Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung/S&T Kanuni Gv250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nightshift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    saolun dostlar
    aldığım günden beri yaklaşık 1000km yaptım ve inanılmaz keyifli bir makina.600 bandit kullanmıştım bu gerçekten ondan farklı...
    frenleri özellikle çok iyi önde çift disk arkada tek disk var ve baya iyi tutuyor.yola oturması handling şimdiye kadar bindiklerimin içinde en iyisi. Çok motor kullanmadım bu arada
    henüz artçılı kullanma fırsatım olmadı. yakıtı da daha henüz incelemedim açıkcası. Ama yolda fena gidiyor. milim el oynatmasını anında hisediyorsun. Hemen tepkiyi veriyor. Şu an için oldukça memnunum. Son hız nedir bilmiyorum ama bir kez 167km yaptım o da yol müsaitti. Pek hızla işim olmaz. Bir günde yaklaşık 470 km yol yaptım yormadı. Tek sıkıntım var o da sele çatlak olduğu için malesef popom hep ıslak geziyorum
    inşallah yakında görüşürüz arkadaşlar valla toplantıları özledim.

Bu arada 9 ekim düğün tarihim onuda ekliyim şimdiden
    enjoy your ride and enjoy forever

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Hayırlı olsun Tarkan hem yeni motorun hem evliliğe adımın : ))
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    saolasın devrimcim pek zamanım olmasada arada buraya uğrayıp gelişmeleri bildiriyorum sizlere

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte motorumun son hali

Motosiklette yapılacak bir iş olduğunda sağ olsun Selim abi hep yardımıma koşuyor buradan teşekkür ediyorum.

Koruma demirinin fotoğrafları

Kör nokta aynaları

Silikon elcik

Gps (Piranha Diablo) : Arkadaşlar bu GPS’i önermem ben iade ettim. Şimdi duruma sinirliyim başka zaman sayarım nedenlerini.

Genel görünüş

Birkaç fotoğraf daha vardı ama upload sitesi deli etti beni artık onları sonra paylaşırım kusura bakmayın. Aklımda bir de ayaklığı değiştirmek var ama biraz araştırmam lazım onu. Bir de koruma demiri kromlanabilir mi diye düşünmekteyim.

ve harcadığım paralar:
    Motosiklet + kask+eldiven…4250
    Yan çanta…………………... 155
    Koruma demiri……………...185
    Deri Mont………………… 300
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...975-73-41.html
    Pantolon……………………340
    http://www.motomaxonlineshop.com/mai...914-92-87.html
    GPS……………………….. 290
    (hepsiburadan.com) gps bozuk olduğundan iadeye gönderdim
    Harris silikon elcik………… 40
    Elcik görüntü dışında çok az fayda sağlıyor. Almayı düşünürseniz sadece görüntüsü için alın.
    Buji (iridyum)…………….. 60 (motovizyon.com dan aldım aman dikkat edin kargo bedava gibi bir imaj yaratıyorlar ama kargoyu size ödetiyorlar. O dönem uğraşacak vaktim yoktu ve fiyatı kargo eklenince diğer yerlerle aynı oluyordu yoksa alırdım ellerinden o kargo parasını.)
    Yağ…………………………40 Mobil Power
    Yağ filtresi………………….13
    Kör nokta aynası……………. 5
    Alet takım seti……………... 50
    Lastik tamir spreyi………….15
    Zincir bakım malzemeleri…. 20
    Orta sehpa………………… 20
    Eşe dosta ısmarlanan yemek. Bi sürü

Ben genel toplamı çıkarmaya korkuyorum. Sıfırı tükettim yine ama zevk alıyor muyum? Fazlasıyla

tımoti slm motor masallah cok guzel koruma demırını nereden aldın tam ıstedıgım bır sey bılgı verebılır mısın?

Motosikleti
    Hyosung GV250
    timoti motosikletin gerçekten çok güzel. elciklerden soğutmak istemem seni, ama ben de pek beğenmedim elcikleri

bir iki soru da ben soracağım, kör nokta aynası ne kadar işine yarıyor? nereden temin edebiliriz? bir de aynaya nasıl sabitledin? yapıştırıcı gibi bi madde mi kullandın?

bir de GPS'i soracağım, GPS fiyatları 400 500 lira civarında, hattan 1000 liraya kadar çıkanları da var. hangi gps'i kullanıyorsun, yeterli geliyor mu vs bilgi verebilirsen sevinirim

timoti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250 idi, Honda VT750 oldu
    Alıntı wolverineGV adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tımoti slm motor masallah cok guzel koruma demırını nereden aldın tam ıstedıgım bır sey bılgı verebılır mısın?
    Hocam bu

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...a-demiri/detay

adresteki telefonu arayabilirsiniz. Biz kargo dahil 185 TL'ye aldık. Hakan tavsiye etti sizi falan deyip aynı şekilde pazarlık yapabilirsiniz.

Yalnız bir konuda uyarmam gerekiyor. Koruma demirini taktıktan sonra, firene basarken ve vites küçültürken ben bazen koruma demirine basıyorum ama zamanla alışırım. Düz ayaklıkla da hallolur galiba bu sorunum. Ayakların fazla büyükse sorun olabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:13 ----------

Alıntı queequeg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    timoti motosikletin gerçekten çok güzel. elciklerden soğutmak istemem seni, ama ben de pek beğenmedim elcikleri

bir iki soru da ben soracağım, kör nokta aynası ne kadar işine yarıyor? nereden temin edebiliriz? bir de aynaya nasıl sabitledin? yapıştırıcı gibi bi madde mi kullandın?

bir de GPS'i soracağım, GPS fiyatları 400 500 lira civarında, hattan 1000 liraya kadar çıkanları da var. hangi gps'i kullanıyorsun, yeterli geliyor mu vs bilgi verebilirsen sevinirim
    Hocam motosiklette kör nokta inanılmaz fazla var. Bir de benim gibi kapalı kask falan kullanıyorsanız, kafanızı da fazla oynatamadığınızdan, kör nokta daha da artıyor. Bendeki kör nokta aynaları dönerek isteğe göre ayarlanabiliyor. kendi yapışkanı ile aynaya yapıştırdı aldığım çocuk. oto aksesuarı satan yerlerde bulabilirsin. alışmak zaman alabiliyor ama çünkü 4 aynaya birden bakman gerekiyor.

Gps Piranha Diablo hepsiburada da havale ile 290 lira. Ama ben iade ettim ve tavsiye etmem. Nedenlerini bir ara ayrıntısıyla yazarım. Daha para iadesi almadım ama gerekirse hakem heyetine bile gideceğim o kadar kızdırdılar beni. Zaten benim çalıştığım ilçede hakem heyeti dediklerin sen ben bizim oğlan bir günde verirler kararı

Bu arada arkadaşlar size yamuk yapan satıcı olursa elimden gelen yardımı yaparım. Yasal yollardan tabi
    En umutsuz köle, köle olduğunu bilmeyendir.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia

Merhaba,
    GPS konusunda başın ağrımasın istiyorsan bence TOMTOM XL almalısın. İçinde sadece Türkiye haritaso yüklü olanını almalısın. 250-270 TL civarı bir fiyatı var, 2 yıl boyunca da harita güncelleme ücretsiz.

Alıntı timoti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bu

adresteki telefonu arayabilirsiniz. Biz kargo dahil 185 TL'ye aldık. Hakan tavsiye etti sizi falan deyip aynı şekilde pazarlık yapabilirsiniz.

Yalnız bir konuda uyarmam gerekiyor. Koruma demirini taktıktan sonra, firene basarken ve vites küçültürken ben bazen koruma demirine basıyorum ama zamanla alışırım. Düz ayaklıkla da hallolur galiba bu sorunum. Ayakların fazla büyükse sorun olabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı Dün 23:13 ----------

Hocam motosiklette kör nokta inanılmaz fazla var. Bir de benim gibi kapalı kask falan kullanıyorsanız, kafanızı da fazla oynatamadığınızdan, kör nokta daha da artıyor. Bendeki kör nokta aynaları dönerek isteğe göre ayarlanabiliyor. kendi yapışkanı ile aynaya yapıştırdı aldığım çocuk. oto aksesuarı satan yerlerde bulabilirsin. alışmak zaman alabiliyor ama çünkü 4 aynaya birden bakman gerekiyor.

Gps Piranha Diablo hepsiburada da havale ile 290 lira. Ama ben iade ettim ve tavsiye etmem. Nedenlerini bir ara ayrıntısıyla yazarım. Daha para iadesi almadım ama gerekirse hakem heyetine bile gideceğim o kadar kızdırdılar beni. Zaten benim çalıştığım ilçede hakem heyeti dediklerin sen ben bizim oğlan bir günde verirler kararı

Bu arada arkadaşlar size yamuk yapan satıcı olursa elimden gelen yardımı yaparım. Yasal yollardan tabi
    Hakan, tekrar almayı düşünüyorsan GPS, yukarıda da dediğim gibi TOMTOM XL sorunsuz bir cihaz!
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

Motosikleti
    2010 gv 250
    merhaba. 2 tane kask almayı düşünüyorum çok araştırdım. bütçem çok fazla değil 150 lira civarındaki kasklara bakıyorum. tercihim çeneden açılır olacak. full face istemiyorum çünkü racing kaskı bence. sizin kullandığınız kasklar nasıl memnunmusunuz ? tavsiye edebileceğiniz kasklar var mı ? bu arada yeni gvlerde son sustrucunun kapağı alyan ile sökülüp takılabiliyor. timoti motorun çok temiz nazar değmesin. birde motorun sigortası atarsa nasıl değiştircez yada düzelticez ? forumu sürekli takip etmeye çalısıyorum çok değerli abilerim kardeşlerim var inş. yazın buluşma görüşme şansımız olur. herkese kolay gelsin...

Motosikleti
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Hakan, tekrar almayı düşünüyorsan GPS, yukarıda da dediğim gibi TOMTOM XL sorunsuz bir cihaz!
    Hocam benim aldığım cihazın motosiklet için bağlantı aparatı, su geçirmezlik özelliği ile kask içine fm ile ses yayını yapmak için bir aparatı vardı. Sizin bahsettiğiniz GPS otomobil için yapılmış. Fakat GPS'de TOMTOM kalitesi bilinir o ayrı. Neyse motordan her indiğinizde sökmeniz falan lazım GPS 'i kullanmak da dertliymiş zaten tekrar alırmıyım bilmiyorum.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:43 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:35 ----------

Alıntı caner_54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba. 2 tane kask almayı düşünüyorum çok araştırdım. bütçem çok fazla değil 150 lira civarındaki kasklara bakıyorum. tercihim çeneden açılır olacak. full face istemiyorum çünkü racing kaskı bence. sizin kullandığınız kasklar nasıl memnunmusunuz ? tavsiye edebileceğiniz kasklar var mı ? bu arada yeni gvlerde son sustrucunun kapağı alyan ile sökülüp takılabiliyor. timoti motorun çok temiz nazar değmesin. birde motorun sigortası atarsa nasıl değiştircez yada düzelticez ? forumu sürekli takip etmeye çalısıyorum çok değerli abilerim kardeşlerim var inş. yazın buluşma görüşme şansımız olur. herkese kolay gelsin...
    Hocam benim kaskım LS2 DELTA (çeneden açılır) fiyatı da 240 lira civarındadır. Soğuk havalarda düşük hızda giderken buğu sorunu oluyor ama camını ya da üstündeki havalandırmayı açınca buğu gidiyor. Bence bizim motorlar için de uygun bir kask. Çeneden açılır olması pratik bir kullanım da sunuyor. Bildiğiniz gibi kask çok önemli birşey ve sadece kafanızı değil yüzünüzü ve çenenizi de koruması gerekir (onlar da acır çünkü).

Sigorta kutusu aküye çok yakın bir yerde daha önceki sayfalarda fotoğrafı yayınlanmıştı. İyi günler dilerim.

Motosikleti
    HYOSUNG GV250
    [QUOTE=timoti;2069213]Hocam bu

timoti slm ben o adresten takip ediryordum ama oradaki resimler senin GV deki gibi degildi beni dusunduruyordu
    senin GV de gorunce kesin karar kildim cok tesekkurler tavsiyen icin
    gorusmek uzere

YÖRÜK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS
    hakan çok hoş ve kullanılır bilgiler vermişsin teşekkür ederim.ben kısmet olursa yarın öğleden sonra arabamla antalya ya gidip arabayı antalya ya bırakıp cumartesi günü ön cam,çanta,koruma demiri ve artçı pegini taktırmayı hedefliyorum.sonra pazar sabahı bismillah deyip çıkıcaz yola karacamla..hedef izmir tabiki ;)
    SÖZ KONUSU VATAN İSE GERİSİ TEFERRUATTIR!!!

Motosikleti
    Alıntı YÖRÜK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hakan çok hoş ve kullanılır bilgiler vermişsin teşekkür ederim.ben kısmet olursa yarın öğleden sonra arabamla antalya ya gidip arabayı antalya ya bırakıp cumartesi günü ön cam,çanta,koruma demiri ve artçı pegini taktırmayı hedefliyorum.sonra pazar sabahı bismillah deyip çıkıcaz yola karacamla..hedef izmir tabiki ;)
    Hocam ne güzeldir şimdi oralar yav canım çekti. Ben de Cumartesi günü büyük ihtimalle Çorum'un Ortaköy İlçesindeki İncesu Kanyonuna gideceğim. Çok güzel olduğunu söylüyorlar. Yarın saat 5 olsa da atlasam motoruma

kilitci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650GS
    Aksesuarları takınca fotoları bekliyoruz

Orko_ye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    İlkercim hadi bakalım aç artık sende sezonu Aksesuarları fulleyince fotoda isteriz
    ..::.. GO ..::..

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS

B u l u ş m a

Merhaba arkadaşlar uzun zaman oldu görüşmeyeli ve yeni arkadaşlarla tanışmayalı.

Eski gv 250 cilerden biri olarak terfi edenleri etmeyenleri gv 250 topicine takılıp arkadaşlık ortamını sevenleri gv 250 sini satıp topici terkedemeyenleri buluşturmak için ben tarkan ve devrim ufak bi organizasyon yaptık. Cumartesi saat 16:00 da tekirdağ köftesi yemeye gidiyoruz. Akşamüstü yola cıkıp akşam serınlıgınde de gerı donmeyı planlıyoruz pazar gunu ozel işlerinizi aksatmadan halledebılırsınız.

Buluşma yeri ve saati yok telefonlaşarak ayarlayabılırız.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Motosikleti
    Hyosung GV250
    doğrusunu isterseniz ben gps'den çok harita kullanmayı daha keyifli buluyorum yolda ilerlerken. belki de teknolojinin artık bazı şeyleri iyice sentetikleştirdiğini düşündüğümden. ama GPS de gerçekten ihtiyacınız olduğunda çok vakit kurtaran bir alet.

peki canan hocam bu tomtom'u motosiklete bağlama olayı nasıl olacak? kendi içinden bağlantı aparatları falan çıkıyor mu, yoksa onu bi ustaya falan mı yaptırmak gerekiyor?

caner_54, ben caberg'in açılabilir "rhyno" kaskını kullanıyorum. 200 lira civarında bir fiyata almıştım yanlış hatırlamıyorsam. ama timoti'nin dediği şeyler bu kaskta da mevcut. yüksek hızlarda ses olabiliyor, bi de soğuk günlerde buğu yapabiliyor. ama bu fiyat aralığında bütün kasklarda irili ufaklı bu tip sorunlar var.

harbitürk, gezi çıkış yeriniz neresi? istanbul'da mısınız?

Motosikleti
    BMW F650 GS

harbitürk, gezi çıkış yeriniz neresi? istanbul'da mısınız?
    evet istanbul ben kucukyalıdan yola cıkacagım tarkan da avcılardan devrım gelırse o bostancıda toplaya toplayada gıdebılırız.

Motosikleti
    Yamaha MT - 07
    selam dostlar
    cumartesi harbitürkün dediği gibi toplaya toplaya dewam edebiliriz.
    ben avcılardayım E-5 üzerinde avcıları geçer geçmez BP benzin istasyonu var ben orda olacağım saat 4,30 gibi.
    hep birlikte güzel vakit geçirelim.

Motosikleti
    2010 gv 250
    timoti queeqeq dostlarım kask tavsiyeniz için teşekkür ederim büyük ihtimalle ls2 delta çeneden açılır kask alıcam. fiyat performans oranı yorumlara göre iyi.

Motosikleti
    BMW F650 GS
    Merhaba arkadaşlar uzun zaman oldu görüşmeyeli ve yeni arkadaşlarla tanışmayalı.

Eski gv 250 cilerden biri olarak terfi edenleri etmeyenleri gv 250 topicine takılıp arkadaşlık ortamını sevenleri gv 250 sini satıp topici terkedemeyenleri buluşturmak için ben tarkan ve devrim ufak bi organizasyon yaptık. Cumartesi saat 16:00 da tekirdağ köftesi yemeye gidiyoruz. Akşamüstü yola cıkıp akşam serınlıgınde de gerı donmeyı planlıyoruz pazar gunu ozel işlerinizi aksatmadan halledebılırsınız.

Buluşma yeri ve saati yok telefonlaşarak ayarlayabılırız.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler