Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı gencotr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan ayak kapalı ise çalışır. Yan ayak açıksa ancak vites boşta iken çalışır. Tabi enjeksiyonlu modellerde hertürlü debriyajı çekmek gerekiyor o malum.
    mesela yolda giderken ya da kalkışta istop etti(acemilik ya) debriyajı çekip bassak marşa çalışır yani ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    NAKED
    Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5 liraya bi çin malı motorun debriyaj müsürü uyuyor. ben aldım kendim taktım cok basit

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

4 binde bir yapıcam üstat. aldım tüm malzemeyi 12 saat çalıştığımdan fırsat bulamıyorum.
    bakımı kendin mi yapacaksın kolay mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

yağdeğişimi kolay görünüyor. en sonda da motorun kartal kanatlı hali var. Geçenlerde biri sormuştu belki fikir verir
    Permatiq59 ve akdogru bunu beğendiler.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı drakyuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mesela yolda giderken ya da kalkışta istop etti(acemilik ya) debriyajı çekip bassak marşa çalışır yani ?
    Evet sanırım debriyaja basınca viteste olsa bile çalışıyor motosikleti ilk aldığımda başıma gelmişti.
    Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.

Yesiam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD sporster
    herkese selamlar

2.eline 7 milyar verip düzgün max 10binde bir motor almak mı ?

2 milyar daha ekleyip 2013 model 0 almak mı daha mantıklı?

oguzhansan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --HYOSUNG GV250-- pinokyo bisikleti de duruyor :)
    2.500 liran daha varsa elbette sifir daha iyi(garanti vs.) benimd eelimde olsa sifira girecektim giremedim... 7.500 e duruyorum.
    Ancaaak; sissy bar,koruma demiri,canta, on cam da taktiracaksin ve o masraflari da hesapla, ikinci elde de onlar takili oluyor. Ama tabi bunlari kredi kartina taksitle de alabilirsin o da ayri konu...

hyo kenan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ramzeyQm250, GV250, cbf1000
    Arkadaşlar herkese selam.2010 model enjeksiyonlu s&t kanuni gv 250 motorum var.motoru 3000km de iken aldım şu anda 9000i devirdim.motor arada bi stop ediyor.mesela sürüş esnasında trafik lambasında durdunuz.yada ilk çalıştırmada (motor soğuk iken) motor tekliyormuş gibi oluyor tam o esnada gaz kolunu çevirince stop ediyor(bekleyincede tabi) onun haricinde bi sorun yok.2 kişi 140 gördüm.bide kaç oktan benzin almalıyım.uzun yolda 97 şehir içi 95 al diyenler var.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Alıntı hyo kenan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkese selam.2010 model enjeksiyonlu s&t kanuni gv 250 motorum var.motoru 3000km de iken aldım şu anda 9000i devirdim.motor arada bi stop ediyor.mesela sürüş esnasında trafik lambasında durdunuz.yada ilk çalıştırmada (motor soğuk iken) motor tekliyormuş gibi oluyor tam o esnada gaz kolunu çevirince stop ediyor(bekleyincede tabi) onun haricinde bi sorun yok.2 kişi 140 gördüm.bide kaç oktan benzin almalıyım.uzun yolda 97 şehir içi 95 al diyenler var.
    95 oktan benzin yeterli, 97 alsan boşuna fazladan para vermiş olursun. Hiçbir fark yaratmaz. Enjeksiyon lambası yanıyorsa enjeksiyon ayarlarında bir sıkıntı olabilir.
    hyo kenan bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Motosikleti
    Benim de tek bildigim bu konuda scooterim da rolanti ayari yapilirdi bi vida sikarak isiklarda tekleme yapip duran motora... Tabi gv de var mi boyle bi ayar bilemem
    hyo kenan bunu beğendi.

Motosikleti
    gv 250
    arkadaşlar selamlar. gv 250'min gidonunu yükseltmek istiyorum. gidon yükseltme aparatımı kullanayım yoksa gidonumu değiştireyim karar veremedim. mct 250 gidonu fiyat olarak uygun. 50-55 tl arasında. yüksekliğide makul. fakat highway hawk vs baya pahalı. forumda buna benzer bir şey deneyen arkadaşlar var mı merak ettim.

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı memo1111 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar. gv 250'min gidonunu yükseltmek istiyorum. gidon yükseltme aparatımı kullanayım yoksa gidonumu değiştireyim karar veremedim. mct 250 gidonu fiyat olarak uygun. 50-55 tl arasında. yüksekliğide makul. fakat highway hawk vs baya pahalı. forumda buna benzer bir şey deneyen arkadaşlar var mı merak ettim.
    macit gidonu uyarsa buraya belirtirsin bende yapmayı düşünüyorum ama paslanacaksa falan hiç girişme malzeme kalitesine bir bak bence

Motosikleti
    Bu aksam da bana motor bulamadiniz yahu :(( hadi arkadaslar tam destek hep destek bana 15.000 km alti 2010 ustu bi gv250 hadi
    Permatiq59 ve yesiroğlu bunu beğendiler.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    Alıntı yesiroğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bakımı kendin mi yapacaksın kolay mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:54 ----------

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=ltWMhF61_jg

yağdeğişimi kolay görünüyor. en sonda da motorun kartal kanatlı hali var. Geçenlerde biri sormuştu belki fikir verir
    üstat bakımı kendim yapıcam. zaten mesleğim bu. Teknisyenim. aracımın bakımlarınıda kendim yapıyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

Alıntı oguzhansan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu aksam da bana motor bulamadiniz yahu :(( hadi arkadaslar tam destek hep destek bana 15.000 km alti 2010 ustu bi gv250 hadi
    üstat.. sigortası vergisi alımı satımı, aldıgın gibi için rahat etsin diye bakımı (sonucta sıfır almıyoruz) vs 1000 Tl gidiyor zaten. bütcen düşükse bu kadar km ve model olayına takılma.. silindir üst kapaklarda terleme yoksa.. sogukken egzozları tıkadıgında egzantrik zincir sesi yoksa.. elektrik tesisatında büyük bir arıza yoksa.. kısacası temiz bi 30bine gelmemiş düşük model bi gv yi alıp kullanmayı düşün.. bu makinalar gercekten düşündüğünden daha kaliteli makinalar.. bilinçli kullanıcıysa 50 binde bi egzantrik zinciri ve debriyaj değişimi ile ne km 'ler yapar bu makina.. bütçeni motor için zorluyacaksın ee? sissy bar.. ön koruma.. cam.. çanta.. (koruma ekipmanların olduğunu var sayıyıorum..) daha cok zorlanacaksın yani..

DİP NOT : SİS FARLARIMI SORAN Bİ ARKADASIM VARDI. GECE GECE 4:30 DA SEHİR DIŞI YOLDAYDIM. SİS FARLARI GERCEKTEN COK İSE YARIYOR GECE.

Motosikleti
    NAKED
    Alıntı Yesiam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar

2.eline 7 milyar verip düzgün max 10binde bir motor almak mı ?

2 milyar daha ekleyip 2013 model 0 almak mı daha mantıklı?
    temiz ise ikinci el

yok değil ise al sıfırı bin.
    hayatım boyunca hiç sıfır araç almadım gerçi çok araç da almadım ama...

Yesiam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD sporster
    Alıntı oguzhansan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2.500 liran daha varsa elbette sifir daha iyi(garanti vs.) benimd eelimde olsa sifira girecektim giremedim... 7.500 e duruyorum.
    Ancaaak; sissy bar,koruma demiri,canta, on cam da taktiracaksin ve o masraflari da hesapla, ikinci elde de onlar takili oluyor. Ama tabi bunlari kredi kartina taksitle de alabilirsin o da ayri konu...
    o tarz aksesuar taktırmayı açıkçası düşünmüyorum en çıplak hali en güzel hali benim için.Fakat arkamdakini düşünerek bir sissy bar almak zorunda kalabilirim

temiz ise ikinci el

yok değil ise al sıfırı bin.
    hayatım boyunca hiç sıfır araç almadım gerçi çok araç da almadım ama...
    Açıkçası 0 'ın taksit imkanı cezbediyor beni.Ayrıca alacağın ikinci el ne kadar temizde olsa illa bir yerinde ufak çizik yıpranma vb bişey olacaktır diye düşünüyorum.Düşünsenize parlıyacak motor km0 rodajını sen yapıcaksın en başından itibaren senin olucak bütünüyle

Motosikleti
    NAKED
    Alıntı Yesiam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o tarz aksesuar taktırmayı açıkçası düşünmüyorum en çıplak hali en güzel hali benim için.Fakat arkamdakini düşünerek bir sissy bar almak zorunda kalabilirim

Açıkçası 0 'ın taksit imkanı cezbediyor beni.Ayrıca alacağın ikinci el ne kadar temizde olsa illa bir yerinde ufak çizik yıpranma vb bişey olacaktır diye düşünüyorum.Düşünsenize parlıyacak motor km0 rodajını sen yapıcaksın en başından itibaren senin olucak bütünüyle
    taksitimkanı doğruama unutma ikinci el nasip işi ben daha önce de yazdım 800 kmde aldım. Koruma demiriolmadan olmaz. bir de rüzgarlık. Ben bir türlü alamasam da almak şart. Çanta da bir şekilde lazım oluyor inan. kilit desen ayrı masraf. HASILI MOTOR GÜZEL ŞEY ARKADAŞ YA bu sonuca nasıl bilmiyorum
    ama öyle yani
    oguzhansan bunu beğendi.

Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sol tarafta debriyaj müşürü var, onun kablosunu kestim bağladım biribirine. Şimdi viteste boşta her türlü çalışıyor da ben her şekilde debriyajı çekiyorum. Temassızlık yapmıştı bir ara şerefsiz bir de boştayken de çalışmıyordu iyi oldu.
    dostum benim kuba sl ta müşür yok...gene de yapılabilir mi böyle bişey...

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    sonunda motora bir aksesuar aldım armoda ar 750 çanta yarın öbürgün gelir montajı konusunda yardımlarınızı alıcam ha ona göre
    yesiroğlu, Permatiq59 ve lycantrophic bunu beğendiler.

Motosikleti
    NAKED
    http://www.deltamotorluaraclar.com/i...product_id=751

bu bizim motora uyar mı acaba benimki de kırmızı

Motosikleti
    taksitimkanı doğruama unutma ikinci el nasip işi ben daha önce de yazdım 800 kmde aldım. Koruma demiriolmadan olmaz. bir de rüzgarlık. Ben bir türlü alamasam da almak şart. Çanta da bir şekilde lazım oluyor inan. kilit desen ayrı masraf. HASILI MOTOR GÜZEL ŞEY ARKADAŞ YA bu sonuca nasıl bilmiyorum
    ama öyle yani
    Bende ivir zivir sevmem diyorum ama motor koruma demiri hem motorun hemde dusmede bacaklarin icin onemli, arkaya artci binecek adam hergun sana mi tutunacak? Arkasina yaslanmadan gitmek kolay degil, en kisa mesafe olsa bile en fazla 1 ay sonra canta ihtiyaci duyacaksin... Aksam 110-120 ile giderken keske cam taktirsaymisim dersin... Yani anlayacagin bunlar gereklilik gibi birsey...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

Alıntı Permatiq59 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstat bakımı kendim yapıcam. zaten mesleğim bu. Teknisyenim. aracımın bakımlarınıda kendim yapıyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:05 ----------

üstat.. sigortası vergisi alımı satımı, aldıgın gibi için rahat etsin diye bakımı (sonucta sıfır almıyoruz) vs 1000 Tl gidiyor zaten. bütcen düşükse bu kadar km ve model olayına takılma.. silindir üst kapaklarda terleme yoksa.. sogukken egzozları tıkadıgında egzantrik zincir sesi yoksa.. elektrik tesisatında büyük bir arıza yoksa.. kısacası temiz bi 30bine gelmemiş düşük model bi gv yi alıp kullanmayı düşün.. bu makinalar gercekten düşündüğünden daha kaliteli makinalar.. bilinçli kullanıcıysa 50 binde bi egzantrik zinciri ve debriyaj değişimi ile ne km 'ler yapar bu makina.. bütçeni motor için zorluyacaksın ee? sissy bar.. ön koruma.. cam.. çanta.. (koruma ekipmanların olduğunu var sayıyıorum..) daha cok zorlanacaksın yani..

DİP NOT : SİS FARLARIMI SORAN Bİ ARKADASIM VARDI. GECE GECE 4:30 DA SEHİR DIŞI YOLDAYDIM. SİS FARLARI GERCEKTEN COK İSE YARIYOR GECE.
    Ya abi dogru diyorsun ama iste o dedigin hic bir halti anlayan bi adamim hic olmadi :( kanuni tiger aldigimdada disina baktim aldim beni yolda birakti daha satis sonrasi... Tabi ki tiger ile bir tutmuyorum ama yani dragstar da olsa disina bakarim bi cacik anlamam. Anca mars tek seferde almazsa belki mirin kirin ederim onuda anladigimdan degil. Videolardan ogrendigimce :/ eger dersen ki 20 binlerde bi arac var, gel bakalim vallahi anlayanim yok,yardimci olmus olursun hem... Bi kere suzuki gs 500 aldim sifir, bir daha sifirim olmadi hic... etrafimda sozde suruyle motor ustasi var ama birtanesi de yardim etmedi...

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:55 ----------

İste @gencotr abimiz inseydi birazcik daha, su kardesine yardim etseydi simdi belkide yarin satisi tamamlamis olurduk ) #direnoguz gv250 senin olacak diye twitter da baslik acicam belki yardim eder halk )
    gencotr bunu beğendi.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    tekirdağ - kırklareli - edirne tarafından motorlara hafta sonu bakarsan. çalışmıyorsam mutlaka yardımcı olmaya çalısırım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sonunda motora bir aksesuar aldım armoda ar 750 çanta yarın öbürgün gelir montajı konusunda yardımlarınızı alıcam ha ona göre
    gectıgımız cumartesi bunları aldım. kendim montaj ettim. montajı gayet basit. önce anahtarla sürücü selesini cıkar. sonra 10 anahtar la arka koltugu sök. heybeyi bagla yerine oturt ve tak. bu kadar basit motorun bakımlarını aksesuarlarını elektrıkgını vs. herseyini kendim yapıyorum ben.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01983300/detay

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:16 ----------

su ilanı attıgım firmayla daha öncede alısveris yaptım. çantalar armode. nası bu kadar ucuz derseniz söyle diyim. venomun mafsallı dizlikleri falan da 36 lira bu adamlarda. ithalatcı bir firmayla ortak calısıp kendiler getirtiyorlar malzemeyi diger ilanlarını inceleyin cok uygun fiyata bir cok parca ve aksesuar var ellerinde.
    hyo kenan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler