    Yani motoru yıllık 3000km kullanacak arkadaş bu vergiyi odemesine gerek yok aradaki 300,00lira ile benzini koyar gaza basar
    Ama yıllık 3000+km'leri yapacak arkadas eğer nc700'seçerse 3000km den sonra benzine verdiği parayla 12000km bakımını yaptırıp üzerine daha fazla daha yol yapar.. yani nc'ler cepte kazanca neden olur.. diye bi çıkarım çıkardım sizce mantıklı mıdır arkadaslar?? neden mi soruyorum çünkü rotamı ona göre çizip nc700x alma yoluna gireceğim..

ilginize teşekkürler ii forumlar bol yoculuklar hepimizin olsun
    saygılarımla..

@burdurlu1985;

Dediklerin doğrudur. Er6 için bu değeri yapmıştık önceki sayfalarda. 10000 km'de kafa kafaya geliyordu. Ben alalı 4 ay oldu. Motor 10000'de. Bundan sonra daha da zevk alarak bineceğim NC'nin diğer motora göre sesi de daha tok ve etkileyici. Dinleyenler öyle söylüyor. Marş sesi bile duyguları okşamaya yeter. Pişman olmayacağın bir motor kesinlikle. Hala gitmiyor diyorlar. Sen aldırma onlara, hız fantezisti değilsen ve arabalara geçilme egosuna sahip değilsen NC tam sana göre. Al sürekli gülümseyerek bin. Kazasız sürüşler

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Hizla alakam yok efendi kullanirim ne kendimi ne motorumu uzerim.. Tek aradigim sehir disinda giderken rampada ve ya duzde bi arac sollayacagimda acaba dedirtmesin ve artcili yolculuklarda da artcimi yormasin.. Onun haricinde de ozellikleri frenler ve bagaji haricinde bana fazla bile diyebilirim tabiri caizse
    tesekkurler

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hizla alakam yok efendi kullanirim ne kendimi ne motorumu uzerim.. Tek aradigim sehir disinda giderken rampada ve ya duzde bi arac sollayacagimda acaba dedirtmesin ve artcili yolculuklarda da artcimi yormasin.. Onun haricinde de ozellikleri frenler ve bagaji haricinde bana fazla bile diyebilirim tabiri caizse
    tesekkurler
    Sollamalarda falan sıkıntı olmaz ama artçını mutlu edeceğini söyleyemem. Yani benim arkama binenler hiç memnun inmiyor. Sele sert ve süspansiyon da çok yumuşak değil. Ama jel sele satılıyor yurt dışında. Ya ondan getirilir ya da jel destekler var, onlardan alınabilir.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Anladim olayi acaba son bir sey daha sorabilirmiyim
    bolum olarak uygun degil belki ama arastima asamasinda oldugum icin xl700 transalplerle arasinda motor farki var mi tamam guc olarak ta daha guclu peki yakit durumlari nasil acaba

mrgreen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 700 X
    Burdurlu kardeşim, biraz önceki hesabı bir daha yapabilir miyiz?
    480 - 190 = 290 TL Bununla yaklaşık 60,5 Litre 95 oktan benzin alırsınız. Transalp veya DL 650 nin sizin yazdığınız 5,5-6,5 L/100km hesabıyla taş çatlasa 950 veya 1100 km yol yaparsınız. Yani 3000 km değil. Yanlış mıyım?

bilmek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC700X
    Kurban ve Cumhuriyet bayramımız kutlu olsun. Herkese sağlık, mutluluk ve afiyet dileklerimle.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı mrgreen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burdurlu kardeşim, biraz önceki hesabı bir daha yapabilir miyiz?
    480 - 190 = 290 TL Bununla yaklaşık 60,5 Litre 95 oktan benzin alırsınız. Transalp veya DL 650 nin sizin yazdığınız 5,5-6,5 L/100km hesabıyla taş çatlasa 950 veya 1100 km yol yaparsınız. Yani 3000 km değil. Yanlış mıyım?
    onda haklısınız benim kastedmek istediğim nc ile yapılan yol sonucu ulaşılan kmlerde kara geçtiği andı

Motosikleti
    Honda NC 700 X
    Arkadaşlar selam, uzun zamandır yazma fırsatı bulamadım. Benim motor 5.500 km'ye geldi, herhangi bir problemim yok. GIVI aksesuarların fotolarını paylaşmıştım daha önce, epey km yaptım oldukça memnunum bilginiz olsun. Bakım konusunda bazı sorularım olacak size. Benim motosikleti aldığım bayi ısrarla her 3.000km'de bir bakım yapmamı söyledi. Kitapçıkda ilk bakım 12.000km yazdığını söyledim, hatalı basmışlar dedi. Garanti dışı kalır gibi cümleler sarf edildi, ben de bu kitapçık bende olduğu müddetçe bu motosikleti garanti dışı bırakacak adam anasının karnından doğmadı dedim. Türkiye şartları dedi vs vs.. Açıkçası hiç inandırıcı bulmadım. 12.000km'ye kadar bekleme niyetim yok 6.000km'de bakımı yaptırmayı düşünüyorum. Sizler ne yaptınız merak ettim doğrusu?

Bu arada kış geldi, ellerim hafiften üşüme moduna girdi, rüzgar kesici bir alet var mı? Elcik ısıtmayı istemiyorum yalnızca rüzgarı kesen bir şey olsa yetecek kanaatindeyim. Kuryelerin komple kapalısını da hoş bulmuyorum motosiklette. Ne tavsiye edersiniz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler