Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlkerim döndüğünde seni acayip bir tempo bekleyecek kardeşim buna hazırlıklı ol bence deneyim konuşuyor burda Ama bunlar güzel telaşlar ve tempolar olacak dostum
    ..::.. GO ..::..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Yasoe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki EN500
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Burada gv için örneği var, kendi sitesini açmıyor ama mesela sosis sisibar çantası vardı kocaman bittim bittim

Selamlar,

Draggy bu çantanın fiyatı nedir, nasıl ulaşırız bu firmaya?

İlker, ne güzel yine foruma katılman. Artık sen dönünce burada, sisybar, zenon far falan tartışmayız, hangi markanın buz dolabı iyi, fırın tavsiyeleri falan veririz. Şaka bir yana, o zaman da elimizden geldiğince yardım etmeye çalışırız sana.

Toplanma konusunu da sizin önerileriniz doğrultusunda sonraki bir tarihe bırakalım. Olmazsa, daha geniş çaplı bir festivalde buluşuruz. Geçen sene Sapanca da yapılan festivale yüzlerce motor katılmış diye duymuştum.

Motosikleti
    suzuki an125
    günaydın arkadaşlar..ilker uzunların performansta bi değişiklik yok eskisi gibi..ama xenon uzunlardan daha çok aydınlatıyor onu söyliyim ..orhan evet aynalar resimde motorun üstünde...aynaları taktıktan sonra hiç gezemedim düngece malum sürekli yağmur vardı....orjinallere göre biraz küçük ama benim eski aynanın biri normal ayna olduğundan görüşüm zaten küçücük oluyordu..bunda sıkıntı çekmem sanırım...www.velomoto.com.tr ürün kodu 601-124

bazen25 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    x evo 400
    30.000 km deyim ve hala gidiyorum.

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    orhan ve yasin agalar çok sağolun..valla takıldıkça sorarım size nasıl oluyor diye

bazen25 yürü be...herzaman iddia etmişimdir,yine ediyorum,bizim motorların bakımı düzgün yapıldıkça ve yağı tuzu hep yerinde oldukça 100000 km yi çok rahat görür..

ya hakan bişi soracam..bu xenon farlarda uzun kısa huzmeler varmı yoksa sadece tek huzmeli mi yanıyor??
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    @yasoe fuarda 150 TL demişlerdi çantalara ama gerçek deri sağlam ve sert deri... @hazer aynı aynalardan bende yurtdışından getirmiştim, ilk yuvası olmuyor farklı büyüklükte takılmış ve üzerinde banyo aynası vardı!!! Yurtdışından getirdiğim parçalar içinde bir tek bu ayna hayal kırıklığı yaratmıştı bende, kendi aynanla bir görüntü derinliğini kontrol et bence.. Birde silindirlerin önündeki kutuya koymuşsun sıcaklıktan etkilenmesin? Eğer orada duracaksa silindirle arasına ısı yalıtım malzemesinden koyabilirsin hani egsozların arkasında olanlardan..
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orhan ve yasin agalar çok sağolun..valla takıldıkça sorarım size nasıl oluyor diye

bazen25 yürü be...herzaman iddia etmişimdir,yine ediyorum,bizim motorların bakımı düzgün yapıldıkça ve yağı tuzu hep yerinde oldukça 100000 km yi çok rahat görür..

ya hakan bişi soracam..bu xenon farlarda uzun kısa huzmeler varmı yoksa sadece tek huzmeli mi yanıyor??
    ilker hem kısa hem uzun yanan xenonlarda var fakat fiyatları hemen hemen bir misli fazla oluyor o yüzden sadece kısası xenon uzunu sarı yanandan aldım bende
    Alıntı draggy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @yasoe fuarda 150 TL demişlerdi çantalara ama gerçek deri sağlam ve sert deri... @hazer aynı aynalardan bende yurtdışından getirmiştim, ilk yuvası olmuyor farklı büyüklükte takılmış ve üzerinde banyo aynası vardı!!! Yurtdışından getirdiğim parçalar içinde bir tek bu ayna hayal kırıklığı yaratmıştı bende, kendi aynanla bir görüntü derinliğini kontrol et bence.. Birde silindirlerin önündeki kutuya koymuşsun sıcaklıktan etkilenmesin? Eğer orada duracaksa silindirle arasına ısı yalıtım malzemesinden koyabilirsin hani egsozların arkasında olanlardan..
    aynalar 10mm olduğu için takmada sorun yaşamadım..aynalarıda normal ayna değil derin gösteren aynalardan..beyin yerine gelince evet orada duracak ama silindire yakın değil..arada motorun 2 tane bobine benzer parçası var o yüzden silindirle arasında baya bir boşluk kalıyor..eğer o parçalara sıcaktan bişey olmuyorsa,silindire o parçalardan daha uzak kalan beyine bişey olacağını sanmam..yinede uyarın için sağol bir süre ısı durumuna dikkat ederim..zaten kablolarada arada bakmam gerekiyor..elektirikçi uzatmam gereken kablonun silikon kablo olduğunu,normal yanmaz kablonun olmayacağını söyledi..otoelektirikçiye danıştım bende..hiç böyle bişeye ihtiyaç duymadık,denemedik ama bişey olacağını sanmam...yap eğer olmazssa değişirsin kabloları demişti bir süre gözüm kabloların üstünde olacak yani

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:34 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:10 ----------

bu arada dün gece bu işlemleri yaparken koltuk kaplama işlerinde kullanılan kocaman yuvarlak kafalı raptiyelerden öntekere battığını gördüm..tamda lastik dişlerinin arasına ince olan kısıma batmış..penseyle çektim hava kaçırmaya başladı bende hemen yerine taktım fitil attırılacak sanırım

Motosikleti
    GV-650 HYOSUNG
    selam arkadaşlar...işte ben de nihayet buradayım... bu yaza motorsuz girmek istemiyorum.... ve bu konuda sizlerin yardımlarınızı rica ediyorum...

uzun uzun araştırdım ve nihayet gv250 almaya karar verdim.. ancak; şu anki imkanlar dahilinde sıfırını alabilmem biraz güç.. o yüzden ikinci el temiz bir makine arıyorum.. ve yardımlarınızı bekliyorum..! ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar...dediğim gibi bu yaza motorsuz (gv250 siz) girmek istemiyorum... görüşmek üzere...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:51 ----------

sorunsuz, problemsiz, kazasız, belasız bir makine istiyorum (gv250)... elinizde ya da çevrenizde böyle bir makine varsa ve satılıksa, lütfen benimle bilgi paylaşımında bulunursanız çok sevinirim... artık benim de bir gv250 'im olmalı..!!!

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı computurk20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşlar...işte ben de nihayet buradayım... bu yaza motorsuz girmek istemiyorum.... ve bu konuda sizlerin yardımlarınızı rica ediyorum...

uzun uzun araştırdım ve nihayet gv250 almaya karar verdim.. ancak; şu anki imkanlar dahilinde sıfırını alabilmem biraz güç.. o yüzden ikinci el temiz bir makine arıyorum.. ve yardımlarınızı bekliyorum..! ilginiz için şimdiden çok teşekkür ederim arkadaşlar...dediğim gibi bu yaza motorsuz (gv250 siz) girmek istemiyorum... görüşmek üzere...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 13:55 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:51 ----------

sorunsuz, problemsiz, kazasız, belasız bir makine istiyorum (gv250)... elinizde ya da çevrenizde böyle bir makine varsa ve satılıksa, lütfen benimle bilgi paylaşımında bulunursanız çok sevinirim... artık benim de bir gv250 'im olmalı..!!!
    hoşgeldin aramıza..bencede mantıklı olan sıfır bir motosiklet yerine temiz ikinci el almak..ALLAH gönlüne göre versin dostum

uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    arkadaşlar sahibinden.com da gv250 ilanları bayaa azaldı..st kanuni gv250 ilanları da yok denecek kadar az....bu motor st kanuni olduktan sonra satışı mı düştü yoksa alan çok memnunda satmıyor mu

bu arada ben de 250lik motor almaya karar verdim ama gv250 ile cbf250 arasında kaldım..Trabzon'da yaşıyorum..gerektiğinde yaylalara, köylere gerektiğinde ise asfaltta şehiriçi şehirlerarası yolculuk yapmak istiyorum..aslında gönlüm gv250 den yana ama bizim köy yayla yollarında nasıl olur bilemiyorum.. ikisinin fiyatları aşağı yukarı aynı..
    siz ne dersiniz?

Motosikleti
    GV-650 HYOSUNG
    saolasın hazer kardeş... aranızda olmaktan mutluluk duydum... umurım en kısa sürede güzel bir gv250 bulabilirim... sizin model olarak tavsiyeniz nedir? (2005-2006-2007...vs)

bir de merak ettiğim bir diğer konu ; ikinci el motor alırken km olarak en fazla kadarına kadar düşünmek gerekir... yani, 20000-30000 km yapmış bir motor alınmalımıdır...!? bir motorun ömrü aşağı yukarı kaç km dir? ne kadarına kadar almak sorun çıkarmazz...

Motosikleti
    suzuki an125
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar sahibinden.com da gv250 ilanları bayaa azaldı..st kanuni gv250 ilanları da yok denecek kadar az....bu motor st kanuni olduktan sonra satışı mı düştü yoksa alan çok memnunda satmıyor mu

bu arada ben de 250lik motor almaya karar verdim ama gv250 ile cbf250 arasında kaldım..Trabzon'da yaşıyorum..gerektiğinde yaylalara, köylere gerektiğinde ise asfaltta şehiriçi şehirlerarası yolculuk yapmak istiyorum..aslında gönlüm gv250 den yana ama bizim köy yayla yollarında nasıl olur bilemiyorum.. ikisinin fiyatları aşağı yukarı aynı..
    siz ne dersiniz?
    ilanların azalma sebebi sanırım sezonun yaklaşmasıdır....alan aldı,satan sattı sezon için..senin kullanım şekline uyacak motosiklet sanırım cbf olur dostum..gv ile pek yaylalarda rahat edemezssin...cbf nispeten senin için daha iyi olur

---------- Mesaj ekleme zamanı: 12:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 12:37 ----------

Alıntı computurk20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    saolasın hazer kardeş... aranızda olmaktan mutluluk duydum... umurım en kısa sürede güzel bir gv250 bulabilirim... sizin model olarak tavsiyeniz nedir? (2005-2006-2007...vs)

bir de merak ettiğim bir diğer konu ; ikinci el motor alırken km olarak en fazla kadarına kadar düşünmek gerekir... yani, 20000-30000 km yapmış bir motor alınmalımıdır...!? bir motorun ömrü aşağı yukarı kaç km dir? ne kadarına kadar almak sorun çıkarmazz...
    dostum aklımın erdiğince cevap vereyim....20bin 30bin kilometreler gv250 için çok sayılmaz..zaten forumdada 30bin'leri görmüş ve hala motoru tık dememiş çok arkadaşımız var...heleki bahsettiğimiz 30bin yapmış motorlar genel olarak uzun yolda kullanılmışsa gözü kapalı alınır...çünkü şehir içinde 15bin yapmış motor bence sürekli uzun yolda 30bin yapmış motordan daha çok yorulmuştur..model olarak tavsiye içinde şöyle diyeyim..modeline değil temziliğine bak bence...nekadar temiz,ne aksesuarları var,kullanan kişinin motosiklet ile alakası ne derece(yani acemi birimi kullanmış,yoksa deneyimli birinini ellerindemi kilometre yapmış motor)bunların motorun modelinden daha önemli olduğuna inanıyorum...bunlar benim düşüncem...diğer arkadaşlarda düşüncelerini paylaşacaktır..onlardanda örnekler alıp iyi bir karma yaparak istediğin motosikleti bulur ve ağız tadıyla binersin umarım
    EEE eskiler,deneyimliler nerdesinizzz..yardımcı olun arkadaşlara yaw

Motosikleti
    GV-650 HYOSUNG
    teşekkürler kardeş... yazdıkların çok faydalı oldu...şimdi çıkmam gerek... yine görüşürüz...hoşçakalın..

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    computurk benim bildiğim bizim Tarkan'ın motoru vardı satıldı mı tabi emin değilim hala duruyor mu. İkinci elde km den çok bence de kullanan önemli. Motoruna iyi baktıysa 100.000 km bile problem değil. Bakımları zamanında yapıldıysa yağına suyuna bakıldıysa hele bir de kromlar parlatıldığında km pek önemli kalmaz GV yanında
    Model olarak ise ne kadar yeni tabii ki o kadar iyi bence. 2009 ve sonrası modeller enjeksiyonludur yani S&T Kanuni'dir tek eksoz vardır. Burada olay tabi biraz görsel zevkine de bakıyor. Çift eksozu seviyorum dersen zaten 2009 ve öncesi modellere bakacaksın. Enjeksiyon ve karbüratörlü arasında yakıt farkı çok ciddi değil tabi uzun yolda bu fark açılır mı bilemem çünkü GV uzun yola çıktımı koklayarak yakmaya başlıyor 2009 öncesi modellerde cdi beyin ünitesi arızası olabiliyor ama bu sorun çoğu motorda garantiden değiştirilerek halledilmişti. Motoru alacağın kişi ile bu sorunu mutlaka konuşman gerekir. Aklıma gelen şimdilik benim bunlar var bunun dışında elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışırız

Mesela bak bu motor güzel gibime geldi ama pek pazarlık falan yapmaz İstanbul Motor ben şimdiden söyliyim

http://www.sahibinden.com/istanbul_m...XQQdisplayitem
    Ride hard or stay at home

Motosikleti
    hyosung gv250
    2006 ve daha öncesinde cdi sorunu var, 2007lerde cdi unitesi problemi çıkan 1000de 1.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    computurk20 ve utech hoşgeldiniz arkadaşlar.
    utech dostum sen yayla yollarında kullanma durumuna göre cbf250 al.yalnız yedek parça ve servis olayını sorarak al zira cbf250 nin üretimi durdu diye biliyorum.bizim motorlar ise asfalt yoldan çıktıkları anda büyüsü bozulur sadece asfalt da sana yaramaz anladığım kadarıyla..

computurk20 umarım istediğin motora kavuşursun..şöyle düzelteyim: hyo olan tüm gv250 lerde eğer garantiden değiştirilmemişse cdi sorunu denilen gaz kesme,yada gaz yememe durumu var. 3. viteste 6000-7000 devirlerde 3-5 sn lik bir tutukluk yaşanıyor ve sonra gaz vermeye devam edince kendiliğinden düzelip gaz yiyen bir motor durumu söz konusu..ve bu problemler 2007 modeller de dahil olmak üzere tüm hyolarda mevcut.ama çok fazla sıkıntıya sokmayan bir durum ben dahil birçok arkadaşımız bu şekilde kullanıyor motorlarını ve abartılı bir durum değil bence..ha imkanın vardır yeni cdi alır takarsın kafanda bu kuruntu kalmaz,sana kalmış yani..
    motor alma olayına gelince...bizim motorlarda diğer arkadaşların da bahsettiği gibi kaç kmde olduğu bir yere kadar önemlidir.eğer düzenli bakımı yapılan bir motor alırsan 2005 modeli bile 2009 model gibi canlı görünür.boya ve kromajları canlıdır bizim motorların.senin de kmler yapacağını düşünürsek ve kafanda rahat etsin dersek bakımlı ve olabildiğince aksesuarlı bir motor al ve kmsi 20000 in altında olsun derim.ha 30bin yada 40bin deki motorları kötülemek için demiyorum.sadece senin kafan rahat etsin diye söylüyorum.yoksa 30binde bile gv250 alabilirsin.dikkatli ve titiz bir muayeneden geçirdikten sonra tabi..burak'ın da dediği gibi bizim başlıkta tarkan(nightshift) motorunu satacaktı ilanı da vardı yanılmıyorsam.ona özelden mesaj at istersen..umarım hayalindeki motora kavuşursun..

devrim rresimdeki çantalar güzelmiş.ben çantaları almadan önce bunları görseydim kesinlikle bunları alırdım.kısmet...

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    eee nerde bu millet nerde bu devlet??

Motosikleti
    suzuki an125
    herkez izinli kimseden ses soluk yok ilker

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Havaların ısınmasını bekliyor herkes
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hımm doğru yaa.burada bazen gün kavramı kalmıyor bende burada..
    senin nasıl gidiyo hakan??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:05 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:55 ----------

devrim sen neler yapıyorsun abi bu arada?biraz önce göremedim seni..yaw aklıma gelmişken senin dragstar kaç model?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler