Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mac555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250, ?
    Herkese iyi akşamlar,
    bu sefer size başımdan geçen talihsiz bir olayı ve bu olaydan sonra servisin yaptığı basit bir tamiratı anlatmak istiyorum, sonuçta kötü de olsa tecrübe tecrübedir
    Herşey kırmızı ışıkta beklerken başladı, ve bir o kadar da çabuk bitti..., bir baktım ki arkamdan gelen minibüsün tamponu beni 2 metre öne itelemiş... Şöför de şaşırdı, herhalde içimden geçebileceğini sanmış aman abi bişey var mı filan falan, baktım ben tek parçayım, e motorda da sıkıntı yok haydi git dedim yok bişey...ama servisteki ustam bir baktı ki arka çamurluk bambaşka olmuş

Gelelim yapılan işleme, arka çamurluk çıkıyor, önce arka selenin üzerindeki vidayı söktüler ve seleleri ayırdılar, sonra çamurluğun içindeki vidalar söküldü ve işte size bobber gv250

değişik bir açı:

sonra arka çamurluğun içindeki kablolardan arka far ayırıldı.

sonra da ezilmiş saç çıkarıldı.

çamurluğun eğilmesi plastik olduğundan mümkün değil, olsa olsa kırılır, ama minübüs şöförü arkadaş sağolsun beni itina ile itelediğinden sadece içteki sac desteği ezmiş, bu da plastik çamurluğun gün geçtikçe yamulmasına sebep olmuş, bu yüzden vidaları sökmek çok zor oldu, ama sağolsun servisteki ustam bu işi biliyor dağıttığı gibi güzelce sacı düzeltip topladı benim garibanı, 1000 km bakımını da yaptı, yağ değişim vs. ve bu hikaye de böylece mutlu sonla bitti.

Eğer minibüsçü yavaş olmasaydı sonuçları çok farklı da olabilirdi, kendime de kızmadım değil aynadan yaklaştığını görünce kendimi korumak için ilerleyebilirdim ama nasolsa durur dedim... siz siz olun ışıkta da bekleseniz arkanızı kollayın zaman kötü...
    Salih_T, ssates ve blackarca bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    Selam arkadaslar sj 4000 kamara alacam aldigim yer tanidik ve orjinal bu hafta kamaralar geliyor almak istiyen varsa bana ulassin

Motosikleti
    Gv 250 niyetindeyim
    Geçmiş olsun...Bir musibet bin nasihattan iyidir.Aklimin bir köşesine yazdım.
    mac555 bunu beğendi.

natila - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 + HD sporster xl 1200 custom cb
    Alıntı lion05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar sj 4000 kamara alacam aldigim yer tanidik ve orjinal bu hafta kamaralar geliyor almak istiyen varsa bana ulassin
    hocam fiyat yazabilirmisin?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:32 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:30 ----------

sj1000 200tl o da idare eder diyorlar
    boşuna fazla para vermeyelim

lion05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha XVS650A
    Sj 4000 su an gumrukte bu hafta sonuna kadar gelir urun foruma ozel 250 tl

avrasya09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CRUİSER 250 ,MT 25,GV 250, Marauder vz 800
    merhaba arkadaşlar öncelikle hepinize kış aylarında güvenli sürüşler dilerim. biz aydın nazilli de motosiklet metal aksesuar üretimi yapıyoruz. gv 250 de aksesuarlarını üretmek istediğimiz bir motosiklet. ancak henüz üzerinde çalışacak bir motor bulamadık. bize yakın bulunan yada yolu buradan geçecek olan arkadaşlardan motoruna; motor koruma demiri, yan heybe demiri, arka çanta taşıyıcı demiri, sisybar, gerekirse sis farı bağlantı demiri, vs. isteyen arkadaşlar varsa bize de minimum bir gününü ayırabilirse motora yapabileceğimiz tüm metal aksesuarları yapmak istiyoruz. gelen arkadaşa da iyi bir indirim uyguyayacağımıza emin olabilirsiniz. buradan yaptığımız aksesuar çeşitlerini görebilirsiniz : http://aydinkardesler.org/ yada 0542 294 04 34 - 0256 316 17 38 - 0506 892 48 59 numaralı telefonlardan ulaşabilirsiniz.
    mac555 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Nc700x
    Levent abi boya işi de yapıyorsan uğrayalım yanına Tubeless depodan bıktım :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:05 ----------

Bu arada yola çıkıyorum şimdi whatsapp'tan bir yer bildirimi yapsan Karıştırırım gene yolu :D

Motosikleti
    YBR125/CBR125/DL650/Suzuki C800/GV250 Şimdi:DL650
    Arkadaşlar arka balatamı gittim sıfır EBC ile değiştirdim önceki yan sanayi balata ötüyordu diye.Daha az ötüyor ama yine ötüyor ne yapmalıyım tavsiye?

Motosikleti
    hysoung gv 250
    arkadaslar merhaba ben özgün

uzun araştırmalarım sonucu ilk motorum olarak 2009 üstü bir gv250 almaya karar verdim istanbul avcılarda oturmaktayım 2 ay içinde almayı düşünüyorum bana bu civarlarda yardımcı olacak dürüst bir arkadaş arıyorum bana motor konusunda tecrubelerini aktaracak bilgilendirecek
    mac555 bunu beğendi.

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    Avcilarda motopark var, Cengizle tanis konus yardimci olacaktir

sorunlu17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı mac555 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese iyi akşamlar,
    bu sefer size başımdan geçen talihsiz bir olayı ve bu olaydan sonra servisin yaptığı basit bir tamiratı anlatmak istiyorum, sonuçta kötü de olsa tecrübe tecrübedir
    Herşey kırmızı ışıkta beklerken başladı, ve bir o kadar da çabuk bitti..., bir baktım ki arkamdan gelen minibüsün tamponu beni 2 metre öne itelemiş... Şöför de şaşırdı, herhalde içimden geçebileceğini sanmış aman abi bişey var mı filan falan, baktım ben tek parçayım, e motorda da sıkıntı yok haydi git dedim yok bişey...ama servisteki ustam bir baktı ki arka çamurluk bambaşka olmuş

Gelelim yapılan işleme, arka çamurluk çıkıyor, önce arka selenin üzerindeki vidayı söktüler ve seleleri ayırdılar, sonra çamurluğun içindeki vidalar söküldü ve işte size bobber gv250
    http://i.hizliresim.com/Dkja1Z.jpg

değişik bir açı:
    http://i.hizliresim.com/nG4B6R.jpg
    http://i.hizliresim.com/Nbj70Y.jpg

sonra arka çamurluğun içindeki kablolardan arka far ayırıldı.
    http://i.hizliresim.com/66j0W3.jpg

sonra da ezilmiş saç çıkarıldı.
    http://i.hizliresim.com/nG4B3R.jpg

çamurluğun eğilmesi plastik olduğundan mümkün değil, olsa olsa kırılır, ama minübüs şöförü arkadaş sağolsun beni itina ile itelediğinden sadece içteki sac desteği ezmiş, bu da plastik çamurluğun gün geçtikçe yamulmasına sebep olmuş, bu yüzden vidaları sökmek çok zor oldu, ama sağolsun servisteki ustam bu işi biliyor dağıttığı gibi güzelce sacı düzeltip topladı benim garibanı, 1000 km bakımını da yaptı, yağ değişim vs. ve bu hikaye de böylece mutlu sonla bitti.

Eğer minibüsçü yavaş olmasaydı sonuçları çok farklı da olabilirdi, kendime de kızmadım değil aynadan yaklaştığını görünce kendimi korumak için ilerleyebilirdim ama nasolsa durur dedim... siz siz olun ışıkta da bekleseniz arkanızı kollayın zaman kötü...
    mac geçmiş olsun sana bişey sorucam koruma demirini nerden aldın yada yaptırdın kaça maloldu

mac555 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250, ?
    Alıntı reason667 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar arka balatamı gittim sıfır EBC ile değiştirdim önceki yan sanayi balata ötüyordu diye.Daha az ötüyor ama yine ötüyor ne yapmalıyım tavsiye?
    Sorunun cevabını ben de merak ediyorum reason umarım en kısa sürede bilen biri yardımcı olur.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Alıntı ozgncngz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar merhaba ben özgün

uzun araştırmalarım sonucu ilk motorum olarak 2009 üstü bir gv250 almaya karar verdim istanbul avcılarda oturmaktayım 2 ay içinde almayı düşünüyorum bana bu civarlarda yardımcı olacak dürüst bir arkadaş arıyorum bana motor konusunda tecrubelerini aktaracak bilgilendirecek
    Şimdiden hayırlı olsun ozgncngz, emin ol pişman etmeyecek bir motor alıyorsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:01 ----------

Alıntı sorunlu17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mac geçmiş olsun sana bişey sorucam koruma demirini nerden aldın yada yaptırdın kaça maloldu
    Sorunlu benim demiri sanayide bir ustaya yaptırdım burda Konya'da 15 güne ve 60 tl ye maloldu, çok acil demire ihtiyacım olduğundan fazla üzerine düşemedim, usta da zaten rica minnet yaptı işi açıkçası, malum memlekette gv 250 ye binen tek ben varım gibi geliyor seneye sezona yenisi ile değiştirmek istiyorum, sebebi ise birincisi bence çok geniş ikincisi biraz fazla boşluk var hissi veriyor oralara sis farları ayaklık filan koyulsa daha güzel durabilir. Bu arada sağolasın ucuz atlattık

Bir de size müjdeli bir haber istediğim ön camı uzak diyarlardan getirtiyorum, şu anda yolda gelsin hem kutusunu birlikte açarız hem de montajını detaylı şekilde sizinle paylaşırım, bakalım hayal kırıklığı mı olacak yoksa süper bir cam mı birlikte göreceğiz...
    blackarca bunu beğendi.

Motosikleti
    MT-07
    Arkadaş kuralkan hyosung ile çalışmayı sonlandıracakmış , ortalığı kartıştırmak için demiyorum bayi merkezle konuşurken kulak misafiri oldum.İnşallah bırakmazlar

Motosikleti
    Artık Yok...
    kuralkan bajaj la ortaklık yapdı.. bajajdan yoluna devam edebilir.. ama bir hysoung olamaz.. hysoung pazarda yıllardır olan bir marka hysoung için değişen bir şey olucağını sanmam türkiye pazarından çekilmez başka bir iş ortağı bulur pek çokda firma hysoungla iş ortağı olmak için can atar..
    en kötüsü hysoung kendi girer türkiye pazarına.. yani onda bir sıkıntı olucağını sanmıyorum.. kuralkan ortaklığı bozdu diye hysoung çok kuvvetli olduğu türkyie pazarından çekilmez.. benim fikrim.

meyto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv250
    Levente arkadasim facebook tan istek attim. Birde meil attim sana bi bakarsan sagol

blackarca - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki vn 900 classic , honda msx 125 , planet 2
    camı kaç paraya getırtıyorsun ?

Arkadaşlar Merhaba,

Bende aranıza bugün 2013 model gv 250 alarak katılmış bulunmaktayım (kabul ederseniz tabi)
    Ankara da yaşıyorum. sizin 1000 sayfayı aşkın olan paylaşımlarınız sayesinde aldım. hepinize teşekkür ederim. Doğru bir seçim yaptığımı daha ilk km lerde anladım.
    khayyam, ogzcngdk, Levent E. ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hyosung GV650
    Arkadaşlar. gv250'ye mondial mct 250'nin yan çantalarını takabilirmiyiz. yakından görmedim ama resimlerde filan güzel duruyor.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. gv250'ye mondial mct 250'nin yan çantalarını takabilirmiyiz. yakından görmedim ama resimlerde filan güzel duruyor.
    çanta demirleri olmayabilir ama yapılmayacak şey yok. takılabilir ama kaliteli çantalar olduğunu söyleyemem takmanızı tavsiye etmiyorum

ssates - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    V strom
    Alıntı nines adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.kalyoncumotor.com/mct-250-arka-sag-yan-canta#.VG0lsvmsVrU

Benim tavsiyem Armode ar-750. Biraz pahalı fakat motosiklete yakışıyor. Ben açık kask koyabiliyorum. Fakat kapalı kask sığmıyor Caberg/LS2 denedim olmuyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 11 kullanıcı var. (0 üye ve 11 misafir)

Bu Konudaki Etiketler