Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda NC700X / 750x & NC700S / 750S Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı Olcay Avşar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor bloğunu korumayan demir bana biraz saçma geliyor.

resimdeki koruma demirde motor bloğu ile alakası yok sanki?

benim kullandığım givi model demir de aynı şekilde, sanki motoru yatırsak bloğu korumayacak gibi.

sırf bunun için bir iki kişi motoru yavaşca yatırıp denemek istiyorum

koruma demiri motoru korumalı, grenajları değil. grenaj nasılsa ya değişir ya boyanır, blok hasar alırsa çok kötü.
    denemeye gerek kalmadı, düştüm

geçen cumartesi kadıköyde bir ara sokakta bu yeni tip parlak ve kaygan su kanalları varya, arnavut kaldırımı sokakların kenarındaki. ona denk geldi ön teker ve nasıl oldu anlamadan devrildim, hangi ara teker o kanala girdi farkında bile değilim?

yavaş ama agresif bir kullanım tarzıydı, trafikten sıyrılıp ara sokaklara dalmıştım, neyse düştük işte bir şekilde

ve motor koruma demiri görevini yaptı, motorun gövdesi hiç bir yerden yere temas etmedi. elcik korumaların da faydasını gördüm, aynalar da yere değmedi.

yere temas eden üç nokta oldu, eksozun alt köşesi, motor korumanın alt kısmı, ve elcik korumalar. elcik koruma olmasaydı denge topuzları hasar alırdı, hatta ayna da yere değip kırılabilirdi.

Yalnız şöyle bir durum oldu, yavaş devrildiğim için motor benden uzaklaşmadı. yere devrilince ayağımın sıkıştığını hissettim, motoru kaldırmaya zorlayıp ayağımı kurtarmayı planlarken birileri gelip kaldırdılar sağolsunlar.

arka fren pedalı yumuşak bir malzeme hafif ezildi, sonradan elimle esnetip tekrar düzelttim. yumuşak malzeme olması çok iyi, kırılmasındansa yamulması avantaj, hemen düzeliyor zaten. hasar yok.

e peki bu ayak neden sıkıştı? sürücü pegleri mi küçük acaba? yoksa düşünce peglerde yaylı kısmından katlandı da ondan mı?

galiba koruma takozu da takmak lazım alt kısımlara bir yere, ki böyle devrilmelerde motor bizden bira daha yüksekte dursun.

Enduronun gözünü seveyim düştüm kalktım basım gaza devam ettim
    mehmetenis ve GP500-1st bunu beğendiler.
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    schumacher__ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Geçmiş olsun, Allah beterinden saklasın

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı piyanist_irf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar nc 700-750 x modelerinde gelişmeler var haberiniz varmı ? orta sehpa üretimi seri olarak hayata geçti çok yakında topcase bağlama aparatı ve koruma demiride hayata geçecek cümleten sayglar sevgiler, tekeriniz düz bassın .

http://i.hizliresim.com/b5AvbZ.jpg

http://i.hizliresim.com/Pq47Qd.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=4HnXTg5VNcA

https://www.youtube.com/watch?v=4HnXTg5VNcA

http://www.irfmotor.com/urunler/orta...a#!prettyPhoto

Mesaj attım ama dönüş alamadım, fiyat nedir, nasıl satın alabiliriz?

Motosikleti
    NC750X DCT - Honda PCX
    Merhaba arkadaşlar, fuardan aldığım NC750X DCT motorumun rodajını bu hafta sonu tamamladım ve servise gittiğimde yağ değişiminin 3000km de bir yapılması gerektiğini belirtti, kitapçığında 6000km yazıyor?

Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Yarın farklı servisleri de arayarak teyit edeceğim,
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı caoss adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, fuardan aldığım NC750X DCT motorumun rodajını bu hafta sonu tamamladım ve servise gittiğimde yağ değişiminin 3000km de bir yapılması gerektiğini belirtti, kitapçığında 6000km yazıyor?

Konuyla ilgili bilgisi olan var mı?

Yarın farklı servisleri de arayarak teyit edeceğim,
    servislerin çakallığı başka birşey değil. Kitapçıkta ne yazıyorsa (6000km) ona uymak zorundasınız gerisi fasa fiso. Bu arada dünyada 12bin km.de bir bakım yapılıyor biz servislere daha fazla para kazandıralım diye 6binde gidiyoruz bi de utanmadan 3binde bir gelin diyorlar. Onlara kalsa kitapta 3binde bir yazsa 1500de gelin derler
    mehmetenis ve GP500-1st bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Alıntı schumacher__ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    servislerin çakallığı başka birşey değil. Kitapçıkta ne yazıyorsa (6000km) ona uymak zorundasınız gerisi fasa fiso. Bu arada dünyada 12bin km.de bir bakım yapılıyor biz servislere daha fazla para kazandıralım diye 6binde gidiyoruz bi de utanmadan 3binde bir gelin diyorlar. Onlara kalsa kitapta 3binde bir yazsa 1500de gelin derler
    hatta bizde de ilk gelen 700 lerin kitapcığında 10 bin km yazıyor sanırım bakım aralığı, 750 ler ile birlikte 6000 bin km'ye düşürmüşler
    "normal insanlar bir yerden bir yere gitmek için araba kullanırlar, motorcular ise motosiklet kullanmak için bir yerlere giderler"

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Tek silindir 125 cc ye yamaha 6000 de gel diyor
    2 silindir 700 cc ye Honda 3000 de gel Diyor
    Sapıttı Honda
    mehmetenis bunu beğendi.

Arkadaşlar herkese merhaba,

750x dct ile aranıza katıldım bende. hepco becker koruma demirini istanbulda hiçbir yerde bulamadım bilgisi olan var mıdır nerede bulabiliriz?

Bir honda bayisi bugün yerli üretim bir koruma demiri için 250 lira istedi fiyat nasıl? yerli üretim demir noktasında önericeğiniz bir yer var mıdır?

aloavera - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mct 250 - nc700xa
    arkadaşlar 3000 km yağ değişiminin motorunuza hiç bir zararı olmaz aksine sıfır alınmış tüm motor aksamının alıştığı bu süreçte faydası olur kanaatindeyim. bende 2013 te 700x sıfır aldım. halada kullanmaktayım. servis bakımları için götürmüş olduğum servisteki ustabaşıda 700x kullanmaktadır. bana bu fikri söylemişti en fazla 160tl fazla dan verirsiniz. ben 1000-3000-6000-9000km lerde yağ değiştim. kanaatimce en fazla 300tl fazladan ücret ödemişimdir. ama motoru uzun ömürlü düşündüğünüzde karlı olabilirsiniz.

Motosikleti
    Artık 4 teker..
    Alıntı aloavera adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar 3000 km yağ değişiminin motorunuza hiç bir zararı olmaz aksine sıfır alınmış tüm motor aksamının alıştığı bu süreçte faydası olur kanaatindeyim. bende 2013 te 700x sıfır aldım. halada kullanmaktayım. servis bakımları için götürmüş olduğum servisteki ustabaşıda 700x kullanmaktadır. bana bu fikri söylemişti en fazla 160tl fazla dan verirsiniz. ben 1000-3000-6000-9000km lerde yağ değiştim. kanaatimce en fazla 300tl fazladan ücret ödemişimdir. ama motoru uzun ömürlü düşündüğünüzde karlı olabilirsiniz.
    İyi güzel söylüyorsunuz da bunu koskoca honda mühendisleri düşünemiyor da bizim çok zeki ustalarımız mı kapatıyor onların eksiklerini? Adamlar birçok şeyi gözden geçirip test ederek bütün dünyada 12binde gelin diyorlar, siz psikolojik olarak rahatlamak için fazladan 300-500 verip kendinizi rahatlatabilirsiniz ama şahsen 3binde yağ değişmenin hiçbir "görünür" fayda sağlamayacağını düşünüyorum.
    blueway2 bunu beğendi.

Motosikleti
    crf 1000L + dio
    Bence 10000 km de yağ Değişimi ideal mesala ben 2 el aldım Yağı değişeli 5000 km olmuş 1 yıl dolmasını bekliyorum
    3000 çok çok gereksiz bi değişim olur
    Fakat insanların veya ustaların düşüncesine katılmasam da SAYGI duyuyorum
    mehmetenis bunu beğendi.

bluemaster200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Herkese Merhaba

Honda Mart ayında 2015 model NC750x aldım. Honda orjinal aksesuarları arasında motor korumu demiri yer almıyor. Honda kendi ürettiği granej tarafında takılan koruma demirini satıyor ve bayi ile yaptığım konuşmada söz konusu demirin motor koruma demirinden motoru daha iyi koruduğunu ifade ediyor. Ancak forumu takip ettiğimde bugüne kadar Hondanın orjinal koruma demirini alan ve kullanan görmedim. Bu konuna öneriniz nedir?
    tşk

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Geçmiş olsun Olcay,ciddi birşey olmaması sevindirici...

Merhaba arkadaşlar,NC kullanıcılarının ortak sorunu olan stickerların zamanla düşmesi problemine kökten çözüm getiriyorum.Orjinalden daha dayanıklı ve ucuz sticker setimizi satışa sunulmuştur.hayırlı olsun...

Linkler aşağıdadır.

NC 700X için:

http://www.sanalpazar.com/Honda-Nc-7...t__isp43780087

NC 750X için:

http://www.sanalpazar.com/Honda-Nc-7...t__isp43780114

Motosikleti
    HONDA FORZA 250
    Alıntı alpryldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

750x dct ile aranıza katıldım bende. hepco becker koruma demirini istanbulda hiçbir yerde bulamadım bilgisi olan var mıdır nerede bulabiliriz?

Bir honda bayisi bugün yerli üretim bir koruma demiri için 250 lira istedi fiyat nasıl? yerli üretim demir noktasında önericeğiniz bir yer var mıdır?
    koruma demirini nerede sordun öğrenebilir miyim? ben de 750S DCT aldım fakat koruma demiri bulamıyorum...

İrf motor yazın google amcaya. İrfan abinin sitesi çıkıyo. Onda vardı sanırım. Kendi yapıyo. Orta sehpada var

Motosikleti
    NC700SA
    merhaba,

orijinal olmayana korumu demiri alırken, civata, somun ve pulların paslanmaz malzeme olmasına dikkat edin. Galvaniz kaplı veya siyah renk olanlar hızla paslanıyor ve kötü bir görünüm ortaya çıkıyor.

Motosikleti
    Honda NC 750X
    Yerli koruma demiri alırken dikkatli olun, istanbul'da ki bir üreticinin yaptığı hatalı demirler var piyasada. konu ile ilgili bir başlık açmıştım inceleyebilirsiniz.

İRF motor irfan abi kendi eliyle yapıyor bu işleri, nc ler için üretime başladıysa gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilirsiniz.

Ben de bu günlerde rahatsız edip bir fikrimi hayata geçirmesini rica edeceğim, koruma demiri üzerinde biraz modifiye düşünüyorum.
    mehmetenis bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda NC750X
    Alıntı alpryldz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

hepco becker anes satıyor. http://www.anesmotorshop.com/asp/product/222/H-B-HONDA-NC750-X-MOTOR-KORUMA-DEMIRI-5019730001
    stokta yoktu yeni gelmiş.

ben Güngör Motorda buldum yerli üretim olarak 250 lira fiyat istiyorlar. Anese Hepco Backer gelmiş ama fiyat 600 civarı://

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler