Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    hysong gv 250
    Hocam Kadıköy bay motoyu arayın ellerinde olması lazım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kaptan Bazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, ben de yeni bir GV 250 alarak aranıza katılmak istiyorum. Malum distribütor değişikliği nedeni ile piyasada sıfır Hyosung modelleri bulunmuyor. Bugün Uniteks firmasını arayarak bilgi almaya çalıştım. Verdikleri bilgiye göre Türkiye'ye Hyosung'un 5 modeli getirtilecek ve yeni motosikletler Mayıs ayında geliyor. GV 250 RC (?) modelinin fiyatı ise 14.201 TL olarak gözüküyormuş. Yani verilen bilgi doğru ise (ve GT 250R ile karıştırmadılar ise) yaklaşık 1500 liralık bir artış gözüküyor fiyatta. Yakında Hyosung için bir internet sitesi hazırlanacağını öğrendim; siteden daha sağlıklı bilgi almak mümkün olur sanırım. Bu konuda bilgi edinen arkadaşlar bilgilerini paylaşırlarsa çok sevinirim. Herkese iyi günler dilerim.
    14.200? Bu arkadaşlar şaka mı yapıyorlar yoksa ciddi ciddi bizim motosikletleri 14.200 e satmaya niyetleri mi var?Kuralkan,Hyosung'u yerin dibine soktu Uniteks te bitirici darbeyi vurmaya geldi galiba.Bir de GV 250 RC nedir tam olarak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:29 ----------

Uniteks'in sitesinde şimdilik sadece Hyosung ile ilgili böyle birşey var.Bu arkadaşlar motosikletleri bu fiyattan satmaya kalkarlarsa Hyosung Türkiye'de bitmiş demektir.o 14.000 TL lik motosiklet isterse GT 250R olsun kimse aynı fiyat'a Japon dururken gidip Hyosung alacağını sanmıyorum.250 cc grubunu Japon'dan 1000-2000 TL ucuza satacak ki tercih sebebi olsun.Ama aynı fiyatı hiç şansları yok.Ben motosikleti 2013 yılında pazarlıkla 8500 TL ye almıştım.O zamanlar Japonlar 9500 TL den başlıyordu.Bu yıl 0 km motosiklet alacak olsam Eğer GV 250 ile Inazuma aynı fiyat ise her ne kadar cruiser hastası olsam da gider Inazuma'yı alırdım.
    http://www.uniteksmotordivision.com/hyosung/

Motosikleti
    Artık Yok...
    hyo nun dünyadaki modelleri belli St7 serisi Gv650, gv650C,Gv250 serisi gt serisi gd250 yada X4R ismiylede satılıyor,X4 birde new tee 50cc ve 125cc lik beaver sccoterları var.. gv250 rc diye bir modeli yok benim bildiğim.

O fiyatlarla hyo satışı dibe vurur.. hyo nun pazardaki yeri ve konumu misyonu bellidir .. çine bulaşmak istemeyen ama japonada gücü yetmeyen insanlar için hyo her zaman can simidi olmuşdur pazarda.. ara bir kapı olmuşdur.. japon fiyatına yakın hatta onlarla aynı fiyat çekmleri sadece motorları ellerinde tutar..

Kaptan Bazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS Ironmax
    Alıntı seyit ahmet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam Kadıköy bay motoyu arayın ellerinde olması lazım
    Cumartesi gittim Bay Motor'a, ellerindeki Hyosung'ları bitirmişler.

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hyo nun dünyadaki modelleri belli St7 serisi Gv650, gv650C,Gv250 serisi gt serisi gd250 yada X4R ismiylede satılıyor,X4 birde new tee 50cc ve 125cc lik beaver sccoterları var.. gv250 rc diye bir modeli yok benim bildiğim.
    Ben de baktım Internetten, hakikaten GV250 RC diye birşey yok. Telefonda görüştüğüm bayan elindeki listeden okudu. İki kez tekrar sordum ama modellerle pek aşina gibi değildi. Yanlış bilgi verilmiş olması muhtemel. Böyle bir fiyat olursa ben de ikinci el almayı düşünürüm açıkçası.

HAZZILHAR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Boulevard M109R B.O.S.S.

O fiyatlarla hyo satışı dibe vurur.. hyo nun pazardaki yeri ve konumu misyonu bellidir .. çine bulaşmak istemeyen ama japonada gücü yetmeyen insanlar için hyo her zaman can simidi olmuşdur pazarda.. ara bir kapı olmuşdur.. japon fiyatına yakın hatta onlarla aynı fiyat çekmleri sadece motorları ellerinde tutar..
    Hyosung'un 2015'teki modellerine buradan bakabilirsiniz: Hyosung Official. Toplamda 15 model var. Türkiye'ye 5 tane getirmeleri çok anlamsız. En çok satanları getirip fahiş fiyatlardan satacaklar herhalde. Bu arada o GV250RC dedikleri GV125C olmasın ? RC diye bir model kendi orijinal sitelerinde dahi yok. O sondaki C harfi ise Karbüratörlü olmasını simgeliyor.
    Road never ends but life does. Ride to live, live to ride.

Motosikleti
    Artık Yok...
    az model getirtmeleri doğal her modelde tr de satmaz. misal st-7 naked modeller elektrikli scooter yada normal scoter modelleri..

satıcaklar belli gt grenajlı seri gv serisi birde gd250 güzel satar.. tabi makul fiyatlara..

gv250 14.200 ise gt250 herhalde 16 falan olur zaten en son kanuninin elindeki gt250 ler 14 bin tl idi .. 18 e zaten sıfır ninja300 var.. 14 bine cbr250 var .. 13 bine ninja 250sl var.. en öenmlisi benim favorim 14.500 e r25 var..

neyse Allah çarşılarına pazar versin.

Motosikleti
    Hyosung GV650
    büyük ihtimalle bunlar değişik renkte bir gv 250'de getirip gv 250 rc diye satmaya çalışacaklar. bu arada 14000 küsür nedir ben geçen sene 10700'e almıştım. bunlarda meydanı boşbuldu tabi 250cc cruiser ne varki zaten rekabet olayına girmek zorunda kalmıyorlar. rakip olarak bi daelim var belki birde regal raptor var anca onunda 350 cc olanı rakip olarak belki görülebilir.

Motosikleti
    Artık Yok...
    gv650c var gv250 nin birebir aynı kasasında 650 lik olanı belkide onu demekde istemiş olabilir.

gv650c var gv250 nin birebir aynı kasasında 650 lik olanı belkide onu demekde istemiş olabilir.
    Galiba GV650C ülkemizde ST7 diye satılan model.Ama 14.000 TL ye o motosikleti vereceklerini sanmıyorum.Büyük ihitmalle telefondaki kadın GT 250 R ı GV 250 ile karıştırdı.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

AlperenB - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler 2. el olarak almak istiyorum bu modelden de hani "kardeşim maksimum şu kadar km'deyse al" veya "minimum 20xx yıllarındaki serilerden al" tarzında bir yorumunuz var mıdır? Yaklaşık bi 4-5 sene kullanmayı planlıyorum çokta uğraştırmasın istiyorum. 6-8 bin arası bir fiyat tutabilirim ama daha üstü zor malesef.

Motosikleti
    Alıntı AlperenB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 2. el olarak almak istiyorum bu modelden de hani "kardeşim maksimum şu kadar km'deyse al" veya "minimum 20xx yıllarındaki serilerden al" tarzında bir yorumunuz var mıdır? Yaklaşık bi 4-5 sene kullanmayı planlıyorum çokta uğraştırmasın istiyorum. 6-8 bin arası bir fiyat tutabilirim ama daha üstü zor malesef.
    2009 ve üstü modeller enjeksiyonludur ve bazı sorunları iyileştirilmiştir. Bunun için bu linkteki motosikletleri önerebilirim. 90 bin km'yi aşanlar var, bu motosikletler 4-5 senede eskimez, her kilometresi makuldur. Ancak aradığınız fiyat aralığında 20 bin km'den az yol yapmış olanını bulmak zor.

Motosikleti
    Artık Yok...
    2011 de bir kere daha revizyon gördümü gv .. birde arka dişliyi gt dişlisi ile değiştiren oldumu hiç konuda son sürati arttırma adına.

Kaptan Bazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-Max 250 ABS Ironmax
    Tekrar merhaba arkadaşlar, bugün Uniteks'i yeniden aradım. Bu sefer harf harf kodlayarak ve dikkatli şekilde kontrol ettirdiğimde, GV 250N modelinin sıfır liste fiyatının 12.490 TL olduğunu öğrendim. Demek ki tahmin ettiğimiz gibi, dün verilen bilgide bir karışıklık olmuş. Hyosung diğer modelleri ile ilgili bilgi almak istiyen arkadaşlar da Uniteks'i internet sitesindeki telefon numarasından arayabilirler. Herkese keyifli günler, kazasız sürüşler.

Alıntı Kaptan Bazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tekrar merhaba arkadaşlar, bugün Uniteks'i yeniden aradım. Bu sefer harf harf kodlayarak ve dikkatli şekilde kontrol ettirdiğimde, GV 250N modelinin sıfır liste fiyatının 12.490 TL olduğunu öğrendim. Demek ki tahmin ettiğimiz gibi, dün verilen bilgide bir karışıklık olmuş. Hyosung diğer modelleri ile ilgili bilgi almak istiyen arkadaşlar da Uniteks'i internet sitesindeki telefon numarasından arayabilirler. Herkese keyifli günler, kazasız sürüşler.
    İnşallah bu sefer de GD 250 N ile karıştırmamıştır telefondaki kadın.Bildiğim kadarıyla GV 250 N diye de birşey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

2011 de bir kere daha revizyon gördümü gv .. birde arka dişliyi gt dişlisi ile değiştiren oldumu hiç konuda son sürati arttırma adına.
    2012 de dijital benzin göstergesi geldi genel gösterge zemin tasarımları değiştir.Toplam km bu yeni gelen dijital göstergeye yerleştirildi.
    2013 tamamen aynı galiba CDI beyni değişmiş olabilir.
    2014 Motor bloğunun üstündeki krom kaplamalar kaldırıldı,yan hava filtresi üstündeki grenajlar krom renginden mat siyah rengine dönüştürüldü.Galiba koltuk kaplamalarının renkleri biraz değişti.2012 ve 2013 te kullanılan renkler tamamen değişti.Düz siyah renk kaldırıldı.
    2015 Bildiğim kadarıyla sadece daha iğrenç renk tonları ve desenleri geldi.

Benim şahsi favorim 2012-2013 yıllarındaki renk tonları ve krom kaplamaları.İyi ki 2013 te almışım diyorum.2014 te çıkan renkleri ve kromsuz motor bloğunu görsel olarak bir türlü sevemedim.
    siyahus ve logaritma bunu beğendiler.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Motosikleti
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah bu sefer de GD 250 N ile karıştırmamıştır telefondaki kadın.Bildiğim kadarıyla GV 250 N diye de birşey yok.[COLOR="Silver"]
    Bence de GD250N : )

Merak eden arkadaşlar için 2015 GV 250;

Bunlarda farklı renk tonları;

siyahus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 ZN - RR DD250- GV 250 - Yamaha MT-25
    Alıntı Thracian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnşallah bu sefer de GD 250 N ile karıştırmamıştır telefondaki kadın.Bildiğim kadarıyla GV 250 N diye de birşey yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:51 ----------

2012 de dijital benzin göstergesi geldi genel gösterge zemin tasarımları değiştir.Toplam km bu yeni gelen dijital göstergeye yerleştirildi.
    2013 tamamen aynı galiba CDI beyni değişmiş olabilir.
    2014 Motor bloğunun üstündeki krom kaplamalar kaldırıldı,yan hava filtresi üstündeki grenajlar krom renginden mat siyah rengine dönüştürüldü.Galiba koltuk kaplamalarının renkleri biraz değişti.2012 ve 2013 te kullanılan renkler tamamen değişti.Düz siyah renk kaldırıldı.
    2015 Bildiğim kadarıyla sadece daha iğrenç renk tonları ve desenleri geldi.

Benim şahsi favorim 2012-2013 yıllarındaki renk tonları ve krom kaplamaları.İyi ki 2013 te almışım diyorum.2014 te çıkan renkleri ve kromsuz motor bloğunu görsel olarak bir türlü sevemedim.
    Sırf bu kromların değişmesi yüzünden sıfır gv250 den vazgeçip 2013 model 2. el aldım :D Cruiser dediğin motorun kromları güneşte parlayacak
    ogzcngdk bunu beğendi.
    Kendine yapılmasını istemediği başkasına yapma...

Motosikleti
    Ya bu seneki depolarda ve çamurluklarda kullandıkları o anlamsız sarı renkteki konturlara hala alışamadım. Ne kadar basit duruyor motosiklet bu haliyle. Bu seneki farklılıklardan biri de yuvarlak aynalar. Bundan öncekilerde ovaldi.

Böyle saçma makyajlama işlemlerine gireceklerine biraz yenilik ekleseler hiç fena olmazdı. Mesela Daelim Daystar'daki gibi ayarlanabilir elcikler, çift çıkışlı egzost ki bu zaten 2009 ve öncesi modellerde böyleydi, dörtlüler, çok lazım değil ama vites göstergesi, depo kapağının sağ tarafta olması gibi. Daha işlevsel yenilikler bekliyordum ama satışların düşmesinden korkmuş olacaklar ki makyajlamaya gitmişler her sene olduğu gibi. Bu söylediklerim de atla deve değil yani ciddi bir maliyet artışına sebep olacak özellikler değil.

Bu kafayla Hyosung yenilikçi rakiplerine yenik düşecek ki, en büyük rakibi Daelim Daystar fiyat uygulamasıyla da 1 adım öne geçer bu seneki satışlarda diye düşünüyorum.
    Thracian bunu beğendi.

Motosikleti
    Artık Yok...
    o zaman şöyle diyebiliriz 2009 enjeksiyonluya geçdikden sonra mühendislik ve yapısal olarak motor tamamen aynı sadece kozmetik olarak 2012 de dijital kadran falan eklenmiş 2014 de kozmetik olarak kromlar boyanmış siyaha..

esas öğrenmek istediğim motorun yapısal olarak bir değişikliği olup olmadığıydı mesela enjeksiyon sistemi yada gömlekde yürüyende v.b sanırım yok.. genelde kozmetik..

yani 2009 yada 2010 da alsak 2012-13 den tek farkı göstergeler olucak buda sonradan alınıp 2009 yada 2010 gv ye takılabilinir herhalde..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:53 ----------

Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya bu seneki depolarda ve çamurluklarda kullandıkları o anlamsız sarı renkteki konturlara hala alışamadım. Ne kadar basit duruyor motosiklet bu haliyle. Bu seneki farklılıklardan biri de yuvarlak aynalar. Bundan öncekilerde ovaldi.

Böyle saçma makyajlama işlemlerine gireceklerine biraz yenilik ekleseler hiç fena olmazdı. Mesela Daelim Daystar'daki gibi ayarlanabilir elcikler, çift çıkışlı egzost ki bu zaten 2009 ve öncesi modellerde böyleydi, dörtlüler, çok lazım değil ama vites göstergesi, depo kapağının sağ tarafta olması gibi. Daha işlevsel yenilikler bekliyordum ama satışların düşmesinden korkmuş olacaklar ki makyajlamaya gitmişler her sene olduğu gibi. Bu söylediklerim de atla deve değil yani ciddi bir maliyet artışına sebep olacak özellikler değil.

Bu kafayla Hyosung yenilikçi rakiplerine yenik düşecek ki, en büyük rakibi Daelim Daystar fiyat uygulamasıyla da 1 adım öne geçer bu seneki satışlarda diye düşünüyorum.
    Benim aslında bu konuda bu kadar çok takılmamın nedeni gv250 üstünde projelik bir çalışma yapmayı düşünüyorum yani gidip gidip geliyorum bazen uğraşmaya değmez diyorum bağzen yap keyfine bak diyorum yakıt merkezli düşünüyorum.. yoksa kafamda gv ye güzel bir road rider haline getirmek var tamamen orjinal tutup modernizasyon üstüne motora bir şeyler yapmak.. sele ısıtma,elcik ısıtma,mercekli bixenon farlar,custom tablet uygulaması navigasyon için falan,ayak uzatma,seleye bellik uygulaması sanırım hiç bir gv de görmedim.. bu tip şeyler..

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı siyahus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sırf bu kromların değişmesi yüzünden sıfır gv250 den vazgeçip 2013 model 2. el aldım :D Cruiser dediğin motorun kromları güneşte parlayacak
    Bencede.
    Alıntı HAZZILHAR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daelimin yeni fiyatlarına baktınmı 12100 TL. Geçen sene 9000 Tl ye almayanı dövüyorlardı. Ne olduda % 30 zamlandı çokmu talep var anlamadım. 1000-2000 km deki ikinci elleri 8000 TL civarı. Regallerin sıfırını bile 12500 civarında olacak diyorlar. Bence rakipleriyle kıyaslandığında 12000 Tl GV 250 için gayet makul bir fiyat.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler