Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Dr.Aequitas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Vulcan VN 900 Classic
    tüh ya.. adamı kaçırdık.. sabah ne güzel yakalamıştım..
    o değil de.. motoruna sibop ayarı yaptıranınız var mı hiç.. yaz ayarı kış ayarı filan dediler.. kışın gevşek kalır, sıkılması lazım filan diyorlar da.. bizim motorlar için de geçerli mi bu durum..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bujileri ngk iridyum olarak yeni değiştirdim, ateşlemede bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum, hatta kabloyu da kontrol etmiştim, gayet güzel çakıyor buji..
    tüh ya.. adamı kaçırdık.. sabah ne güzel yakalamıştım..
    o değil de.. motoruna sibop ayarı yaptıranınız var mı hiç.. yaz ayarı kış ayarı filan dediler.. kışın gevşek kalır, sıkılması lazım filan diyorlar da.. bizim motorlar için de geçerli mi bu durum..
    Motorun kaç km'de? Ben hala senkronla alakalı bir sorunun olmadığını düşünüyorum. Ama senkron ayarı yaptırman gerekirse de kendin yapamazsın. Yapmak için senkron ayar cihazı dedikleri hava emişini ölçen bir alete ihtiyacın var çünkü. Bizim motorlarda çok yüksek km'lerde istisnai durumlar haricinde süpap ayarı yapmaya gerek yok. Zaten DOCH motor olduğu için sübap ayarı şim değiştirerek yapılıyor. Yani bir somunu gevşetip sıkarak sübap ayarı yapılmıyor.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun kaç km'de? Ben hala senkronla alakalı bir sorunun olmadığını düşünüyorum. Ama senkron ayarı yaptırman gerekirse de kendin yapamazsın. Yapmak için senkron ayar cihazı dedikleri hava emişini ölçen bir alete ihtiyacın var çünkü. Bizim motorlarda çok yüksek km'lerde istisnai durumlar haricinde süpap ayarı yapmaya gerek yok. Zaten DOCH motor olduğu için sübap ayarı şim değiştirerek yapılıyor. Yani bir somunu gevşetip sıkarak sübap ayarı yapılmıyor.
    motorum 11bin kmde, ilk sahibinden aldım, bir bayandı, ve 10bin kmde zincir ve dişli değişir dedikleri için zincir dişli değiştirmiş.. yani motor kesinlikle bakımsız kalmamış..
    bugün şöyle bir deneme yaptım.. bujileri söküp yerlerini değiştirdim.. ama değişen birşey olmadı.. ya aslında bir sorunum olduğunu da söylemek pek mümkün değil, performansta bir azalma filan gibi bir sorunum yok aslında ama ne bileyim sesi çok hoşuma gitmiyor o kadar.. çevremde de hiç gv olmadığı için yan yana getirip kıyaslama imkanım da yok.. zaten bugün kendini usta zanneden bi adama götürdüm, bi bak bakalım dedim, yeni aldım filan dedim.. adam şöööle bi baktı, "ben bunnara bakmıyom bilader, japon motor bakıyom ben, bmw filan getirsen bakardım emme bunnara bakmıyom, prensip meselesi" dedi.. orda koptu benim kayış.. sorcaktım bmw yi ne zamandan beri japonlar yapıyo diye, neyse dedim..
    sübap ayarını da sağda solda duyduğum için merak ettim acaba bizim de yaptırmamız gerekiyor mu diye..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    motorum 11bin kmde, ilk sahibinden aldım, bir bayandı, ve 10bin kmde zincir ve dişli değişir dedikleri için zincir dişli değiştirmiş.. yani motor kesinlikle bakımsız kalmamış..
    bugün şöyle bir deneme yaptım.. bujileri söküp yerlerini değiştirdim.. ama değişen birşey olmadı.. ya aslında bir sorunum olduğunu da söylemek pek mümkün değil, performansta bir azalma filan gibi bir sorunum yok aslında ama ne bileyim sesi çok hoşuma gitmiyor o kadar.. çevremde de hiç gv olmadığı için yan yana getirip kıyaslama imkanım da yok.. zaten bugün kendini usta zanneden bi adama götürdüm, bi bak bakalım dedim, yeni aldım filan dedim.. adam şöööle bi baktı, "ben bunnara bakmıyom bilader, japon motor bakıyom ben, bmw filan getirsen bakardım emme bunnara bakmıyom, prensip meselesi" dedi.. orda koptu benim kayış.. sorcaktım bmw yi ne zamandan beri japonlar yapıyo diye, neyse dedim..
    sübap ayarını da sağda solda duyduğum için merak ettim acaba bizim de yaptırmamız gerekiyor mu diye..
    Senin motorunun sübap ya da senkron ayarı gibi bir ihtiyacı olmaz, km itibariyle mümkün değil. Ben İzmir'e geleyim karşılaştıralım
    Öyle usta diye geçinen adamlara bakım yaptırmaktansa hiç bakım yaptırma, emin ol daha iyi olur. O tipler eğer motordan anlamıyorsa "anlamıyorum, kurcalamayım bozarım" demek yerine sana dediği gibi kendince bir bahane bulup seni gönderiyor. Bu o kadar tehlikeli değil. Bir de senin motorun üzerinde deneyerek bir şeyler öğrenmeye çalışanlar var, o daha kötü. Eğer yaparsa şansa yapmış oluyor, yapamazsa da beyin bozuk gibi, olmayacak ve senin tamam değiştir demeyeceğin parçalara suçu atıp kendi hatasını gizlemeye çalışıyor. Kısacası bilmediğin ve referans almadığın yerlerde yağ değişimi gibi basit şeyler haricinde motorunu kurcalatma.

Bu arada bu sabah psikopatlığım tuttu, Küçükçekmece-Avcılar arası Amerikan filmi modeli bir kovalamaca sahnesi yaptık
    140 km/s hızla makas atarak bir arabanın peşine düştüm ve yakaladım. Durdurmaya çalışırken kaçtı.

Sonuç: O kadar tehlikeye rağmen kaza geçirmedim, korumalara ve psikopatlığıma güvenerek durdurmaya çalıştığım araba durmadığı için içindeki 2 kişiden dayak yemedim Hala sağlıklı bir şekilde yaşıyorum. Ama bütün suç dizliklerde, ne zaman dizliklerimi taksam gaza geliyorum

Motosikleti
    Senin motorunun sübap ya da senkron ayarı gibi bir ihtiyacı olmaz, km itibariyle mümkün değil. Ben İzmir'e geleyim karşılaştıralım
    Öyle usta diye geçinen adamlara bakım yaptırmaktansa hiç bakım yaptırma, emin ol daha iyi olur. O tipler eğer motordan anlamıyorsa "anlamıyorum, kurcalamayım bozarım" demek yerine sana dediği gibi kendince bir bahane bulup seni gönderiyor. Bu o kadar tehlikeli değil. Bir de senin motorun üzerinde deneyerek bir şeyler öğrenmeye çalışanlar var, o daha kötü. Eğer yaparsa şansa yapmış oluyor, yapamazsa da beyin bozuk gibi, olmayacak ve senin tamam değiştir demeyeceğin parçalara suçu atıp kendi hatasını gizlemeye çalışıyor. Kısacası bilmediğin ve referans almadığın yerlerde yağ değişimi gibi basit şeyler haricinde motorunu kurcalatma.

Bu arada bu sabah psikopatlığım tuttu, Küçükçekmece-Avcılar arası Amerikan filmi modeli bir kovalamaca sahnesi yaptık
    140 km/s hızla makas atarak bir arabanın peşine düştüm ve yakaladım. Durdurmaya çalışırken kaçtı.

Sonuç: O kadar tehlikeye rağmen kaza geçirmedim, korumalara ve psikopatlığıma güvenerek durdurmaya çalıştığım araba durmadığı için içindeki 2 kişiden dayak yemedim Hala sağlıklı bir şekilde yaşıyorum. Ama bütün suç dizliklerde, ne zaman dizliklerimi taksam gaza geliyorum
    adamım naptın ya sen.. allah bakmış resmen.. de.. sorun neydi ki.. durdukları taktirde dayak yiyeceğini düşündüğün arabayı neden durdurmak istedin

bu arada cidden izmire beklerim, aslında izmire de değil de ödemişe beklerim, burası izmirden çok daha güzel..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    adamım naptın ya sen.. allah bakmış resmen.. de.. sorun neydi ki.. durdukları taktirde dayak yiyeceğini düşündüğün arabayı neden durdurmak istedin

bu arada cidden izmire beklerim, aslında izmire de değil de ödemişe beklerim, burası izmirden çok daha güzel..
    Arabayı süren şerefsiz muhtemelen yanındaki arkadaşına "bak nasıl araba sürüyorum rallici gibiyim" diye hava yapmaya çalışıyordu. Tabi bunu yapmaya çalışırken ben dahil en az 10-15 kişiyi ciddi tehlikeye attı. Ben de takıldım peşine ve yakaladım. En son camdan buna bağırırken ani bir hareketle E-5'ten çıktı. Dursaydı 2 kişiye karşı ne kadar şansım var görecektim

İzmir'e belki Nisan-Mayıs gibi gelebilirim. Maksat gezmek olsun. Bahar aylarında tam motorla gezilecek hava oluyor. Ne çok sıcak, ne çok soğuk. Ben de genelde dayanamayıp bütçe elverdiğince geziyorum.

Kimse yok muuuuu? Sesimi duyan var mıııııı?
    Bu gün havayı güzel gören evde durmuyor anlaşılan. Ben de iş yerinde makinenin servisini beklerken ( gelmedi şerefsiz) motorumu yıkadım duyurulur. Hem de en az uğraştığım yıkama şekli oldu. Her zaman ki gibi yıkama kısmı çok zaman almadı ama kurulamaya üşeniyordum. Ama aklıma yağmurda motorumu kurutmak için kullandığım kompresör geldi. 2-3 dk. içinde kompresörle motor tamamen kurudu, nikelajların üstünden de bezle geçtim motor ayna gibi oldu, ama arka teker hariç O kadar dikkat çekici oldu ki, Burger King'e girmiştim. Kapının önünde bir Cbr250 bir de Ninja 250 vardı. Ben de onların yanına park ettim. İçeri giren herkes onlara değil benim motora bakıyordu Hatta sonra 3 kurye ve müdür benim motorun başına toplanıp incelemeye başladılar.

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    rica ederim abi..hayırlısı ile az kaldı..motorun egsozu orjinal ama birkaç delik açıldı..böylelikle rahatsız etmiyor ama güzel homurdanıyor.en çok da sesini seviyorum karacanın bu arada koruma ekipmanları için bakındın mı sitelere?buraya linkini koyarsan arkadaşlarımız hep birlikte tartışabiliriz ürünleri ama kask için en az 200-300 tl arası bir para ayır kenara..mont olmazsa olmaz,ankara soğuk pantolon da al derim,eldiven de şart.yani bunları es geçme bence..

bu arada videoyu arkadaşlarla paylaşacaktım ama bir türlü beceremedim..eğer yapabilirsen sana gönderdiğim videoyu buraya atabilirmisin abi?
    Ekipmandan önce sanırım önce ehliyet işini halletmem lazım. Nasıl olsa ehliyetsiz trafiğe çıkamam bu durumda da ekipman bir işime yaramaz. Lojmanın etrafında dur kalk yaparım hevesten

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    Günaydın tünaydın ey ahali,
    kimselerden ses yok hayırdır sushilerden zehirlenen mi oldu (= olay gecesi bendeki resimler buyrun,
    not.
    toplu resimler Ahmetin makinadaydı galiba ben bulamadım.

Arabayı süren şerefsiz muhtemelen yanındaki arkadaşına "bak nasıl araba sürüyorum rallici gibiyim" diye hava yapmaya çalışıyordu. Tabi bunu yapmaya çalışırken ben dahil en az 10-15 kişiyi ciddi tehlikeye attı. Ben de takıldım peşine ve yakaladım. En son camdan buna bağırırken ani bir hareketle E-5'ten çıktı. Dursaydı 2 kişiye karşı ne kadar şansım var görecektim
    ilkine ne olduğunu anlamadan kaskı çıkarmayacaksın kafayı gömeceksin sonrası 1 e 1

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    wayyy suşiler harika görünüyor,siz daha bir harika tabiki bu arada sonunda motorun videosunu koydum.. http://www.youtube.com/watch?v=RT4FQV1zCMg hadi yorumlar gelsin..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    S&T GV250
    ammaaaaa makarnalar benden ona göre, benim makarnaları yerseniz ahmetin makarnalarını bir daha yemezsiniz.bunun da garantisini veririm.artık gerisi size kalmış
    Yörük hocam yalnız gerçekten çok başarılıydı Ahmetin Makarna Rakibin zorlu

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

wayyy suşiler harika görünüyor,siz daha bir harika tabiki bu arada sonunda motorun videosunu koydum.. http://www.youtube.com/watch?v=RT4FQV1zCMg hadi yorumlar gelsin..
    way way way, Nazarlardan uzak olsun Karacan çok güzel seside homurtulu
    nasıl ayrıla bildin Karacandan eminim zor olmuştur senin için...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    armağan, el makarnasını yemeyen kendi makarnasını mükemmel sanırmış walla benim makarnaları görmeden kesin konuşmayın
    daha ayrılmadık ama ayrılınca eksikliğini hissedeceğim kesin.kısmet,29 ekim gibi ayrılacağız bakalım olgaç abi nakliye işini organize etmiştir umarım..

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Armağğan valla süperdi ya bir daha yapabilirz sushi yenilebilir bir seymiş, gerçi benim sushiye bir bakışım var o ne yiycekmisin onu gibilerinden Suhşi yemeğe elinde çiğ köfte ile giden kim vardır oda ayrı bir konu, çok eğlenceli geçirdiğim bir aksamdı ev sahibimiz ahmet 'çiğime teşşekür ediyorum katılan dostlarada
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    abi nasıl yiyosunuz onu yaa

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    arkadaşlar biraz önce bir arkadaşımla ortaklaşa bir iş yapmaya karar verdik..ilk kez ticaret hayatına atılıyorum..tabi meslek itibari ile ben başında duramayacağım ama yönetimde olacağım..yaklaşık olarak %55 benim %45 hisseler arkadaşımın olacak..dükkan da ayarlandı sayılır.hadi hayırlısı bakalım...come easy bana

Motosikleti
    S&T GV250
    arkadaşlar biraz önce bir arkadaşımla ortaklaşa bir iş yapmaya karar verdik..ilk kez ticaret hayatına atılıyorum..tabi meslek itibari ile ben başında duramayacağım ama yönetimde olacağım..yaklaşık olarak %55 benim %45 hisseler arkadaşımın olacak..dükkan da ayarlandı sayılır.hadi hayırlısı bakalım...come easy bana
    hayırlı olsun tebrik ederim darısı bizlerin başına kendi işlerimizin patronu olmaya

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:50 ----------

abi nasıl yiyosunuz onu yaa
    bol soya sosu birazda wasabi (=

bu arada tek eksiğim kaldı oda iki teker bir gidon (=

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    hayırlı olsun abicim..ne tür bir iş yapacaksınız ?
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    İlker bey , ticari hayat ne üzerine acaba alım satım mı yoksa zanaatkarlık mı? her neyse ticaret güzüeldir, Bol kazançler dilerim ,bu arada 2.29 dk lık video da motorun diriliği ve güzellliği net bir şekilde ortada , bu motorlar türkiyede çoğalırsa kesinlikle jawa lar gibi kalıcı bir etki bırakacaktır eminim.. vesselam..
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    2009 Honda Shadow Spirit
    Hayırlı olur inşallah. Başarılar dilerim. Gelince konuşalım. Olmaz mı?

Motosikleti
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bol soya sosu birazda wasabi (=

bu arada tek eksiğim kaldı oda iki teker bir gidon (=
    vay be abi, setine bayıldım.. sorması ayıp ne kadara maloldu hepsi..

StyLeOscaR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    bu arada armağan korumalarını tamamlamışsın sevindim açıkçası sen sıfır almaya mı kararlısın bilmiyorum tam olarak ama, 2. el bakıyorum ben arada senin için
    Motor Aşkı Ayrıdır Herkes Bilemez..

Kanuni Storm 150 / Mondial Mct 250 / Hyosung Gv 250 / Honda Cbr 600 F

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler