Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı Ramazan Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1 gün bekle sen beraber giderdik. Günaydın hakkında hayırlısı olsun. 700x siyah favorilerimde olan bir adet vardı
    Bubaralar islerim sikintili o yuzden bugune sigdirabildim sagolasin
    mehmetenis bunu beğendi.
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    muratus ve antilop ikinize de hayırlı olsun.

muratus fotoğrafı internette bir yere upload edip linkini [img] kodlarının içine atman gerekli.
    mehmetenis bunu beğendi.

Murat Ustaoğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Günaydın herkese. Deniyorum şimdi. İnşallah becerebilirim.

mehmetenis bunu beğendi.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Nc700s sürdüm virajlari berbat.
    700x'tede oyle mi?
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    NC700 arayanlar için geç mi kaldım bilemem ama bende Africa twin'e geçtim. 2014 NC750X'imi satıyorum. Beyaz renkte 49.000 km de. İlan çıkınca detay yazarım. arzu edenler özelden veya buradan ulaşabilir.

mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Bu sefer oldu😊

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    2014 ybr esd
    hayırlı olsun.yeni kasamı?biraz değişik geldi..
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Hayirli olsun kazasiz belasiz kullanman dilegiyle
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Amin tesekkur ederim.cumlemiz.evet 2016 model.birkac farki var.depo yan karenaji biraz degistirmisler.lastikler bridgestone.siperi öve öve bitiremediler, honda ozel arge ekibi kurmus, 7cm uzun yapmis filan diye ama hala yetersiz.egsoz daha spor duruyor, kisaltmislar biraz.ön amortisorleri gelistirmisler..diyorlar henuz anlayamadim.ekrani guzellestirmisler.mt07 ninkine benziyor ama daha zengin ve guzel duruyor.kullandikca daha fazla bilgi paylasirim..bugune kadar cok fazla elestirilen motor bu mu anlayamadim.yok tek fren diskiydi yok amortisoru sertti yok donmuyor yok gitmiyor vs..bir de adventure/enduro sinifina sokuyorlar ama manuelinde en basinda bu motor asfalt kullabimi icin uretilmistir diyor..neticede guzel bir motor. 34 gt 0221 selaminizi eksik etmeyin��
    mehmetenis ve actros1 bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Hayirli olsun allah kaza bela göstermesin
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X DCT
    Amin, tesekkur ederim
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CRF1000L
    İlanım onaylandı arkadaşlar aşağıda bulabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4000832/detay/
    mehmetenis bunu beğendi.

YouSuffer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6N
    Merhaba abiler ablalar bir sorum olacak, aşağıdada başka bir platformda bu motor hakkındakı yorumu paylaşacagım. Siz ne düşünüyorsunuz bu yorum hakkında? Birde yakıtı şehir içi ve uzun yol gerçekten 3 3.5 da kalıyor mu? Merak ettiğim bu..

Yorumda bu:

büyük beklentilerle, bir hafta süreyle test edip beğenmediğim, beni hayal kırıklığına uğratan motor. iyi özelliklerini biliyoruz; yakıt, ek taşıma kapasitesi, combine abs vs. ancak bu motoru almamak için geçerli sebeplerden bahsedersek:

ilk ve en büyük problem motor karakteristiği. düşük devirli motor avantaj gibi görünse de pratikte gerçekten rahatsız edici. devir aralığı çok kısa, çok çabuk hız kesiciye giriyor ve ne olduğunu anlamadan motor bir anda yavaşlıyor. yüksek devir sesi de olmadığı için beklenmedik bir anda devir limite dayanıyor. benzinli bir araba da aynı devirde limite ulaşması rağmen, zorlandığını, devirin yüksek olduğunu kullanıcıya hissetirir. bu motorda ise sanki 13000 devir varmış ama 6000 kesici konmuş hissi yaratıyor. aynı şekilde arabanızın 3500 de limitlendiğini düşünün. tam motorun gücünü vereceği devire yaklaşacağını düşünürken devir bitiyor. bu kullanımı sevenler de var ama göbekli ve emekli bir amca değilseniz veya ilk defa 150cc bir motordan geçmiyorsanız canınızı sıkacaktır.

devirden bu kadar çalınmış, karşılığında ise düşük devirlerde tork bekliyor kullanıcı fakat yok. 14000 devirlik fazer, 2500 devirde güç verebilirken bu motor sorun çıkarıyor. vites küçültmeyi gerektiriyor. yani hem düşük hem yüksek devir olmayan bu motorda kullanılabilr devir aralığında kalmak için sürekli vites değiştirmek gerekiyor.

yakıt tüketimi şehir içinde 4,5-5 litre civarı görünüyor. çok düşük bir değer değil çünkü; motor 700cc bir motor gibi gitmiyor. hız yükseldikce güç yetmediği için tüketim de artıyor. rüzgarlı bir havada 150km hızı geçemediğini birçok kere gördüm. bu hızlarda zorlanarak gittiğinde ise yakıt ekonomisi kalmıyor. dl650 ile nc700 150km hızla giderse dl650 çok daha az yakacaktır.
    mehmetenis bunu beğendi.

mehmetenis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X-2014
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler kırmızı olanı aradım hasar kaydı var ama para gözükmühor dedi başka bir aracın aynasına carpmıs 20500 e bırakıyor ne yapmak gerek ? alsakmı almasakmı ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:09 ----------

motora bakmaya gidince nelerine bakalım özellikle belirtmek istediğiniz yer varmı ? debriyaj tasına bakcaz mesela bilyalar amansörler lastikler
    Eğer bu dediğiniz otomobil için olsaydı hiç sorun değildi ama Motorda hasar kaydı satarken sıkıntılı çünkü alan kişiye benden önceki sahibi aynayı çarpmış desen de bizim insanımız o konuda tahamülü yok maalesef.Ha bişey yok bir ayna çarpmasına tremer işlemiş ama gel bunu senin satacağın zaman alacak kişiye anlat.Alacak olan da diyecek ki ayna için tremere mi işlenmiş kesin bunda başka bir şey vardır falan diyecek fiyatı öldürmeye çalışacak.
    Abi sende aynısını yapacaksın diyeceksin ki ben bu motoru aldıktan sonra satmak istersem tremeri açıklayamam o yüzden fiyatı 18.500 gibi bırakamsını isteyeceksiniz.
    İşin doğrusu budur,diğer arkadaşlar bakalım ne diyecekler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Alıntı seta34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nc700s sürdüm virajlari berbat.
    700x'tede oyle mi?
    Viraj berbat derken neyi tam kasdediyorsunuz?
    Yani tam yatma karakterisliğini sergilemiyor mu veya viraja girerken farklı yönlere mi çekiyor?
    Nc750x de böyle bir sorun yaşamdım ama sizin kullanmış olduğunuz motorda bazı teknik problemler olabilir veya ilk defa binmişseniz motora tam alışamamış olablirsiniz.

seta34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250R - 2014
    Alıntı mehmetenis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer bu dediğiniz otomobil için olsaydı hiç sorun değildi ama Motorda hasar kaydı satarken sıkıntılı çünkü alan kişiye benden önceki sahibi aynayı çarpmış desen de bizim insanımız o konuda tahamülü yok maalesef.Ha bişey yok bir ayna çarpmasına tremer işlemiş ama gel bunu senin satacağın zaman alacak kişiye anlat.Alacak olan da diyecek ki ayna için tremere mi işlenmiş kesin bunda başka bir şey vardır falan diyecek fiyatı öldürmeye çalışacak.
    Abi sende aynısını yapacaksın diyeceksin ki ben bu motoru aldıktan sonra satmak istersem tremeri açıklayamam o yüzden fiyatı 18.500 gibi bırakamsını isteyeceksiniz.
    İşin doğrusu budur,diğer arkadaşlar bakalım ne diyecekler?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

Viraj berbat derken neyi tam kasdediyorsunuz?
    Yani tam yatma karakterisliğini sergilemiyor mu veya viraja girerken farklı yönlere mi çekiyor?
    Nc750x de böyle bir sorun yaşamdım ama sizin kullanmış olduğunuz motorda bazı teknik problemler olabilir veya ilk defa binmişseniz motora tam alışamamış olablirsiniz.
    750x'i surdum arasinda cok fark var. Sorun sadece 700s'te 700x'i soruyorum.
    Dl650 surdum nc'den once motor harika frenleri haric. 200 ibre var 195 net devirdim.
    Virajlari falan super guven veriyor.
    Ben cbr250 de bile ncdekinden guzel viraj yapiyorum gerci Nc'de lastikler falan bitikti sanirim ama cbf600 ve nc700s ikiside virajda sanki altimdan kayip gidecekmis gibi. Surunce iyiki bu motordan almadim dedim kendi kendime
    Edit: motorun frenleri super.
    mehmetenis bunu beğendi.

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    Alıntı YouSuffer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abiler ablalar bir sorum olacak, aşağıdada başka bir platformda bu motor hakkındakı yorumu paylaşacagım. Siz ne düşünüyorsunuz bu yorum hakkında? Birde yakıtı şehir içi ve uzun yol gerçekten 3 3.5 da kalıyor mu? Merak ettiğim bu..

Yorumda bu:

büyük beklentilerle, bir hafta süreyle test edip beğenmediğim, beni hayal kırıklığına uğratan motor. iyi özelliklerini biliyoruz; yakıt, ek taşıma kapasitesi, combine abs vs. ancak bu motoru almamak için geçerli sebeplerden bahsedersek:

ilk ve en büyük problem motor karakteristiği. düşük devirli motor avantaj gibi görünse de pratikte gerçekten rahatsız edici. devir aralığı çok kısa, çok çabuk hız kesiciye giriyor ve ne olduğunu anlamadan motor bir anda yavaşlıyor. yüksek devir sesi de olmadığı için beklenmedik bir anda devir limite dayanıyor. benzinli bir araba da aynı devirde limite ulaşması rağmen, zorlandığını, devirin yüksek olduğunu kullanıcıya hissetirir. bu motorda ise sanki 13000 devir varmış ama 6000 kesici konmuş hissi yaratıyor. aynı şekilde arabanızın 3500 de limitlendiğini düşünün. tam motorun gücünü vereceği devire yaklaşacağını düşünürken devir bitiyor. bu kullanımı sevenler de var ama göbekli ve emekli bir amca değilseniz veya ilk defa 150cc bir motordan geçmiyorsanız canınızı sıkacaktır.

devirden bu kadar çalınmış, karşılığında ise düşük devirlerde tork bekliyor kullanıcı fakat yok. 14000 devirlik fazer, 2500 devirde güç verebilirken bu motor sorun çıkarıyor. vites küçültmeyi gerektiriyor. yani hem düşük hem yüksek devir olmayan bu motorda kullanılabilr devir aralığında kalmak için sürekli vites değiştirmek gerekiyor.

yakıt tüketimi şehir içinde 4,5-5 litre civarı görünüyor. çok düşük bir değer değil çünkü; motor 700cc bir motor gibi gitmiyor. hız yükseldikce güç yetmediği için tüketim de artıyor. rüzgarlı bir havada 150km hızı geçemediğini birçok kere gördüm. bu hızlarda zorlanarak gittiğinde ise yakıt ekonomisi kalmıyor. dl650 ile nc700 150km hızla giderse dl650 çok daha az yakacaktır.
    şimdi ben bu olayı kendi acıma göre cevaplayım. hyosung gt250 den nc700x e transfer oldum. gt 250 10500 gibi kesiciye girerken benim motorum en fazla 9000 devir görmüştür. tamamen kullanımla alakalı bir durum. yorumu yazan arkadaş sanıyorum 15000+ ceviren bir ss makinadan sonra nc yi denemiş ve devir yetmiyor demiş. eğer öyle ise yetiremez :D . 24 aralıktanberi nc sürmekteyim acemisi olduğum halde ve ağırlık şehir içi olmasına rağmen 4,5 lt yakmadım henüz. gerçi 1 ay sürdükten sonra ortalama 3000 devire ayarladım ve o devirde sürmeye başladığım için ara hızlanmalar konusunda devir yetişmeme gibi bir olaya raslamadım. burda belirtmek isterimki bu olaylar tamaman sürücünün motordan ne beklediğine bağlıdır. r1200gs 600cc lık sslere ciddi anlamda rakip olabilir ama nc 700 serisi az yaksın çok taşısın mantığı ile üretildiği için hız beklemek pek mantıklı değildir
    mehmetenis ve aydin-ist bunu beğendiler.
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı twili adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlanım onaylandı arkadaşlar aşağıda bulabilirsiniz.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4000832/detay/
    motora değil de kobra lara talip olabilirim uygun bir fiyat olursa
    mehmetenis ve twili bunu beğendiler.

Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Beyler siyah buraya dkkatli okuyun 5080 km de nc 700 x ime kavuatm ankaradan aldim suan sapancada falanim mola verdim son 150 km dir onden uguldu geliyor bikyayi dagttik galiba fiyati ve maliyeti hakkinda bilgisi olan varmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Ayrica gelirken denedimde 140-160 kmh araliginda 140 km gttim 7.6 lt benzin aldi
    _oXXo_ bunu beğendi.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Antilop hayırlı olsun
    O Hız aralığında yani 160 Lı hızlarda 4 lt yi geçebilir
    Birde ani hızlanmalar yüksek devirde vites değiştirme acemi sürücü soğuk hava birleştiğinde bu Yakıt normal

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler siyah buraya dkkatli okuyun 5080 km de nc 700 x ime kavuatm ankaradan aldim suan sapancada falanim mola verdim son 150 km dir onden uguldu geliyor bikyayi dagttik galiba fiyati ve maliyeti hakkinda bilgisi olan varmi

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:21 ----------

Ayrica gelirken denedimde 140-160 kmh araliginda 140 km gttim 7.6 lt benzin aldi
    hayırlı olsun allah utandırmasın ...
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler