Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    herkese iyi akşamlar..

Alıntı cancalskan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ahmet senin evine makarna yemeğe gelemiyeceğiz bu gidişle sakata gelmiyelim hataya giderim ben rakibin makarnasına bakayım nasıl yapıyor
    bayrama özel özel soslu kavurmalı makarna yaptım,buyrun gelin,zira ahmet orada sizi sıkıntıya sokacak gibi..
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    S&T Kanuni GV250 Aquila (2009)
    sokarim ;oD sikintiya bile ;oP

zealous - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc750X
    bayraminiz mubarek olsun arkadslar.
    hyosung gv 250

myhammer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xmax250
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese iyi akşamlar..

bayrama özel özel soslu kavurmalı makarna yaptım,buyrun gelin,zira ahmet orada sizi sıkıntıya sokacak gibi..
    Of of offf super olurdu valla yapsanda yesek

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    Alıntı Batuizm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sokarim ;oD sikintiya bile ;oP
    dostum ben senden ciddi anlamda korkmaya başladım,tedirgin oluyorum senin mesajlarını okurken

Alıntı myhammer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Of of offf super olurdu valla yapsanda yesek
    istanbul şubemiz yaklaşık 6 yıl sonra açılacak o zaman hizmetinizde olacağım..o zamana kadar yemek isterseniz buraya bekleriz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:14 ----------

Alıntı zealous adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bayraminiz mubarek olsun arkadslar.
    hocam sizin de bayramınız kutlu olsun..nerelerdesiniz hiç sesiniz soluğunuz çıkmıyor..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Bugün Armağan'la biraz motor kullandık. Daha doğrusu Armağan ilk kez vitesli motosiklet kullandı. Büyük bir asfalt boş arazide dönüp durdu. Gayet iyi de kullandı bence. Biraz aksiyon yapıp bulutları da gördük arada, gerçek anlamda ayaklarım yerden kesildi. Çalışma alanımız biraz soğuktu (donduk). Nasıl bir yerse (Firuzköy) oraya gidene kadar hiç bir şey yokken, orada durduğumuz yerde üşüyorduk. Ama güzel bir gündü, tekrarını yapacaz sanıyorum. Armağan eve gelince sanıyorum bir kaç fotoğraf atıp, bulutları görmek nasıl bir şey bize anlatır.

Motosikleti
    BMW R1200 GS
    bir denizci nasıl olurda bulutları gösterecek kadar uçurur anlamıyorum rıdvan nasıl bişi bulutları görmek ne hissettin

wallaby - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GV250
    bir denizci nasıl olurda bulutları gösterecek kadar uçurur anlamıyorum rıdvan nasıl bişi bulutları görmek ne hissettin
    bir saniye düzeltmek istediğim birşey var bulutları görmekte benim bir günahım yok ben artçıydım
    Ama anladım ki, artçı iken sürücüyü gaza getirmeyeceksin, aslında baya adranelin dolu bir andı. Hızlı kalkerken patinaja kalır mı dedi Rıdvan sonra sağolsun hemen denedi ve en son gökyüzünü gördüğümü hatırlıyorum
    Bir rivayete göre o an ayaklarını yere basmak isteyen Rıdvan yere bile ulaşamamış ve görüş açısını kadran kapatmış (= düşünün ne kadar havalandık

Rıdvan sağolsun çok iyi bir hoca, gayet sakin relax motoru devirsen bile sorun yok dedi ama bende iyi öğrenciyimki bir kez bile stop ettirmedim, debriajla aram iyiydi
    Zamanla biraz pratikle ben bu işi kavrarım sadece tek alışkanlığım durur durmaz ilk başta sağ ayağımı yere koyuyorum onu düzelmem lazım birde motordan çok etrafımla ilgilenmem lazım

Rıdvan herşey için yeniden teşekkür ederim, soğukta donmak pahasına ben dolanırken bekledin beni sağolasın

Resimler birazdan sizlerle...

Motosikleti
    gv250 olacak. :D
    herkese selamlar. artık bu başlıkta herkes ahbap olmuş, genelde muhabbet dönüyor gördüğüm kadarıyla. bayramınız cümleten kutlu olsun.

bundan yaklaşık 6 ay önce patlak veren motor aşkımın beni getirdiği yerdeyim şu an.

yaptığım naçizane araştırmalar sonucunda alacağım aracın hyosung gv250 olduğuna karar verdim. neden mi?

çünkü benim gibi bir adama ancak bir cruiser yakışır. :D 182 boy, 85 kilo uzun saçlı sakallıyım. görseniz motoru tutuşturursunuz elime. :D

fiyatı uygun ama kaliteli bir şey olsun istedim. çünkü aldığım motoru sahipleneceğim ve tabiri caizse motor ölene kadar ona binmek istiyorum. al-sat bana göre değil. bu yüzden ehliyet sınavı(A2) dışında hiçbir tecrübem olmamasına rağmen, ilk motorumun bu olmasını istiyorum.

bunun biraz riskli olduğunun farkındayım, ama altından kalkabileceğimi düşünüyorum.

elimde bir miktar nakit para var, fiyatlar düştüğü için bahara kadar(sezon açılana kadar) muhakkak bir gv250 alacağım.

forumu biraz karıştırdım, öncelikle eğitim gerekli olduğunu söylediler. biraz bu konuyu açar mısınız?

donanımın şart olduğunu biliyorum. bir tane dana derisi eski bir deri montum var. zaten bahara doğru alacağım için şimdilik onunla idare edebilirim. bir de racing kullanan bir arkadaşım bana bir kask vereceğini söyledi, heralde onu koruyan beni de korur.

bunun dışında neler bilmem gerekiyor bu motora dair? 3900 tl ama 30000 km'de olan bir gv250 almaya değer midir sizce? yoksa 1000 lira fazla olsun 8000 km olsun mu dersiniz?

ben motorun teknik kısmından hiç anlamam ama bizim bölümde dragstar kullanan bir asistanımız var, sağolsun o biraz ilgileniyor benimle. onun yardımını isteyeceğim alırken. onun ustasına göstermeyi planlıyorum. --işin ilginç kısmı o da motor sürmeye dragstar ile başlamış. :D biraz beni cesaretlendiriyor açıkçası.

önümde motoru almak için birkaç ay var. reel hayatta maddi durumumu düzeltip, burda da bilgi eksiğimi kapatmayı düşünüyorum. bildiğiniz ne varsa bana anlatın lütfen. daha önce acemiler için açılmış başlık varsa yönlendirebilirsiniz, özel mesajla bilgilendirebilirsiniz, her türlü bilgiye açığım.

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Olay şöyle oldu ki, biraz sert bir kalkış yapacaktık. Motorun da biraz ön kaldırabileceğini tahmin ediyordum çünkü daha önce Can, arkada artçı olunca ön kaldırıyor demişti. Ama sanıyorum nasıl olsa zincir ölü diye ben biraz fazla abartmışım gazı verip debriyajı bırakmamla beraber karşıya doğru bakmama rağmen görüş alanıma kadran girdi ve ayaklarımı yere basmaya çalıştığımda asfalttan biraz uzaklaşmış olacaz ki ayaklarım yere değmedi En azından 45 derece eğime ulaştık, az kaldı motoru kafaya geçiriyordum, sanki ss kullanıyoruz.

Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Rıdvan herşey için yeniden teşekkür ederim, soğukta donmak pahasına ben dolanırken bekledin beni sağolasın

Resimler birazdan sizlerle...
    Önemi değil, tekrar bekliyorum, biliyorsun.
    Gittiğimiz yerde havalar nasıldı ama? Sanki başka bir şehre gittik.

Alıntı fuuzzle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese selamlar. artık bu başlıkta herkes ahbap olmuş, genelde muhabbet dönüyor gördüğüm kadarıyla. bayramınız cümleten kutlu olsun.
    bundan yaklaşık 6 ay önce patlak veren motor aşkımın beni getirdiği yerdeyim şu an.
    yaptığım naçizane araştırmalar sonucunda alacağım aracın hyosung gv250 olduğuna karar verdim. neden mi?
    çünkü benim gibi bir adama ancak bir cruiser yakışır. :D 182 boy, 85 kilo uzun saçlı sakallıyım. görseniz motoru tutuşturursunuz elime. :D
    fiyatı uygun ama kaliteli bir şey olsun istedim. çünkü aldığım motoru sahipleneceğim ve tabiri caizse motor ölene kadar ona binmek istiyorum. al-sat bana göre değil. bu yüzden ehliyet sınavı(A2) dışında hiçbir tecrübem olmamasına rağmen, ilk motorumun bu olmasını istiyorum.
    bunun biraz riskli olduğunun farkındayım, ama altından kalkabileceğimi düşünüyorum.
    elimde bir miktar nakit para var, fiyatlar düştüğü için bahara kadar(sezon açılana kadar) muhakkak bir gv250 alacağım.
    forumu biraz karıştırdım, öncelikle eğitim gerekli olduğunu söylediler. biraz bu konuyu açar mısınız?
    donanımın şart olduğunu biliyorum. bir tane dana derisi eski bir deri montum var. zaten bahara doğru alacağım için şimdilik onunla idare edebilirim. bir de racing kullanan bir arkadaşım bana bir kask vereceğini söyledi, heralde onu koruyan beni de korur.
    bunun dışında neler bilmem gerekiyor bu motora dair? 3900 tl ama 30000 km'de olan bir gv250 almaya değer midir sizce? yoksa 1000 lira fazla olsun 8000 km olsun mu dersiniz?
    ben motorun teknik kısmından hiç anlamam ama bizim bölümde dragstar kullanan bir asistanımız var, sağolsun o biraz ilgileniyor benimle. onun yardımını isteyeceğim alırken. onun ustasına göstermeyi planlıyorum. --işin ilginç kısmı o da motor sürmeye dragstar ile başlamış. :D biraz beni cesaretlendiriyor açıkçası.
    önümde motoru almak için birkaç ay var. reel hayatta maddi durumumu düzeltip, burda da bilgi eksiğimi kapatmayı düşünüyorum. bildiğiniz ne varsa bana anlatın lütfen. daha önce acemiler için açılmış başlık varsa yönlendirebilirsiniz, özel mesajla bilgilendirebilirsiniz, her türlü bilgiye açığım.
    Hoşgeldin.

Bu motoru kullanmak için illa tecrübeye ihtiayacın yok. Her ne kadar güçlü olsa da tarzı itibariyle sen çok kaşınmazsan tehlikeye sokacak bir motor değil. Ama daha önce hiç motor üzerine binmediysen daha güvenli olanı Honda'nın sürüş eğitimi var. Sanıyorum 320 TL. 2 günlük bir eğitim veriyorlar ve gördüğüm bildiğim kadarıyla çok faydalı. Kaç km'de kaç paraya motor alacağın tamamen senin tercihin. Ama 30.000 km'deki bakımları yapılmış bir Gv250'nin çok istisnai durumlar haricinde kesinlikle sorun çıkartmayacağını söyleyebilirim. Tek dikkat etmen motoru alırken o motordan anlayan birine göstermek. Motorla alakalı merak ettiğin neredeyse her şeye konunun önceki sayfalarından ulaşabilirsin. Yine de aklına takılan bir şey olursa buraya yaz, elbet cevap veren biri olur. Ben neredeyse uyumadığım her an online'ım

Şimdiden hayırlı olsun.

Motosikleti
    S&T GV250
    QUOTE=Slayerrr;2488744]

Önemi değil, tekrar bekliyorum, biliyorsun.
    Gittiğimiz yerde havalar nasıldı ama? Sanki başka bir şehre gittik.
    [/QUOTE]

hele güneşte gidince resmen farklı eleme düşmüşüz dedim. eve geldiğimde hava o kadar soğuk değildi düşün yani

bu arada resimler

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldin.

Bu motoru kullanmak için illa tecrübeye ihtiayacın yok. Her ne kadar güçlü olsa da tarzı itibariyle sen çok kaşınmazsan tehlikeye sokacak bir motor değil. Ama daha önce hiç motor üzerine binmediysen daha güvenli olanı Honda'nın sürüş eğitimi var. Sanıyorum 320 TL. 2 günlük bir eğitim veriyorlar ve gördüğüm bildiğim kadarıyla çok faydalı. Kaç km'de kaç paraya motor alacağın tamamen senin tercihin. Ama 30.000 km'deki bakımları yapılmış bir Gv250'nin çok istisnai durumlar haricinde kesinlikle sorun çıkartmayacağını söyleyebilirim. Tek dikkat etmen motoru alırken o motordan anlayan birine göstermek. Motorla alakalı merak ettiğin neredeyse her şeye konunun önceki sayfalarından ulaşabilirsin. Yine de aklına takılan bir şey olursa buraya yaz, elbet cevap veren biri olur. Ben neredeyse uyumadığım her an online'ım

Şimdiden hayırlı olsun.
    Şimdi dikkat ettim de, motor kullanmak için tecrübeye ihtiyacın yok yazarak yanlış anlamaya açık bir yorum yazmışım. Tecrübeye ihtiyacın yok derken, motoru al hemen trafiğe çıkıp dolaşmaya başla manasında söylemek istemedim. Önce Armağan'la yaptığımız gibi trafiğe kapalı asfalt bir alanda durmayı, kalkmayı, dönmeyi iyice bir kavra ondan sonra çok dikkatli olmak şartıyla trafiğe çıkabilirsin.

Motosikleti
    S&T GV250
    fiyatı uygun ama kaliteli bir şey olsun istedim. çünkü aldığım motoru sahipleneceğim ve tabiri caizse motor ölene kadar ona binmek istiyorum. al-sat bana göre değil. bu yüzden ehliyet sınavı(A2) dışında hiçbir tecrübem olmamasına rağmen, ilk motorumun bu olmasını istiyorum.bunun biraz riskli olduğunun farkındayım, ama altından kalkabileceğimi düşünüyorum.
    hoş geldin,
    açıkcası bende motor konusunda yazları scoter ile gezmek dışında tecrübesizdim buradan baya birşey öğrendim öğreniyorum ve öğrenmeye devam edeceğim (=
    tecrübelerim baya bir sınırlı olduğu için teknik konuda diğer arkadaşlar yardımcı olacaktırlar, ben ekipman konusunda 1 2 nacizane tavsiye verebilirim, ben motora kapora vermeden evvel tüm ekipmaları aldım ondan sonra geriye ne kaldı ise motor için denkleştirdim. önce güvenlik yani anlayacağın.
    sadece deri mont olması pek güvenli olmaz tarafımca, korumalı bir mont almanı tavsiye ederim. Kask konusundada kafa ölçüne uygun kask almalısın arkadaşının vereceği büyük yada küçük gelebilir. Umarım tam olur (= Benim başka neler aldığımı sorarsan Mafsallı uzun dizlik, korumalı bir eldiven, ve sağlam tabanlı bir bot. (=

Motosikleti
    Alıntı wallaby adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hoş geldin,
    açıkcası bende motor konusunda yazları scoter ile gezmek dışında tecrübesizdim buradan baya birşey öğrendim öğreniyorum ve öğrenmeye devam edeceğim (=
    tecrübelerim baya bir sınırlı olduğu için teknik konuda diğer arkadaşlar yardımcı olacaktırlar, ben ekipman konusunda 1 2 nacizane tavsiye verebilirim, ben motora kapora vermeden evvel tüm ekipmaları aldım ondan sonra geriye ne kaldı ise motor için denkleştirdim. önce güvenlik yani anlayacağın.
    sadece deri mont olması pek güvenli olmaz tarafımca, korumalı bir mont almanı tavsiye ederim. Kask konusundada kafa ölçüne uygun kask almalısın arkadaşının vereceği büyük yada küçük gelebilir. Umarım tam olur (= Benim başka neler aldığımı sorarsan Mafsallı uzun dizlik, korumalı bir eldiven, ve sağlam tabanlı bir bot. (=
    zaten jeoloji okuduğum için çok sağlam bir botum var. gerçi motor için uygun mudur bilemiyorum.

dizlik, eldiven gibi şeyleri taksitle de alabileceğim için çok sıkıntı etmiyorum açıkçası. ama yine de tavsiyelerin için teşekkürler.

peki marka ya da satın almak için mekan önerebilir misin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    zaten jeoloji okuduğum için çok sağlam bir botum var. gerçi motor için uygun mudur bilemiyorum.

dizlik, eldiven gibi şeyleri taksitle de alabileceğim için çok sıkıntı etmiyorum açıkçası. ama yine de tavsiyelerin için teşekkürler.

peki marka ya da satın almak için mekan önerebilir misin?
    Ankara'da bildiğim sadece motomax var. Onun kadar büyük başka mağaza var mıdır bilmem.

Motosikleti
    Şimdi dikkat ettim de, motor kullanmak için tecrübeye ihtiyacın yok yazarak yanlış anlamaya açık bir yorum yazmışım. Tecrübeye ihtiyacın yok derken, motoru al hemen trafiğe çıkıp dolaşmaya başla manasında söylemek istemedim. Önce Armağan'la yaptığımız gibi trafiğe kapalı asfalt bir alanda durmayı, kalkmayı, dönmeyi iyice bir kavra ondan sonra çok dikkatli olmak şartıyla trafiğe çıkabilirsin.
    hoşbulduk. karşılama için teşekkürler.

abi durduk yerde bir eğitim için 320 lira çıkamam ya... kendi imkanlarımla kaparım sanırım. ama dediğin gibi hemen hop diye de trafiğe çıkılmaz. alışana kadar biraz trafiğe kapalı alanda çalışırım.

ben bu motorla artçıyla beraber ve ayrıca tek başıma da uzun yola çıkmayı planlıyorum. gerekli deneyimi kaç ayda kazanabilirim? sanırım motorun güç olarak bir sorunu olmayacaktır iki kişiyi taşırken. 100 km'de bir 10-15 dakika dinlenirim, motora da bana da yeter.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    hoşbulduk. karşılama için teşekkürler.

abi durduk yerde bir eğitim için 320 lira çıkamam ya... kendi imkanlarımla kaparım sanırım. ama dediğin gibi hemen hop diye de trafiğe çıkılmaz. alışana kadar biraz trafiğe kapalı alanda çalışırım.

ben bu motorla artçıyla beraber ve ayrıca tek başıma da uzun yola çıkmayı planlıyorum. gerekli deneyimi kaç ayda kazanabilirim? sanırım motorun güç olarak bir sorunu olmayacaktır iki kişiyi taşırken. 100 km'de bir 10-15 dakika dinlenirim, motora da bana da yeter.
    Motoru doğru düzgün kullanabildikten sonra istediğin yere gidersin. Yani süresi yok, sen motora motor sana alışsın yeter. Şehirlerarası yolculuk gündüz olduğu sürece bence şehiriçinden daha güvenli. Tabi bayram dönemi gibi kalabalık zamanlar haricinde ve çok hızlı/çok yavaş olmadığın sürece. Çünkü şehiriçindeki gibi önüne yaya atlama ihtimali ya da birinin üstüne kırma ihtimali çok düşük. Sakin sakin sağdan gitmek yetiyor. Motor olarak da bir tereddütün olmasın. Sen durmak istemediğin sürece o da durmaz. Ben 600 km'de sadece canım sigara istediğinde duruyordum.

Motosikleti
    vay be... ağzım sulandı... alıyorum abi, kaçarı yok. :D
    aynı şehirde olsaydık yüzyüze görüşmeyi isterdim... ankara'da bu motorla ilgili bilgi alabileceğim kimler var forumda? mesela motor pazarları falan. şu ana kadar hep internetten araştırdım motoru. hiç fiziksel olarak görme, deneyim kazanma şansım olmadı. beni birilerine yönlendirebilir misin?

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    vay be... ağzım sulandı... alıyorum abi, kaçarı yok. :D
    aynı şehirde olsaydık yüzyüze görüşmeyi isterdim... ankara'da bu motorla ilgili bilgi alabileceğim kimler var forumda? mesela motor pazarları falan. şu ana kadar hep internetten araştırdım motoru. hiç fiziksel olarak görme, deneyim kazanma şansım olmadı. beni birilerine yönlendirebilir misin?
    Ankara'da forumdan osaglam nickli Olgaç abimiz var ama bildiğim kadarıyla henüz ehliyetini almadığı ve motora tam alışamadığı için şimdilik kullanmıyor. Başka da aklıma gelen birisi yok. Sen yanlış şehirdesin İstanbul'da olsan en az 5-6 kişinin motorunu görebilirdin.

Ama sanıyorum Kasım'ın 25'inden sonra Stkanuni bayilerinde Gv250 olacak. O zaman bayide gidip görme şansın olabilir.

Motosikleti
    S&T GV250
    Ankara'da forumdan osaglam nickli Olgaç abimiz var ama bildiğim kadarıyla henüz ehliyetini almadığı ve motora tam alışamadığı için şimdilik kullanmıyor. Başka da aklıma gelen birisi yok. Sen yanlış şehirdesin İstanbul'da olsan en az 5-6 kişinin motorunu görebilirdin.

Ama sanıyorum Kasım'ın 25'inden sonra Stkanuni bayilerinde Gv250 olacak. O zaman bayide gidip görme şansın olabilir.
    bırde borasanal diye bir arkadas vardı sıfır motor almıstı bu yaz basında, ankara 4.44 diye bir bayi var kasım ayının sonuna doğru tahminimce bayilerde görebilirsin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler