Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese günaydın...hasan abiden önce yazayım dedim nöbetten çıkıyorum yaklaşık 1 saat sonra..yine arayı uzattığım için yetişmek adına başlayım yazmaya..
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkesi selamlıyorum.

İlker hocam yeni görevinizde mutlu ve huzurlu olursunuz umarım.
    öncamda çizikler vardı pleksiglasdan yeni bir ön cam yaptırmayı da düşünüyorum. Bizim orjinal camlar 3mm, olursa ben yeni cami 4 mm yaptıracağım.
    hakan hocam çok teşekkür ederim..yeni sezon hazırlıkları için şimdiden kolay gelsin.

Alıntı Johnizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    30tl farlar, 7.5tl aparat + aparatın kesim biçim motora uydurum işlemleri ve montaj ilkerim...
    ahmet walla çok iyi hiçbişi değil.güle güle kullan..

Alıntı Dr.Aequitas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlker hakikaten denizci olabilmek için yapılabilecek bir şey var mı.. Henüz yakın zamanda böyle bir planım yok ama yine de hep merak etmişimdir. Oruç Reis'te görev yapan sonarcı bi abi var. Geçen sene Trabzon'a demirlemişlerdi. Bize içerisini gezdirmişti, çok hoşuma gitmişti. Ama o kadar uzun süre denizde yaşamaya kolay alışılır mı orası da mechul.
    hüseyin sen doktor olduğun için kara deniz hava farkı olmaksızın samsuna gidecek ve sıhhiye okulunda temel eğitimi almayı müteakip kura çekerek (yanlış hatırlamıyorsam ) kara deniz yada hava kuvvetlerine ait hastane yada revirinde(denizci olursan yüzer unsurlara düşme ihtimalin de var) tabip asteğmen olarak askerlik görevini yerine getireceksin..bu arada bahsettiğin gemi donanmamızın gözbebeği olan gemilerden ve sancak gemilerinden birisidir..inan o gemilerde askerlik yapmak istemezsin..çok yoğunlar ve evin yüzünü unutmak zorunda kalabiliyorsun..revir iyidir karada revir

Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilker abi,
    Ahh benim zamanımda İskenderunda olsan ne yapar eder denizci olarak yapardım askerliğimi kısa dönem uzun dönem hiç farketmezdi. Neyse ne yapalım bir sonraki tayinde bu taraflara hevesle bekleriz.
    walla armağancım ne yalan söliyim yıllardır istanbul bölgesini hep istenmeyen bölge olarak yazdım atama anket formuna...ama sizinle sanal ortamda da olsa arkadaşlık kurmaya başlayınca bu sene ilk kez istanbul sarıyeri yazdım ama kısmet iskenderunmuş..inşallah bir sonraki döneme..

Alıntı user39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gv 250 ye geçtim rahattı sele pedallar mesafesi çin chopperlarından iyidir değil mi motoru?[COLOR="Silver"]
    merak etme arkadaşım tüm çin motorlarından daha iyidir gv250 nin motoru..

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tosunum yagini yag filtresini deistim 26000 de deismistim en son 27700 falan oldu guzel oldu Oglum erken deistim peki binemedim bekleye bekleye yag ozelligini kaybeder die tirstigimdan dolayi para bol nasilsa
    hasan abi gibi parası bol olan abilerimiz sayesinde biz garibanlar eskiden hasan abilerin boşalttığı kullanılmış yağı alıp motora koymak için sabahın 6 sında kalkıp motorun başında beklerdik abi yağ candır kandır motor için..

Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aslında sele gayet rahat ama düz değil, arka tarafa doğru yükselen bir şekilde. Omurganın bitiş noktası da bu yüksek olan kısımı denk geliyor ve bu durumdan hiç memnun değil.
    yaw en büyük projem karacamın selesini değiştirmekti ama kısmet olmadı..sık sık paylaşmıştım hatta bizim motorların en kötü yanı sele bence diye..çoğu japon menşeyli cruiser tarzı motorların seleleri iç bükey şekilde ve kalçayı sarıyor,oturunca toto rahat bir nefes alıyor.ama bizim motorlarda sele dışbükey şekilde ve bu totoyu öldürüyor..toto daki minik kıllar isyan ederek ayaklanma çıkarak boyuta geliyor hatta oynamıyorum ben diyerek geri dönmeye çalışıyorlar o yüzden derim ki döşemeci bir arkadaşınız varsa seleyi söküp yanlarına ve arkadasına ekstra dolgu maddesi ekleyebiliriz.ya da sıfırdan sele imali yaptırabiliriz.yok ben uğraşmam diyen ama aynı zamanda totom kıymetli diyen dostlarım için 300 tl civarında o malum ürün var..yada 5 tl lik yolculuk yastığı

Gebze'ye kadar gittikten sonra geri dönmem, Bursa'ya Ankara'ya falan giderim daha yakın.
    bence de..

bu arada gezi çok güzel olmuş yine her zamanki gibi imrendim..ama iş yoğunluğumdan dolayı katılamıyorum artık ne yapalım

herkese tekrar tekrar bol keyifli kazasız belasız sürüşler..görüşmek dileğiyle..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yaw en büyük projem karacamın selesini değiştirmekti ama kısmet olmadı..sık sık paylaşmıştım hatta bizim motorların en kötü yanı sele bence diye..çoğu japon menşeyli cruiser tarzı motorların seleleri iç bükey şekilde ve kalçayı sarıyor,oturunca toto rahat bir nefes alıyor.ama bizim motorlarda sele dışbükey şekilde ve bu totoyu öldürüyor..toto daki minik kıllar isyan ederek ayaklanma çıkarak boyuta geliyor hatta oynamıyorum ben diyerek geri dönmeye çalışıyorlar o yüzden derim ki döşemeci bir arkadaşınız varsa seleyi söküp yanlarına ve arkadasına ekstra dolgu maddesi ekleyebiliriz.ya da sıfırdan sele imali yaptırabiliriz.yok ben uğraşmam diyen ama aynı zamanda totom kıymetli diyen dostlarım için 300 tl civarında o malum ürün var..yada 5 tl lik yolculuk yastığı
    Bence asıl iç bükey olması sorun ve selenin arka kısmı bu şekilde. Yanları sıkıntı yaratmıyor, arka tarafı da kısa yolculuklarda sorun çıkartmıyor ama bir süre sonra vücudumla bütünleşmeye teşebbüs ediyor. Seleye dolgu yapan birileri vardı forumda ama çok işe yaramamıştı gibi hatırlıyorum.

Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada gezi çok güzel olmuş yine her zamanki gibi imrendim..ama iş yoğunluğumdan dolayı katılamıyorum artık ne yapalım
    Biz aslında senin yanına geliyorduk ama hava kararınca Bursa'dan geri döndük.

TwisTeD - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Bence asıl iç bükey olması sorun ve selenin arka kısmı bu şekilde. Yanları sıkıntı yaratmıyor, arka tarafı da kısa yolculuklarda sorun çıkartmıyor ama bir süre sonra vücudumla bütünleşmeye teşebbüs ediyor. Seleye dolgu yapan birileri vardı forumda ama çok işe yaramamıştı gibi hatırlıyorum.
    Selenin derisini kaldırıp süngerin tam omurganın geldiği yere bir delik açmak lazım omurgaya baskı gelmez belki biraz daha rahat olur.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Takas dusunen arkadaslarim ozel mesajla direk cep numaralarini yazarlarsa sevinirim.
    Cep telefonundan ozel mesajlarimin gitmedigini farkettim. Goruntuleyebiliyorum fakat gonderemiyorum maalesef.

audioslave kardesim. Tesekkurler iyi dileklerin icin. Bi ara goruselim ozlettin kendini.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Ilker kaptan ayaz bebeğe selam söyle benden kulağına fisilda o anlar op bide kokulu kokulu

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Bugün aldım benim GV 250yi yepyeni sonunda. MCTden sonra bi acayip oldu; arada bikaç ay mctye binip geri bu motora binmek güzel bir his olabilir. :D Aynaları orijinal değil onlar çok dandik geldi bir, bir de sol elcik fazla rahatsız etti ama viteslere pek alışmadım, yeni olduğu için de bir süre sert olabilirmiş gibi geliyor. Alışırsam daha iyi olur diye ümit ediyorum. Ama tabii devede kulak değil bunlar. Sonunda iyi oldu valla, MCTyi satarsam aksesuarlara da girişirim ufak ufak.

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Hayirli olsun güle güle kullan

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Hayırlı olsun arkadaşım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün aldım benim GV 250yi yepyeni sonunda. MCTden sonra bi acayip oldu; arada bikaç ay mctye binip geri bu motora binmek güzel bir his olabilir. :D Aynaları orijinal değil onlar çok dandik geldi bir, bir de sol elcik fazla rahatsız etti ama viteslere pek alışmadım, yeni olduğu için de bir süre sert olabilirmiş gibi geliyor. Alışırsam daha iyi olur diye ümit ediyorum. Ama tabii devede kulak değil bunlar. Sonunda iyi oldu valla, MCTyi satarsam aksesuarlara da girişirim ufak ufak.
    Hayırlı olsun.
    Orjinal aynaları Armağan(wallaby) bir yerden almıştı. Ona bir sor istersen hala varsa alabilirsin. Vites geçişlerinin sert gelmesi normaldir. Zamanla, özellikle de ilk bakımda yağ değiştikten sonra daha yumuşar. Sol elcik neden rahatsız etti anlayamadım?

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Çok sağolun arkadaşlar iyi dilekleriniz için. Avucumun içine biraz fazla baskı yaptı gibi elcik. Ama istanbul trafiğine girdim sürekli dur kalk. Vitesler de değişik geldi biraz, sert de haliyle. Uzun yolda, Sakarya'da o kadar rahatsız etmez diye düşünüyorum. Benim alışmamamla ilgili bir durum da olabilir diye tahmin ediyorum. Orijinal oval aynalar da çok hoşuma gitmedi, köşeli aynalar daha çok hoşuma gidiyor. Hyosungsource'ta buldum da oradan getirtirim belki, pedal filan da almayı düşünüyorum. Çok acelesi yok, bir koruma demiri acil; ona da sahibindende ilan verilmişti, onu bir ararım yarına. Kargo yolluyosa alabilirim. Gerisini de yavaş yavaş artık tamamlarım sizin de yardımınızla.

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Alıntı lycantrophic adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun güle güle kullan Allah kaza bela vermesin.
    lycantrophic bunu beğendi.

mitmuallim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial RX3i EVO
    Yaza gireken yeni motor ve yenilenen motorlarla gv ailesi büyüyor.Murat Erdem e huzur ve mutlu sürüşler diliyor Motorun hep iki teker üzerinde olsun diyorum..
    İlker bey yaz geliyor ve bildiğim kadarıyla siz hala motorsuzlardansınız.İçinizde kıpır kıpır ediyordur ya.. en kısa zamanda gönlünüzdeki motora sahip olmanız dileğimle..
    BU arada cuma günü ilk muayeneye gireceğim , slayangoz çift korna var sorun olurmu acaba ?
    Yoksa onları söküp ilk kornayı mı taksam? Direkten dönmeyelim basit bir iş için.
    Herkese sevgi ve selamlar...
    vesselam..
    lycantrophic bunu beğendi.
    "Yolculuk bir fersahda olsa cehennemden bir parçadır" ..... seyyah pirimiz Evliya Çelebi

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    günaydın arkadaşlar havalar sansınıza cillop gibi ama ben gene otobüs takılıyorum malum garajın önunde insaat calısması var fırsatını bulursam cıkarıcam yetti gari

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Günaydın Hasan abi, evet havalar çok güzel gidiyor ama cumartesi günü gezi yapalım dedik kimse cevap vermedi

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı mitmuallim adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaza gireken yeni motor ve yenilenen motorlarla gv ailesi büyüyor.Murat Erdem e huzur ve mutlu sürüşler diliyor Motorun hep iki teker üzerinde olsun diyorum..
    İlker bey yaz geliyor ve bildiğim kadarıyla siz hala motorsuzlardansınız.İçinizde kıpır kıpır ediyordur ya.. en kısa zamanda gönlünüzdeki motora sahip olmanız dileğimle..
    BU arada cuma günü ilk muayeneye gireceğim , slayangoz çift korna var sorun olurmu acaba ?
    Yoksa onları söküp ilk kornayı mı taksam? Direkten dönmeyelim basit bir iş için.
    Herkese sevgi ve selamlar...
    vesselam..
    Bildiğim kadarıyla korna muayenede sorun çıkarmıyor ama bir korna için git gel yapma ihtimaline karşı değiştirmek en iyisi olur. Zaten sadece bir vida tutuyor.

Alıntı TwisTeD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Günaydın Hasan abi, evet havalar çok güzel gidiyor ama cumartesi günü gezi yapalım dedik kimse cevap vermedi
    O gezi haftaya kalacak gibi.

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    c.tesi bana uyar yeterki motorumu cıkarabileyim garajdan garajın onune harfıyat döküyolar o bakımdan

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    c.tesi bana uyar yeterki motorumu cıkarabileyim garajdan garajın onune harfıyat döküyolar o bakımdan
    O gezi haftaya kalacak gibi.
    Murat hertürlü gelirim demişti sanki kafadan 3 olduk neden haftaya kalsınki, ya haftaya hava yağışlı olursa???

cancalskan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T kanuni Gv 250
    Murat hertürlü gelirim demişti sanki kafadan 3 olduk neden haftaya kalsınki, ya haftaya hava yağışlı olursa???
    Cumartesi kaçta çıkacaksınız bende gelmeyi istiyorum..
    S&T kanuni Gv 250

Motosikleti
    Hyosung Gv250 2007
    Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi kaçta çıkacaksınız bende gelmeyi istiyorum..
    Saat belirlemedik henüz,
    Kimler gelir onu bi netleştirelim,
    1- emre
    2- hasan abi
    3- murat
    4- can
    5- rıdvan (dayanamaz gelir biliyorum )

Murat gebzeden gelecek onu ve rıdvanın uykusunu da ( )düşünerek 9-10 arası başlayabiliriz bence

Motosikleti
    Yamaha xmax250
    yengelerıde getırın benım hatun tek kalmasın hep kendınızı dusunmeyın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler